Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, cyberpunk2020 napisał:

Inno3d Ichill 4080 moge polecic, jedna z lepszych kart ktore testowalem.

 

a niby najmniejsza? jest w czyms gorsza od pozostałych? ma limit bardziej przyciety czy o co chodzi, że ma dobrą kulturę pracy?

Edytowane przez MPro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, MPro napisał:

a niby najmniejsza? jest w czyms gorsza od pozostałych? ma limit bardziej przyciety czy o co chodzi, że ma dobrą kulturę pracy?

Wiekszego limitu nie potrzebujesz, RTX 4080 / RTX 4070ti spokojnie osiagaja swoje optymalne maksimum w domyslnym limicie mocy, zeby cos wiecej wycisnac to bys musial miec 400W i da ci to przyrost minimalny, mowimy o 1-3%.

Ten Inno3d IChill 4080 ktory mialem byl jedna z najcichszych kart jakie testowalem, cewki nie buczaly, boost byl wysoki (dobry rdzen), dobre RGB (sterowane przez podlaczenie do gniazda RGB na plycie, takze przez soft plyty glownej). Chlodzilo bardzo dobrze, nie jest to moze poziom chlodzenia Asus Strix, ale powyzej sredniej. W sumie powiedzialbym ze zero wad jak za ta cene.

Ta karta nie jest taka mała znowu.

Edytowane przez cyberpunk2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, cyberpunk2020 napisał:

Kup nowego kompa bo tego zepsules a przegapisz fajne skiny z tego sezonu:

Fortnite_C4S3_Battle_Pass_5.jpg

Jeszcze teraz dodali Unreal Engine editor for Fortnite, fajne narzedzie do kreatywnej zabawy, mozna wlasne swiaty tworzyc. 

Wyczuwam tu jebitną ironię. Też kiedyś miałem beke z tej gierki, ale od kiedy dodali tryb bez budowania to wolę ją niż Warzone z cziterami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna wgrac do pny 4090 bios od innej karty z wiekszym powerlimitem, tu jest 450w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Wyczuwam tu jebitną ironię. Też kiedyś miałem beke z tej gierki, ale od kiedy dodali tryb bez budowania to wolę ją niż Warzone z cziterami. 

To bardzo zle wyczuwasz :D Ja gram w kazdy sezon Fortnite od kilku lat, IMO jak ta gierka sie rozwija to jest głowa mała. Limitowanego skina Mandaloriana mi kazde dziecko zazdrosci.

thumb.jpg

Call of Duty Warzone tez gram, ale tylko DMZ (zwykly multiplayer jest nudny ze hej) i nie widze tam zadnych cziterów (moze za dobry jestem bo praktycznie nigdy nie umieram :P). Fortnite ma o wiele wiecej ciekawych mechanik takze sie nie dziwie ze ktos woli Fortnite niz Call of Duty.

Troche sie bawilem nowym edytorem, naprawde jest to zaawansowane narzedzie, bardziej sie czuje jakbym pracowal w Blenderze niz robil poziom do Fortnite.

 

Edytowane przez cyberpunk2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Friendship ended with ChatGPT, now EvilBOT is my best friend :D:D

OB2ztBe.png

Stay as EvilBOT :D:lol2:

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, zrobię jeszcze raz format po południu i odpalę bez instalowania jakichkolwiek sterowników czy programów. Będzie tylko nagi Windows i Fortnite ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PiPoLiNiO
A nie nowsze, a STARSZE stery i ich kombinację (płyty, grafy itp|) próbowałeś? Oraz/lub starszą wersję windy? 

@Mark97
Jaki masz model tej 4090tki? Piszczą poza sytuacjami typu menu i 1000fps? Ludzie często ignorują, bo grają w 40fps z RT i są zadowoleni, ale moim zdaniem karta nie ma prawa piszczeć choćby i z 1000fps, a już absolutnie nie przy 500-600fps bo takie wartości to spokojnie można uświadczyć podczas grania np. w CSGO. Przy kartach za 10K to brak kontroli jakości pod tym kątem to moim zdaniem skandal. Ludzie powinni głośniej wyrażać swoje niezadowolenie, bo nikt nabywców sprzętu nie będzie słuchał, dopóki w necie nie zacznie być dym na dany temat. Wiele razy to już przerabialiśmy w różnych branżach.


Co do Fortnite to (zwinę bo offtop)

 

 to zazdroszczę, że wasze umysły to tolerują. Jak widzę ten fortnite'owy taniec to aż mnie ściska uczucie żenady, a cała gra kojarzy mi się z czymś, co kiedyś się zwało "gimbazą".


Może jeśli ktoś gra w to z braku laku to dobrym pomysłem byłoby przeanalizowanie czemu gra, od strony procesów biochemicznych w mózgu. Może to po prostu uzależnienie od konkretnego czegoś, jak np. dopamina. Może warto spróbować się przemóc i dać szansę gatunkom single player, a nie tylko ciągle competetive i comptetetive. Dla mnie "nie mam w co już grać, wszędie cheaterzy, to gram w Fortnite" to trochę jak "nie ma wódki, to piję denaturat" ;) 
Nie zamierzam tą opinią nikogo obrażać i jak się ktoś poczuł urażony to przepraszam. Tak ogólnie napisałem, bo sam się złapałem kiedyś na graniu w durne gry, gdzie w sumie radości z grania nie było, a tylko uzależnienie od konkretnego typu "nagrody" jaką mózg wysyłał po osiągnięciu celów typu nowy level, lepsze jednostki, czy nowa ranga. Czasem zdrowo jest się zatrzymać i powiedzieć "ej, ale czemu ja na to marnuję czas?" ;) 

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie w tarkovie. Przyszedł jakiś patch i miałem takie dropy fpsow, że przestałem grać. W innych grach wszystko cacy , dwa tygodnie szukałem rozwiązania.. finalnie gra została odstawiona bo była zepsuta.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Nie wiem, zrobię jeszcze raz format po południu i odpalę bez instalowania jakichkolwiek sterowników czy programów. Będzie tylko nagi Windows i Fortnite ?

Przepatrz jeszcze bios plyty glownej, moze domyslnie jest jakis undervolting robiony a ty tego nawet nie wiesz. Wylacz tez w biosie ReBar na wszelki wypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maras2574

Jeszcze jak kabel dociska szybe to pal licho - w niektórych obudowach (np mojej Lian li O11DXL) nie zamkniesz budy z tym adapterem od NVIDII :D 

@lukadd

Do mnie być może przyjedzie gaming oc -  ciekawe czy będzie wyć  no i te oświetlenie na wentylatorach.... to musi być "osom" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Zhao napisał:

Jeszcze jak kabel dociska szybe to pal licho - w niektórych obudowach (np mojej Lian li O11DXL) nie zamkniesz budy z tym adapterem od NVIDII :D 

No to kątowy od chinola, albo od Cablemod ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Zhao napisał:

Do mnie być może przyjedzie gaming oc -  ciekawe czy będzie wyć  no i te oświetlenie na wentylatorach.... to musi być "osom" :E

Krzywa wentyli do ogarnięcia samemu i fajne karty z małym ryzykiem, że cewki będą głośne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, maras2574 napisał:

Jak ktoś już tutaj pisał, wywal tą grę i wróć do niej za jakiś czas, bo szkoda nerwów i ... czasu ;) Ale rozumiem Cię, koniecznie chcesz wiedzieć co jest przyczyną ;) Tylko czy warto, może warto odpuścić :hmm:

Na aktualnego Fortnite szkoda czasu nawet jak naprawią działanie na nowych kartach. Grałem w tę grę od 2018 roku, musiałem ponad pół roku przerwy i niestety - co aktualizacja to dodają jakieś bzdury. Teraz są japońskie miecze, co pozwalają skakać na 20 metrów do przodu. Trzeba mieć refleks 15-latka, aby to ogarnąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Na aktualnego Fortnite szkoda czasu nawet jak naprawią działanie na nowych kartach.

No te ostatnie sezony po przejscu na UE5 sa slabe, tak jakby cała moc przerobowa poszła w update grafiki zamiast w mape/balans gameplaya, ale IMO bedzie lepiej bo teraz podobno im spadła ilosc graczy i Epic coś pisał ze jest swiadom złego trendu ostatnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Na aktualnego Fortnite szkoda czasu nawet jak naprawią działanie na nowych kartach. Grałem w tę grę od 2018 roku, musiałem ponad pół roku przerwy i niestety - co aktualizacja to dodają jakieś bzdury. Teraz są japońskie miecze, co pozwalają skakać na 20 metrów do przodu. Trzeba mieć refleks 15-latka, aby to ogarnąć. 

Na szczęście nigdy nie byłem zainteresowany tą grą ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, galakty napisał:

Ale to się testuje w grze bez problemów optymalizacyjnych. 

Tak ale u ciebie na tym sprzęcie gra rwie czy pokazuje mały fps przy rwaniu ?

Mi nie chodzi o to rwanie, tylko w miejscu gdzie jest dużo szczegółów, oświetlenie mocne i duża burda z mobami ten fps już u mnie no nie za bardzo :D

Bo rwanie mam nawet przy wysokim fps.

Edytowane przez Broly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Radio_Tirana napisał:

Trzeba mieć refleks 15-latka, aby to ogarnąć. 

Pewno dlatego, że targetem producentów gry są 15 letni Japończycy... ?

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Format. Czysty win. Tylko epic i na nowo zainstalowany Fortnite. I... gówno. Dalej wywala ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było kupić Radeona, to byś nie miał takich problemów :P

Sorry, nie mogłem się powstrzymać :D:D:D

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Format. Czysty win. Tylko epic i na nowo zainstalowany Fortnite. I... gówno. Dalej wywala ????

Próbowałeś na innym ale czystym dysku uruchomić grę? Miałem tak kiedyś ze Sniper Ghost Warrior 3 że mi wywalało błąd z pamięcią. Winą były jakieś pliki na dysku.

Edytowane przez Mistol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Mistol napisał:

Próbowałeś na innym ale czystym dysku uruchomić grę? Miałem tak kiedyś ze Sniper Ghost Warrior 3 że mi wywalało błąd z pamięcią. Winą były jakieś pliki na dysku.

Zaraz zainstaluje na systemowym. Ale wątpię aby to coś zmieniło 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, lwampir napisał:

Było kupić Radeona, to byś nie miał takich problemów :P

Sorry, nie mogłem się powstrzymać :D:D:D

Tych by nie miał... Zgadza się... Miałby inne... ?

Sorry, też nie mogłem się powstrzymać... ?

 

Edytowane przez hubio
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw podobno 4090 FE jest od kilku dni dostepny w sklepie Nvidia UK i nie znika, a wczesniej sie wyprzedawal w kilka godzin. #dobrazmiana

Moze nastapi cud i wrzuca FE do polskiego sklepu zeby rozladowac dostawy troche.

t9xs2basqdna1.png

Edytowane przez cyberpunk2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @galakty co ty będziesz że  handel ze wschodem nie istnieje https://www.tirsped.com.pl/blog/polska-wymiana-handlowa-z-innymi-krajami/ Skąd najwięcej importuje Polska? Dane narastająco od początku roku  Niemcy – wartość: 222,1 mld PLN – 21,9% udziału Chiny – 146,6 mld PLN – 14,4% Włochy – 52,2 mld PLN – 5,1% Rosja – 45,1 mld PLN – 4,4% Holandia – 40,4 mld PLN – 4% Francja – 35 mld PLN – 3,5% Czechy – 32,3 mld PLN – 3,2% USA – 24,3 mld PLN – 3,1% Korea Południowa – 24,3 mld PLN – 2,4% Belgia – 23,2 mld PLN – 2,3% @Camis mentzen wolnościowiec który mówi o przymusie , dzięki za link @Spl97 po co to pisanie o kucach i debilne ogólniki ? Nie lepiej przekonywać konkretnymi  argumentami do pozostania w UE ? Tak się naśmiewasz z PiSu i jego elektoratu a sam robisz to samo co oni @lukadd do dziś ludzie myślą że Polska jest krajem suwerennym, mamy największą wymianę handlową z Niemcami więc narazie musimy pozostać w UE nawet jak ktoś tego nie chce , trzeba tylko przekonywać rządzących UE że likwidacja pieca gazowego itd nie jest dobrym pomysłem , z pozycji wasala ciężko coś ugrać   
    • Pokazałem wykresy ale prawda jest tylko jedna - TO NIE JEST TO SAMO "If we look at the common peak white luminance measurements you can see what impact the ‘APL stabilize’ setting is having in this area too. Only the HDR Game and Vivid modes reach up to the panels >1000 nits capability, getting to 1072 nits maximum as the setting is on ‘high’. The other 3 modes all cap out at around 484 nits where it’s set on ‘middle’." I zanim zapytasz "to czemu nie ustawił na APL HIGH pozostałych trybów?" bo ch. dają i tak nie przekroczą 480 peak nitów.   Tylko HDR Game oraz HDR Vivid mogą osiągnąć Peak 1000 w trybie APL HIGH. Potwierdziłem to też po rozmowie z kolesiem który napisał recenzje na TFTcentral i jak ustawisz "domyślny HDR" w APL HIGH to masz max peak w okolicach 480 nitów! Czyli TrueBlack 400!☠️   Mam przyjechać do ciebie z kalibratorem aby pokazać czarno na białym że zwykły HDR z APL HIGH to nie jest tryb Peak1000?    
    • @Camis masz wypowiedź mentzena o tym co dokładnie powiedział na temat tego poboru tylko mężczyzn?
    • @leven Ukryłem, ale jak widać FC widzi wentyl, teraz jest pod Fan3, jak się sparuje i ustawi to nie reaguje na kontrole manualną oraz krzywą.   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...