Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli cena będzie blizej 4k to biore  Radeona 6800xt za 3k z 16gb vramu i mam ich gdzieś. Zresztą i tak pewnie tak zrobie :D ale poczekam dla zasady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lukadd napisał:

Tyle, że takie molochy jak xkom biorący towar tonami mają inne ceny.

I biorą bezpośrednio od producenta 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A NV zapowiadała wersje FE ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby ma być. Wyciekły zdjęcia pudełka pod koniec stycznia ale oficjalnie nie wiem czy to potwierdzone było przez NV

Edytowane przez Mistol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jurand ze Spychowa napisał:

Mam konto w jednej z polskich sieci z elektroniką, które daje mi możliwość kupowania z zerową marżą. Na ten moment najtańsze, nowe RTXy 4090 to zaokrąglając 8205 PLN za Inno3D X3 i 8300 za PNY XLR8 Gaming. Względem najtańszych w Ceneo zarabiają na tym pięć stówek i zauważyłem tendencję, że jakoś przez ostatni miesiąc-dwa typowa marża na 4090 poleciała z tysiaka na pięć stów. Niezależnie od tego, czy to taniocha, czy premium typu Strix OC, a na tym modelu walili kosmiczne marże od początku (półtora tysiaka spokojnie). W przypadku 4080 najtańsze to Palit Gaming Pro za 5940 i PNY Verto za 5900, a marża na 4080 także się zmniejszyła ze średniej bodaj pięciu stówek na takie dwie-trzy. Można podejrzewać, że kart zrobiło się tyle, że schodzą z marży, ale ich już sporo było, zanim zeszli. Czyli możliwe, że kolejne dostawy kupuje się taniej, a z marży musieli zejść, by być konkurencyjni, więc możliwe dalsze obniżki :]

Kolego w handlu jak nie masz marży 50% to możesz zwijać biznes, bo nie zarobisz na zus, lokal, pracowników, prąd itp.

Te bajki, że na elektronice jest 5-10% marży to se możesz wsadzić w ... no chyba, że Twój sklep sprzedaje elektronikę jak świeże pieczywo lub pomyliłeś marże hurtowni.

2 godziny temu, Phoenix. napisał:

Dolicz podatek i marze sklepu wiec 3500zl ale za to wydajność 3080 więcej vram, nowe technologie i super niski pobór prądu. 

Maks 3.299 zł będzie. Zależy od wersji autorskich.

$ x 5.5 = cena w Polsce

Teraz pytanie, czy warto dopłacić 1100 zł (33%) do 4070 ti. Wg mnie różnica w wydajności będzie maks 18-20%.

Edytowane przez michal-prezes1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL Kolego, to nie jest mój sklep, a po prostu darowane konto z - tu muszę brać na wiarę - zniżką wysokości marży. Faktem jest, że wgląd w rzeczywistą wysokość marży mają pracownicy tej sieci, bo ktoś przecież ceny na jej podstawie ustala. Kolejnymi faktami jest to, co napisałem w poprzednim poście oraz to, że jak dotąd ceny czegokolwiek bym nie sprawdził, była grubo niższa niż najniższa gdziekolwiek indziej. A na czym Ty opierasz swoje mądrości :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Jurand ze Spychowa napisał:

LOL Kolego, to nie jest mój sklep, a po prostu darowane konto z - tu muszę brać na wiarę - zniżką wysokości marży. Faktem jest, że wgląd w rzeczywistą wysokość marży mają pracownicy tej sieci, bo ktoś przecież ceny na jej podstawie ustala. Kolejnymi faktami jest to, co napisałem w poprzednim poście oraz to, że jak dotąd ceny czegokolwiek bym nie sprawdził, była grubo niższa niż najniższa gdziekolwiek indziej. A na czym Ty opierasz swoje mądrości :D ?

Pracowałem w morele, miałem dostęp i mam nadal :) Cena jest ustalana przez producenta i nie może dojść do tzw. dumpingu cenowego z wiadomego powodu. Firmy, które stosują obniżone ceny nie mają z oficjalnego kanału sprzętu. Takim przypadkiem jest sklep proline i produkty Xiaomi, które sprzedają. Są one pozbawione oficjalnej gwarancji producenta.

Każda firma ma również swój własny program, który porównuje ceny z innymi. Sklep może co najwyżej zawyżyć cenę, jeżeli produktu na rynku jest mało. Często producent daje info o akcji rabatowej, np. ostatnio wszędzie 12400f był w cenie 699 zł. Jest naprawdę masa czynników wpływających na cenę, o których mógłbym napisać książkę.

Zresztą weź sobie policz ile firma musi zainwestować, żeby zarobić jakiekolwiek pieniądze. Kupując kartę za 8500 i sprzedając ją za 9000 zł to się nikomu nie opłaca. Lepiej kupić tańsze karty, które zejdą w moment i masz pewniejszy zarobek. A jeszcze piszesz o spadku cen, więc wg Ciebie firma np. w określonej sytuacji będzie musiała już sprzedawać kartę po stracie :) Polecam też stronę z promocjami i zobaczysz jakie rabaty są udzielane na sprzęt i to nie jest 20 czy 30% (np. jesienna wyprzedaż RX6800 xt, 6900 i 6900 na oficjalnym koncie asusa na ebay.de)

Edytowane przez michal-prezes1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze teraz z słodkością czyta mi się komentarze tych wszystkich osób które dosłownie się „zesrały” przez plotkę tego śmiesznego MLID, który mówił o bodajże 699-799? Usunął już filmik? 

3249-3399 zł za FE. Cena piękna. Wydajność 3080 minimum. Będzie można kupić na gwiazdkę :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, michal-prezes1 napisał:

Zresztą weź sobie policz ile firma musi zainwestować, żeby zarobić jakiekolwiek pieniądze. Kupując kartę za 8500 i sprzedając ją za 9000 zł to się nikomu nie opłaca. Lepiej kupić tańsze karty, które zejdą w moment i masz pewniejszy zarobek.

A na jakiej podstawie twierdzisz, że sprzedawanie karty z wynoszącym 500 PLN zyskiem się nie opłaca? Tak Ci się wydaje, że generalnie koszty magazynów, pracowników, marketingu, wszystkich aspektów funkcjonowania firmy zmiksowane z 500 PLN zarobionych na karcie graficznej wychodzi, że się nie opłaca? Uważasz, że na tanich kartach marże są podobne do np. RTX-ów 4000? Czy są jednak mniejsze, ale znowu na podstawie tylko Tobie znanej metody przeliczasz, że może są mniejsze, ale sklep na pewno sprzeda tanich kart tyle, że zarobi na tym lepiej niż na Lovelace?

21 minut temu, michal-prezes1 napisał:

Zresztą weź sobie policz ile firma musi zainwestować, żeby zarobić jakiekolwiek pieniądze. Kupując kartę za 8500 i sprzedając ją za 9000 zł to się nikomu nie opłaca. Lepiej kupić tańsze karty, które zejdą w moment i masz pewniejszy zarobek. A jeszcze piszesz o spadku cen, więc wg Ciebie firma np. w określonej sytuacji będzie musiała już sprzedawać kartę po stracie :) Polecam też stronę z promocjami i zobaczysz jakie rabaty są udzielane na sprzęt i to nie jest 20 czy 30% (np. jesienna wyprzedaż RX6800 xt, 6900 i 6900 na oficjalnym koncie asusa na ebay.de)

Jeśli dojdzie do sytuacji, w której sklep z powodu wysokości marży będzie wystawiał rzecz o wiele drożej niż konkurencja, to wg Ciebie nie zrezygnuje z części marży, by w ogóle mieć szansę tą rzecz sprzedać? I co zrobi z rzeczą, którą konkurencja sprzedaje istotnie poniżej ceny, jaką sam za nią zapłacił? Co do oficjalnego Asusa na eBay, można się spodziewać, że bezpośrednio od producenta, więc bez doliczających swoje marże pośredników, może być najtaniej...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można wgrać do pny 4090rtx, który ma limit 450w inny bios z większym powerlimitem? zmieniał ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, michal-prezes1 napisał:

Maks 3.299 zł będzie. Zależy od wersji autorskich.

Przy takiej (i tak wysokiej) cenie RTX 4070 obecna (chora) cena RTX 3070 jest "od czapki", by nie powiedzieć "z d...".

Edytowane przez metrotest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, blue1920 napisał:

można wgrać do pny 4090rtx, który ma limit 450w inny bios z większym powerlimitem? zmieniał ktoś?

Wrzuć od GB powinien działać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, TheMr. napisał:

3249-3399 zł za FE. Cena piękna. Wydajność 3080 minimum. Będzie można kupić na gwiazdkę :) 

Biorąc pod uwagę że za 2800-3000 zł schodziły używane RTX 3080 z gwarą, to cena całkiem fajna. Niższy pobór prądu, mniejsze temperatury, DLSS3. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lwampir napisał:

I znowu to samo myślenie. 

4070Ti jest drogie ale przecież w tej cenie jest tylko 3080Ti które jest dużo słabsze więc 4070Ti to super karta.

Teraz to samo z 4070, karta jest droga, ale przecież w tej cenie jest tylko 3080.

Ktoś kiedyś to trafnie ujął, jak się porównuje coś do gówna to może wyjść jedynie mniejsze gówno albo większe gówno.

Nie normalizujcie tak wysokich cen w przestrzeni publicznej. Dla ciebie nie jest to dużo to spoko, wydałeś już wcześniej to wydałeś. Nie udowadniaj sobie, że dobrze zrobiłeś bo na to już za późno. Zrobiłeś, kupiłeś i sobie graj na niej.

 

Aż tak boli?

To ja powiem inaczej, to nie wątek "jest drogo, nie stać mnie i muszę bojkotować ceny". 

Znowu się zaczyna, był spokój to wrócił lament na ceny i codziennie teraz będzie wałkowane... Nie ma po co tutaj wchodzić, zamiast się dowiedzieć nowości to "drogo". 

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stać mnie żeby kupić Ciebie całego razem z Twoją kartą.  

To jest temat, w którym ocenia się każdy parametr karty, m.in też i jego cenę.

Masz racje lepiej pisać o cewkach, które słyszy kilka osób na milion.

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lwampir napisał:

Stać mnie żeby kupić Ciebie całego razem z Twoją kartą.  

No to Cie nie stać. Można się rozejść. 

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na MRSP takiej 3080, a 4080 to tu mamy "tylko" 100$ wiecej niz 3070 czyli tyle ile tez wzrosla cena 4090 na tle 3090.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, lwampir napisał:

Masz racje lepiej pisać o cewkach, które słyszy kilka osób na milion.

Bez przesady, przecież 99.99% społeczeństwa nie jest głucha.

Jak karta mocno gra i zmienia jeszcze tony to zdecydowana większość to usłyszy.
Tutaj jest tylko kwestia, że ludzie, albo nie trafili nigdy na mocno grające GPU, lub kupowali w poprzednich generacjach gpu co waliły pod 2k rpm i to faktycznie może zagłuszyć nawet głośne cewki tak samo jak głośne wentyle w budzie na wysokim rpm :E Do tego jak ktoś przez większość swojej zabawy z gamingiem miał doświadczenie głównie z tymi tańszymi GPU z mniejszym TDP i słabszymi sekcjami to ryzyko głośnych cewek jest po prostu mniejsze.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Phoenix. napisał:

Patrzac na MRSP takiej 3080, a 4080 to tu mamy "tylko" 100$ wiecej niz 3070 czyli tyle ile tez wzrosla cena 4090 na tle 3090.

Oczywiscie ceny sa porabane w serii 4000 ale jak tu cos pisac jak ludzie sami tego bronia i dostaje sie tym co pisza prawde.

Ja nie rozumiem jak moze kogos satysfakcjonowac ze 4070 bedzie miec wydajnosc 3080 w 2 lata po premierze, za wyzsza cene. Jedyny plus to mniejszy pobor pradu i ten cały SER którego nikt nie chce impementowac.

42 minuty temu, sideband napisał:

Wrzuć od GB powinien działać.

Ja bym zostawil w spokoju ten bios w PNY 4090 bo ta karta ma najbardziej obciete bebechy w historii obcinania bebechow

jBYUukf.jpg

Edytowane przez cyberpunk2020
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, cyberpunk2020 napisał:

 

Ja nie rozumiem jak moze kogos satysfakcjonowac ze 4070 bedzie miec wydajnosc 3080 w 2 lata po premierze

 

Przypomnij sobie kilka generacji wstecz jaka wydajnosc mialy karty z segmentu XX70 ;) Takze nie wiem czego ty bys oczekiwal po tym modelu :D

Gadanie o cenach juz mnie nudzi bo co dzis nie zdrozalo ? Ja place 2x wiecej za prad, 2x wiecej za kredyt i duzo wiecej za jedzenie i tym sie moge martwic a nie tym, ze karta co 2lata kosztuje 100$ wiecej :E

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, cyberpunk2020 napisał:

Ja bym zostawil w spokoju ten bios w PNY 4090 bo ta karta ma najbardziej obciete bebechy w historii obcinania bebechow

czyli co może nie ruszyć?

Edytowane przez blue1920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Phoenix. napisał:

Gadanie o cenach juz mnie nudzi bo co dzis nie zdrozalo ? Ja place 2x wiecej za prad, 2x wiecej za kredyt i duzo wiecej za jedzenie i tym sie moge martwic a nie tym, ze karta co 2lata kosztuje 100$ wiecej :E

No widzisz ciebie nudzi gadanie o cenach a mnie nudzi gadanie ze tobie kredyt zdrozal jakby to mialo jakies znaczenie dla cen GPU. Czy pracownicy w Nvidii dzisiaj zarabiaja 2x wiecej niz 2 lata temu ze wzrosly im koszty? Nvidia specjalnie nie dala zadnego progresu w nizszym segmencie, a wrecz regres zeby sie jeszcze pozbbyc tych zalegajacych 3060/3070 a wy tego bronicie :D

3 minuty temu, blue1920 napisał:

czyli co może nie ruszyć?

No mozesz ale po co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, cyberpunk2020 napisał:

No widzisz ciebie nudzi gadanie o cenach a mnie nudzi gadanie ze tobie kredyt zdrozal jakby to mialo jakies znaczenie dla cen GPU. Czy pracownicy w Nvidii dzisiaj zarabiaja 2x wiecej niz 2 lata temu ze wzrosly im koszty? Nvidia specjalnie nie dala zadnego progresu w nizszym segmencie, a wrecz regres zeby sie jeszcze pozbbyc tych zalegajacych 3060/3070 a wy tego bronicie :D

No mozesz ale po co.

zE9V6l5.jpg

 

Główny składnik GPU. Już nie liczę cen mosfetów, tego że GPU potrzebuje już 12+ warstw PCB, kontrolerów (też do góry), a sam chip poleciał z ceną z 6k dolców do 12k+ bo proces technologiczny jest co raz droższy. Pracownicy NV na 99% jestem przekonany że zarabiają więcej niż dwa lata temu bo jest globalna inflacja :) 

Jak ktoś miał z ekonomią mało wspólnego, to śmiało może zajrzeć do marży NV i wyników, uwaga, nie zmieniła się :E:E W dalszym ciągu balansuje między 55-65%.

 

A no, i VRAM też poszedł do góry z ceną :E 

Edytowane przez TheMr.
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, blue1920 napisał:

czyli co może nie ruszyć?

Może ruszyć, ale po co katować sekcję. Jak chce się bić rekordy na 600W+ to bierze się sztukę z mocną sekcją. Np. na Strixa 4090 nawet możesz sobie wrzucić bios 1000W :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...