Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, galakty napisał:

O Cię uj, ale kasztan :E

Czemu jeden wentylator ma 1700 RPM, a drugi 2000 RPM? Tak czy inaczej przy takich obrotach 71 stopni na rdzeniu to dużo, hot spot też wysoko... Chyba że buda piekarnik. 

Fractal define S + 5xP14 arctic 

 

4 minuty temu, Dżony Bi napisał:

Nie jest wszystko ok. Za wysokie temp. na GPU i Hotspot, a delta miedzy nimi ponad 20 to zle nalozona pasta na GPU. Mialem to samo z 3080 Ti Suprim X. Zglosilem RMA i z delty ponad 20 stopni zrobilo sie 7 stopni.

nie było problemów z RMA niby wartość nie przekracza maksymalnej... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też dolatuje do 90-91 hot spot czasami a karta 74. Więc to raczej nic strasznego. Teraz w spoczynku mam 37 i 47.

Edytowane przez PiPoLiNiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, techniq napisał:

nie było problemów z RMA niby wartość nie przekracza maksymalnej... 

U mnie delta wtedy wynosila ~25 stopni. Problemow nie bylo najmniejszych. RMA szlo przez Morele. U ciebie cos jeszcze z wiatrakiem nie tak, wiec dzialaj.

6 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

U mnie też dolatuje do 90-91 hot spot czasami a karta 74. Więc to raczej nic strasznego.

Niby nic strasznego, ale masz delte powyzej 15 stopni, wiec pasta idealnie nalozona nie jest. U mnie delta wynosi 8-9 stopni pod maksymalnym obciazeniem.

Edytowane przez Dżony Bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Dżony Bi napisał:

U mnie delta wynosila ~25 stopni. Problemow nie bylo najmniejszych. RMA szlo przez Morele. U ciebie cos jeszcze z wiatrakiem nie tak, wiec dzialaj.

 

ciekawe na ile zabiorą kartę, kupiona w komputroniku. 

 

4 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

U mnie też dolatuje do 90-91 hot spot czasami a karta 74. Więc to raczej nic strasznego. Teraz w spoczynku mam 37 i 47.

Czyli jak do świąt potrzymam to będzie żyć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, techniq napisał:

ciekawe na ile zabiorą kartę, kupiona w komputroniku. 

U mnie trwalo to rowne 2 tygodnie od odbioru do zwrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież chłodzenia w serii 4000 są bardzo dobre, a tu chłop ma hot spot prawie pod 100 stopni, to nie jest normalne chyba że Gigaszrot znowu bryluje :E

W tematach GPU powinno się zacząć pisać "Super GPU, tylko nie Gigabyte, jak kupisz to radź sobie sam" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego karty do grania nie tanieją i pozostaną drogie Youtube, w skrócie ten segment nie jest istotny dla Kurtki, karty są sprzedawane głównie do rozwoju AI a firma bardziej rozwija software, który będzie nadrabiał słabsze hardware.

Edytowane przez metrotest
Literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 4080 gaming oc i u mnie hot spot dobił do 75 stopni max przy ~1370 rmp. 

Edytowane przez karsone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez hotspot dobija do max. 75-76 stopni przy pelnym obciazeniu, wiec ponad 90 stopni to jest lipa z pasta na gpu. Ja po swojej reklamacji z 3080 ti zwracam bardzo uwage na hotspot. 

Edytowane przez Dżony Bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lukadd napisał:

A klikałeś kiedykolwiek te linki z strony nvidii do wersji FE, aby dodać GPU do koszyka? Bo one się zawieszają i mimo, że na głównej wisi Buy now to bywa, że link, albo nie działa, albo przenosi do pustej strony.

Tak, oczywiście, zawsze przenosi mnie do sklepu Scana (w którym jestem zarejestrowany) który jest oficjalnym dystrybutorem FE na terenie UK i zawsze dochodzę do momentu finalizacji zamówienia (czego oczywiście nie robię). Trzeba uważać na limit, bo tylko jedna karta z serii 40XX może znajdować się w koszyku, kolejnego modelu już nie pozwala dodać a jeśli spróbujesz zrobić transakcję jedną po drugiej to Scan Ci każdą kolejną zwyczajnie anuluje. W UK karty serii 40XX słabiutko schodzą, bo zarówno wersje FE jak i AiB są dostępne praktycznie w każdym sklepie od ręki (Scan, Overclockers, Ebuyer itd). Z serią 4070 może być różnie, bo oczekiwania w UK są takie, że karta FE powinna wystartować na pułapie max. 500-550 funtów a znając życie będzie pewnie ze 150 drożej. 

image.png.736064df7cfe49e6f252fce98742360b.png

image.png.e881a1e24a247c80a970230640cf3e90.png

Edytowane przez Element Wojny
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8-9 to idealny przypadek, ale tak do 12 to jest max roznicy w nowych kartach kartach. Z tego screena ciezko cos wywnioskowac bo znajac porabane krzywe wentyli u Gigabyte moze byc tak ze karta czeka z 0 rpm do tego az sie nagrzeje do 70c, potem nagle wlacza wentyl na 2000rpm i szybko zbija i wylacza :D Przydalby sie wykres z Afterburnera w czasie.

Edytowane przez cyberpunk2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, karsone napisał:

Mam 4080 gaming oc i u mnie hot spot dobił do 75 stopni max przy ~1370 rmp. 

dorobię karnet w warzone do końca i im odeślę.

1 minutę temu, Dżony Bi napisał:

U mnie tez hotspot dobija do max. 75-76 stopni przy pelnym obciazeniu, wiec ponad 90 stopni to jest lipa z pasta na gpu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, metrotest napisał:

Dlaczego karty do grania nie tanieją i pozostaną drogie Youtube, w skrócie ten segment nie jest istotny dla Kurtki, karty są sprzedawane głównie do rozwoju AI a firma bardziej rozwija software, który będzie nadrabiał słabsze hardware.

Czyli bedzie dziadostwo bo kurteczka sie poddal i stwierdzil "jak nie macie kasy to se kupcie konsole, my tu w swiecie PC witamy tylko naiwniakow z grubym portfelem".

Edytowane przez cyberpunk2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi on robic zadnych testow. Nie wazne jak sie okreci teraz, dupa bedze z tylu. Delta prawie 25 stopni=RMA

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, galakty napisał:

O Cię uj, ale kasztan :E

Czemu jeden wentylator ma 1700 RPM, a drugi 2000 RPM? Tak czy inaczej przy takich obrotach 71 stopni na rdzeniu to dużo, hot spot też wysoko... Chyba że buda piekarnik. 

Mój brat ma RTX 4080 od GIGABYTE stąd wiem, że tam są 2 rodzaje wentylatorów. Ten najbliżej śledzia ma inny zakres obrotów.

On sprawdził, że przez to sterowanie nimi jest ustawione tak, że startują z wyższą prędkością niż by mogły. Skorzystanie z opcji w Afterburner na w osobne krzywe pozwala uzyskać niższą minimalną prędkość wszystkich 3 wentylatorów.

Edytowane przez SebastianFM
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SebastianFM napisał:

Mój brat ma RTX 4080 od GIGABYTE stąd wiem, że tam są 2 rodzaje wentylatorów. Ten najbliżej śledzia ma inny zakres obrotów.

Sprawdził, że przez to sterowanie nimi jest ustawione tak, że startują z wyższą prędkością niż by mogły. Skorzystanie z opcji w Afterburner na w osobne krzywe pozwala uzyskać niższą minimalną prędkość wszystkich 3 wentylatorów.

Ok to by wyjaśniało różnicę RPM, ale i tak patrząc na obroty to hot spot jest dużo za wysoko. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Element Wojny napisał:

ak, oczywiście, zawsze przenosi mnie do sklepu Scana (w którym jestem zarejestrowany) który jest oficjalnym dystrybutorem FE na terenie UK i zawsze dochodzę do momentu finalizacji zamówienia (czego oczywiście nie robię). Trzeba uważać na limit, bo tylko jedna karta z serii 40XX może znajdować się w koszyku, kolejnego modelu już nie pozwala dodać a jeśli spróbujesz zrobić transakcję jedną po drugiej to Scan Ci każdą kolejną zwyczajnie anuluje. W UK karty serii 40XX słabiutko schodzą, bo zarówno wersje FE jak i AiB są dostępne praktycznie w każdym sklepie od ręki (Scan, Overclockers, Ebuyer itd). Z serią 4070 może być różnie, bo oczekiwania w UK są takie, że karta FE powinna wystartować na pułapie max. 500-550 funtów a znając życie będzie pewnie ze 150 drożej. 

No faktycznie idzie. Tylko na UK trzeba przez VPN lecieć i dopiero działa.
W Niemczech pewnie schodzą te referenty bo są w Unii i jeszcze z innych krajów ludzie kupują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to Wy piszecie o 4080, a ja o 4090. Pograłem teraz trochę w Fortnite i miałęm max 73.6 a gorący punkt 84.8, przy czym max obroty wentyli to 1800rpm. No i ja mam zapewne najmniejszą obudowe do jakiej można włożyć 4090, wiec to też swoje robi :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lukadd napisał:

No faktycznie idzie. Tylko na UK trzeba przez VPN lecieć i dopiero działa.
W Niemczech pewnie schodzą te referenty bo są w Unii i jeszcze z innych krajów ludzie kupują.

Dokładnie tak właśnie jest. Z czasów pamiętnych dropów kart serii 30XX gdzie ludzie walczyli o byle jaki model byle tylko coś wyrwać, niemiecki dystrybutor kart FE (https://www.notebooksbilliger.de/) oficjalnie wysyłał te karty do bodajże 4-5 krajów w UE, dlatego nie dziwi mnie, że karty serii 40XX też momentalnie u nich znikają. Szkoda, że nie ma żadnej oficjalnej dystrybucji na terenie Polski, bo to bardzo ciekawe karty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

Panowie, to Wy piszecie o 4080, a ja o 4090. Pograłem teraz trochę w Fortnite i miałęm max 73.6 a gorący punkt 84.8, przy czym max obroty wentyli to 1800rpm. No i ja mam zapewne najmniejszą obudowe do jakiej można włożyć 4090, wiec to też swoje robi :D:D:D

Bo oni troche koloryzuja, albo maja bardzo zimno w pokoju :D U mnie rozne karty 4070ti i 4080 tez łapały wlasnie 84c hotspot, ale to nadal daleko do 95c.

2 minuty temu, Element Wojny napisał:

Szkoda, że nie ma żadnej oficjalnej dystrybucji na terenie Polski, bo to bardzo ciekawe karty. 

Z tymi cenami to zainteresowanie u nas bedzie coraz mniejsze, takze raczej sie nigdy nie doczekamy

Edytowane przez cyberpunk2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Element Wojny napisał:

Dokładnie tak właśnie jest. Z czasów pamiętnych dropów kart serii 30XX gdzie ludzie walczyli o byle jaki model byle tylko coś wyrwać, niemiecki dystrybutor kart FE (https://www.notebooksbilliger.de/) oficjalnie wysyłał te karty do bodajże 4-5 krajów w UE, dlatego nie dziwi mnie, że karty serii 40XX też momentalnie u nich znikają. Szkoda, że nie ma żadnej oficjalnej dystrybucji na terenie Polski, bo to bardzo ciekawe karty. 

Teraz już nbb nie oficjalnie nie wysyła poza Niemcy, ale ludzie kupują przez mailboxy. Z UK jest ten problem, że odkąd nie jest w EU to po prostu się nie opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, techniq napisał:

Fractal define S + 5xP14 arctic 

I tyle w temacie, karta się gotuje bo nie ma dostępu do świeżego powietrza tylko dusi się tym, co się kotłuje w obudowie, a przy ponad 300W ciepła które tam wypluwa to temperatury i tak są niezłe.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, cyberpunk2020 napisał:

Bo ni troche koloryzuja, albo maja bardzo zimno w pokoju :D U mnie rozne karty 4070ti i 4080 tez łapały wlasnie 84c hotspot, ale to nadal daleko do 95c.

w warzone mam 60C i max 81 hot spot(średnio 70) (ale tutaj pokazuje mi max 170w) w nfs heat pokazuje juz 330w i hot spot leci w górę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij boczny panel i zobacz jak bardzo przy 330W spadną temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...