Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, sideband napisał:

Spoko, ale ja nic nie muszę modzić by krzywa przy starcie nie wariowała ;-)

ok rozumiem , ale napisales cos co nie ma pokrycia w rzeczywistosci :) niby stary wyjadacz a pisze glupoty z 100% pewnoscia

  • Confused 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że będzie 4080ti w takiej nazwie lub innej, coś muszą zrobić z odpadkami z produkcji pełnych chipów ad102. 

Nawet 4080 jest robiona z odpadków ad103 co jest dla mnie dość zastanawiające tak jak by zostawili miejsce na refresh 4080 który będzie wykorzystywał  dopiero pełen rdzeń. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan kurteczka 100% polknął bakcyla AI, twierdzi ze w tej chwili to AI Omniverse jest przyszloscia Nvidii (niby biznes na tryliony dolarów). Na samym koncu jedynie wspomina o grach, przy czym twierdzi ze to Nvidia wymyslila RayTracing i PathTracing, a implementacja RT w grach zajmie... 25 lat :D Ofc nie zapomnial wspomniec ze Prawo Moora sie skonczylo. Oni chyba juz tak urosli ze widza sens w kartach graficznych tylko jak maja klientow z kopalni krypto.

Ale widze ze CNBC sie nie pierdzieli, bo w poprzednim materiale wprost mowia ze Nvidia przygotowala "sticker shock" zeby utrzymac ceny kart z boomu kryptowalut :D

3sbz6tc.jpg

Edytowane przez cyberpunk2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no AI to nie to samo co krypto, nie będzie tysięcy wąsatych januszów skupujących po absurdalnych cenach karty. Zarobić zarobią, ale nie aż tyle. Choć można sobie wyobrazić, że za 2-3 generacje do grania będzie konkurencja między AMD i Intelem, a Nvidia będzie głównie do pracy. Gdyby karta u mnie zarabiała pieniądze to by nie bolał wydatek 6k złotych na nią tak bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Implementacja RT 25 lat ? Lol jest gorzej niż myslalem bo liczyłem ze to zajmie maks 20 :E
 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, cyberpunk2020 napisał:

Wiosenne rabaty w Euro https://www.euro.com.pl/karty-graficzne/msi-karta-graf-msi-geforce-rtx4090-ventusoc.bhtml

Jak ktos ma jeszcze kod to chyba mozna zbic o 5% jeszcze

Ten Ventus jest spoko czy lepiej Gigabyte z Proline? https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-4090-gaming-oc-24gb-gddr6x-gv-n4090gaming-oc-24gd-p8115658 za 8500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Mark97 napisał:

Nie widziałem żadnego testu, ale skoro MSI Trio jest "mocno średnie", a Ventus to bardziej budżetowy model... raczej bym unikał...
Tu masz zestawienie większości modeli 4090 https://www.youtube.com/watch?v=Qa4A12gQTHw gdzie Ventus został zakwalifikowany do najniższego tieru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, kadajo napisał:

Implementacja RT 25 lat ? Lol jest gorzej niż myslalem bo liczyłem ze to zajmie maks 20 :E

Mogę nie dożyć :szczerbaty: Ewentualnie będę miał już takiego naturalnego laga, ślepotę, demencja itp. że nie będę wiedział o co w tym wszystkich chodzi.

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, skypan napisał:

Mogę nie dożyć :szczerbaty:

Albo "wnusiu pokaż ło co tu chodzi" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, krukkpl napisał:

Nie widziałem żadnego testu, ale skoro MSI Trio jest "mocno średnie", a Ventus to bardziej budżetowy model... raczej bym unikał...
Tu masz zestawienie większości modeli 4090 https://www.youtube.com/watch?v=Qa4A12gQTHw gdzie Ventus został zakwalifikowany do najniższego tieru.

Ten tier to mozna sobie w tylek wsadzic. Gosciu mnie zdenerowal i napisalem mu:

I have the MSI 4090 Gaming Trio and the lack of a vapop chamber does not destroy the cooling performance. This is nonsense. With a continuous load of ~440W (like Metro Exodus EE 4K ultra RT without DLSS), the card does not exceed 67 degrees and 1500rpm. With a load of 300W the temperature goes below 60 degrees at 1000 rpm. Usually in 4K games 350-370W the temperature does not exceed 65 degrees with max. 1300rpm. The card is very quiet in all cases. I'm on performance bios. The hotspot is always 8-9 degrees above the GPU temperature. Memory 72-74 in 4K (in Hogwarts Legacy stops on 72 in 4K). The cooler is huge and the card weighs 2.2kg. Is this cooling ruined? All data without UV.

If you refer to the test results from Hardware Unboxed, then go back to the Suprim X vs Trio X video again and pay attention to the rpm. He completely screwed up this test. 2000rpm Suprim and others vs 1400rpm Trio. What was the purpose of this comparison? I know this may sound like "I glory what is mine" but here Techpowerup did it right. If you correlate the rpm, noise level with temperatures, it turns out that the Trio does not differ much from its vapor chamber colleagues. By the way you missed level noise of Trio on graph in the 8 minute. I assume the fans are stopped

 

Wracajac do MSI Ventus 4090 to nie ma testow w sieci, ale chlodnica wazy tylko 1670g i gr. karty to 62mm. Dla porownania MSI Trio 4080 to waga 1890g gr. 67, a Msi Trio 4090 to waga 2200g i gr. 77mm.

Wybor Ventus czy Giagabyte. Oczywiste, ze Gigabyte. Dostajesz tez 4 lata gwarancji.

Edytowane przez Dżony Bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, skypan napisał:

Mogę nie dożyć :szczerbaty: Ewentualnie będę miał już takiego naturalnego laga, ślepotę, demencja itp. że nie będę wiedział o co w tym wszystkich chodzi.

A to nie będziesz miał RTX 10XEagle Eye wbudowanego w oczy ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kadajo napisał:

A to nie będziesz miał RTX 10XEagle Eye wbudowanego w oczy ?

Pieniądze wyrzucone w błoto w takim przypadku 

vampire-the-masquerade-bloodlines-2-ray-

:E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, robot napisał:

ok rozumiem , ale napisales cos co nie ma pokrycia w rzeczywistosci :) niby stary wyjadacz a pisze glupoty z 100% pewnoscia

Nadal nie rozumiesz nigdy nie miałem takowego problemu z rozjazdem krzywej przy starcie. Jak miałbym replikować w/w problem? Także jestem magikiem lub robicie coś nie tak.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Dżony Bi napisał:

Ten tier to mozna sobie w tylek wsadzic. Gosciu mnie zdenerowal i napisalem mu:

O... to ciekawe. Faktycznie HU odwaliło lipę bo przeglądając N testów człowiek nie zawsze zwróci uwagę na RPMy widoczne tylko na filmiku - ja nie zwróciłem :P

23 minuty temu, Dżony Bi napisał:

With a continuous load of ~440W (like Metro Exodus EE 4K ultra RT without DLSS), the card does not exceed 67 degrees and 1500rpm.

Po tym co piszesz, wygląda na to, że Trio ma chłodzenie podobnej wydajności co Gigabyte Gaming w takim razie (oprócz chłodzenia pamięci, bo ja przy ciśnięciu w Metro mam na swoich max 64C).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, krukkpl napisał:

oprócz chłodzenia pamięci, bo ja przy ciśnięciu w Metro mam na swoich max 64C

W 4K? Musze sprawdzic ile mam w ME, bo juz robilem tyle testow, ze juz nie pamietam ile konkretnie mialem w tej grze. Generalnie nie widzialem u siebie wiecej jak 74 momentami w 4K.

Z reszta jakie to ma znaczenie gdzie TJ max pamieci Micron to 100 stopni. Robocza do 95 stopni.

W Ampere 85 stopni na pamieciach GDDR6X to bylo juz bardzo dobrze.

 

Edit: w Metro Exodus po 1h grania w 4K ulta RT temp. max. na pamiątkach to 72 stopnie.

Edytowane przez Dżony Bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie tylko że temperatury karty zależą też w dużym stopniu od tego jaki jest przepływ powietrza w samej obudowie. 

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie w budzie mam wentyle Phanteks PH-F140SK D-RGB PWM 140mm.

3xFRONT i 1xREAR.

1 profil to 550rpm w idle (minimum tych wentyli to 500rpm)

2 profil to 800rpm w grach

Na topie 2x140 AiO ~400rpm

 

Edytowane przez Dżony Bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą w jakich budach trzymacie swoje 4090?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Dżony Bi napisał:

Jak w opisie. Phanteks Eclipse P500A DRGB.

https://imgur.com/a/EAHUTUn

A porównywałeś tempy horyzontalnego i pionowego montażu? Są różnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4090 Gamerock w CM NR200 :)

P-20230320-123743.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, wkamil73 napisał:

A porównywałeś tempy horyzontalnego i pionowego montażu? Są różnice?

Z tego, co czytałem, pomimo walorów "estetycznych" montaż wertykalny jest mniej sympatyczny temperaturowo (gorzej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, wkamil73 napisał:

A porównywałeś tempy horyzontalnego i pionowego montażu? Są różnice?

Szczerze, to nie widze zbytnio roznicy, a moze nawet ciut lepiej, ale raczej placebo. Bude mam przewiewna i miejsca jest sporo, wiec karta nie "stoi na szkle" i ma czym oddychac. Dodatkowy plus to, ze przejsciowka PCIe stoi teraz prosto przy gniezdzie  GPU jak palka z rana.

Edytowane przez Dżony Bi
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak mi się wydawało, że jeżeli odsunie się od szyby kartę, to nie powinno być różnic w temperaturach. Rozumiem, ze ten riser od CM daje możliwość regulacji odsunięcia karty od szyby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...