Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Gusm3n20 napisał:

co brać z niżej wymienionych 4090?:
KFA2 GeForce RTX 4090 SG 1-Click OC
Inno3D 4090 iChill x3 
Gigabyte GeForce RTX 4090 Gaming OC
ZOTAC Gaming RTX 4090 Trinity OC

 

Kilka osób tutaj ma inno3d i nikt nie narzeka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekki offtop, wybaczcie, ale pytanie dotyczy 4090tki
Kolega ma w kompie Corsaira HX850, to był bardzo dobrej klasy zasilator, ale kiedyś. Nie wiem ile lat temu był kupowany, ale pewnie koło 3 lat temu. 
Zakładając, że to najstarszy możliwy model. 

Ma ktoś wiedzę czy taki sprzęt sobie poradzi z 4090 w tandemie z AMD 7800X3D?
Poza ewentualnym problemem z okablowaniem itp. jeszcze jest pytanie o te mikrosekundowe skoki poboru prądu, na które nowoczesne zasilacze są ponoć przygotowane lepiej.
Gdyby nie to, to bym doradził, że śmiało może zostawiać bez kupowania innego do nowego kompa. 


@RTX4090
Kilka stron temu była wklejana fajna  (pionowa, wielokolorowa - łatwo znajdziesz) tabelka ze statsami odnośnie piszczenia cewek, a gdzieś widziałem na YT porównanie odnośnie power limitów itp. gdzie Gaming OC 4090tki wypadł nieźle. Jak odnajdę to wrzucę, choć nie mam pojęcia czy akurat to info jest w jakimkolwiek stopniu istotne. Nie każda karta wypadła tak dobrze jak FE. Dopiero co ktoś tutaj wspominał jednak o podmiankach BIOSu, co ma pewnie związek, więc może niech ta osoba się wypowie, bo moja wiedza jest bardzo nikła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Gusm3n20 napisał:

co brać z niżej wymienionych 4090?:
KFA2 GeForce RTX 4090 SG 1-Click OC
Inno3D 4090 iChill x3 
Gigabyte GeForce RTX 4090 Gaming OC
ZOTAC Gaming RTX 4090 Trinity OC

Gigabyte albo Zotac. Wykładasz sporo siana więc długa gwarancja się liczy.

Tylko zarejestruj kartę na oddzielnym mailu, żeby go później sprzedać razem z kartą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, krukkpl napisał:

Tylko zarejestruj kartę na oddzielnym mailu, żeby go później sprzedać razem z kartą

Nie jest to konieczne, ponieważ ta dodatkowa gwarancja przysługuje pierwotnemu właścicielowi. Więc ewentualnie w imieniu nowego nabywcy wysyłasz towar na serwis. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Radio_Tirana napisał:

Nie jest to konieczne, ponieważ ta dodatkowa gwarancja przysługuje pierwotnemu właścicielowi. Więc ewentualnie w imieniu nowego nabywcy wysyłasz towar na serwis. 

A w jaki sposób ustalą kto jest pierwszym właścicielem?

Karta kupiona na paragon, przy rejestracji na stronie Gigabyte też nie przypominam sobie podawania danych osobowych - jedynie numer seryjny + skan dowodu zakupu (tego paragonu).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ronson Corsair HX-y wypuszcza tak od połowy lat 2000 i w sumie nie jestem pewien, czy przypadkiem właśnie HX nie był ich pierwszym zasilaczem, ale zakładam, że kolega o tyle by się nie pomylił i zasilacz kupił nowy. W takim wypadku to pewnie HX z bodaj 2017r., więc zasilacz, który zdziwiłby mnie, jeśli nie poradziłby sobie ze skokami jakiejkolwiek karty i mocowo też starczy.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi sie wydaje czy jest jakis wysyp kart outletowych na allegro? Cała masa 4090 w cenach prawie jak za 4080.

Jeszcze sie wakacje nie zaczely a juz ceny powoli leca na łeb.

Edytowane przez cyberpunk2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na outlet X-com pojawilo sie wczoraj 20 szt RTX 4090. Najtansze po 7899 KFA2 SG-1 Click i Gigabyte Windforce oraz 15 szt 4080. Najtansza za 5299 GamingPro od Palita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Dżony Bi napisał:

Na outlet X-com pojawilo sie wczoraj 20 szt RTX 4090.

:o

20 minut temu, Dżony Bi napisał:

Najtansze po 7899 KFA2 SG-1 Click i Gigabyte Windforce oraz 15 szt 4080. Najtansza za 5299 GamingPro od Palita.

Ciekawe czy to już sprzedaż z zerową marżą, czy jeszcze coś na tym mają... Orientuje się ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, krukkpl napisał:

A w jaki sposób ustalą kto jest pierwszym właścicielem?

Zotac wymaga podania pełnych danych teleadresowych przy rejestracji. Tego nie da się potem zmienić. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej 4090 można upolować w Niemczech o ile  u nas najtańsza nowa 4090 jaka widziałem to była za 8.2k, to za granicą outlety i promocje są już od 7 z przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, krukkpl napisał:

:o

Ciekawe czy to już sprzedaż z zerową marżą, czy jeszcze coś na tym mają... Orientuje się ktoś?

Mam konto w jednej z polskich sieci z elektroniką, które daje mi możliwość kupowania z zerową marżą. Na ten moment najtańsze, nowe RTXy 4090 to zaokrąglając 8205 PLN za Inno3D X3 i 8300 za PNY XLR8 Gaming. Względem najtańszych w Ceneo zarabiają na tym pięć stówek i zauważyłem tendencję, że jakoś przez ostatni miesiąc-dwa typowa marża na 4090 poleciała z tysiaka na pięć stów. Niezależnie od tego, czy to taniocha, czy premium typu Strix OC, a na tym modelu walili kosmiczne marże od początku (półtora tysiaka spokojnie). W przypadku 4080 najtańsze to Palit Gaming Pro za 5940 i PNY Verto za 5900, a marża na 4080 także się zmniejszyła ze średniej bodaj pięciu stówek na takie dwie-trzy. Można podejrzewać, że kart zrobiło się tyle, że schodzą z marży, ale ich już sporo było, zanim zeszli. Czyli możliwe, że kolejne dostawy kupuje się taniej, a z marży musieli zejść, by być konkurencyjni, więc możliwe dalsze obniżki :]

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że takie molochy jak xkom biorący towar tonami mają inne ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie wydaje, ze X-com najtansze 90-tki kupuje ponizej 8k. Po co mielby wystawiac karty ponizej ceny zakupu. Jak tego KFA2 czy Gigabyte.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Dżony Bi napisał:

Tez mi sie wydaje, ze X-com najtansze 90-tki kupuje ponizej 8k. Po co mielby wystawiac karty ponizej ceny zakupu. Jak tego KFA2 czy Gigabyte.

Bankowo, mimo że leży tego zatrzęsienie w cenach 8-8.5k to nadal im nie schodzi bo ta cena jest  wygórowana, na olx już od 7.5k ale to w tym przypadku loteria. 7-7.3 k nówka w normalnym sklepie i można kupić. Ceny 4080 nadal z kosmosu. 

Edytowane przez Fikołek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w Polsce 3-3,2k zł.

Zobaczymy wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwinę, bo niektórzy każdą krytykę NV odbierają jako "płacz" i im to strasznie przeszkadza, ale zrobiłem sobie takie krótkie porównanie jak wyglądały karty NVidii kiedyś i dziś, bo jak zobaczyłem, że 4060 ma mieć 1/6 (3000 zamiast 18000) jednostek obliczeniowych to mi ręce opadły. 

 

 

Zaczynamy od roku 2004 gdzie x60 były jeszcze nazywane 600

Jednostki obliczeniowe (lub ROP/TMU wcześniej)

6600 = 1/2 pełnego chipu

 

7600 = 1/2
8600   1/2
260 = lekko obcięty pełny chip
460 = 2/3 
560 = 2/3
660 = 1/2
760 = 2/3
960 = 1/3
1060 = 1/3 do 1/2, nieproporcjonalny podział, kiedyś ilość jednostek była sparowana z szyną, więc połowa szyny to połowa jednostek
2060 = 1/3 do 1/2

4060... 1/3 z o wiele niższymi zegarami RAMu  daje  1/4 w najlepszych miejscach, a ilość jednostek obliczeniowych i pewnie idące za tym TMU, tylko 1/6. A to wszystko przy nieużywalnej w nowych grach ilości pamięci.

Ilość pamięci względem pełnego chipu

od 6600
1/2
2/3
1/2
3/5 (or whatever ;))
2/3
2/3
2/3
2/3
2/3
1/2
1/2

i... 4060 1/3 :szczerbaty:

To nie jest żadna 4060tka. To jest kastrat gorszy niż dawne GeForce 2 MX, Geforce 6200.
A o cenach nawet nie wspomniałem. 

Edytowane przez Ronson
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Keken napisał:

Czyli w Polsce 3-3,2k zł.

Zobaczymy wydajność.

Dolicz podatek i marze sklepu wiec 3500zl ale za to wydajność 3080 więcej vram, nowe technologie i super niski pobór prądu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zamiast zmienic co generacje dwie, bedziesz zmienl co 2-3 albo 4

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego "obcinania" to ciekawe będą porównania wydajności RTX 3050 vs RTX 4050 ? Choć przy RTX 3060 12GB vs RTX 4060 też obawiam się małej przewagi nowego chipu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

$200 to się przełoży na ~1k PLN mniej od 4070ti.

Na ale oczywiście nvidia jeszcze może zmienić zdanie co do ceny :E Oficjalnej premiery jeszcze nie było.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę ile kosztuje 4070 Ti to , 3400-3800 ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kadajo napisał:

Biorąc pod uwagę ile kosztuje 4070 Ti to , 3400-3800 ?

Tu się nie ma co śmiać, tu trzeba płakać tzw śmiech przez łzy :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbijam w ta cala szopkę, serio :D
Szkoda mojego czasu i nerwów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...