Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, galakty napisał:

Tak, ale jakoś spalonych 8 pin było mniej i to dużo mniej, nagle ludzie przestali potrafić dociskać XD

A Ty skąd to wiesz? :E Zrobiła się głośna aferka z tymi 16-pin, to zaczęli się ludzie masowo "chwalić" swoją indolencją techniczną. Serio nie umieć docisnąć wtyczki to nie ma się czym chwalić, ale czego się nie robi, żeby zaistnieć w internetach...

Edytowane przez tomcug
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tomcug napisał:

A Ty skąd to wiesz? :E Zrobiła się głośna aferka z tymi 16-pin, to zaczęli się ludzie masowo "chwalić" swoją indolencją techniczną. Serio nie umieć docisnąć wtyczki to nie ma się czym chwalić, ale czego się nie robi, żeby zaistnieć w internetach...

O palących się rzeczach jest głośno od czasu Note 7 i takie przypadki są od razu nagłośniane. Jakoś nie kojarzę afery z 8 pin, a przy RTX 4000 już listy robili i śledztwa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, wkamil73 napisał:

Ty tak na poważnie? :) Naprawdę już widzę chętnych, którzy wywalają GPU z kompa, być może jedynego jaki posiadają, tylko po to, żeby wysłać komuś na subiektywny test :D

Teraz to sporo karty akurat zmienia i się tych niby bezgłośnych wręcz pozbywają. Czy ktoś chce czy nie chce to już jego sprawa, ale niema czegoś takiego jak karta z bezgłośnymi cewkami. Każda jedna brzęczy mniej lub bardziej.

Po prostu o to mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, galakty napisał:

O palących się rzeczach jest głośno od czasu Note 7 i takie przypadki są od razu nagłośniane. Jakoś nie kojarzę afery z 8 pin, a przy RTX 4000 już listy robili i śledztwa :E

Prawie od 10lat w internetach znajdziesz palące się 8pin. Zaczęły się karty z wyższym TDP to problem zaczął się pojawiać. Bez większego problemu znajdziesz 290X z upalonym 8pin ;)

Teraz Pan Ziutek pierdnie i już jest afera takie zj.... głowy teraz siedzą w internetach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, galakty napisał:

Trochę śmieszne czasy, że musimy liczyć ile razy wtyczkę się włożyło i modlić się, żeby się nie spaliła :E

Jakbym był na miejscu to sam bym dobrze wpiął, a tak muszę liczyć na ludzi z xkomu bo kolega sobie PC zamawiał a nigdy PC nie składał :E 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie jak wkładałem wtyczkę, to nasłuchiwałem czy nie ma jakiegoś kliku i totalnie nic...

Jeszcze dla pewności mocniej dopychałem tak z wyczuciem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sideband napisał:

Prawie od 10lat w internetach znajdziesz palące się 8pin. Zaczęły się karty z wyższym TDP to problem zaczął się pojawiać. Bez większego problemu znajdziesz 290X z upalonym 8pin ;)

Teraz Pan Ziutek pierdnie i już jest afera takie zj.... głowy teraz siedzą w internetach.

Ile przypadków w ciągu 10 lat tych 8 pin? Ile przypadków w ciągu 3 msc tych 12 pin? ;) 

Ja wiem że są osoby które naleją płynu hamulcowego do chłodnicy, ale nie ma co ukrywać że nowy standard wybacza mniej błędów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej widziałem zdjęć w których wtyczki są ledwo dociśnięte i ludzie cieszyli się ze jakim cudem to działa i nic się nie działo. A te zdjęcia w których spaliły się 4xxx widać jakby wtyczki były do końca dociśnięte. Jedyna różnica to fakt ze wtedy 8pin nigdy nie działały na 100% możliwości, dawało się 2x8 pin do kart pobierających 150W :v 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, DyndaS napisał:

Teraz to sporo karty akurat zmienia i się tych niby bezgłośnych wręcz pozbywają. Czy ktoś chce czy nie chce to już jego sprawa, ale niema czegoś takiego jak karta z bezgłośnymi cewkami. Każda jedna brzęczy mniej lub bardziej.

Po prostu o to mi chodzi.

Ale ja też tak uważam, tylko że wiesz, tak czy siak to się opiera na subiektywnych ocenach, więc jeden rabin powie brzęczy a drugi powie nie brzęczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, galakty napisał:

Ale nie ma alternatywy... Chyba nie mówisz o AMD?

Wiesz, zależy z czyjej perspektywy patrzysz. Czy kogoś jak tutaj, że wymienia sprzęt jak musi zrzucić z detali ultra na wysokie żeby utrzymać 100fps czy o "przeciętnym" graczu co średnio go interesuje co ma w kompie i póki gra się odpala i da się w nią grać nic nie rusza. Bo jeżeli mówimy o tych pierwszych to tak nie ma ale o tych drugich to zawsze masz używki i tak grubo poniżej 1000zł kupisz kartę, na której odpalisz wszystko lub możesz po prostu kupić konsolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, galakty napisał:

nie ma co ukrywać że nowy standard wybacza mniej błędów

Wybacza tyle samo błędów co stary, czyli zero. Zostaje co najwyżej kwestia trudności wpięcia wtyczki 16-pin, co moim zdaniem jest sprawą banalną, nie trudniejszą niż dobre wpięcie 24-pin. Czy jest jednak trudniej w stosunku do 8-pin? Osobiście nie jestem w stanie tego ocenić, bo obie procedury określam jako zerową trudność. Naprawdę nie ma się czym chwalić, że ktoś taki banał potrafi spaprać.

Edytowane przez tomcug
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DyndaS napisał:

Ta, nie mam co robić tylko jeździć po Polsce aby komuś w internecie udowodnić, że nie ma racji. Zresztą był taki mem :E

Takie rzeczy to można ogarnąć wysyłkowo, ale że się dygasz przegranej... :E 

To nie wmawiaj wszystkim , że nie mają racji i że tylko Twoja jest naj. I żadnej przegranej się nie dygam, chcesz coś udowodnić to przyjedź a nie piszesz jakieś bzdury o wysyłce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem kolejne testy PNY 4070 Ti XLR8 obciążając GPU OCCT do stałego 285W. Aczkolwiek nie wiem dlaczego, ale w tym sofcie taktowanie rdzenia trzyma w granicach 2500.

Chłodnica 950 rpm, a wentylatory obudowy 600 rpm, a więc takie bardzo komfortowe ustawienia.

Temperatura ustabilizowała się na 65 stopni i 1320 rpm.

 

Ten układ chłodzenia do 1300 rpm można uznać za ogólnie dalej jeszcze "przyjemny". Rezonans jest tu praktycznie znikomy co jest zaskakujące. Głównie słychać po prostu szum powietrza. Także imo to chłodzenie na PNY jak najbardziej na plus.

 

Ustawienie wentylatorów na chłodnicy na 1150 oraz obudowy na 1000 na dobrą sprawię nie zmieniło nic. Aczkolwiek to Meshify 2 XL z 3x SW4 na froncie oraz 1x tyle. Na górze chłodnica 360 z 3x T30. Pomiędzy wentylatorami, a kartą znajduje się pompa z rezerwuarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Minciu napisał:

Jak przez szybę do Ciebie już nie dochodzi to gra i buczy :D Można olać, jest OK. 

Najgorzej to jak cewki ładują głośniej niż cały PC wentylatorami. Albo jak trafisz płytę główną, która bzyczy przy przesuwaniu myszki.. to tez jobla można dostać. PC w sporej częsci na fanstopie w środku nocy, przegladasz neta a płyta co chwilę piszczy XD 

Tak w sumie to zależy jakby na to spojrzeć (przysłuchać :D). Przy obciążeniu (mam tu na myśli granie) i tak jest dźwięk z gry.. Ciężko mi podejść do tego tematu, bo z 1 strony człowiek wydaje 6k zł na kartę i coś tam ćwierkota, a z drugiej strony mam ps4 i też wydaje specyficzne dźwięki :E

 

edit. jak przyjdzie mi dedykowany kabel to zrobię jakieś mocne stress testy i wtedy podejmę decyzję co dalej z kartą :D

Edytowane przez mati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Pitt_34 napisał:

To nie wmawiaj wszystkim , że nie mają racji i że tylko Twoja jest naj. I żadnej przegranej się nie dygam, chcesz coś udowodnić to przyjedź a nie piszesz jakieś bzdury o wysyłce. 

To przyjedź do mnie z kompem czy kartą, a nie takie bzdury piszesz. Na taki poziom rozmowy tu zaczynamy schodzić.
 

Nie negują faktu, że cewek nie słyszysz, ale to jeszcze nie znaczy, że nie brzęczą.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, DyndaS napisał:

To przyjedź do mnie z kompem czy kartą, a nie takie bzdury piszesz. Na taki poziom rozmowy tu zaczynamy schodzić.

Nie twierdzę, że cewek nie słyszysz, ale to jeszcze nie znaczy, że nie brzęczą.

Będziemy nagrywać i wrzucać na jutuba XD

Jak nie będzie bzykać to wyślesz stówkę ? XD

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, DyndaS napisał:

To przyjedź do mnie z kompem czy kartą, a nie takie bzdury piszesz. Na taki poziom rozmowy tu zaczynamy schodzić.
 

Nie negują faktu, że cewek nie słyszysz, ale to jeszcze nie znaczy, że nie brzęczą.

Ale niby dlaczego ja mam do Ciebie przyjeżdżać. To Ty na siłę chcesz coś mi udowodnić. Coś co w/g Ciebie jest niepodważalne, a w/g mnie nie masz do końca racji i jeśli chcesz mi wcisnąć swoją rację co jest mało prawdopodobne  i przy okazji chcesz  przegrać 100 zł to zapraszam kolejny raz. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, DyndaS napisał:

U siebie jak wkładałem wtyczkę, to nasłuchiwałem czy nie ma jakiegoś kliku i totalnie nic...

Jeszcze dla pewności mocniej dopychałem tak z wyczuciem.

U mnie to samo, nic nie pyklo, działa i nic się nie pali na razie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MrKetiw napisał:

U mnie to samo, nic nie pyklo, działa i nic się nie pali na razie ?

Jaki model  kupiłeś i jaki kabel zastosowałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Czarny_PLone napisał:

Taki kabelek do mnie przyjechał z amazon.co.uk. dla mojej obecnej rtx 3090TI i przyszłych rtx 4xxx , 5xxx ?

Mam identyczny ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Phoenix. napisał:

Co sie dzieje z tymi cenami ?

 

A tak mówili żeby czekać bo w lutym duża dostawa xD

Ceny 4080 i 4090 w góre, już najtanszy Gaming oc 9k na ceneo, 9050 na allegro, jak ostatnio na allegro suprim był za 9900/x trio za 9500 to już po 10,3k stoją, o dziwo suprim jeszcze w 2 sklepach za 9700 jest, chyba zapomnieli cen podbić. Dolar skoczył to z miejsca podwyżki, jak spadał to z niechęcią te ceny pomniejszali i to ślamazarnym tempem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pitt_34 napisał:

Ale niby dlaczego ja mam do Ciebie przyjeżdżać. To Ty na siłę chcesz coś mi udowodnić. Coś co w/g Ciebie jest niepodważalne, a w/g mnie nie masz do końca racji i jeśli chcesz mi wcisnąć swoją rację co jest mało prawdopodobne  i przy okazji chcesz  przegrać 100 zł to zapraszam kolejny raz. 

Chyba nie zrozumiałeś ironii w mojej wypowiedzi.


Nic bym nie przegrał, bo to łatwa stówka dla mnie :E

Godzinę temu, Minciu napisał:

Będziemy nagrywać i wrzucać na jutuba XD

Jak nie będzie bzykać to wyślesz stówkę ? XD

Nagrać cewki nie jest tak łatwo. No chyba, że ma się jakiś dobry mikrofon. Kiedyś w wyjącym 1080 Ti chciałem nagrać i na nagraniu brzmiało to zupełnie inaczej i dużo ciszej, niż to co się słyszało uchem. Tak jakby mikrofon nie zbierał tego prawidłowo.

 

 

Godzinę temu, MrKetiw napisał:

U mnie to samo, nic nie pyklo, działa i nic się nie pali na razie ?

Właśnie problem, że przez to nie wiesz czy to na pewno jest do końca wpięte.

Chyba jednak mimo wszystko gaśnicę przyniosę z piwnicy :lol2:

 

Jaki model masz u siebie?

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Ja o niczym nie mówię, poza zdrowym rozsądkiem i stoperanem na zakupową sraczkę.

Przecież większość komentujących na forach to spekulanci i handlowcy, więc czego się dziwić że sterują ludźmi jak dziećmi.

Ja stwierdziłem jednak że poczekam jeszcze parę miesięcy, nie ma co się tak napalać. 

Może w międzyczasie 4080 potanieją bo jej cenna puki co zdecydowanie odbiega od 4090 i 4070ti.

 

 

  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, DyndaS napisał:

Nagrać cewki nie jest tak łatwo. No chyba, że ma się jakiś dobry mikrofon. Kiedyś w wyjącym 1080 Ti chciałem nagrać i na nagraniu brzmiało to zupełnie inaczej i dużo ciszej, niż to co się słyszało uchem. Tak jakby mikrofon nie zbierał tego prawidłowo.

Nie jestem w tym ekspertem, ale pamiętam jeszcze z zajęć z badania słuchu, była ciekawostka: pierwszym objawem ubytku słuchu  jest gdy sprzęt, który zawsze wydawał jakieś elektroniczne piski, nagle ich nie wydaje. A przynajmniej tak się wydaje słuchającemu. Tak samo mikrofon, on zakres zbierania ma założony na ten dźwięk słyszalny i porządny przez człowieka. Więc albo część zakresu piszczenia cewek nawet się nie nagrywa, a jeśli nawet elektronika to zbierze to gdzieś po drodze sterownik albo obcina zakres, albo wręcz go wygłusza.

Trzeba by jakiegoś eksperta żeby sprawdził zakres dźwięku tego piszczenia, a potem byś porównał do zakresu zbierania dźwięku przez swój mikrofon. Ja swoją drogą mam najtańsze elgato i to od wyjęcia z pudła tak odszumia, że jestem pewny że mało co bym nagrał.

Ja mam dość piskliwego 1060, ale najbardziej mnie zastanawia dlaczego w CS go do 200kl/s jest cichy, a pubg nawet 30 kl/s to "harmonia dźwięku"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...