Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A mobo   możesz  sterować via  OpenRGB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kadajo napisał:

Mnie tam jara jak kompa nie słychać, zero, null... nie ma różnicy miedzy włączonym a wyłączonym :E

Mam tak tylko przy braku obciążenia, ale przyznam, że wręcz wtedy taki stan rzeczy jest jedynym akceptowalnym i do tego ma być stały, więc z miejsca odpadają jakieś wspólne dla spoczynku i obciążenia krzywe wentylatorów obudowy z biosu. Kto raz siedział przy niesłyszalnym kompie, ten raczej jakkolwiek cichego nie zaakceptuje :] A pod obciążeniem, to, jak pisałem, żeby był po prostu nieuciążliwy i tu bardziej o brzmienie niż o samą głośność chodzi.

22 minuty temu, kadajo napisał:

Chyba najlepiej będzie jak po prostu odsunę go od siebie na 3M za jakąś kanapę, przy takiej głośności jaka teraz wydaje pod obciążeniem z takiej odległości za obiektem będzie niesłyszalny :E

Dziwię się, że jeszcze tego nie zrobiłeś, skoro jest to możliwe, a Ty masz na co narzekać. Do dzieła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, wkamil73 napisał:

A mobo   możesz  sterować via  OpenRGB?

Tak

Jednak jest na liście 4080 (wersja beta OpenRGB), ale nie wyszukuje karty. Podejrzewam pozostalości po tym syfiastym oprogramowaniu ASUSa i jest jakiś konflikt :( 

fpdwGd6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty masz wersję experimental czy stable?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Jurand ze Spychowa napisał:

Dziwię się, że jeszcze tego nie zrobiłeś, skoro jest to możliwe, a Ty masz na co narzekać. Do dzieła :D

Wiesz co to jest podobnie jak u ciebie, nie jest to uciążliwe, taka fanaberia. Ale jak czasem odpale jakiś stary tytuł w którym komp się po prostu nie poci ze jest nadal totalna cisza to kurna fajne to to :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, wkamil73 napisał:

A ty masz wersję experimental czy stable?

Experimental, wersja 0.81 z 20.03.2023 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, kadajo napisał:

Wiesz co to jest podobnie jak u ciebie, nie jest to uciążliwe, taka fanaberia. Ale jak czasem odpale jakiś stary tytuł w którym komp się po prostu nie poci ze jest nadal totalna cisza to kurna fajne to to :E

U mnie dlatego koncepcja jest taka, że zawsze i pod każdym obciążeniem hałas musi być taki sam - nie raz głośniej czy ciszej. Opiera się na wentylatorach obudowy puszczanych na stałej prędkości, która jest istotnie głośniejsza niż kiedykolwiek bywa grafika czy cooler procka. Dzięki temu nie jest tak, że w lato komp nagle robi się głośny albo tygodnie z niewymagającą chłodzenia grą przyzwyczajają do cichszego standardu. Co prawda, jak pisałem, nie zależy mi, żeby było jeszcze ciszej, więc to drugie odpada, ale po prostu ta koncepcja została mi z czasów, gdy sprzęt był głośniejszy i trzeba było szukać kompromisu pomiędzy cichofilskimi oczekiwaniami, a sensownym chłodzeniem. To oczywiście złudzenie, bo każdy cichszy hałas zwiększa hałas całościowy, ale jak widać tak skuteczne, że sam mu ulegam mimo świadomości, że jest nieprawdą :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak do tych co jarają się tą wersją noctua, to nie ma czym się jarać.

Gabarytowo to samo co przy serii 3000, a od tego czasu karty znacznie urosły.

Chłodzenie noctua wypada dosyć przeciętnie, a chcą absurdalne pieniądze. Temperatura GPU dalej w czołówce, ale pamięci wygląda słabo.

PNY po prostu przy serii 4000 pozamiatało. Karty najlepsze pod względem efektywności układu chłodzenia, a przy tym jedne z tańszych.

eupwpit.jpg

 

 

 

PS.

Tak się przypomnę ostatni raz. Czy komuś nie odstąpić tego zamówienia na PNY 4070 Ti XL8 za 4199 w ME za dobrą flachę? Jeśli nie, to pod koniec tygodnia anuluję o ile do tej pory samo się to nie robi.

Drugiej takiej samej karty nie potrzebuję :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem to cale Nvidia GTC 2023 i....

YARN | We marveled at our own magnificence as we gave birth to AI. | The  Matrix | Video clips by quotes | 25fc5f05 | 紗

?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DyndaS napisał:

Tak do tych co jarają się tą wersją noctua, to nie ma czym się jarać.

Gabarytowo to samo co przy serii 3000, a od tego czasu karty znacznie urosły.

Chłodzenie noctua wypada dosyć przeciętnie, a chcą absurdalne pieniądze. Temperatura GPU dalej w czołówce, ale pamięci wygląda słabo.

PNY po prostu przy serii 4000 pozamiatało. Karty najlepsze pod względem efektywności układu chłodzenia, a przy tym jedne z tańszych.

eupwpit.jpg

 

 

 

PS.

Tak się przypomnę ostatni raz. Czy komuś nie odstąpić tego zamówienia na PNY 4070 Ti XL8 za 4199 w ME za dobrą flachę? Jeśli nie, to pod koniec tygodnia anuluję o ile do tej pory samo się to nie robi.

Drugiej takiej samej karty nie potrzebuję :P

 

A różnice w PL wziąłeś pod uwagę ? Noctua ma raki sam jak PNY? Bo ja mogę napisać ze mój Phoenix jest dobry jak strix tylko mały haczyk bo ma 320W PL, a STRIX to król wysokiego PL? 

Ps: to ile dni trzymają to zamówienie bo piszesz o tym od dawna ? 

Edytowane przez Phoenix.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Phoenix. napisał:

A różnice w PL wziąłeś pod uwagę ? Noctua ma raki sam jak PNY? Bo ja mogę napisać ze mój Phoenix jest dobry jak strix tylko mały haczyk bo ma 320W PL, a STRIX to król wysokiego PL? 

Wedle TPU Asus, MSI, PNY czy też wersja Asus Noctua mają domyślny PL 320W

Stix chyba ma 360W, ale tylko w innym trybie niż "quiet".

6 godzin temu, Phoenix. napisał:

Ps: to ile dni trzymają to zamówienie bo piszesz o tym od dawna ? 

Niby 5 dni, ale dalej mam aktywne. Aczkolwiek wybrałem jakiś odległy termin dostawy jak 28.03. Minęło chyba 6 dni czy coś koło tego.

Po prostu jak ktoś chce to może mieć kilka stówek taniej, a mi za fatygę i poświęcony czas chociaż jakiś dobry trunek się chyba należy :E

Dane na fakturze czy sposób dostawy zapewne bez problemu można zmienić.

Najwyżej się po prostu anuluje i tyle :P

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuje sobie UV na Asus i MSI i czegos nie rozumiem, moze @sideband mnie oswieci.

Na ASUS czestotliwosc 2760mhz schodzi mi o wiele nizej z poborem mocy (lepszy czip), ale tez FPS jest tylko 155fps

533143886_Screenshot(2205).png.eafffebabdff85c7d6bff8f9bba8c637.png

Na MSI ta sama czestotliwosc juz ma wiekszy pobor mocy ale tez FPS jest wiekszy 160fps czyli 3% wiecej

By1zkvV.png

Nie powinna byc ta sama wydajnosc skoro zegar jest ten sam? Czy UV obniza wydajnosc mimo tego samego zegara? Czy moze MSI afterburner przeklamuje odczyt zegara?

Edytowane przez cyberpunk2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, cyberpunk2020 napisał:

Czy UV obniza wydajnosc mimo tego samego zegara

Bingo.

Effective clock jest lepszym wskaźnikiem niż Core clock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, someI napisał:

Effective clock jest lepszym wskaźnikiem niż Core clock.

Cos innego jednak musi byc na rzeczy bo teraz wylaczylem UV, zrobilem tylo lekki power limit na obu kartach. I wydajnosciowo MSI na 2715-30mhz odpowiada Asusowi na 2775mhz (nawet 1fps wiecej na MSI). Moze mam jakas karte MSI zepsuta i zle raportuje cos.

Edytowane przez cyberpunk2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://videocardz.com/newz/palit-launches-geforce-rtx-4080-4070-ti-jetstream-series-without-rgb

4 godziny temu, DyndaS napisał:

Wedle TPU Asus, MSI, PNY czy też wersja Asus Noctua mają domyślny PL 320W

Stix chyba ma 360W, ale tylko w innym trybie niż "quiet".

Niby 5 dni, ale dalej mam aktywne. Aczkolwiek wybrałem jakiś odległy termin dostawy jak 28.03. Minęło chyba 6 dni czy coś koło tego.

Po prostu jak ktoś chce to może mieć kilka stówek taniej, a mi za fatygę i poświęcony czas chociaż jakiś dobry trunek się chyba należy :E

Dane na fakturze czy sposób dostawy zapewne bez problemu można zmienić.

Najwyżej się po prostu anuluje i tyle :P

Karty powinno się testować z Max PL dodatkowo bo na tym samym PL to tak jak pisałem moja karta będzie dobra jak Strix a po mocnym oc już niekoniecznie może dobrze wypaść ;) Także jaranie się karta z najmniejszym PL i pisanie ze pozamiatała wszystko zostawię bez komentarza.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim podejście to każda karta pozmiata jak jej odpowiedni PL ustawimy :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kadajo napisał:

Z takim podejście to każda karta pozmiata jak jej odpowiedni PL ustawimy :E

Faktem jest, ze do pewnego PL tak właśnie można zrównać większość modeli  ale założę się gdyby zwiększyć PL to już by były fikołki w hierarchii chłodzen. Widzę to po swoje karcie, ze gdybym tak dorzucił z 50W to już by nie byłoby tak super :D 

A prawdziwy test zobaczymy latem przy 30st ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Phoenix.@kadajo

Tylko o czym w ogóle gadacie skoro Asus w wersji Noctua, PNY oraz karty MSi mają ten sam PL 320W. Zresztą asus strix w trybie quiet też takowy na 320W ustawiony ma domyślnie i też jest to w teście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, DyndaS napisał:

@Phoenix.@kadajo

Tylko o czym w ogóle gadacie skoro Asus w wersji Noctua, PNY oraz karty MSi mają ten sam PL 320W. Zresztą asus strix w trybie quiet też takowy na 320W ustawiony ma domyślnie i też jest to w teście.

A to suwaka PL nie maja ? Różne modele maja rożny max PL. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus Noctua to jest to samo PCB co TUF, daleko mu do Strix'a, ale i tak jest troche lepsze niz PNY.

A PNY mało kto chce nawet jakby byla najlepsza karta w tescie bo chodzi w cenie MSI Trio, ludzie wola kupic najtansze MSI/Asus/Gigabyte niz jakies PNY o ktorym nikt nigdy nie slyszal (co innego jakby bylo w super niskiej cenie, ale nie jest). Do tego wielu chce miec wszystkie elementy w kompie jednej marki zeby latwo bylo zarzadzac RGB, wtedy PNY nikomu nie spasuje.

Nawet Gainward/Palit sa u nas o wiele wiele bardziej znane niz PNY.

@maras2574 Masz wersje TUF OC? Bo Open RGB tylko wersje bez OC obsluguje

jsErQ3F.jpg

Edytowane przez cyberpunk2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, cyberpunk2020 napisał:

Testuje sobie UV na Asus i MSI i czegos nie rozumiem, moze @sideband mnie oswieci.

Na ASUS czestotliwosc 2760mhz schodzi mi o wiele nizej z poborem mocy (lepszy czip), ale tez FPS jest tylko 155fps

533143886_Screenshot(2205).png.eafffebabdff85c7d6bff8f9bba8c637.png

Na MSI ta sama czestotliwosc juz ma wiekszy pobor mocy ale tez FPS jest wiekszy 160fps czyli 3% wiecej

By1zkvV.png

Nie powinna byc ta sama wydajnosc skoro zegar jest ten sam? Czy UV obniza wydajnosc mimo tego samego zegara? Czy moze MSI afterburner przeklamuje odczyt zegara?

Ale co to za test? Poza tym jak testuje się karty to musze śmigać na dokładnie tej samej platformie, systemie i oraz sterownikach. To wszystko ma wpływ co wypluwa w miejscach graficznych.

Co do spadków wydajności po zmianie napięcia w dół to któryś z bloków lub bloki zjeżdża z taktowaniem, a nie całe GPU dlatego powstają spadki wydajności różne w zależności od gry i są proporcjonalne do spadku poboru mocy. Prawdopodobnie któryś blok potrzebuje wyższego napięcia dlatego taktowania spada by zachować stabilność. Ile obecna generacja ma odrębnych zegarów dla konkretnych bloków tego nie wiem już dawno temu były już trzy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sideband napisał:

Ale co to za test? Poza tym jak testuje się karty to musze śmigać na dokładnie tej samej platformie, systemie i oraz sterownikach. To wszystko ma wpływ co wypluwa w miejscach graficznych.

To jest MSI Kombustor ale w grach tez jest 3% roznicy, testowane na tym samym PC, ten sam sterownik, jedynie karta graficzna podmieniona.

Nie pamietam juz gdzie to slyszalem, chyba u Builzoida ze w RTXach 4000 UV powoduje jakis clock stretching czy cos. Nie wiem dziwne to jest, ale to juz czepianie sie dla sztuki bo 3% w tą czy w tamtą nie robi zadnej roznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Phoenix. napisał:

A to suwaka PL nie maja ? Różne modele maja rożny max PL. 

No super, tylko co to ma w ogóle do tego co ja napisałem w temacie wydajności układu chłodzenia?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, DyndaS napisał:

No super, tylko co to ma w ogóle do tego co ja napisałem w temacie wydajności układu chłodzenia?

 

Bardzo dużo ale powtarzać sie nie będę bo temat tego samego PL jest wyczerpany a pisałem o dodatkowym porównaniu chlodzen przy Max PL jaki daje producent i wtedy twój król inno nie był juz taki zapewne taki dobry. 

Kadajo zrozumiał o czym pisze , ty jak widać nie wiec cóż. Z mojej strony temat wyczerpany ;) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...