Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w panelu nvidii ustawisz: synchronizacja pionowa włączona oraz tryb niskiego opóźnienia Ultra to nie trzeba dodawać limitera klatek, bo Ultra sam limituje fps kilka klatek poniżej odświeżania monitora (ok. 5-6 mniej), 138 fps dla 144Hz

Jak w panelu nvidii ustawisz: synchronizacja pionowa włączona oraz tryb niskiego opóźnienia włączony to też nie trzeba dodawać limitera klatek, bo będzie on automatycznie ustawiony na odświeżanie monitora 144 fps przy 144Hz

Jak nie włączysz synchronizacji pionowej, a ustawisz tryb niskiego opóźnienia włączony to ustaw gdzieś limit klatek (panel albo Riva) 141 fps przy 144Hz.

To są generalnie równoważne rozwiązania.

Edytowane przez MSky7
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, gret napisał:

w nvcpanel tryb niskiego opóźnienia włączać? 

Zacznijmy od tego, że tego nie włączysz dla DX12 i VK.

To wyłącza prerenderowane klatki i trzeba sprawdzać w konkretnej grze jakie daje rezultaty. W jednej będzie poprawa płynności, a w drugiej na odwrót ;)

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, DyndaS napisał:

Nie... żadna z 20 kart jakie przerobiłem nie miała bezgłośnych cewek.

Kiepskie sztuki trafiałeś.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Pitt_34 napisał:

Kiepskie sztuki trafiałeś.

Już znałem takich co twierdzili, że u nich cewki nie słyszalne. Po wizycie jednak wychodziło na to, że też cewki grają.

Dodam tylko, że znajomy przerobił około 30 i jego zdaniem też wszystkie bzyczały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DyndaS napisał:

Już znałem takich co twierdzili, że u nich cewki nie słyszalne. Po wizycie jednak wychodziło na to, że też cewki grają.

Zapraszam.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pitt_34 napisał:

Zapraszam.

Wysyłaj kartę do mnie. Jak nie usłyszę cewek, to przelewam stówę, jak usłyszę, to ja dostaję stówę :E

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, DyndaS napisał:

Już znałem takich co twierdzili, że u nich cewki nie słyszalne. Po wizycie jednak wychodziło na to, że też cewki grają.

W praktyce w 99.9% przypadków grają cewki.

Rożnica polega jedynie na tym czy mowa o dźwięku słyszalnym jak włoży się głowę do obudowy lub gdy cewki budzą sąsiada w mieszkaniu obok :)

Od czasu do czasu trafiają się 100% ciche sztuki ale to raczej wyjątki niż reguła

Do tego dochodzi wiek użytkownika, ja mam 40+ lat wiec to co dla mnie jest ciche dla 20 latka może piszczeć

Edytowane przez koniu22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, koniu22 napisał:

W praktyce w 99.9% przypadków grają cewki.

Rożnica polega jedynie na tym czy mowa o dźwięku słyszalnym ja włoży się głowę do obudowy lub gdy cewki budzą sąsiada w mieszkaniu obok :)

Ja myślałem że w mojej też nie grają a tu w menu Wolfenstein Youngblood odezwały się przy 1300 FPS ;-)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Mistol napisał:

Ja myślałem że w mojej też nie grają a tu w menu Wolfenstein Youngblood odezwały się przy 1300 FPS ;-)

Czekam wreszcie na tego co podejmie zakład o symboliczną stówkę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, sideband napisał:

W jednej będzie poprawa płynności, a w drugiej na odwrót ;)

No ja właśnie miałem na odwrót w huncie na CE DX11 jak ktoregoś dnia zapomniałem przestawić w sterach low latency mode na ultra (bo tak miałem wcześniej) i zostało wyłaczone to nagle mi przybyło 15-20fps :E 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DyndaS napisał:

Nie... żadna z 20 kart jakie przerobiłem nie miała bezgłośnych cewek. Wydajna karta, która ma bezgłośne cewki, to jest mit. Po prostu nie każdy na to zwraca uwagę czy też słyszy. Też często układ chłodzenia na karcie czy to wentylatory w obudowie to zagłuszają.

Zresztą ostatnio mieliśmy tutaj takiego co 1860 rpm "nie słyszał" na karcie także... No a ja znów z tym wyczulonych.

Imo ten PNY jest git i przy tej cenie 4199 jaką dałem zapewne zostanie.

To u mnie mityczne GPU siedzi w budzie, aczkolwiek tym MSI da się zmusić cewki aby dało się je usłyszeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak macie ustawione UV w swoich 4090? 2700mhz i 975mV na pierwszy strzał może być? Normalnie boostuje w grach do 2745mh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Minciu napisał:

To u mnie mityczne GPU siedzi w budzie, aczkolwiek tym MSI da się zmusić cewki aby dało się je usłyszeć.

Kolejny co zakładu nie przyjmie :E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Mistol napisał:

Ja myślałem że w mojej też nie grają a tu w menu Wolfenstein Youngblood odezwały się przy 1300 FPS ;-)

Ale sa też takie karty które słychać przy 60 czy tam setce. 

Nie pisze tutaj nikt o FAN STOP i endoskopie na GPU z 1K+ i nagle słychać :D 

Miałem sporo kart gdzie w byle jakiej gierce był koncert. Ale są tez takie, że trzeba sie wysilić aby cokolwiek usłyszeć. A najlepiej wspierać się jakimiś syntetykami albo grami z blisko 1000FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, gret napisał:

Jak macie ustawione UV w swoich 4090? 2700mhz i 975mV na pierwszy strzał może być? Normalnie boostuje w grach do 2745mh

2745 i 0.96V

5 minut temu, DyndaS napisał:

Kolejny co zakładu nie przyjmie :E ?

W każdej piszczą tylko kwestia, czy to lekkie piszczenie które prawie się nie wybija z obudowy na wysokich fps, napięciach i poborze vs czy świegocze, zmienia tony i jednocześnie piszczy, które to wszystko słychać z kilku metrów, albo z drugiego pokoju nawet podczas gry w ~60fps, gdy zapoda się coś bardziej wymagającego z gier co ciągnie moc z gpu przy wyższych napięciach :E

Edytowane przez lukadd
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, DyndaS napisał:

Kolejny co zakładu nie przyjmie :E ?

Będę sprzedawał suprima, chcesz kupić? Zobaczysz normalne GPU :)  

MSI Kombustor  udało mi się sprawić żeby cewkę było słychać. Na jednej z opcji był efekt że chyba słychać. Na drugiej coś tam bzyczy. Ale z tym chyba słychać to było jak zacząłem po tym coś tam bzyczy klikać i słuchać. I jak się nie mylę, przy otwartej obudowie. Bo to  było przed wysłaniem karty na serwis żeby mi pady powymieniali + pastę + wentyl co też było słychać jak szurał w nocy. Dostałem pełen serwis z kompletem wentyli. Testy bez UV w tym Kombustor robiłem. Z UV pewnie nic bym nie usłyszał. Ale można zwalić na wiek. Tylko przy poprzednich GPU jak byłem kilka dni-tygodni czy tam nawet miesięcy młodszy to raczej słuchu lepszego wtedy nie miałem. 

Po prostu jest mega cicha. 

 

7 minut temu, lukadd napisał:

W każdej piszczą tylko kwestia, czy to lekkie piszczenie które prawie się nie wybija z obudowy na wysokich fps, napięciach i poborze vs czy świegocze, zmienia tony i jednocześnie piszczy, które to wszystko słychać z kilku metrów, albo z drugiego pokoju nawet podczas gry w ~60fps, gdy zapoda się coś bardziej wymagającego z gier co ciągnie moc z gpu przy wyższych napięciach :E

Dokładnie o to chodzi. Bo nic bardziej nie wkurza jak te pierdzielone cewki gdzie nawet podczas grania je można spokojnie słuchać i ciągle zmienia się ich ton jakby ktoś myjkę ultra dźwiękową włączał i wyłączał na zmianę. Wentyle to sobie zawsze szumią jakoś tam jednostajnie i z dużo przyjemniejszym tonem.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Minciu napisał:

Będę sprzedawał suprima, chcesz kupić? Zobaczysz normalne GPU :)  

MSI Kombustor  udało mi się sprawić żeby cewkę było słychać. Na jednej z opcji był efekt że chyba słychać. Na drugiej coś tam bzyczy. Ale z tym chyba słychać to było jak zacząłem po tym coś tam bzyczy klikać i słuchać. I jak się nie mylę, przy otwartej obudowie. Bo to  było przed wysłaniem karty na serwis żeby mi pady powymieniali + pastę + wentyl co też było słychać jak szurał w nocy. Dostałem pełen serwis z kompletem wentyli. Testy bez UV w tym Kombustor robiłem. Z UV pewnie nic bym nie usłyszał. Ale można zwalić na wiek. Tylko przy poprzednich GPU jak byłem kilka dni-tygodni czy tam nawet miesięcy młodszy to raczej słuchu lepszego wtedy nie miałem. 

Po prostu jest mega cicha. 

 

Trudno abym potrzebował 3080 mając 4070 ti i jeszcze 2070S na zbyciu.

Nie ma szans aby te karty nie bzyczały cewkami. Jedne mogą trochę mniej, a inne trochę bardziej, ale to głównie kwestia podzespołów jakie zostały zastosowane oraz czy jest to jakoś tłumione niż sztuki. Jest też inny czynnik... słuch ludzki. Ten ostatni jest największa zmienną.

Gwarantuję na 100% że w ten sztuce co masz grają cewki. To że tego nie słyszysz, to wierzę, ale jeden nie słyszy 1800 rpm, a drugi słyszy 1000 rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, gret napisał:

Jak macie ustawione UV w swoich 4090? 2700mhz i 975mV na pierwszy strzał może być? Normalnie boostuje w grach do 2745mh

Każda sztuka jest inna więc nie warto się sugerować ;)

U mnie 2565Mhz 0.87V ;)

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sideband napisał:

Każda sztuka jest inna więc nie warto się sugerować ;)

U mnie 2565Mhz 0.87V ;)

Wiem wiem, ale nie chce mi się szukać sweet spota i po prostu ustawię sobie jakąś "bezpieczną" wartość z pewnym zapasem. Tylko chciałbym się trochę rozeznać jak duży zapas dać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie minimalne napięcie i steruj zegarem . Każda sztuka pokaże coś innego, nie ma nawet zbliżonych bo rozjazd potrafi być konkretny :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, gret napisał:

Wiem wiem, ale nie chce mi się szukać sweet spota i po prostu ustawię sobie jakąś "bezpieczną" wartość z pewnym zapasem. Tylko chciałbym się trochę rozeznać jak duży zapas dać. 

Powinna działać stabilnie na 0.95V bez zmiany taktowania.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Send1N napisał:

No ja właśnie miałem na odwrót w huncie na CE DX11 jak ktoregoś dnia zapomniałem przestawić w sterach low latency mode na ultra (bo tak miałem wcześniej) i zostało wyłaczone to nagle mi przybyło 15-20fps :E 

Dlatego ja tej opcji nie tykam i poza gsync który i tak włącza mi się sam bo monitor kompatybilny nawet nie zaglądam do panelu nvidia :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, DyndaS napisał:

Gwarantuję na 100% że w ten sztuce co masz grają cewki. To że tego nie słyszysz, to wierzę, ale jeden nie słyszy 1800 rpm, a drugi słyszy 1000 rpm.

To tak to wygląda, że te moje grają niesłyszalnie nawet w nocy. Inne jakie wcześniej miałem były słyszalnie jedne za dnia, inne w nocy. Rekordziści grali tak, że było słyszalnie stojąc nawet 3-4metry od komputera za dnia. 

Te co słychać było czasem w nocy, to po UV były już też niesłyszalne. Te co grały za dnia to po UV były akceptowalne w słuchawkach ( otwartych ). Rekordziści byli niereformowalni :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może Gainward GeForce RTX 4070 Ti Phantom? Jakiej jakości są tam dołączone przejściówki? X-kom poleciał sobie w kulki przy Be Quiet M12 i do zestawu poleciał Endorfy FM5 850W :E 

Nie chciałbym spalonej karty po dwóch tygodniach :E 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Minciu napisał:

To tak to wygląda, że te moje grają niesłyszalnie nawet w nocy. Inne jakie wcześniej miałem były słyszalnie jedne za dnia, inne w nocy. Rekordziści grali tak, że było słyszalnie stojąc nawet 3-4metry od komputera za dnia. 

Te co słychać było czasem w nocy, to po UV były już też niesłyszalne. Te co grały za dnia to po UV były akceptowalne w słuchawkach ( otwartych ). Rekordziści byli niereformowalni :) 

 

Miałem kiedyś 1080 Ti FE i przerobiłem kilka sztuk. Imo one miały je najgłośniejsze. No i miałem 3 sztuki. Każda jedna jednakowo. Zresztą miałem też z innym chłodzeniem, ale też ref pcb i dokładnie to samo.

Także ten...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...