Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Reverse17

Dzięki za screeny.

Zmień tą budę zdecydowanie :P

U mnie dla 245W stałego obciążenia 60-61 stopni i 1060rpm. Może by do 1100 dobiło po długim graniu.

U siebie masz przy 240W, tyle co u mnie przy katowaniu OCCT 285W, a nie wiem czy to czasem nie jest już dobity PL i 65 stopni i 1320 rpm.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytam się prosto z mostu. Coś słychać o RTX 4070 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słychać skwierczenie spalonego gniazda zasilania :szczerbaty:

  • Haha 4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sideband napisał:

Słychać skwierczenie spalonego gniazda zasilania :szczerbaty:

O czym ty w ogóle piszesz?

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudna publika się trafiła :szczerbaty: 

Zajrzyj 2x w tygoniu na videocardz.com to nic Cię nie ominię w temacie 4070 ;)

  • Thanks 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, hopes napisał:

Spytam się prosto z mostu. Coś słychać o RTX 4070 ?

Nic nowego, domniemana premiera w kwietniu ;) 

Oraz plotki o bogatej opcji pamięciowej ;) 

Cytat

Gigabyte GeForce RTX 4070 AORUS Master 12GB (GV-N4070AORUS M-12GD)
Gigabyte GeForce RTX 4070 AORUS Master 12GB (GV-N4070AORUS M-12GD)
Gigabyte GeForce RTX 4070 EAGLE OC 12GB (GV-N4070EAGLE OC-12GD)
Gigabyte GeForce RTX 4070 GAMING OC 10GB (GV-N4070GAMING OC-10GD)
Gigabyte GeForce RTX 4070 GAMING OC 12GB (GV-N4070GAMING OC-12GD)
Gigabyte GeForce RTX 4070 GAMING OC 16GB (GV-N4070GAMING OC-16GD)

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś podesłać swoją krzywą UV dla 4070 Ti?

Jak u Was kręcą się pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, DyndaS napisał:

Czy może mi ktoś podesłać swoją krzywą UV dla 4070 Ti?

Ja mam taką, nie ma gigantycznego uzysku ale jest chłodno i stabilnie nawet w Portal RTX. Pamięci u mnie +900mhz (+1500mhz przechodzi benchmarki ale wydaje mi sie za duzo na codzienny uzytek)

xcvcxv.png

Edytowane przez cyberpunk2020
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, cyberpunk2020 napisał:

Ja mam taką, nie ma gigantycznego uzysku ale jest chłodno i stabilnie nawet w Portal RTX. Pamięci u mnie +900mhz (+1500mhz przechodzi benchmarki ale wydaje mi sie za duzo na codzienny uzytek)

U siebie mam 2835Mhz dla 1V i raczej szczególnie więcej z tego nie wycisnę. Jeszcze by się trzeba upewnić czy to zresztą jest na 100% stabilne, ale na ten moment nic się nie dzieje. Zastanawiam się w czym to najlepiej testować. Obecnie DL2 i Metro Exodus.

Dla DL2 mam ponad 50W mniej. Dla metro około 50W, bo tutaj chyba przez PL zrzucał napięcie i taktowanie.

Jednak dziwne, bo mi przy takiej typowej temperaturze trzyma 2820Mhz mimo wszystko. Czyli domyślne taktowanie dla DL2.

Pamięci na +1500 zdają się działać ok. Przy +1750 są problemy. Podbicie pamięci o te +1500 zdaje się zwiększać pobór w metro o około 10-15W.

Metro jednak oporowo ciśnie kartę, bo z wszystkim na ultra dobija do PL na defalut. Ogólnie przez większość czasu 270-280W.

U0yyCJl.jpg

Edytowane przez DyndaS
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam o co kaman. Jak ustawiłem 2855, to mi niby trzyma 2850, ale po pewnym czasie grania jednak wywaliło, co było oczywiście do przewidzenia. Nie jestem w stanie zmusić aby mi to trzymało 2835. Przy ~60 stopniach mam 2820 albo 2850 w zależności od tego co ustawię na krzywej. 2835 potrafi mieć, ale to zanim przekroczy 55 stopni.

 

Edit.

Myślałem, że połączy posty.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, DyndaS napisał:

Nie ogarniam o co kaman. Jak ustawiłem 2855, to mi niby trzyma 2850, ale po pewnym czasie grania jednak wywaliło, co było oczywiście do przewidzenia. Nie jestem w stanie zmusić aby mi to trzymało 2835.

Bo to tak nie działa. Nie da sie ta prosta wymusic jednej konkretnej czestotliwosci, zawsze bedzie skakac conajmniej +-30mhz w zaleznosci od gry. Widocznie za duzo dajesz i cie wywala bo jestes na granicy stabilnosci, ustaw tak jak u mnie i nic nie stracisz na wydajnosci a bedziesz miec stabilnie. Jak koniecznie chcesz zeby ci trzymalo 1835 to ustaw 1820 na krzywej i w grach powinno wyjsc 1835, ale tez bedziesz na granicy stabilnosci.

Edytowane przez cyberpunk2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, cyberpunk2020 napisał:

Bo to tak nie działa. Nie da sie ta prosta wymusic jednej konkretnej czestotliwosci, zawsze bedzie skakac conajmniej +-30mhz w zaleznosci od gry. Widocznie za duzo dajesz i cie wywala bo jestes na granicy stabilnosci, ustaw tak jak u mnie i nic nie stracisz na wydajnosci a bedziesz miec stabilnie.

Chodzi mi o to, że za nic nie jestem w stanie wymusić 2835Mhz. Skoki są co 15Mhz, ale albo jestem w stanie uzyskać 2820Mhz, albo dopiero 2850Mhz.

Zarówno DL2 czy Metro Exodus identyczna sytuacja.

Teraz to się po prostu bawię i sprawdzam, bo wcześniej jakoś UV nie robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, DyndaS napisał:

@Reverse17

Dzięki za screeny.

Zmień tą budę zdecydowanie :P

U mnie dla 245W stałego obciążenia 60-61 stopni i 1060rpm. Może by do 1100 dobiło po długim graniu.

U siebie masz przy 240W, tyle co u mnie przy katowaniu OCCT 285W, a nie wiem czy to czasem nie jest już dobity PL i 65 stopni i 1320 rpm.

Zdjąłem front panel podczas gry w CP 2077 i stało się oczywiste: :chlup:

65b0626e4cfd.png

Najbardziej rozwaliło mnie jak po minucie od momentu wyszarpania frontu obudowy temperatura procka spadła blisko o ~8-10 stopni.. :E

Edytowane przez Reverse17
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Minciu napisał:

Jasło ma opcję do seanonica to bezpośrednio w PSU. Ma takie np dla Corsaira. A jak przedłużki kupisz to wspinasz w kable standardowe pcie 8pin z poprzednich generacji. Różne opcje do wyboru. 

Fasger ma dwie opcje jedna dla Evga ,Seasonic ,  druga dla Corsaira itd . wiadomo że kupujemy jeden kabel a nie przejsciówki  no bo chcemy tylko jedno łączenie a nie znowu plątanine kabli :) a sory to miała być odpowiedż do  Mistola ?

 

Edytowane przez Czarny_PLone
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Reverse17 napisał:

Zdjąłem front panel podczas gry w CP 2077 i stało się oczywiste: :chlup:

65b0626e4cfd.png

Najbardziej rozwaliło mnie jak po minucie od momentu wyszarpania frontu obudowy temperatura procka spadła blisko o ~8-10 stopni.. :E

Dalej rozbieraj budę, bo jeszcze coś za dużo :E

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DyndaS napisał:

Dalej rozbieraj budę, bo jeszcze coś za dużo :E

 

Poczekam na odpowiedź be quiet'a na zapytanie o dostępność frontu z wersji DX/FX. to byłoby idealne rozwiązanie, jakoś nie mam teraz ochoty na zabawę w nowe obudowy.. Ale fakt, zysk na temperaturach/kulturze pracy byłby co najmniej zacny :thumb:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow... Metro Exodus nawet po UV bez OC pamięci potrafi łykać ponad 250W.

Na defalut karta odbija się od power limitu zrzucając taktowania do nawet 2745 i 1,05V  :boink:

Czyli po UV do 1V utrzymując domyślny zegar, a więc 2820Mhz z OC pamięci +1500 można będzie zobaczyć nawet 265-270W, a więc blisko PL :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po to te limity takie są, zeby gierki w RT mialy odpowiednia ilosc pradu. Np 4090 jak najbardziej potrzebuje te swoje 450w jak przychodzi do RT.

2pz7sSDuG8gjkgxeFnRokL-970-80.png.webp

PvjC4MKMJHVi6dSh92WPjE-970-80.png.webp

jfTs3339pcFM5fiFkiFWUE-970-80.png.webp

Edytowane przez cyberpunk2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DyndaS napisał:

@cyberpunk2020

Masz na krzywej ustawione 2805Mhz. Jakie taktowanie Ci trzyma w grze?

2820mhz, czasem wskoczy na 2835mhz

pdaciJX.jpg

btw plan Nvidii wykonany, ludzie mimo ze skonczyl sie szał na krypto to wydaja na karty graficzne w sklepach 2x wiecej niz 3 lata temu. Wystarczylo postraszyc ze inflacja, ze taniej nie bedzie, ze tak musi byc i portfele sie otwieraja. To jest chyba najwiekszy przekret w historii Nvidii zakonczony pelnym sukcesem. Dane z mindfactory.de

https://www.reddit.com/r/hardware/comments/11744z5/average_graphics_cards_selling_price_doubled_2020/

Edytowane przez cyberpunk2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, DyndaS napisał:

Czy może mi ktoś podesłać swoją krzywą UV dla 4070 Ti?

Jak u Was kręcą się pamięci?

ZR9mj4F.jpg

Pamięć do testu w timespy dałem na 25000. Przeszło, ale brak różnic względem 24000.

Edytowane przez piet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, cyberpunk2020 napisał:

Nvidii wykonany, ludzie mimo ze skonczyl sie szał na krypto to wydaja na karty graficzne w sklepach 2x wiecej niz 3 lata temu. Wystarczylo postraszyc ze inflacja, ze taniej nie bedzie, ze tak musi byc i portfele sie otwieraja. To jest chyba najwiekszy przekret w historii Nvidii zakonczony pelnym sukcesem. Dane z mindfactory.de

https://www.reddit.com/r/hardware/comments/11744z5/average_graphics_cards_selling_price_doubled_2020/

Jednocześnie wszyscy ponoszą większa koszta a nam rosną pensje więc to nie do końca tak wygląda.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kadajo napisał:

Jednocześnie wszyscy ponoszą większa koszta a nam rosną pensje więc to nie do końca tak wygląda.

Komu rosną temu rosną :E

  • Haha 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kadajo napisał:

Jednocześnie wszyscy ponoszą większa koszta a nam rosną pensje więc to nie do końca tak wygląda.

To jest o tyle ciekawe, że przed zakupem RTX 4070 Ti miałeś nieco inne spojrzenie na ten temat xD

  • Like 1
  • Haha 2
  • Upvote 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...