Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Mistol napisał:

No tak ale aż tyle? to pierwszy raz mi zjada vram

Diablo IV korzysta z Direct Storage. Zaalokuje każdą ilość.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tomcug napisał:

O tak tak, szczególnie bez pozłacanych chłodnic to jest prawdziwa maszyna PC Master Race :lol2:

Pozłacane adamantium ?

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Jurand ze Spychowa napisał:

 Przekonywanie mnie do tego należało uznać za twoje utwierdzanie się w tym przekonaniu.

Mnie też Twoje pisanie utwierdziło w przekonaniu, że masz wiedzę na temat modeli od MSI czy Gigabyte bazując na poprzedniej generacji. Dlatego też napisałem, że się ciesz/myśl, ze złapałeś Boga za nogi.

Nie chcę już z Tobą wchodzić w dalszą dyskusję. Niech sprzęt daje Tobie jak najwięcej radości z grania, o ile w ogóle grasz na nim.

5 minut temu, kadajo napisał:

Pozłacane adamantium ?

Kupionym za v-dolce.

Edytowane przez Dżony Bi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Mripper napisał:

Diablo IV korzysta z Direct Storage. Zaalokuje każdą ilość.

Na pewno ma to związek? Śmietnik Forspoken z aktywnym DS nie alokuje 100% VRAM na karcie z 24 GB, z tego co wiem.

Edytowane przez tomcug
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Mripper napisał:

Diablo IV korzysta z Direct Storage. Zaalokuje każdą ilość.

Jedno z drugim nie ma nic wspolnego, kazda gra moze sobie zaalokowac ile chce, w Diablo poprostu cos jest nie tak z tą paczką "tekstur ultra HD" bo po ich wlaczeniu rosnie mocno realne zużycie VRAM. Mozliwe ze poprostu tekstury "high" są "surowe" bez odpowiedniej kompresji bo im sie nie chcialo tego robic dla bety. Calisto Protocol tak miał ostatnio jezeli mnie pamiec nie myli. Nieskompresowane tekstury + zabugowany silnik = wycieki pamieci i duze zuzycie VRAM.

1 minutę temu, tomcug napisał:

Na pewno ma to związek? Śmietnik Forspoken z aktywnym DS nie alokuje 100% VRAM, z tego co wiem.

Teoretycznie zaleznosc powinna byc wrecz odwrotna, bo jezeli direct storage pozwala szybko streamowac dane z dysku, to nie ma potrzeby trzymania wszystkiego w VRAM.

A co do wentyli w zasilaczu to ja mam Dark Power 12 i mi nic nie chrobocze, przeciez tam sa zwykle Silent Wingsy ktore maja bardzo dobre lozysko to nie wiem z czym macie problem.

Edytowane przez cyberpunk2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, cyberpunk2020 napisał:

A co do wentyli w zasilaczu to ja mam Dark Power 12 i mi nic nie chrobocze, przeciez tam sa zwykle Silent Wingsy ktore maja bardzo dobre lozysko to nie wiem z czym macie problem.

BQ dostał wadliwą partię wentylatorów i problem jest z nowymi DP12 i 13.

Sam mam 13 i też mam lekkie chrobotanie. Na całe szczęście na tyle ciche, że mając kompa na podłodze nie słyszę tego. RMA obecnie nie ma sensu, bo ludzie po nim podostawali ponownie wentylatory z wadą. Gdybym trzymał kompa na biurku, to byłbym wkurzony. Topowy sprzęt, a problem z taką błahostką jaką jest wentylator. 

Wcześniej miałem starego BQ Pure Power Bronze i był zdecydowanie cichszy. 

 

https://www.youtube.com/shorts/GI7QJvUhKeU

 

https://www.overclock.net/threads/be-quiet-dark-power-13-fan-noise.1803931/

 

Edytowane przez MaxaM
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tomcug napisał:

Na pewno ma to związek? Śmietnik Forspoken z aktywnym DS nie alokuje 100% VRAM na karcie z 24 GB, z tego co wiem.

Ma związek(jak zostało potwierdzone w zamkniętej alfie nie było jeszcze wsparcia dla DS i alokacja była o rząd mniejsza), natomiast nie ma możliwości dokładnie stwierdzić do jakiego stopnia w DIV. Tu są jakieś widełki, ale nie zamierzam spekulować jakie. Pewnie za jakiś dev DIV się wypowie w tej kwestii lub "samo" wypłynie do sieci za jakiś czas.
 

4 minuty temu, cyberpunk2020 napisał:

Jedno z drugim nie ma nic wspolnego, kazda gra moze sobie zaalokowac ile chce, w Diablo poprostu cos jest nie tak z tą paczką "tekstur ultra HD" bo po ich wlaczeniu rosnie mocno realne zużycie VRAM. Mozliwe ze poprostu tekstury "high" są "surowe" bez odpowiedniej kompresji bo im sie nie chcialo tego robic dla bety. Calisto Protocol tak miał ostatnio jezeli mnie pamiec nie myli. Nieskompresowane tekstury + zabugowany silnik = wycieki pamieci i duze zuzycie VRAM.

Jedno z drugim może mieć wiele wspólnego, ale też nie musi. Nie wyrywaj się tak do przodu jeśli nie masz pełnej/potwierdzonej informacji.. a mieć nie możesz. Realnie to Ty nie jesteś wstanie powiedzieć czy to jest zużycie czy tylko alokacja, bo nie masz do tego dostępu. I żebyś mnie nie zrozumiał opacznie - nie twierdzę, że tu(Diablo IV) jest jakiś babol czy nie, bo nie mam możliwości tego sprawdzić, a poszlaki, co do dokładnej przyczyny bywają mylące. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, MaxaM napisał:

A ktos to potwierdzil ze to z wentylatora? Bo to nie brzmi jak zaden Silent Wings jaki kiedykolwiek miałem (a mam kilka bo mam tez chlodzenie od beQuiet).

Bardziej mi to brzmi jak jakis dzwiek z elektroniki modulowany przez smiglo wentyla.

Edytowane przez cyberpunk2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, cyberpunk2020 napisał:

A ktos to potwierdzil ze to z wentylatora? Bo to nie brzmi jak zaden Silent Wings jaki kiedykolwiek miałem (a mam kilka bo mam tez chlodzenie od beQuiet).

Bardziej mi to brzmi jak jakis dzwiek z elektroniki modulowany przez smiglo wiatraka.

Oficjalnie BQ milczy w tym temacie. Z kolei jakaś znana osoba z Corsaira twierdzi, że problem leży w czujniku prędkości wentylatora, bo sami mieli ten problem.

Ja u siebie mam takie bardziej typowe chrobotanie, które nie jest harmoniczne, bardziej losowe.

W obudowie i na procku mam same SilentWingsy i to nie ma do nich porównania. One są po prostu ciche. 

Edytowane przez MaxaM
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Dżony Bi napisał:

Mnie też Twoje pisanie utwierdziło w przekonaniu, że masz wiedzę na temat modeli od MSI czy Gigabyte bazując na poprzedniej generacji. Dlatego też napisałem, że się ciesz/myśl, ze złapałeś Boga za nogi.

Nie chcę już z Tobą wchodzić w dalszą dyskusję. Niech sprzęt daje Tobie jak najwięcej radości z grania, o ile w ogóle grasz na nim.

Trudno było utwierdzić się w takim przekonaniu, kiedy wyraźnie pisałem pierw ogółem, a w dalszej kolejności i bezpośrednio do Ciebie o twoim 4090 Gaming Trio. Strasznie chciałbyś mnie przegadać, ale nie masz jak - dlatego nie widzę sensu z Tobą dyskutować. A co do reszty - zwróć uwagę, że to Ty mnie zaczepiłeś ;)

41 minut temu, cyberpunk2020 napisał:

A co do wentyli w zasilaczu to ja mam Dark Power 12 i mi nic nie chrobocze, przeciez tam sa zwykle Silent Wingsy ktore maja bardzo dobre lozysko to nie wiem z czym macie problem.

A mnie dwie sztuki DP12 odbiły od siebie tym chrobotaniem. Z kolei żeby nie było, że mam jakiegoś pecha, dwie sztuki DP13 porównywałem obok siebie i już poza obudową po prostu przepinając kable. Muszę przyznać, że jeden z nich chrobotał ciszej, więc skala problemu jest różna. Oba mocno wyciszało przekręcanie zasilacza (EDITK: do) góry wentylatorem. Jednak oprócz tego chrobotania te śmigła po prostu nie są zbyt ciche na prędkości minimalnej. To samo mogę powiedzieć o detalicznych Silent Wingsach 3, które mają dość głośne bebechy. Podejrzewam, że problemem jest tu połączenie owej natury SW3 z niefortunnym mocowaniem.

20 minut temu, MaxaM napisał:

BQ dostał wadliwą partię wentylatorów i problem jest z nowymi DP12 i 13.

Sam mam 13 i też mam lekkie chrobotanie. Na całe szczęście na tyle ciche, że mając kompa na podłodze nie słyszę tego. RMA obecnie nie ma sensu, bo ludzie po nim podostawali ponownie wentylatory z wadą. Gdybym trzymał kompa na biurku, to byłbym wkurzony. Topowy sprzęt, a problem z taką błahostką jaką jest wentylator. 

Wcześniej miałem starego BQ Pure Power Bronze i był zdecydowanie cichszy. 

 

https://www.youtube.com/shorts/GI7QJvUhKeU

 

To co wrzuciłeś to bardziej ten drugi hałas tego wentylatora, a chrobotanie to w moim rozumieniu inaczej terkotanie. Znalazłem temat, który bardzo dobrze obrazuje problem Dark Powerów: https://www.overclock.net/threads/be-quiet-dark-power-13-fan-noise.1803931/

@EvilKillaruna Przepraszam, jeśli Cię to zabolało :* A offtop w kwestii Dark Powerów proponowałbym tolerować, bo to mocno przehajpowany zasilacz, więc nad którym może zastanawiać się wielu czytających ten wątek. Przewrotnie gdy przychodzi do dokładniejszych testów https://hwbusters.com/psus/be-quiet-dark-power-13-850w-psu-review-impressive-efficiency-silent-decent-performance/, tyłka nie urywa, a omawiany tu ( i w niemal żadnym teście ) problem akustyczny czyni go wręcz fatalną opcją. Dodajmy do tego jego bardzo wysoką cenę i robi się chyba najgorszy wysokiej klasy zasilacz z jakim się spotkałem. Coś takiego jest przecież godne tematu o kartach 4XXX:D

 

Edytowane przez Jurand ze Spychowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MaxaM napisał:

Ma dużo wspólnego. Produkcja chipów w TSMC nie jest z gumy. Jeśli jest coraz większe branie w dziale biznesowym, to siłą rzeczy dział gamingowy będzie otrzymywać mniej chipów. Niedobór chipów z kolei przekłada się na wyższe ceny. Według mnie, to ma miejsce obecnie. Za czasów serii 20 i starszych wchodziło się do sklepu i graf było do koloru do wyboru (i były o połowę tańsze!). A teraz żeby kupić konkretną grafę trzeba polować na wrzutkę do sklepu. Albo jaranie się, że FE można teraz kupić od ręki? Przypomnijcie jak było wcześniej ;) Było tanio i od ręki. Teraz jest drogo, to... tym bardziej powinno być od ręki, a nie jest ;) 

Nie wiem jak jest u nas ale nie wygląda na to, żeby w USA brakowało kart 40xx. 
Póki jest dużo 30xx i się sprzedają to nie mają powodów obniżać ceny 40xx a skoro tu jest słabsza sprzedaż to nie muszą tyle produkować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Jurand ze Spychowa napisał:

Strasznie chciałbyś mnie przegadać, ale nie masz jak - dlatego nie widzę sensu z Tobą dyskutować. A co do reszty - zwróć uwagę, że to Ty mnie zaczepiłeś ;)

Zrozum gościu, że jesteśmy na forum i jeżeli napisałeś, że Trio to gowniana karta to wywołałeś jednego z użytkowników do tablicy, który wcześniej miał 3080 Ti Suprim X, a jeszcze wcześniej 3070 Suprim X, teraz ma 4090 Trio. Oprócz plastikowej pokrywy wiatraków nie widze różnicy w jakosci wykonania. Natomiast zauważyłem, ze karta jest znacznie chlodniejsza i cichsza od moim poprzednich kart. Delta tej karty wynosi ponizej 10 stopni, a na gpu nigdy nie widzialem 70 stopni pod maksymalnym obciazeniem na biosie performance, gdzie karta dalej jest cicha. Natomiast temp. pamieci to max. 72 stopnie w 4K, gdzie TJ max Microna to 100 stopni (robocza do 95). Nie ma co tutaj  doszukiwac sie glebszej filozofii. 

Daj mi jeden sensowny argument dla ktorego mialbym wydac wiecej niz 8k na 90-tke. 

Edytowane przez Dżony Bi
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dżony Bi napisał:

Moge teraz odbic pileczke i zapytac Ciebie, a gdzie ja napisalem, ze to super karta.

Zaplacilem za Trio niecale 8K i uwazam to za dobry VfM.

4090 Trio w sumie jeszcze lepsza od 3080/3080ti, które były dobre ;-)

Gdyby było inaczej poleciałaby na zwrot ;-)

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dżony Bi napisał:

Ty dalej nie rozumiesz o czym mowa. Ja mowie o delcie. Roznicy temperatur miedzy temperatura GPU, a hotspotem. Ciesz sie, ze masz nizsza temperature hotspot bez OC, bo to normalne. Gorzej jakby temperatura hotspot rosla wraz z mniejszym obciazeniem. U mnie nawet po OC delta wynosi ponizej 10 stopni. Tak trudno to Tobie zrozumiec?

Rozumiem o czym piszesz. Ale nawet gdy mam 60 a hot spot 80,to według Ciebie 20 różnicy nadal jest problemem, skoro jest 80 a nie 100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zgloszenie RMA uznaja Tobie z miejsca jak masz hotspot ponad 100 stopni, zabieraja karte bez pytania. Tak mi powiedzieli w Morele. Seria 40xx jest chlodna na gpu i nawet wysoka delta nie stanowi problemu w tym przypadku, bo TJ max GPU wynosi 110 stopni, a przy 105 krzywa wentylatorów agresywnie wzrasta, ale delta 20 stopni oznacza polozona paste niechlujnie i problem z czasem moze sie poglebic.

Edytowane przez Dżony Bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dlatego nie widzę sensu w robieniu dramatu jak ktoś ma do 95 stopni gorący punkt. Powyżej 100 to już wiadomo, ale poniżej skoro wszystko działa, zostawać 2-3 tygodnie bez karty, to tak średnio jak na moje. 

W ogóle może ktoś wytłumaczyć po cholere są 2 pomiary zamiast tylko gorącego punktu? 

Edytowane przez PiPoLiNiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dżony Bi napisał:

Daj mi jeden sensowny argument dla ktorego mialbym wydac wiecej niz 8k na 90-tke. 

Bo Trio to nie top, więc nieco siara mieć taką 4090 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, MaxaM napisał:

Bo Trio to nie top, więc nieco siara mieć taką 4090 8:E

? 

A kto ma tutaj strixa 4090, że śmie się odzywać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zachowuje się poprzednie odsłony wyłączenie shadow cache załatwia sprawę w zasysaniu dużej ilości pamięci.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KaBaSZo

A tak w ogóle to pomyliłeś temat :E Wątek Ampere jest tu:

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, KaBaSZo napisał:

Głupi film ale wam go streszczę.

Jak ustawicie w Resident Evil 4 Remake opcje graficzne na max i pomimo ostrzeżenia i informacji, że wymagane jest co najmniej 14 GB VRAM uruchomicie grę na karcie z 8 GB VRAM to się zaraz wywali. Jak zmienicie opcję tekstur na wysokie to już się nie wywali.

Hogwarts Legacy wcześniej miał spadki FPS na karcie z 8 GB VRAM ale już nie ma.

Coś tam o Forspoken, w które i tak nikt nie gra.

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest najśmieszniejsze, pograłem trochę w tego RE4 Remake i przy maksymalnych ustawieniach na RX 6800 XT pożera ~13 GB VRAM (bez shadow cache może mniej, nie sprawdzałem), a pomimo tego w niektórych miejscach tekstury po prostu żałosne mydełko :E Graficznie też jakoś nie zrywa kasku ten tytuł.

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...