Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, cyberpunk2020 napisał:

To jest MSI Kombustor ale w grach tez jest 3% roznicy, testowane na tym samym PC, ten sam sterownik, jedynie karta graficzna podmieniona.

Nie pamietam juz gdzie to slyszalem, chyba u Builzoida ze w RTXach 4000 UV powoduje jakis clock stretching czy cos. Nie wiem dziwne to jest, ale to juz czepianie sie dla sztuki bo 3% w tą czy w tamtą nie robi zadnej roznicy.

Na żadnej generacji nie było tego nagle jest teraz ;) Wystarczy obniżyć napięcie i już spada przepustowość pamięci w teście do rozmiaru L2 gdzie istotna jest przepustowość L2. Tak jak pisałem zmienia się taktowanie bloków/bloku.

To co piszesz o różnicy w wydajności to trochę dziwne jeżeli karty pracują na tym samym napięciu i taktowaniu.

Edytowane przez sideband
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież TPU sprawdziło również wydajność chłodzenia Noctua przy ustalonym poborze prądu i głośności.

noise-normalized-temperature.png

Według tego wykresu to chyba jednak wypada lepiej niż przeciętnie. ?

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Phoenix. napisał:

Bardzo dużo ale powtarzać sie nie będę bo temat tego samego PL jest wyczerpany a pisałem o dodatkowym porównaniu chlodzen przy Max PL jaki daje producent i wtedy twój król inno nie był juz taki zapewne taki dobry. 

Karty testowane są przy odpowiednich obciążeniach i przeciętnym użytkowaniu, a więc tak jak 99,9% czasu się używa. No i to jest najważniejsze.

Czy możliwość ustawienia wyżej PL jest jakimś plusem? Oczywiście. Co do limitów, to imo chyba bardziej chodzi o żywotność samej karty niż układu chłodzenia.

Oczywiście, że Strix czy karty Msi mają lepsze PCB i w to nie ma co wątpić, bo sam to sprawdzałem.

Strasznie teoretyzujesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu niektórym jest trudno zrozumieć ze karty z serii Noctua nie są kierowane do wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cyberpunk2020 napisał:

Masz wersje TUF OC?

Tak, OC. Myślę że jeszcze trochę i tą też będzie obsługiwał ;)

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kadajo napisał:

Ale czemu niektórym jest trudno zrozumieć ze karty z serii Noctua nie są kierowane do wszystkich.

No ale ja bym noctua bardzo chętnie przytulił. Po prostu cena jest trudna do zaakceptowania jeśli układ chłodzenia nie wyróżnia się tak jak to było w przypadku serii 3000, bo tam była przepaść. Jak już wspominałem... karty najzwyczajniej znacznie urosły, a chłodzenie noctua zostało rozmiarowo takie samo i różnica się zatarła. Same wentylatory Noctua NF-A12x25 są świetne, a wiem, bo sam ich miałem okazję używać.

Czy lecisz kupić 4080 za 9 klocków? ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cena jest powalona, to już wole 4090 a Noctue sam se dokleję :)

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kadajo napisał:

No cena jest powalona, to już wole 4090 a Noctue sam se dokleję :)

No i o to mi właśnie cały czas chodzi.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kadajo napisał:

Ale czemu niektórym jest trudno zrozumieć ze karty z serii Noctua nie są kierowane do wszystkich.

Po prostu ciężko jest uzasadnić ich istnienie, tak od praktycznej strony. Dodatkowo podważa je pojechana cena. Ja tu widzę jedynie prawdopodobny niski nakład, więc przedmiot kolekcjonerski czy po prostu niszowy i dla fanów Noctua. Zawsze też można zejść na wygląd, a z racji proporcji ta karta wygląda unikatowo i na pewno robi wrażenie. Co prawda nie miałem do czynienia z 4080, ale miałem z bodaj 3080 - tego nie widać na zdjęciach czy wyobrażeniach wymiarów typu do mojej tu dodaj dwa cm, tam półtora. Mimo widzianych wcześniej wielu testów, nawet lepiej obrazujących filmików, na żywo ta karta mnie zszkowała - bydle rodzaju jakiego jeszcze nie było. Karta jest też chyba troszkę krótsza niż typowe 4080, ale to dalej taka długość, że mało komu zrobi różnicę. To wszystko, co przychodzi mi do głowy, silę się na jej tłumaczenie i mnie te własne argumenty tak średnio przekonują.

Inna sprawą jest niezrozumienie osób, dla których o klasie karty świadczy jedynie efektywność układu chłodzenia. Stara dobra szkoła MSI Gaming Trio - karta przeciętnie/gównianie wykonana z przegiętym coolerem, który robi robotę na grafach normalizujących, a takie osoby krzyczą jaka super karta i dziwią się, po co dopłacać do droższych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę ta karta ma chłodzenie od 4080 gabarytowo. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, cyberpunk2020 napisał:

Bo Open RGB tylko wersje bez OC obsluguje

jsErQ3F.jpg

Nie dojrzałem wcześniej, To jest właśnie wersja OC ;)  Mam taką. "O" znaczy OC. Zobacz na Strixa, są oba, zwykły i OC

mIa29Tw.jpg?width=1440&height=648

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, maras2574 napisał:

Nie dojrzałem wcześniej, To jest właśnie wersja OC ;)  Mam taką. "O" znaczy OC. Zobacz na Strixa, są oba, zwykły i OC

Pozostaje ci tylko polubic tecze RGBT

56cee999-e05d-4511-b11c-75443b1c0196

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, cyberpunk2020 napisał:

Pozostaje ci tylko polubic tecze RGBT

Na szczęście nie ma tego dużo w TUFie :)  Kwestia czasu i może będzie działało ;)

dE1EtWt.jpeg

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jurand ze Spychowa napisał:

Inna sprawą jest niezrozumienie osób, dla których o klasie karty świadczy jedynie efektywność układu chłodzenia. Stara dobra szkoła MSI Gaming Trio - karta przeciętnie/gównianie wykonana z przegiętym coolerem, który robi robotę na grafach normalizujących, a takie osoby krzyczą jaka super karta i dziwią się, po co dopłacać do droższych...

Na przykladzie mojej 4090 Trio. Ma taka sama plyte PCB wykonana z tych samych komponentow co Suprim. Roznia sie sekcja VRM. 

Suprim 26+4 70A

MSI 18+4 50A

Obie posiadaja aluminiowy backplate oraz dodatkowa metalowa ramke wzmacniajaca konstrukcje. Obie posiadaja wiatraki Torx 5.0 na cichych i dobrych lozyskach kulowych.

Trio to nie jest wybitna karta, ale do gownianego wykonania jej daleko.

Edytowane przez Dżony Bi
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę żyć 120 lat, szkoda że tak krótko, R. Daneel Olivaw "żył" ponad 19230 lat w cyklu Isaaca Asimova "Fundacja" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mu kompletnie szajba bije, ciekawe czy w tej samej kurteczce bedzie te 120 lat pomykał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Fikołek napisał:

Już mu kompletnie szajba bije, ciekawe czy w tej samej kurteczce bedzie te 120 lat pomykał. 

Jako AI? Na spokojnie. AI zrobiło mega skok w ostatnich 10 latach. 2013 rok to była premiera przykładowo Samsunga S4 - smarty dopiero co raczkowały. Co będzie za kolejne 10 lat? Zobacz sobie tegoroczne GTC i plany na przyszłość. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Dżony Bi napisał:

Karta na pewno nie jest gownianie wykona. Na przykladzie mojej 4090 Trio. Ma taka sama plyte PCB wykonana z tych samych komponentow co Suprim. Roznia sie sekcja VRM. 

Suprim 26+4 70A

MSI 18+4 50A

Obie posiadaja aluminiowy backplate oraz dodatkowa metalowa ramke wzmacniajaca kontrukcje. Obie posiadaja wiatraki Torx 5.0 na cichych i dobrych lozyskach kulowych.

Trio to nie jest wybitna karta, ale do gownianego wykonania jej daleko.

 

 

Dlatego napisałem wykonana przeciętnie łamane na gównianie - oznacza to rozwiązania przeciętne przeplatane gównianymi. Na przykładzie twojego RTXa 4090 masz przeciętną sekcję zasilania z gównianymi plastikową obudową czy brakiem komory parowej. Metalowy backplate (i pewnie tą ramkę) zawdzięczasz temu, że przy starcie 3080 ich rewolucyjny backplate plastikowo-grafenowy okazał się przy tej wadze tak gówniany, że łamliwy, a karty po chwili wycofali, zrewidowali i odpuścili dziadowanie na backplacie. Na pewno nie można określić tych kart wykonanymi dobrze, a ja nie będę z Tobą dyskutował o pojęciach względnych ;) 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktory 4090 bedzie lepszy pny czy zotac? Z ktorej firmy rtx nie maja plomby?

czy lepiej cos innego?

Edytowane przez blue1920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, TheMr. napisał:

Jako AI? Na spokojnie. AI zrobiło mega skok w ostatnich 10 latach. 2013 rok to była premiera przykładowo Samsunga S4 - smarty dopiero co raczkowały. Co będzie za kolejne 10 lat? Zobacz sobie tegoroczne GTC i plany na przyszłość. 

 

Chodzi mi bardziej o fakt życia 120 lat kurteczki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Fikołek napisał:

Chodzi mi bardziej o fakt życia 120 lat kurteczki. 

Wydaje mi się że on faktycznie chce przedłużyć swoje życie dzięki technologii, i do tego nawiązywał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zdąży ale to nie moja sprawa, ile on ma lat tak ogólnie? Bo po tych azjatach to nie idzie ocenić,czy 20 czy 80.

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...