Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, cyberpunk2020 napisał:

No nie wiem 6k wydaje mi sie uczciwa cena za 4090, to jest cena jak za 3090 2 lata temu z tym ze karta o niebo lepsza.

A widzial ktos jakis test PNY GeForce RTX® 4080 16GB VERTO Triple Fan? Wyglada na bieda model ale kto wie https://www.amazon.pl/dp/B0BKGWJRFF?tascsubtag=411176938

Ja mam tą biedę :P 

Identyko bieda jak suprim serii 3000 :P 

Edytowane przez Minciu
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, gret napisał:

W msrp różnica między tymi kartami to zero $. 

Zero to nie, podnieśli o $100. 3090 1499, a 4090 1599.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukadd napisał:

Zero to nie, podnieśli o $100. 3090 1499, a 4090 1599.

No to na purepc mają błąd.  :/ 

Ale to i tak nie daje kwoty 6k za 3090 na premierę. 

Edytowane przez gret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.02.2023 o 18:17, kadajo napisał:

4350 ? Tyle najtaniej widziałem raz na Allegro ale to chyba nawet nie byl sklep.
CZyli to jest cena na jaka trzeba czekać jak ktoś chce TUF'a. Taniej zapewne w najbliższym czasie nie będzie.

@SebastianFM pisałem ci odpowiedz ale niestety mi wcięło. Napisze wiec krotko, gdybyś nie sprowokował @Ronson to by nie doszło do całego zamieszania. Jeśli on ma dostać kare za "obrażanie" ciebie to ty powinieneś dostać za prowokacje. JA uważam ze cala sytuacja była trywialna i niepotrzebna. Jeśli się ze mną nie zgadzasz możesz uderzyć do innego admina.

@kadajo Ty to jesteś mega wyrozumiały, że się z czegokolwiek tłumaczysz :) Jak już pisałem w założonym przez siebie temacie - wyrzucono mnie z innego forum po 20 latach bytności tam, tysiącach postów i tysiącach straconych godzin bo właśnie sporo osób mnie raportowało za to, "że pozjadałem wszystkie rozumy"... Jako powód perm bana podano właśnie to... Na nic było odwołanie... Decyzja była nieodwołalna... A potem dowiedziałem się, że admin i moderacja mięli ze mną za dużo roboty... Nie ważne czy miałem rację czy nie. Po prostu mnie wywalono. A wywalono jak napisałem do jednego gościa który właściwie na 2 dni przed wybuchem wojny mówił, że należy zniszczyć Ukraińców... Napisałem do niego, że jest ruskim trollem i za to dostałem bana... I nikt się z niczego nie tłumaczył...

I nauczyło mnie to jednego o czym też pisałem na tym temacie przez siebie założonym... Nie ma ani prawnie ani zwyczajowo żadnego nadzoru nad forami. Administracja forów (i nie tylko forów bo też YT, FB itp) może DOWOLNIE każdego usuwać, dawać ostrzeżenie itd itd... Fora to czyjś business na którym my - użytkownicy to tylko goście, a moderacja działa za darmo więc trudno, żeby jeszcze tolerowali jakieś przepychnaki i na to tracili czas. Więc jak jest dużo raportów to bez względu na racje danego osobnika mogą... i ich wywalają.

Po 30 latach w necie stwierdzam, że to forum jest moderowane w sposób bardzo dobry. Jakiekolwiek ataki czy wycieczki personalne i prowokacje tłumione są w zarodku. Dyskytujmy na argumenty i nawet jak ktoś pisze kompletnie bdzury to albo milczmy albo spróbujmy mu wytłumaczyć w czym się myli ale nie piszmy tekstu" piszesz bzdury, nara..." :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, gret napisał:

No to na purepc mają błąd.  :/ 

Ale to i tak nie daje kwoty 6k za 3090 na premierę. 

Różnica w cenie MSRP premierowej pomiędzy 3090 a 4090 to 100 zielonych. Na dzisiaj na złotówki po obecnym kursie jak to przeliczyć + VAT to jakieś 550pln

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, hubio napisał:

Po 30 latach w necie stwierdzam, że to forum jest moderowane w sposób bardzo dobry. Jakiekolwiek ataki czy wycieczki personalne i prowokacje tłumione są w zarodku. Dyskytujmy na argumenty i nawet jak ktoś pisze kompletnie bdzury to albo milczmy albo spróbujmy mu wytłumaczyć w czym się myli ale nie piszmy tekstu" piszesz bzdury, nara..." :)

 

Respect.

2 minuty temu, lukadd napisał:

Różnica w cenie MSRP premierowej pomiędzy 3090 a 4090 to 100 zielonych. Na dzisiaj na złotówki po obecnym kursie jak to przeliczyć + VAT to jakieś 550pln

Mozemy sie tym onanizowac... MSRP zmarlo przy pierwszym cryptoshitie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hubio napisał:

@kadajo Ty to jesteś mega wyrozumiały, że się z czegokolwiek tłumaczysz :) Jak już pisałem w założonym przez siebie temacie - wyrzucono mnie z innego forum po 20 latach bytności tam, tysiącach postów i tysiącach straconych godzin bo właśnie sporo osób mnie raportowało za to, "że pozjadałem wszystkie rozumy"... Jako powód perm bana podano właśnie to... Na nic było odwołanie... Decyzja była nieodwołalna... A potem dowiedziałem się, że admin i moderacja mięli ze mną za dużo roboty... Nie ważne czy miałem rację czy nie. Po prostu mnie wywalono. A wywalono jak napisałem do jednego gościa który właściwie na 2 dni przed wybuchem wojny mówił, że należy zniszczyć Ukraińców... Napisałem do niego, że jest ruskim trollem i za to dostałem bana... I nikt się z niczego nie tłumaczył...

I nauczyło mnie to jednego o czym też pisałem na tym temacie przez siebie założonym... Nie ma ani prawnie ani zwyczajowo żadnego nadzoru nad forami. Administracja forów (i nie tylko forów bo też YT, FB itp) może DOWOLNIE każdego usuwać, dawać ostrzeżenie itd itd... Fora to czyjś business na którym my - użytkownicy to tylko goście, a moderacja działa za darmo więc trudno, żeby jeszcze tolerowali jakieś przepychnaki i na to tracili czas. Więc jak jest dużo raportów to bez względu na racje danego osobnika mogą... i ich wywalają.

Po 30 latach w necie stwierdzam, że to forum jest moderowane w sposób bardzo dobry. Jakiekolwiek ataki czy wycieczki personalne i prowokacje tłumione są w zarodku. Dyskytujmy na argumenty i nawet jak ktoś pisze kompletnie bdzury to albo milczmy albo spróbujmy mu wytłumaczyć w czym się myli ale nie piszmy tekstu" piszesz bzdury, nara..." :)

A no widzisz... JA tam lubię to forum i jego userow, szczególnie tych z większym stażem którzy coś do tego forum wnoszą, nie lubię wiec jak komuś mam rozdawać nagrody itp. wole jakoś rozwiązać problem, czasem się da :D

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kadajo napisał:

A no widzisz... JA tam lubie to forum i jego userow, szczegulnie tych z wiekszym starzem ktorzy cos do tego forum wnosza, nie lubie wiec jak komus mam rozdawac nagrody itp. wole jakos rozwiazac porlbem, czasem sie da :D

No przecie pisałem..., że jesteś mega liberalny... :)Ktoś inny by rozdał czasowe bany obu Panom za zaśmiecanie, kłótnie i wyzywanie się, albo Panu, którego bardziej nie lubi i koniec rozmowy... Tak robi się na większości forów. Na większości forów jest krótka piłka: jedno ostrzeżenie, jeden ban czasowy, a za 3 razem perm - ban... Jeden Pan używa słów typu: "szurskie teorie", inny wyzywa od "nieuków"... Panowie po co te spiny ? Naprawdę ? O jakieś cyferki i racje która GPU jest lepsza, a która nie ? To dla was sprawa życia i śmierci żeby używać takich słów, takie emocje ? :) Od razu zareagowałeś mądrze pisząc do nich - "po co te emocje ? " No chyba po prostu obaj Panowie wstali lewą nogą i mieli nieudaną sobotę.. ?

Edytowane przez hubio
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kadajo napisał:

A no widzisz... JA tam lubie to forum i jego userow, szczegulnie tych z wiekszym starzem ktorzy cos do tego forum wnosza, nie lubie wiec jak komus mam rozdawac nagrody itp. wole jakos rozwiazac porlbem, czasem sie da :D

To jest ciekawy case, paralela odnosnie naszego kraju, bylaby 1:1. ale FPCL, mimo upadku PCL, przetrwalo, nasz krajj, on the other hand..... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, hubio napisał:

Ktoś inny by rozdał czasowe bany obu Panom za zaśmiecanie, kłótnie i wyzywanie się, albo Panu, którego bardziej nie lubi i koniec rozmowy... 

Teraz to ty się przyczepiłeś. Po pierwsze to właśnie teraz w takim samym stopniu zaśmieciłeś ten temat co ja, to twoja druga odpowiedź w ogóle nie związana z tematem. Po drugie nie uogólniaj, z mojej strony nie padło żadne wyzwisko i w żadnej kłótni też nie brałem udziału, @kadajo nie usunął żadnej odpowiedzi.

8 minut temu, hubio napisał:

No chyba po prostu obaj Panowie wstali lewą nogą i mieli nieudaną sobotę.. ?

Znowu wnioski wyciągnięte nie napiszę skąd. Serio to wszystko wydedukowałeś na podstawie jednego mojego zdania?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może wrócimy do głównego tematu jakim jest narzekanie na ceny, a nie jakieś wolności słowa i inne takie hmm? :) 

  • Like 1
  • Haha 4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, SebastianFM napisał:

Teraz to ty się przyczepiłeś. Po pierwsze to właśnie teraz w takim samym stopniu zaśmieciłeś ten temat co ja, to twoja druga odpowiedź w ogóle nie związana z tematem. Po drugie nie uogólniaj, z mojej strony nie padło żadne wyzwisko i w żadnej kłótni też nie brałem udziału, @kadajo nie usunął żadnej odpowiedzi.

Znowu wnioski wyciągnięte nie napiszę skąd. Serio to wszystko wydedukowałeś na podstawie jednego mojego zdania?

Sebastian ja sam uważam, że Nvidia nie wydaje jakiś sterowników, żeby celowo zaniżać wydajność kart starszej generacji, ale po co pisać tekst typu "szurskie teorie" ? Więc - tak - użycie wobec kogoś tekstu, że głosi "szurskie teorie" jest jak najbardziej prowokacją i wyzwiskiem, szczególnie, że ronson pisał, ze ciągle masz z nim jakieś jakieś spiny, jakieś ignory więc po co w ogóle mu odpisywałeś ?  Chłop sobie w to wierzy, przestawia jakieś tabelki itd. Ok. Albo przedstaw kontrargumenty albo nie odpisuj.

Akurat mi też na wielu forach zarzucano wymądrzanie się i, że zjadłem wszystkie rozumy i naprawdę bez znaczenia czy miałem/masz rację czy nie... Czasami warto odpuścić... Szkoda życia... Szkoda nerwów... Posłuchaj dobrej rady starszego kolegi... :)  Pozdrawiam. Miłego tygodnia...

Edytowane przez hubio
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lwampir napisał:

Panowie, może wrócimy do głównego tematu jakim jest narzekanie na ceny, a nie jakieś wolności słowa i inne takie hmm? :) 

Gladly, ale co bedziie jak bladym switem u twoich drzwi stanie zaloga G:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, hubio napisał:

Sebastian ja sam uważam, że Nvidia nie wydaje jakiś sterowników, żeby celowo zaniżać wydajność kart starszej generacji, ale po co pisać tekst typu "szurskie teorie" ? A ponadto ronson pisał, ze ciągle masz jakieś spiny z nim, jakieś ignory więc po co w ogóle mu odpisywałeś ? Akurat mi też na wielu forach zarzucano wymądrzanie się i, że zjadłem wszystkie rozumy i naprawdę bez znaczenia czy miałem/masz rację czy nie... Czasami warto odpuścić... Szkoda życia... Szkoda nerwów... Posłuchaj dobrej rady starszego kolegi... :)  Pozdrawiam

Nie musisz kolejny raz powtarzać twojej historii. Poza tym to, że tobie czy mi zarzucano wymądrzanie się nie jest żadnym argumentem. Nie rozumiesz tego? Chyba, że ty rzeczywiście się wymądrzałeś. ?

Dlaczego w ogóle ty wychodzisz z założenia, że ja się zdenerwowałem?

Mam ci się tłumaczyć czemu śmiałem odpisać na jego odpowiedź? ?

O żadne rady nie prosiłem, nie potrzebuję.

Dla mnie to koniec tematu. Pisałeś coś wcześniej o zaśmiecaniu a zobacz jak przez ciebie wygląda ta strona tematu.

Edytowane przez SebastianFM
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potem człowiek wchodzi do tematu i widzi 4 strony postów i mysli, o kurde, ale mnie ominęło.

Pewnie pisali o promocjach, tajnych sposobach na kupienia tanio kart itp,  albo przynajmniej narzekali na ceny kart i życzyli kurteczce najlepszego a tu jest co jest ...:D 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Minciu napisał:

Ja mam tą biedę :P 

Dokladnie ten model? Wrzucisz screena z czujnikow GPU-z podczas pelnego obciazenia? Najlepiej takiego RT

Edytowane przez cyberpunk2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lwampir napisał:

A potem człowiek wchodzi do tematu i widzi 4 strony postów i mysli, o kurde, ale mnie ominęło.

Pewnie pisali o promocjach, tajnych sposobach na kupienia tanio kart itp,  albo przynajmniej narzekali na ceny kart i życzyli kurteczce najlepszego a tu jest co jest ...:D 

Toć masz promke na PNY 4090 za 8400 w mediaexpert :P 

1 godzinę temu, cyberpunk2020 napisał:

Dokladnie ten model? Wrzucic screena z czujnikow GPU-z podczas pelnego obciazenia? Najlepiej takiego RT

1500rpm dobija przy 310 wat i niecałe 70*C.

1250rpm dobija przy 285wat na 0.975v 65*C

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, galakty napisał:

Spoko, ale nie mamy alternatywy, a kolejne gry wychodzą coraz bardziej skopane. Hogwart ma niesamowity bottleneck po stronie CPU i uwaga... DLSS + FG magicznie rozwiązują problem. 

I weź tu kup topkę GPU, np. 3090/Ti gdzie potem 4070 Ti go gniecie i na dodatek ma FG. Totalny bezsens. 

Hmm Ciekawe w którym momencie gniecie na pewno nie w 4K i 5K na tej wąskiej szynie z bidą 12Gb ramu,  co innego 4080 ,4090 ?

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie te lutowe zimowe wyprzedaże i obniżki na 4070 Ti? W ciągu tygodnia karty zdrożały o kilkaset złotych a niektórych w ogóle nie ma w sklepach ?‍♂️

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poczekać. Zaraz zaleją rynek w ilościach jakie nawet Ci się nie śniły. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MrKetiw napisał:

Gdzie te lutowe zimowe wyprzedaże i obniżki na 4070 Ti? W ciągu tygodnia karty zdrożały o kilkaset złotych a niektórych w ogóle nie ma w sklepach ?‍♂️

Ja tu nie zagladam ale wy serio mysleliscie ze jakies obnizki beda w lutym? Przeciez tak karta dopiero co sie pojawila na rynku i wlasciwie juz jest fabrycznie przecenionia bo przeciez miala pierwotnie wyjsc jako 4080, jakies cuda wymyslacie.

Ja to widze tak, 4070ti w najblizszym czasie bedzie trzymac cene albo drozec (najtansze modele sie poprostu beda wyprzedawac), 4080 zniknie z polek bo przestana chwilowo produkowac skoro leza na polkach, 4090 bedzie stalo cenowo a high end modele beda drozec bo to jest najlepsza karta na rynku.

Jeszcze conajmniej kilka miesiecy utrzymywania cen nas czeka, kombinowania jak wyprzedac Ampera i jak nie dopuscic do zapasci cen. Powiedzialbym nawet ze do konca roku.

Teraz Nvidia skupia sie na AI, poprostu przekieruja produkcje na co innego niz karty do gierek.

W ogole mam jeszcze inne pytanie, 4070ti faktycznie w RT jest na poziomie 3090? Myslalem ze sporo mocniejsze jest.

Watch-Dogs_-Legion-1080P-Highest-Setting

Edytowane przez cyberpunk2020
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, cyberpunk2020 napisał:

Jeszcze conajmniej kilka miesiecy utrzymywania cen nas czeka, kombinowania jak wyprzedac Ampera i jak nie dopuscic do zapasci cen. Powiedzialbym nawet ze do konca roku.

Teraz Nvidia skupia sie na AI, poprostu przekieruja produkcje na co innego niz karty do gierek.

 

Co rozumiesz przez utrzymanie cen? Brak globalnej obniżki? Jak będą promki co tydzień poniżej 4K to już jest obniżka, czy trzymanie ceny?

 

6 godzin temu, cyberpunk2020 napisał:

W ogole mam jeszcze inne pytanie, 4070ti faktycznie w RT jest na poziomie 3090? Myslalem ze sporo mocniejsze jest.

Watch-Dogs_-Legion-1080P-Highest-Setting

Uwielbiam to wyszukiwanie screenów pod tezę :) 

Nie, 3090 w większości gier i scenariuszy nie jest na równi z 4070Ti. 

Gdybyś napisał 3090Ti, to pełna zgoda, ale to nic nowego, każdy tutaj to wie. Z tym 3090 bez "TAJ", to zwyczajnie wymyślasz, biorąc za przykład jedną  z pewnie 3 gier, które w jednej rozdzielczości (nie zawsze 1080P jest tutaj dobrym przykładem) wyprzedza 4070 TiAJ.

Poświęciłem te 5 minut życia na kilka screenów, bo tak jak boli mnie podejście księgowych Pana Kurteczki, tak samo boli mnie takie naciąganie faktów (tak, w poniedziałek rano moim największym zmartwieniem jest post na PCslabie :D ).

(Screeny na szybkości ze źródeł, z których korzystam)

Vx2nqnp.jpg

ebB0a6L.jpg

VUIBhoJ.jpg

G61C8tF.jpg

UneDRS9.jpg

Edytowane przez Stona
literówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, cyberpunk2020 napisał:

Ja tu nie zagladam ale wy serio mysleliscie ze jakies obnizki beda w lutym? Przeciez tak karta dopiero co sie pojawila na rynku i wlasciwie juz jest fabrycznie przecenionia bo przeciez miala pierwotnie wyjsc jako 4080, jakies cuda wymyslacie.

Ja to widze tak, 4070ti w najblizszym czasie bedzie trzymac cene albo drozec (najtansze modele sie poprostu beda wyprzedawac), 4080 zniknie z polek bo przestana chwilowo produkowac skoro leza na polkach, 4090 bedzie stalo cenowo a high end modele beda drozec bo to jest najlepsza karta na rynku.

 

 

Jest fabrycznie "oddrożona" i to wiecej ściemy niż obniżki ceny.

Jak się wyprzeda 3xxx to wejdzie 4070. 4070 będzie miało niższą cenę niż 4070TI wiec to 4070 zacznie sie sprzedawać, z bólem jakoś zacznie bo tansze. Wtedy sprzedaż 4070ti bedzie jeszcze gorsza. Zresztą, co to za sprzedaż kilkadziesiąt czy kilkaset sztuk na miesiąc na cały kraj.  

4080 przestają produkować bo się nie sprzedaje wiec nie maja co robić więcej leżaków magazynowych. Poleży sobie dalej na półkach. 

Jak już pierwsi napaleńcy kupili to teraz nie ma komu kupować.

Ktoś tu zapomniał, że kliencie to nie tylko single około 30tki, którzy całą wypłatę wywalają na karty graficzne :D:D:D

 

 

 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...