Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupowałem tylko w kr system, złego słowa nie napisze, szybko i konkretnie. Tego drugiego nie znam ale skoro masz już jakieś rozeznanie to chyba bez różnicy. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, PiPoLiNiO napisał:

Z innej beczki. @SylwesterI. zmiana bios u mnie 0 problemów. Wziąłem się za 4080 kuzyna, też Gainward i... dupa. Wywala błąd "Board id mismatch". Próbowałem różnych wersji nvflash i nic.. Masz może jakiś doświadczenie w tej kwestii? 

Coś tam kiedyś było w info na purepc że w 4080 zmieniali rewizje chipa lub płytki,  ale nie jestem pewien , te karty nie były  w kręgu moich zainteresowań,  wtedy pojawia się taki komunikat , podobnie było z biosami do rtx 3080 , te bez blokady kopania i z blokadą,  poczytaj na necie jak to jest , polecam forum overclock , wpisz w Google "4080 owners club" , bo jest jeszcze do nvflash a parametr bodajże. --6 który znosi zabezpieczenia , ale jak rewizja chipa inna to i tak nie pomoże

 

Generalnie to pisze na szybko z fona , w domu mógł bym sprawdzić ale dziś będę późno  , więc pewnie jutro po pracy

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Dżony Bi napisał:

W ktorym sklepie z tych dwoch dokonalibyscie zakupu?

Raczej w KR System bym kupował. To duży, sprawdzony sklep z Krakowa ;)

Sklepy powinny dodawać do kart :rotfl: https://jaojnna.com/index/detail.html?sno=MTAwMzM0ODA5Nw==&coll_id=1002595459&from=google&utm_content=19955901525&adset_id=153615368328&ad_id=655183434237&opt_id=631938&gclid=CjwKCAjw3POhBhBQEiwAqTCuBgqJNayh9k6tGQdhSbGACgdX0alVVGkImK4ZXkumWNBP4ae5UDNzTxoCV0kQAvD_BwE

Edytowane przez maras2574
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dżony Bi napisał:

4090 Suprim X Liquid za 10k jest na allegro od firmy e-antur (maja stacjonarny sklep w Warszawie od ponad 20 lat i od ponad 14 lat dzialaja na allegro, praktycznie same pozytywne komentarze) albo z KRSystem.

W ktorym sklepie z tych dwoch dokonalibyscie zakupu?

Bardzo dużo biorąc pod uwagę, że porównywalny Suprim X, tylko ten powietrzny było po 7309 w RTV :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dżony Bi napisał:

4090 Suprim X Liquid za 10k jest na allegro od firmy e-antur (maja stacjonarny sklep w Warszawie od ponad 20 lat i od ponad 14 lat dzialaja na allegro, praktycznie same pozytywne komentarze) albo z KRSystem.

W ktorym sklepie z tych dwoch dokonalibyscie zakupu?

Robiłem zakupy w tym e-antur jakoś w grudniu, złego słowa powiedzieć nie mogę, wysyłka ekspresowa, sprzęt był nówka, ale robiłem wtedy zwrot, który był również był bezproblemowy, ekspresowy zwrot gotówki po zwrocie towaru :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, maras2574 napisał:

To duży, sprawdzony sklep z Krakowa

z tym duży, to cię poniosło, mały sklepik na Karmelickiej, jaki był 20lat temu, taki jest teraz.. 3 osoby w środku, 4 stoi na chodniku ;)

ale na pewno wiarygodny

to nie jest sklep jak xsrom czy sromele, który ma fizyczne duże stany magazynowe, tylko jak 99% małych sklepów bazuje na stanach hurtowni..

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspominałem o tym ale niebezpośrednio, linku do newsa nie było @parcu

To ja też wrzucę newsa:
https://www.techpowerup.com/307349/colorful-custom-rtx-4060-ti-gpu-clocks-outed-8-gb-vram-confirmed

 

To ile będzie kosztować ta karta co nie powinna kosztowac więcej jak 700zł? (Bo 8GB to low-end nie dający szans na granie w nowe gry bez drastycznych cięć, vide ostatnie skaszanione porty, gdzie na 8GB masz tekstury z VooDoo1)
Ja rzucę swój strzał: 2300 :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dżony Bi napisał:

4090 Suprim X Liquid za 10k jest na allegro od firmy e-antur (maja stacjonarny sklep w Warszawie od ponad 20 lat i od ponad 14 lat dzialaja na allegro, praktycznie same pozytywne komentarze) albo z KRSystem.

W ktorym sklepie z tych dwoch dokonalibyscie zakupu?

W Antur brałem z allegro swojego Gaiward 4090. Super zabezpieczona paczka, szybki kontakt. Ogólnie bardzo miły właściciel. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, aetern napisał:

Bardzo dużo biorąc pod uwagę, że porównywalny Suprim X, tylko ten powietrzny było po 7309 w RTV :D

A dzis outlet za 6600 z OleOle. Napaliłem sie na Liquida. Wydam i zapomne, a bede mial cisze, chlod i spokoj podczas grania.

Edytowane przez Dżony Bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta druga cena wskoczyla juz po zakupie. Za 6.6k zostal kupiony.

Edytowane przez Dżony Bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w alarmach i 6.6 i 6.3 no ale mniejsza z tym, ważne że nie kupiłem :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do wymiany 3080... Tym razem padnie na 4090, 

Warto brać Palita? GameRock OmniBlack? Czy raczej dopłacać do czegoś lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aetern

Porownanie Suprim X Air vs Liquid:

Mam zamiar uzywac na biosie quiet. 

10 stopni roznicy na GPU to sporo.

To jest karta dla mnie, bede mial swoje wymarzone 1000 rpm i dalej bedzie chlodno.

lWXF96F.jpeg

 

Edytowane przez Dżony Bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, parcu napisał:

Naprodukowali dużo, nie ma za bardzo popytu w tych cenach to nie produkują więcej. Jak się część sprzeda to zaczną produkować. Mają moce przerobowe zarezerwowane to muszą wykorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Fikołek napisał:

@Dżony Bi

6.3k a będąc dokładnym to 6336 :elefant:

Outlet nie outlet, ale osoby, które kupiły 4080tki za ponad 6K to zapewne teraz:
giphy.gif

  • Haha 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Ronson napisał:

Outlet nie outlet, ale osoby, które kupiły 4080tki za ponad 6K to zapewne teraz:

Ale problem, kupię 4090, a 80-tkę sprzedam za 4500zł. W sumie mam jeszcze rx6900xt red devil w pudełku i też mogę sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, drejfus napisał:

GameRock OmniBlack

Nie ma komory parowej i nie wiadomo jak to sie ma do "pelnego" GameRock'a, bo brakuje rzetelnych testow w sieci.

Karta zablokowana na 450W, bo ma jedna ze slabszych sekcji zasilania VRM. Dotyczy to Omni i standardowej wersji.

Jak temp. i poziom halasu w tym Omni bylyby ok, to czemu nie bo glosnie cewki tez czesto sie nie trafiaja. Karta plug&play.

Unikaj Gigabyte, chyba, ze lubisz grzebac w ustawieniach.

Edytowane przez Dżony Bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Dżony Bi napisał:

@aetern

Porownanie Suprim X Air vs Liquid:

Mam zamiar uzywac na biosie quiet. 

10 stopni roznicy na GPU to sporo.

To jest karta dla mnie, bede mial swoje wymarzone 1000 rpm i dalej bedzie chlodno.

lWXF96F.jpeg

 

Na papierze wygląda fajnie. Pytanie jak w praktyce z pompą? Bo jak słyszalna w idlu, bez opcji regulacji zasuwa na 100% to cały czar w pisdu :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytalem, praktycznie nieslyszalna. Jak przyjdzie to sprawdze.

W MSI RTX 4090 Suprim Liquid X pompa pracuje na minimalnych obrotach w idle, ale nie jest całkowicie zatrzymana. Poziom hałasu jest poniżej możliwości pomiarowych naszego sprzętu.

Edytowane przez Dżony Bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Dżony Bi napisał:

@aetern

Porownanie Suprim X Air vs Liquid:

Mam zamiar uzywac na biosie quiet. 

10 stopni roznicy na GPU to sporo.

To jest karta dla mnie, bede mial swoje wymarzone 1000 rpm i dalej bedzie chlodno.

lWXF96F.jpeg

 

Zrobiłem lekkie UV i mam okolice 63 stopni stale, więc różnica niewielka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nie okrecisz dupa z tylu. Ja tez moge przeciez zrobic UV, moge tez zrobic OC. Różnica jest wyraźna.

Edytowane przez Dżony Bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Dżony Bi napisał:

Jak sie nie okrecisz dupa z tylu. Ja tez moge przeciez zrobic UV, moge tez zrobic OC. Różnica jest wyraźna.

Nie tak wyraźna, jak 3000zł. Za tyle to 4090Ti chyba powinno być, ale co człowiek to kaprys :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, ju-rek napisał:

Ale problem, kupię 4090, a 80-tkę sprzedam za 4500zł

comment_1625583606cC5lYt4i5EdV8qFP0Vo9pM

  • Haha 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...