Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.02.2023 o 21:44, Stona napisał:

W końcu przyszedł ten Zotac od X-koma. Już dziś się nie będę bawił, jutro podłączę i przekonam się, czy zrobiłem interes miesiąca, czy leci zwrot :D

 

Spytacie jak wygląda sprawa z tym Zotakiem? Nie jest dobrze. Co prawda nie jest też źle. Można powiedzieć, że jest średnio.

Temperatury na surowo do 78 (bieda chłodzenie + moja ciasna buda robią swoje), będę miał chwilę, to pobawię się w UV i spróbuję ogarnąć jakieś sensowne ustawienia wichur.

Jak ktoś się zastanawia nad tym Zotakiem, to za normalną cenę niech Was ręka boska broni przed zakupem.

Za 3,8K w dzisiejszych czasach to jednak i ocet słodki. Jak się w ciągu 2 tygodni nic lepszego nie pojawi, to ją zostawię.

PS. Weszła na styk do budy, coś większego i musiałbym odkręcać przedni wicher.

PS2. Albo jestem głupi, albo mam szczęście (w sumie, to na ogół podobno jedno wynika z drugiego), bo nie miałem żadnego problemu z przejściówką - moim zdaniem ładnie się formuje, nie zajmuje dużo miejsca, przy wkładaniu słychać klik.

7VEfIso.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo widzę na fonie ta twoja fotkę. Ale wiazki formuje się dopiero za tą opaską.

Opaska ma prościutko z kablami wychodzić z GPU. Formując i wygnajac na opasce nie masz pewności, że nic nie naruszyłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zotaca się nie kupuje.

Te łajzy chwaliły się jak ich karty super kopią to niech te swoje złomy sprzedają teraz kopaczom,

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Stona napisał:

Spytacie jak wygląda sprawa z tym Zotakiem? Nie jest dobrze. Co prawda nie jest też źle. Można powiedzieć, że jest średnio.

Temperatury na surowo do 78 (bieda chłodzenie + moja ciasna buda robią swoje), będę miał chwilę, to pobawię się w UV i spróbuję ogarnąć jakieś sensowne ustawienia wichur.

Jak ktoś się zastanawia nad tym Zotakiem, to za normalną cenę niech Was ręka boska broni przed zakupem.

Pisałem że Inno3D i Zotac w 4070Ti to kupsko, ale nikt nie wierzył. To mój Gainward na stock miał 68 stopni i 1600 RPM chyba :E

Miałem kiedyś Zotaca RTX 2060 i nigdy więcej. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.02.2023 o 14:02, galakty napisał:

Już? a tak walczyłeś dziennie... To oficjalnie największe płaczki @kadajo i @Minciu wstąpiły do szeregów serii 4000 ;) 

Cykl zamknięty. moment kiedy Jensen się dowiedział że zdobył nawet tych dwóch:

202308_O.jpg

 

  • Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi to wygląda jak moment kiedy składa palce do F*ck You ...

Taki naturalny odruch dla niego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Stona napisał:

 

Temperatury na surowo do 78 (bieda chłodzenie + moja ciasna buda robią swoje), będę miał chwilę, to pobawię się w UV i spróbuję ogarnąć jakieś sensowne ustawienia wichur.

 

78st patrzac ze chlodzenie jest dosc duze to wydaje mi sie ze ta sztuka jest wadliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, galakty napisał:

Pisałem że Inno3D i Zotac w 4070Ti to kupsko, ale nikt nie wierzył. To mój Gainward na stock miał 68 stopni i 1600 RPM chyba :E

Miałem kiedyś Zotaca RTX 2060 i nigdy więcej. 

To, że Inno to kaszanka, to wiedziałem, bo nawet się nad nim nie zastanawiałem. Z tym Zotakiem też cudów się nie spodziewałem, ale że jest taka bieda, to też nie. 

Tak czy srak, jak już pisałem, pobawię się. Koniec końców zmieniam z Duala, więc to i tak upgrade :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Stona napisał:

To, że Inno to kaszanka, to wiedziałem, bo nawet się nad nim nie zastanawiałem. Z tym Zotakiem też cudów się nie spodziewałem, ale że jest taka bieda, to też nie. 

Tak czy srak, jak już pisałem, pobawię się. Koniec końców zmieniam z Duala, więc to i tak upgrade :D

Wrzucałem testy z morele i tam było widać, że kupa :E

U mnie stabilne UV to 2790 MHz i 975 mV. Niżej z napięciem nie mogłem zejść nawet przy 2700 MHz. 

Jak to Ci się uda to zbijesz max pobór do 200W (CP z RT na przykład) ale zazwyczaj oscyluje wokół 180W.

Edytowane przez galakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Stona napisał:

To, że Inno to kaszanka, to wiedziałem, bo nawet się nad nim nie zastanawiałem. Z tym Zotakiem też cudów się nie spodziewałem, ale że jest taka bieda, to też nie. 

Tak czy srak, jak już pisałem, pobawię się. Koniec końców zmieniam z Duala, więc to i tak upgrade :D

Sprzedałeś już tego Duala? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, krukkpl napisał:

Już co najmniej miesiąc ta karta wisi w coraz niższej cenie. 

Rozumiem zdawkowe opisy w ofertach, ale tutaj to mocno śmierdzi. 

Teraz, MrKetiw napisał:

Sprzedałeś już tego Duala? 

Nie, sprzedam dopiero, jak podejmę decyzję czy zostaję z Zotakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny 4070 Ti na allegro wystrzeliły znowu w kosmos ?‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Phoenix. napisał:

78st patrzac ze chlodzenie jest dosc duze to wydaje mi sie ze ta sztuka jest wadliwa.

Też mi się tak wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, MrKetiw napisał:

Ceny 4070 Ti na allegro wystrzeliły znowu w kosmos ?‍♂️

Ogólnie to komputron jak miał tufa za 4399, to teraz 4549.

25 minut temu, galakty napisał:

Wrzucałem testy z morele i tam było widać, że kupa :E

U mnie stabilne UV to 2790 MHz i 975 mV. Niżej z napięciem nie mogłem zejść nawet przy 2700 MHz. 

Jak to Ci się uda to zbijesz max pobór do 200W (CP z RT na przykład) ale zazwyczaj oscyluje wokół 180W.

200W? To ja chyba na minimalnych obrotach wentylatorów nigdy 60 stopni bym nie zobaczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Stona napisał:

7VEfIso.jpg

Chociaż jak teraz tak patrze na ta twoja fotę to karta nie ma dostępu do świeżego powietrza z zewnątrz budy. Weź przesuń ten dolny wentylator z przodu jak najniżej.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kadajo napisał:

Chociaż jak teraz tak patrze na ta twoja fotę to karta nie ma dostępu do świeżego powietrza z zewnątrz budy. Weź przesuń ten dolny wentylator z przodu jak najniżej.

Masz rację, o tym nie pomyślałem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, DyndaS napisał:

200W? To ja chyba na minimalnych obrotach wentylatorów nigdy 60 stopni bym nie zobaczył.

Przy 200W to mam jakieś 62 stopnie i 1300 RPM. Jak za najtańszy model (nie outlet) to ja to kupuję, zresztą i przy 1600 RPM nie słychać karty do Fluctusy zagłuszają ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Stona napisał:

Masz rację, o tym nie pomyślałem ?

Ten górny mógłbyś też zrównać z CPU, masz u góry wentylator nad sekcją zasilania płyty ? Co to za buda w ogóle ? Wygląda na Fractala.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, MrKetiw napisał:

Ceny 4070 Ti na allegro wystrzeliły znowu w kosmos ?‍♂️

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/w-styczniu-inflacja-ostro-przyspieszyla-tapniecie-w-cenach/fzdns4q

 

Ceny ogólnie rosną więc jeden sklep z drugim wpadł na pomysł podnieść chwilowo też i cenę kart :). Ludzie przeczytają wiadomości o inflacji i na bank się rzucą na karty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stona zrób testy ze zdjętą klapa bo mi to wygląda na problem z przepływem powietrza i dlatego karta się dusi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kadajo napisał:

Ten górny mógłbyś też zrównać z CPU, masz u góry wentylator nad sekcją zasilania płyty ? Co to za buda w ogóle ? Wygląda na Fractala.

3 minuty temu, kadajo napisał:

@Stona zrób testy ze zdjętą klapa bo mi to wygląda na problem z przepływem powietrza i dlatego karta się dusi.

Tak, to fractal. U góry mam jeden wypychający powietrze. Pobawię się w weekend, dzięki za sugestie.

W sumie jak je włożyłem, tak były, nawet specjalnie ich nie ustawiałem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie panelu odpowie na pytanie czy problem jest w budzie. Ja w swojej zdjąłem zaślepki po DVD żeby lepiej wciągało powietrze, zbija temperatury dość mocno. Muszę tylko zamontować jakoś filtr przeciwkurzowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, galakty napisał:

Pisałem że Inno3D i Zotac w 4070Ti to kupsko, ale nikt nie wierzył. To mój Gainward na stock miał 68 stopni i 1600 RPM chyba :E

Miałem kiedyś Zotaca RTX 2060 i nigdy więcej. 

Sytuacja z 4070ti jest praktycznie odwrotna do 4080. O ile w przypadku 4080 prawie kazdy model ma super chlodzenie bo dostal w spadku po 4090 to 4070ti maja w wiekszosci padaki. Nawet 4070ti Suprim jest nieudany, ma gorsze chlodzenie niz 3070 Suprim. Jak twoj Gainward ma 68c przy 1600rpm to tez mocno duzo.

Tutaj pod filmikiem od Inno3d ktos napisal ze ma ponad 80c na karcie. IMO to oni zaoszczedzili w przypadku 4070ti na czym sie tylko dalo, szyna/pamiec/chlodzenie. 

PNY Verto w ten wersji bez led tez widzialem ludzie narzekaja mocno.

 

Edytowane przez cyberpunk2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...