Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Keken napisał:

Teraz widać wyraźny przeskok w wymaganiach pod nowe gry.

23 maja wychodzi Gollum i minimalne wymagania rtx 3060 8GB.
Te 8GB w rtxach 4060 na pewno wystarczy do nowej generacji kart i pewnie do gier typowo sieciowych ale za 2 lata może być mało do gier AAA.

Masz racje bo za 2 lata ta karta bedzie i tak "smietnikiem wydajnosciowym" w kwesti wydajnosci w nowych grach wiec te 8GB ram i tak w zupelnosci wystarczy bo bedzie trzeba ciac detale na medium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Pioy napisał:

Nie chce mi się odpowiadać każdemu z osobna, bo wszystko co bym napisał kręci się wokół jednej myśli przewodniej. 

16 GB vRAM uważam za minimum na dłuższy czas. Po pierwsze, tyle mają konsole. Po drugie, my na pc chcemy jeszcze do tego dołożyć rtx I generalnie wyższe ustawienia niż konsolowe. 12 GB za 2-3 lata wg mnie będzie działało jak dziś 8 GB - czyli w sumie całkiem nieźle, pod warunkiem że na niższych ustawieniach. 

Także jak dla mnie, to za 3k chcę kartę z RT, dlss, 16 GB RAM i wydajnością. Czyli zasadniczo 4080 xD a jak nie to po prostu mogę używać to co mam

Konsole nie maja 16GB vRAM, ile razy można to powtarzać. Co do reszty to się zgodzę. Tylko właśnie w zależności tego co oczekujesz to kupujesz odpowiednią kartę. Za 2-3 lata 4070 Ti jak i 4080 będą kończyły swój żywot i tak naprawdę te dodatkowe 4GB vR zapewne niczego nie zmienia. Od co to po prostu 4080 jest karta która może sobie radzić w 4k wiec ma tego vR więcej, tego nie można powiedzieć o 70 Ti dodanie jej 4GB vR nie sprawiłoby ze poradziłaby sobie w 4k.
Oczywiście lepiej żeby było więcej RAM'u niż mniej ale po prostu temat został rozdmuchany, podłapany przez Tech YT i nagle wszyscy w panikę wpadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Ronson napisał:

Dziś jest 6 gier w których 8GB albo nie działa wcale, albo masz problemy z teksturami z ery VooDoo 4MB. 

Jakie to są dokładnie gry? Szczególnie te, które nie działają wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego rozsadniejszym wyborem do 1440p jest 4070 za niecale 3k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 4070 ma za mało papu aby był rozsądnym GPU do 1440p, nawet "Ti" tutaj nie bryluje.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To spojrzyj z szerszej perspektywy. Ja czy ty pewnie nie jednak większość posiadaczy RTX 4070 będzie korzystać z FG jak będzie brakowało wydajności.

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My tez korzystamy. Cala "magia" 4xxx to ten ficzer.
Ogrywam teraz CP2077, Wiedzmina 3 no i MFS.
Na wszystkich trzech korzystam z FG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dopowiem tylko, względem mojej wcześniejszej wypowiedzi, żeby była jasność.

Nie jestem w żadnym "obozie". Po żadnej stronie. Staram się patrzeć na rynek obiektywnie, a nie przez pryzmat tego, "co bym chciał" czy "jak powinno być", bo to nie ma sensu. Świat tak nie działał, nie działa i nie będzie działał, a już szczególnie korporacje, gdzie jedynym celem jest maksymalizacja zysków.

Zwracam jedynie uwagę na fakt, że już tak odpłynęliście w tej swojej narracji "więcej VRAM, bo nie zagrasz w nic", że to podchodzi pod jakąś zbiorową halucynację.

Częściej piszecie o braku VRAM niż o wydajności tych kart, co w kontekście takiego kastrata typu 4060/4060 Ti jest kuriozalne. Praktycznie nikt nie zwrócił uwagi, że nawet w marketingowym pierdololo NV, pokazują już więcej słupków z FG aby wskazać wzrost wydajności względem poprzedniej generacji, a w rasterze to tylko kilka i wygląda to tak jak wygląda("bida z nędzą"). A tutaj ciśniecie się o kolejne GB VRAM.... jakby to było ważne/najważniejsze.

Edytowane przez Mripper
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kadajo napisał:

My tez korzystamy. Cala "magia" 4xxx to ten ficzer.
Ogrywam teraz CP2077, Wiedzmina 3 no i MFS.
Na wszystkich trzech korzystam z FG.

Input lag w cyberpunku nie przeszkadza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, jest minimalnie większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ale masz "więcej" fps i zamiast lag spaść wzrósł , nie czujesz że gra zaczyna "pływać" , jak są akcje gdzie szybko musisz celować , albo jedziesz autem szybko ?

"jest minimalnie większy" wyczuwasz , czy mierzyłeś?

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, widepeepoHappy napisał:

Input lag w cyberpunku nie przeszkadza?

Pewnie zależy od bazowego fps.

22 minuty temu, Mripper napisał:

 jakby to było ważne/najważniejsze.

Wszystko jest ważne i trzeba ocenić czego częściej będzie brakowało w tych tytułach, które się będzie odpalało na takim 4060 - mocy GPU czy ilości VRAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i stanu systemu , może być że coś w systemie daje takiego laga , że ten dodatkowy od FG będzie niezauważalny , trzeba by taki system też sprawdzić w Latencymon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kyle_PL napisał:

Pewnie zależy od bazowego fps.

Są miejsca gdzie lag ujdzie w tłoku, a są miejsca gdzie jest tragedia. W obu przypadkach podobno ilość klatek.

Do tego jak zaczynają być problemy z frametime po włączeniu FG robi się kapota. Ludziom brakuje mocy to sobie wmawiają, że wszystko jest ok.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, BlindObserver napisał:

Jakie to są dokładnie gry? Szczególnie te, które nie działają wcale.

Wejdź choćby na Hardware Unboxed. Np. w filmik 8 vs. 16

Co do nie działania wcale, to chodzi o ten przypadek, gdzie włączasz RT lub ustawienia nazwane tak, że myślisz, że spoko - np. "textures: 4GB" mając 8 na karcie, a tam zonk i wywalanie się gry.
Czasem od razu a innym razem gra trochę pochodzi, a potem się wykrzaczy lub zaczyna zacinać tak, że nawet "gram  w 15fps i jest OK" nie dadzą rady.


BTW. Ludzie kupujący karty za 2000zł, widzący jak na tym chodzą gry po roku od premiery karty:
cat-angry.gif

Edytowane przez Ronson
  • Haha 2
  • Confused 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
37 minut temu, widepeepoHappy napisał:

Input lag w cyberpunku nie przeszkadza?

A jak ma przeszkadzac skoro sie nie zwieksza?  Lag nie zmniejsza sie wraz ze wzrostem fps po wlaczeniu FG ale tez nie rosnie po wlaczeniu FG w stosunku do bazowych fps i jest na podobnym poziomie co natywka.

Wiec po wlaczeniu FG lub bez FG lag masz na zblizonym poziomie.

Brak opisu.

Edytowane przez Phoenix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo coś czy będzie wersja 4060 z 16GB VRAM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Będzie. 500$ zamiast 400$, czyli u nas +515zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
19 minut temu, Kyle_PL napisał:

Pewnie zależy od bazowego fps.

Wszystko jest ważne i trzeba ocenić czego częściej będzie brakowało w tych tytułach, które się będzie odpalało na takim 4060 - mocy GPU czy ilości VRAM.

Nie wszystko jest równie ważne, im bardziej schodzisz w dół w hierarchii tym pewne rzeczy zaczynają odgrywać mniejszą rolę, a inne większą jak np. wydajność. Fiksowanie się na VRAM w przypadku RTX 4060/Ti to jest zwyczajnie błąd logiczny, już wiadomo gdzie leży jej główny problem i nie jest to VRAM. Popadacie w skrajność, która absolutnie nie ma odzwierciedlenia w obecnej rzeczywistości ani przewidywalnej przyszłości jeśli trzeźwo patrzysz jak pozycjonowana jest ta karta/y.

Edytowane przez Mripper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, SylwesterI. napisał:

ale masz "więcej" fps i zamiast lag spaść wzrósł , nie czujesz że gra zaczyna "pływać" , jak są akcje gdzie szybko musisz celować , albo jedziesz autem szybko ?

"jest minimalnie większy" wyczuwasz , czy mierzyłeś?

Jest dokładnie tak jak piszesz tylko ja po prostu to toleruje i potrafię się do tego dostosować. Może to kwestia tego jak gram, spokojnie bez ADHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 minut temu, Ronson napisał:

Tak. Będzie. 500$ zamiast 400$, czyli u nas +515zł

Chodzi mi o wersje 4060 nie Ti

 

Zastanawiam się czy brać 3060 12GB czy czekać.

Edytowane przez elcaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie wiem, ale patrząc na 3060 12GB, to myślę, że to tylko kwestia czasu. Niestety musisz poczekać na konkretniejsze info niż "myślę, że" jakiegoś gościa z forum 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Ronson napisał:

Wejdź choćby na Hardware Unboxed. Np. w filmik 8 vs. 16

Co do nie działania wcale, to chodzi o ten przypadek, gdzie włączasz RT lub ustawienia nazwane tak, że myślisz, że spoko - np. "textures: 4GB" mając 8 na karcie, a tam zonk i wywalanie się gry.
Czasem od razu a innym razem gra trochę pochodzi, a potem się wykrzaczy lub zaczyna zacinać tak, że nawet "gram  w 15fps i jest OK" nie dadzą rady.


BTW. Ludzie kupujący karty za 2000zł, widzący jak na tym chodzą gry po roku od premiery karty:
cat-angry.gif

Nadal, prosiłbym o listę tych 6 gier, w tym tych, które NIE DZIAŁAJĄ WCALE. Bo to mocne twierdzenie i "obejrzyj se wideo" mnie nie przekonuje.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Phoenix. napisał:

A jak ma przeszkadzac skoro sie nie zwieksza?  Lag nie zmniejsza sie wraz ze wzrostem fps po wlaczeniu FG ale tez nie rosnie po wlaczeniu FG w stosunku do bazowych fps i jest na podobnym poziomie co natywka.

Wiec po wlaczeniu FG lub bez FG lag masz na zblizonym poziomie.

 

tylko fps 4x"więcej" :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No to bardzo mi przykro, ale ja nie pamiętam co gdzie widziałem, a notatek nie robię. Możesz to interpretować, że nie potrafię przyznać się do błędu czy coś, ale ja po prostu mam cholernie słabą pamięć. Musiałem sobie wczoraj ten filmik 8GB vs 16GB przypominać oglądając ponownie bo już zapomniałem co w nim było. Trzeci raz tego filmiku, żeby znaleźć konkretny fragment, ani 10 innych na HU i innych kanałach, żeby znaleźć Ci info, niestety nie zamierzam. Sorry. 

Edit: I właśnie dlatego powinno się cytować posta pod postem, bo ktoś w międzyczasie naklepie inny i nie wiadomo o co chodzi.
To było do @BlindObserver

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...