Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, Kyle_PL napisał:

Orientujesz się, czy będzie on w 100% zgodny z Seasonic Platinum Fanless 520?

https://silentpcreview.com/seasonic-platinum-fanless-520w-psu/

nie mam pojęcia. Napisz do nich

46 minut temu, karsone napisał:
50 minut temu, aetern napisał:

Czy dobrze rozumiem - ustawiłeś 2775, a mimo to zegary miały 2760?

Tak się zdarza, w jedną albo w drugą 15 mhz. Nie zdziw się jak nawet napięcie Ci delikatnie zmieni lub po restarcie pc będzie zamiast 2790 2760 powiedzmy. 

Tak. Dokładnie się tak czasami samo obniża

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Mistol napisał:

U mnie 2790@950 też nie przeszło Port Royal dopiero 2775 jak włączyłem w AF ale trzymało 2760

U mnie jak testowałem stabilność to potrafiło wywalić na 19 pętli stress testu w PortRoyal. 

5 godzin temu, aetern napisał:

Czy dobrze rozumiem - ustawiłeś 2775, a mimo to zegary miały 2760? Czym jest AF?

Tak działa na nvidii.. Zależy przy jakiej temperaturze i mocy ustawisz krzywą. 

Najlepiej ustawiać krzywą przy maksymalnym obciążeniu i po rozgrzaniu karty, podczas gry albo testu. Wtedy tyle będzie trzymał w mocno obciążających grach. W tych które będą brały mniej watów zegar będzie 15MHz wyższy. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie bo utknąłem na czasach serii 3000, czy 4070Ti wymaga jakiegoś magicznego zasilacza?

Mam zwykłego Thermaltake GF1 850W - podoła?

Nie chodzi mi nawet o moc tylko rozumiem, że 4070 Ti też wymaga jakichś przejściówek na zasilanie? Jak to z tym jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz podoła, a przejściówkę dostaniesz w komplecie z kartą. Nie są jednak one najbardziej estetyczne (o ile ma to dla ciebie znaczenia), ale przede wszystkim są dość sztywne i może być problem z ułożeniem aby nie opierała się zbyt mocno o ściankę boczną. Najlepszy jest dedykowany kabel do zasilacza atx 2.0, nie wiem jednak, czy thermaltake takowe oferuje (mogą pasować od innych zasilaczy, musisz poszukać odpowiedzi na to pytanie w sieci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, wkamil73 napisał:

Zasilacz podoła, a przejściówkę dostaniesz w komplecie z kartą. Nie są jednak one najbardziej estetyczne (o ile ma to dla ciebie znaczenia), ale przede wszystkim są dość sztywne i może być problem z ułożeniem aby nie opierała się zbyt mocno o ściankę boczną. Najlepszy jest dedykowany kabel do zasilacza atx 2.0, nie wiem jednak, czy thermaltake takowe oferuje (mogą pasować od innych zasilaczy, musisz poszukać odpowiedzi na to pytanie w sieci).

Bardzo dziekuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie coś tu pisaliście że najlepsze do testów poza grami jest ten 3dmark ? Faktycznie jak tu przejdzie test to nastawy 100% stabilne ? 

image.png

Edytowane przez karsone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% stabilna karta będzie jak ci się po miesiącu nie wykrzaczy nigdzie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami jakiś błąd mi wyskakuje w rdr2. Teraz przy włączeniu miałem error za mało pamięci. wtf.. :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, karsone napisał:

Panowie coś tu pisaliście że najlepsze do testów poza grami jest ten 3dmark ? Faktycznie jak tu przejdzie test to nastawy 100% stabilne ? 

image.png

Najczulszy z testów to PortRoyal. W próbach OC każdy test przechodziło a Port się wywalał. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, aetern napisał:

Bardziej estetycznie od przejściówki będzie wyglądał ten kabelek: https://www.x-kom.pl/p/1105706-przejsciowka-thermaltake-pcie-50-12vhpwr.html

Oczywiście de gustibus, ale moim skromnym zdaniem tutaj to akurat zamienił stryjek siekierkę na kijek :D Brzydsze kable robi chyba tylko Corsair :D (mam tutaj na myśli te grube i sztywne pytony dołączane do zasilaczy serii RMx). To już przy takim wyborze wolałbym zostać przy przejściówce ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, RTX4090 napisał:

Najczulszy z testów to PortRoyal. W próbach OC każdy test przechodziło a Port się wywalał. 

Royal jest najczulszy z syntetyków. Ale i tak Fortnite jest XXX razy czulszy. Przejdziesz 20 pętli Royal, a Fort wywali przy wchodzeniu do menu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Royal jest najczulszy z syntetyków. Ale i tak Fortnite jest XXX razy czulszy. Przejdziesz 20 pętli Royal, a Fort wywali przy wchodzeniu do menu. 

Temu mam kilka Profili założony :) jak coś wywali to załaduje mniejszy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PiPoLiNiO napisał:

Royal jest najczulszy z syntetyków. Ale i tak Fortnite jest XXX razy czulszy. Przejdziesz 20 pętli Royal, a Fort wywali przy wchodzeniu do menu. 

Dzisiaj pierwszy raz pobrałem i odpaliłem Fortnite'a właśnie do celu weryfikacji stabilności. Musiałem zrobić poprawkę na moje nastawy i ostatecznie skończyło się na 2610 mhz / 915mv albo 2685 mhz / 950mv.  Nie trafiłem na najlepszy kawałek krzemu ale o tym już wiedziałem, a jedynie Fortnite dokręcił śrubę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, aetern napisał:

Bardziej estetycznie od przejściówki będzie wyglądał ten kabelek: https://www.x-kom.pl/p/1105706-przejsciowka-thermaltake-pcie-50-12vhpwr.html

 Karta za pięć koła i kabelek za stówkę...niezły odlot, a to tylko karta ze średniej półki.:E Kurteczka śmieje się po pachy.

Planeta chyba przechodzi okres korporacyjnego dymania.:rotfl:

I komentarze handlarzy za 1,2,3...:E

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelek będzie służył przez kilka kolejnych generacji, koszt groszowy. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, galakty napisał:

Kabelek będzie służył przez kilka kolejnych generacji, koszt groszowy. 

Wystarczy zasilacz za nieco ponad tysiaka.:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, AvengerGT napisał:

Dzisiaj pierwszy raz pobrałem i odpaliłem Fortnite'a właśnie do celu weryfikacji stabilności. Musiałem zrobić poprawkę na moje nastawy i ostatecznie skończyło się na 2610 mhz / 915mv albo 2685 mhz / 950mv

 

15 godzin temu, RTX4090 napisał:

Temu mam kilka Profili założony :) jak coś wywali to załaduje mniejszy 

 

17 godzin temu, kadajo napisał:

100% stabilna karta będzie jak ci się po miesiącu nie wykrzaczy nigdzie.

A po dwóch miesiącach i tak się wywali bo w pokoju będzie 2C cieplej :D 

Dlatego właśnie wyleczyłem się z OC :) 
Nigdy nie wiesz, kiedy i w jakiej sytuacji ci się wywali.
Grasz super meczyk w jakiejś grze online, a tu nagle - bum, crash.
Wczuwasz się w fabułę w singlu - bang, crash.

Działa w N grach? Wywali się w grze N+1.
Działa w grze w wersji A, wyjdzie patch, wywali się na wersji B.
Działa na sterownikach X, wywali się na sterowniku Y ;) 
itd itp.
Szkoda tracić czas imo dla jakichś pojedynczych % wydajności ;) 

Edytowane przez krukkpl
  • Haha 2
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, B@nita napisał:

Wystarczy zasilacz za nieco ponad tysiaka.:E

To akurat uważam za wyrzucanie pieniędzy w błoto... Jak ktoś chce, spoko, ale to wcale potrzebne nie jest.

Kupiłem roczny zasilacz z gwarancją na jeszcze 9 lat za 400 zł, kabelek za 120 zł i mam sprzęt na lata. 

3 minuty temu, krukkpl napisał:

Dlatego właśnie wyleczyłem się z OC :) 
Nigdy nie wiesz, kiedy ci się wywali.
Działa w N grach? Wywali się w grze N+1.
Działa w grze w wersji A, wyjdzie patch, wywali się na wersji B.
Działa na sterownikach X, wywali się na sterowniku Y ;) 
itd itp.
Szkoda tracić czas imo dla jakichś pojedynczych % wydajności ;) 

OC tak, UV jest dobre.

A zrobienie tego to spokojnie 30-60 minut + poprawki jak się wywali w grze. Robisz najpierw jakiś w miarę stabilny nastaw, a jak wywali to zmniejszasz taktowanie, albo podbijasz napięcie. I spokój. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, galakty napisał:

To akurat uważam za wyrzucanie pieniędzy w błoto... Jak ktoś chce, spoko, ale to wcale potrzebne nie jest.

Kupiłem roczny zasilacz z gwarancją na jeszcze 9 lat za 400 zł, kabelek za 120 zł i mam sprzęt na lata. 

Oj, żebyś się nie zdziwił, w tej branży nic nie jest na lata. ;)

A swoją drogą, niezła cena za zasiłkę patrząc na obecne ceny.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, B@nita napisał:

Karta za pięć koła i kabelek za stówkę...niezły odlot, a to tylko karta ze średniej półki.:E Kurteczka śmieje się po pachy.

Nikt kabla nie każe kupować. To tylko estetyka. Dołączona przejściówka działa tak samo, o ile mieści się w budzie.

Estetyczne kable 8-pin do kart poprzedniej generacji też swoje kosztują zwłaszcza, że potrzebujesz 2 albo 3 sztuki. 

3 minuty temu, B@nita napisał:

Oj, żebyś się nie zdziwił, w tej branży nic nie jest na lata. ;)

Ba, już szykuje się nowa rewizja ;)

https://www.techpowerup.com/305837/intel-readies-atx-12vhpwr-connector-revision-to-address-improper-contact-fire-hazards

Edytowane przez someI
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.03.2023 o 23:03, cyberpunk2020 napisał:

Przeciez te wszystkie karty na Allegro od GrojecSprzedaze to jest sciema ktora widac z kilometra, koles nawet nie potrafi po polsku pisac, wstawia losowo kropki i spacje.

Też trafiłem na typa, śmierdzi scamem faktycznie. Jedyny plus, że masz allegro protect i zwrot kasy. Widziałem też, że gościu wystawia karty nie tylko na allegro https://www.br39.ru/offer/13333997938/
Jak na moje gościu po prostu obraca nie swoimi pieniędzmi

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, krukkpl napisał:

 

 

A po dwóch miesiącach i tak się wywali bo w pokoju będzie 2C cieplej :D 

Dlatego właśnie wyleczyłem się z OC :) 
Nigdy nie wiesz, kiedy i w jakiej sytuacji ci się wywali.
Grasz super meczyk w jakiejś grze online, a tu nagle - bum, crash.
Wczuwasz się w fabułę w singlu - bang, crash.

Działa w N grach? Wywali się w grze N+1.
Działa w grze w wersji A, wyjdzie patch, wywali się na wersji B.
Działa na sterownikach X, wywali się na sterowniku Y ;) 
itd itp.
Szkoda tracić czas imo dla jakichś pojedynczych % wydajności ;) 

Po UV tez ci się wywali. To nie jest kwestia czy robić tylko jak. Jak ktoś będzie żyłował do ostaniach Mhz i zostawiał sobie mały margines to może się zdziwić. Z głową trzeba robić :)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SEBEKB211 napisał:

Też trafiłem na typa, śmierdzi scamem faktycznie. Jedyny plus, że masz allegro protect i zwrot kasy. Widziałem też, że gościu wystawia karty nie tylko na allegro https://www.br39.ru/offer/13333997938/
Jak na moje gościu po prostu obraca nie swoimi pieniędzmi

To dorzuce swoje trzy grosze - ostatnio gdy przeglądałem allegro właśnie w kwestii podzespołów i akcesorii to znalazłem dziwne oferty np. klawiatura mechaniczna za 1350 zl a pod spodem ze 100 ofert takiej samej klawiatury od tego samego sprzedawcy tylko cena nizsza o 20 zl i tak az do 300 zl. Oczywiscie dostawa z Chin, czas oczekiwania 2 tygodnie. To jakis bot musi wystawiac. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, galakty napisał:

To akurat uważam za wyrzucanie pieniędzy w błoto... Jak ktoś chce, spoko, ale to wcale potrzebne nie jest.

Kupiłem roczny zasilacz z gwarancją na jeszcze 9 lat za 400 zł, kabelek za 120 zł i mam sprzęt na lata. 

OC tak, UV jest dobre.

A zrobienie tego to spokojnie 30-60 minut + poprawki jak się wywali w grze. Robisz najpierw jakiś w miarę stabilny nastaw, a jak wywali to zmniejszasz taktowanie, albo podbijasz napięcie. I spokój. 

Ale uv tez może różnie reagować. Wyjdzie nowa gra gdzie nastawy będą nie stabilne i crash. Wole jednak zostawić stock gdzie może prądu trochę więcej pobiera ale wiem ze będzie działać. Teraz demo re4 na 4090 suprimie pobiera max 420w (zazwyczaj 390w) w ale za to 69 st i 1080 rpm. Karty nie słychać. Nie wiem czy nawet mi się chce bawić. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...