Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wrzucą za 7.5k to się zastanowię czy im nie pomóc rozwiązać problem z brakiem popytu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mistol napisał:

Próbowałeś na innym ale czystym dysku uruchomić grę? Miałem tak kiedyś ze Sniper Ghost Warrior 3 że mi wywalało błąd z pamięcią. Winą były jakieś pliki na dysku.

Bez zmian ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spal tą grę i żyj wyzwolony :E

  • Haha 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Forcik śmiga jak malynka na 4090, aż chce się grać jak gra z tym całym Nanite w 4k DLSS Q trzyma 120fps :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio odpaliłem tego fortnite bo ktoś napisał, że niby takie dobre do sprawdzania stabilności UV, no i katowałem w natywnym 4k z RT koło ponad godzinę na nastawach które Port Royal na custom z 4k rozdzialką wywala GPU po kilkunastu sekundach :E

A sama gierka w sumie mimo tego klimatu to wcale tak źle się nie szczela :E

A Port Royal zapetlony w 4k to masakra do testow UV, Quake 2 RtX, metro itd wszystko dziala bez wywalania, a w tym benchu wywala te same nastawy :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2023 o 12:58, karsone napisał:

Bo Wy zamiast korzystać z peceta to w manię nasłuchiwania wpadliście :lol2:

No to jest chore, podpada trochę pod spektrum autyzmu ;)
Dla takich to ja polecam setup, jaki miałem jeszcze parę lat temu - komputer w innym pokoju, kable HDMI / USB (do kontrolera, klawiatury bezprzewodowej) pociągnięte przez ścianę.
Zupełnie bezszumowe granie :) 
BTW. ciekawe czy wasze otoczenie jest 100% ciche, rozumiem, że wszyscy mieszkacie w bieszczadzkiej głuszy, nie macie w domu innych domowników, sąsiadów, ruchu ulicznego? :D 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukadd Gra nie ma znaczenia tylko obciążenie karty. Wiadomo, że każdy ma swój sposób. Sam sprawdzam UV na stress testach inaczej utylizujacych kartę czyli max pobór mocy vs max boost. Jeszcze żadna gra mi się nie wywaliła. Na pewno nie testowałbym specjalnie jakieś gry. Gram normalnie a jak się wywali to znak że przesadziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, RENMEi napisał:

U mnie Forcik śmiga jak malynka na 4090, aż chce się grać jak gra z tym całym Nanite w 4k DLSS Q trzyma 120fps :D

Chyba bez RT. Bo z rt na dlss quality jest 80-100 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, PiPoLiNiO napisał:

Nie no, bez jaj. Nie będę upośledzać kompa żeby odpalić Fortnite. Jeszcze trochę i sprzedam go w pi**du ??

Wyłącznie trybu gry nic nie dało. 

Wyłączenie HAGS też nie pomogło ?

Kiedyś miałem dziwny problem z Cyberpunkiem i migotaniem ekranu którego nijak nie mogłem rozwiązać pomimo różnych cyrków. 
 

Ustalo jak dałem sobie spokój inktoregos dnia chciałem sobie zmienić kolor podświetlenia w myszce Razera i zainstalowałem oficjalne sterowniki (wcześniej windowsowe). Jak już wszystko racjonalne przestaje dawać rezultat to warto z innej strony podejść :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, KaBaSZo napisał:

@lukadd Gra nie ma znaczenia tylko obciążenie karty. Wiadomo, że każdy ma swój sposób. Sam sprawdzam UV na stress testach inaczej utylizujacych kartę czyli max pobór mocy vs max boost. Jeszcze żadna gra mi się nie wywaliła. Na pewno nie testowałbym specjalnie jakieś gry. Gram normalnie a jak się wywali to znak że przesadziłem.

No i q2 rtx czy metro bardzo mocno obciąża w 4k z rt, ale i tak Port Royal jest zdecydowanie bardziej czuły docisniety w 4k na to gdy ma za malo papu. Q2 czy metro moglem grać 2h i luzik, a Port Royal w 4k szybko zweryfikował, że jest za mało papu do pełnej stabilności.

Wolę mieć więcej V na nastawach niż później jak trafię na jakąś mega czuła gierę się zastanawiać dla czego wywala.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, krukkpl napisał:

No to jest chore, podpada trochę pod spektrum autyzmu ;)

 

30 minut temu, krukkpl napisał:

BTW. ciekawe czy wasze otoczenie jest 100% ciche, rozumiem, że wszyscy mieszkacie w bieszczadzkiej głuszy, nie macie w domu innych domowników, sąsiadów, ruchu ulicznego? :D 

U mnie jest ultra cicho, mam wyciszony i wygłuszony pokój bo jest w nim postawione kino domowe :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, krukkpl napisał:

No to jest chore, podpada trochę pod spektrum autyzmu ;)
Dla takich to ja polecam setup, jaki miałem jeszcze parę lat temu - komputer w innym pokoju, kable HDMI / USB (do kontrolera, klawiatury bezprzewodowej) pociągnięte przez ścianę.
Zupełnie bezszumowe granie :) 
BTW. ciekawe czy wasze otoczenie jest 100% ciche, rozumiem, że wszyscy mieszkacie w bieszczadzkiej głuszy, nie macie w domu innych domowników, sąsiadów, ruchu ulicznego? :D 

Nic nie jest chore, przy tych dzisiejszych przykokszonych chłodzeniach na Ada na prawdę można mieć cichego i bardzo wydajnego kompa, ktory stoii na biurku pod obciążeniem w grach. Kwestia dobrej budy i dobrych wentyli w niej i dobrania nastawów dla GPU.

Nie trzeba się bawić w wodowanie całego zestawu, czy przenoszenia kompa kilka metrów od stanowiska czy do innego pomieszczenia.

A co do otoczenia to 100% racja jak ktoś mieszka przy jakiejś ruchliwej ulicy gdzie 24h na dobę napierdzielają auta i ciężarowy, słabe okna to dla niego i tak niemal cały czas ambient jest głośny.

Ja mieszkam w mieście, ale osiedle spokojne, ulica 30km/h. W nocy jak gram totalna cisza jeśli chodzi o otoczenie. A i w dzień przy zamkietych oknach jest spokojnie.

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rtx 4070 ti, czy 7900xt w tych samych pieniądzach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ufo188 napisał:

rtx 4070 ti

4070 ti jeżeli zależy Ci na RT

Edytowane przez karsone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, galakty napisał:

To beta, babol optymalizacyjny, nie kieruj się tym.

U mnie na 5800X3D, 4070 Ti, 32GB RAM też mam stutter i dropy, a zasoby lecą pod kurek... 

BTW jak bardzo skalowanie rozdzielczości zżera sprzęt? nie ukrywam że jak ustawię 150% (200 to kosmos już) wygląda to zauważalnie lepiej ale na obecnym sprzęcie nie mogę sobie na to pozwolić nawet gdy optymalizacje gry ogarną na premiere :E

Jak ci się będzie chciało ustaw wszystko max i sprawdź ile masz fps biegając w mieście na 100% skalowania i 150% skalowania na swoim sprzęcie.

Edytowane przez Broly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Broly napisał:

BTW jak bardzo skalowanie rozdzielczości zżera sprzęt? nie ukrywam że jak ustawię 150% (200 to kosmos już) wygląda to zauważalnie lepiej ale na obecnym sprzęcie nie mogę sobie na to pozwolić nawet gdy optymalizacje gry ogarną na premiere :E

Ja nie grałem ale jest test. Praktycznie na każdej karcie o połowę mniej FPS w 4K niż w 1440p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Broly

To Diablo 4 to beta i ma problemy z wykorzystaniem Vram. Na kartach 8-10GB vram poprostu textury na medium, optymalnie na takich kartach zapodać ~1440p i textury na medium bez żadnego skalowania i czekać na pełną wersję gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, krukkpl napisał:

BTW. ciekawe czy wasze otoczenie jest 100% ciche, rozumiem, że wszyscy mieszkacie w bieszczadzkiej głuszy, nie macie w domu innych domowników, sąsiadów, ruchu ulicznego? :D 

Nie kazdy mieszka przy ulicy + nie mam dzieci to nikt nie robi hałasu, u mnie jest praktycznie glucha cisza. Serio jest ogromna roznica miedzy mieszkaniem w cichej a glosnej okolicy, czlowiek sobie nie zdaje sprawy bo mozg sie bardzo szybko przyzwyczaja do hałasu i robi automatyczne wygluszanie otoczenia.

Glosny komp w takich warunkach psuje cały urok (chociaz mi o wiele bardziej przeszkadzaja cewki niz wentyle).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, cyberpunk2020 napisał:

Btw podobno 4090 FE jest od kilku dni dostepny w sklepie Nvidia UK i nie znika, a wczesniej sie wyprzedawal w kilka godzin. #dobrazmiana

Masz złe informacje. Od bodajże 8-9 tygodni jak sprawdzam dostępność kart FE model 4090 był dostępny ZA KAŻDYM RAZEM kiedy sprawdzałem, bo karta jest źle wyceniona i mało kto ją kupuje. 4080 FE początkowo rzeczywiście schodziło, a teraz też wisi i mało kto ją kupuje. Dla porównania - kupienie kart FE z serii 30XX graniczyło z cudem, bo każdy dosłownie każdy drop wyparowywał najdalej w ciągu 5 minut. 

image.png.05cb1d8400a8b886b325cfb6e802e211.png

image.png.a2771e3806084eade1aeaa8831a93434.png

Edytowane przez Element Wojny
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. 2 dni walki i problem rozwiązany. Co ciekawe nie mam pojęcia co było, ale coś w BIOS. Kolejny raz zrobiłem przywrócenie ustawień fabrycznych i Fortnite zaczął działać. Nie była to kwestia OC, bo ustawiłem identyczne jak było i działa normalnie. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PiPoLiNiO napisał:

Dobra. 2 dni walki i problem rozwiązany. Co ciekawe nie mam pojęcia co było, ale coś w BIOS. Kolejny raz zrobiłem przywrócenie ustawień fabrycznych i Fortnite zaczął działać. Nie była to kwestia OC, bo ustawiłem identyczne jak było i działa normalnie. 

Mamy szczęśliwe zakończenie historii, dla takich chwil czytam ten wątek ?

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Element Wojny napisał:

Masz złe informacje. Od bodajże 8-9 tygodni jak sprawdzam dostępność kart FE model 4090 był dostępny ZA KAŻDYM RAZEM kiedy sprawdzałem, bo karta jest źle wyceniona i mało kto ją kupuje. 4080 FE początkowo rzeczywiście schodziło, a teraz też wisi i mało kto ją kupuje. Dla porównania - kupienie kart FE z serii 30XX graniczyło z cudem, bo każdy dosłownie każdy drop wyparowywał najdalej w ciągu 5 minut. 

A klikałeś kiedykolwiek te linki z strony nvidii do wersji FE, aby dodać GPU do koszyka? Bo one się zawieszają i mimo, że na głównej wisi Buy now to bywa, że link, albo nie działa, albo przenosi do pustej strony.

Teraz tak miałem dopiero po kilku odświeżeniach pokazało na głównej out of stock w sklepie UK.

W Niemczech wersje FE 4080/4090 schodzą w miarę na bieżąco i przeważnie niedostępne w sklepie i to mimo to, że te chłodzenie nvidii wcale się nie wyróżniają na tle innych producentów.

Na tą chwilę jedynie w Francji wisi 4080 FE, w DE nic nie dostępne w UK też nie dostępne z tego co patrzę.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej czy z tymi temperaturami jest wszystko ok? Dziwią mnie 94 stopnie w hot spocie. Gigabyte 4080 gaming, bios silent, 5 P14 w obudowie. Powyżej 2500RPM jeden wentylator terkocze, zastanawiam się czy oddać to na RMA i po prostu wymienią pastę i pady? Miał ktoś z Was do czynienia z serwisem Gigabyte?  

hot spot.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest wszystko ok. Za wysokie temp. na GPU i Hotspot, a delta miedzy nimi ponad 20 stopni to zle nalozona pasta na GPU. Mialem to samo z 3080 Ti Suprim X. Zglosilem RMA i z delty ponad 20 stopni zrobilo sie 7 stopni.

Edytowane przez Dżony Bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Cię uj, ale kasztan :E

Czemu jeden wentylator ma 1700 RPM, a drugi 2000 RPM? Tak czy inaczej przy takich obrotach 71 stopni na rdzeniu to dużo, hot spot też wysoko... Chyba że buda piekarnik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Niektóre programy z XP działają na Win11, więc może nie byc konieczne az takie kombinowanie.  W ostateczności zrób wirtualkę bez dostępu do sieci (ze względów bezpieczeństwa)..
    • Cześć, mam na sprzedaż nowy laptop Dell G15 5530. Laptop dostałem w prezencie od rodziny, niestety nie jest mi potrzebny bo kupiłem niedawno komputer stacjonarny. Dokument zakupu z marca tego roku. Laptop wyciągnięty z pudełka w celu zrobienia zdjęć. Laptop uruchomiony raz w celu sprawdzenia czy działa. Dokładna specyfikacja sprzętu poniżej: Procesor - Intel® Core™ i7-13650HX (14 rdzeni, 20 wątków, 3.60-4.90 GHz, 24 MB cache) Pamięć - RAM 16 GB (DDR5, 4800 MHz) Dysk - SSD M.2 PCIe 1TB Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (Full HD) Częstotliwość odświeżania ekranu 340 Hz Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 4060 System operacyjny Microsoft Windows 11 Home Zasilacz 330 W Zdjęcia mogę podesłać na priv. Cena 6500zł + ewentualne koszta wysyłki / Odbiór osobisty na terenie Olsztyna. W razie potrzeby możliwość wystawienia na allegro. Pozdrawiam.
    • Wyedytuj post, bo jakieś dziwne rzeczy piszesz. Z tego co wyczytałem chcesz zrobić obraz dysku z XP i przenieść go na nowego lapka też z XP, ale potem pytasz się, że j zrobić obraz Win 7 i przenieść go na W11... Zrób ze starego systemu wirtualkę: https://www.veeam.com/blog/how-to-convert-physical-machine-hyper-v-virtual-machine-disk2vhd.html
    • Miałem Asusa GTX 660 w wersji OC, która była niestabilna na domyślnych ustawieniach. Całe szczęście można było modyfikować bios za pomocą zmiany w tablicy napięć.
    • ad1 I wszystko w temacie, to są właśnie te paskudne sterowniki AMD, nie ma tutaj winy użytkownika robiącego zmianę karty poprzez DDU.  ad 2 Ale nie zrobiłem formatu, tylko oddałem kartę, bo jest uszkodzona, zła i w ogóle AMD nie powinno istnieć.  ad 3 Może dlatego, że w systemie nadal istniały "śmieci po nV" i system nie widział problemu.  ad 4 Problemy to wy macie, to tak samo jak w samochodzie, zmienię sobie silnik z 1.0 na 3.8 L ale zostawię stary EPU, starą skrzynie biegów i 10L zbiornik paliwa. koloryzowane by uwydatnić problem.    Nie cierpię po prostu takich postów, gość kombinował trzy dni zapewne bez formatu, no bo na dysku C trzyma pracę magisterską i nie mógł formatu zrobić, ale zaraz się okaże, że format był od xp do 11 a i tak nic to nie dało. Ahh te paskudne AMD. 🤣😇
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...