Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, kadajo napisał:

Ja dziś co chwile widzę w recenzjach gier czy nawet sam doświadczam ze różnice między najwyższymi ustawieniami tekstur a oczko niższymi nie robi praktycznie żadnej różnicy, czasem nawet medium dobrze wygląda.

W The Last of Us na premierę tekstury High wymagały 11GB Vram, a medium słabo wyglądały wg forumowiczów. Tak, to jest ten przykład źle zoptymalizowanej gry, jednak dość istotnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kyle_PL napisał:

nVidia to w ogóle robi Whiskas z mózgu ludziom. RTX 3060 12GB a 3060Ti 8GB ?! - co to ma być?! Nie ogarniają tego za dobrze.

W rodzinie RTX 4xxx powinni jednak dać 192bit szynę do RTX 4060 i RTX 4060Ti i obie te karty powinny być na AD 106 i powinny mieć po 12GB tanich GDDR6 VRAM. RTX 4070 i 4070Ti powinny mieć szynę 256bit i po 16GB tanich GDDR6 - nikt by nie protestował.

GDDR6 18 będzie tanie w momencie jak wypuszczą szybsze GDDR6 albo GDDR7 :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja planowałem na aktualnym sprzęcie posiedzieć tak do 25-26 bo zapewne w tym okresie zaczną mi się pojawiać poważne problemy z wydajnością której oczekuje ale patrząc na rynek i te fakapy co chwile nie wiem, czy dokonam jakieś zmiany. Na ten moment nie widzę większego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kyle_PL napisał:

Różnie jest. Na jednych elementach/scenach tego nie widać, a na innych przepaść (Rise Of The Tomb Raider).

To jest era GTX 970, gdzie właśnie dusiła się na maksymalnych teksturach w tej grze, ale z tego co pamiętam na tych oczko niżej nie było przepaści w wyglądzie. Do 1080p i maksymalnych ustawień i tak trochę mocy brakowało tej karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, wamak napisał:

W The Last of Us na premierę tekstury High wymagały 11GB Vram, a medium słabo wyglądały wg forumowiczów. Tak, to jest ten przykład źle zoptymalizowanej gry, jednak dość istotnej.

Właśnie on jest mało istotny żeby nie powiedzieć nie ma żadnej wartości skoro oprogramowanie nie działało prawidłowo.
Jeśli będziecie to zlewać a kiepską optymalizacje próbować kompensować z własnej kieszeni to sami sobie stryczek na szyje zakładacie. :D

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kadajo napisał:

Najgorsze jest to ze ta pamięć tej karcie jest kompletnie niepotrzebna i to jest wręcz pułapka na wszystkich którzy wpadli na minę "za mało vRAM'u".
Będą kupować te "60" 16GB kompletnie nieogarniając ze te GPU zdechnie zanim zapełni nawet 10GB.

Pozwijałem w spoilery trochę, żeby post nie zagracał

A co z tymi, co wpadli na minę pt. "karta 128bit za 2 kafle i to bez powodów lub "powodów" jak pandemia, niedobory itd? 
Pułapki, które już zadziałały:
50tki za 2 kafle zamiast 500zł.
70tki za 6000 zamiast 1500.
60tki za 4000 zamiast 900.

Cytat

 I jeśli postęp ma wyglądać tak, że zamiast cisnąc ze wypuszczenie na rynek gówna mamy kupować jakieś śmieszne karty bo mają więcej vRAM'u to niech was i to cale PCMR ma Bóg w swojej opiece.

Bóg nas opuścił i promuje swój Cloud gaming, a głupi gracze do dziś nie połączyli kropkek i nie domyślili się, kto za tym trendem stoi ;)


Postęp JUŻ wygląda tak, że
- kupuj SSD, ciesz się z wchodzenia nowych technologii, "SATA SSD, M2 SSD, direct storage, ale super!" bo  nie będzie przycinek, ale potem miej gorsze przycinki niż jakby doczytywało z dysków MFM
- kupuj lepszego proca, bo wrzuciliśmy DRM, który podbija wymagania odnośnie rdzeni, a zresztą i tak nawet na 8c przycina, 
- kupuj SSD o pojemności 2TB, RAMu o pojemności 32-64GB, podpinaj net 500mbit, tylko po to, aby potem mieć shader compilation stutter, bo gra nie skorzysta ani z wolnego miejsca na dysku i szybkiego łącza aby pobrać cache shaderów pod daną konfigurację, ani nie wyjdzie ponad użycie 10GB RAMu, ale będzie się dławić bo nie dostarczono danych na czas. Czasem dadzą opcję precache, ale ogólnie to po co. Jeszcze ktoś w recce zgani za długi czas oczekiwania na start gr. 

PC Master's Rage. :mad2:

2 godziny temu, TheMr. napisał:

No ale działa, bo odpalasz grę. Ale z jakim efektem to... :E 

Dewelopera już nie obchodzi, czy masz 20 FPS czy 60 :E 


Ludzie nie rozumieją, że ktoś pracujący w grach NIE JEST od razu z automatu osobą znającą się na grach. 
Ktoś kto jest programistą kodu w grach od dekady może być także kimś, kto nigdy nie był poinformowanym i świadomym graczem mającym znośny sprzęt. Jak taki całe życie grał w 15-20fps z przycinkami, to pokażesz mu palcem problem typu spadek ze 110fps do 31fps, a on zapyta "no ale o co chodzi?"
Decyzje podejmują tam często ludzie albo nie grający wcale, albo tacy, co grali 20 lat tamu,  ale potem "z tego wyrośli" i ich opinia o wymaganiach graczy jest oparta o obserwacje jak synek gra w Fortnite na laptopie w 20fps i jest zadowolony. 
A już absolutnie nie interesują wydawców i części developerów takie problemy jak mikcro-stutter, czy to, że czasem coś doczyta. Przecież oni grali na HDD, zawsze coś przyhaczało. To normalka.
Podobnie z wdajnością. Co z tego, że Wiedźmin 3 po patchu czy ta gra z uniwersum Batmana ostatnio, na najlepszym procu na świecie nie zamyka nawet 60?
Przecież Shadow Of the Colussus chodził w 17-25fps na PS2  a dostał 9/10. GTA IV na PS3 chodziło tragicznie i daleeeko od stałego 30fps. A ludzie kupowali.

No a jak jest reakcja negatywna, to przecież to zawsze jest review bombing tych kilku troli i piwniczaków, hłe hłe, hłe, nie ma co się przejmować
W filmach to samo. Żadnej krytyki nie ma, to tylko right wing haters, to tylko review bombing, to tylko "rasicyzm".

Przypomnijcie sobie jak wyglądają PRowe pierdololo ogłaszane w reakcji. Od Cyberpunka przez następne aż po najnowsze. Zawsze są to "małe grupki graczy doświadczający problemów" lub "pewna grupa pewnych konfiguracji sprzętu". Nigdy nie ma żadnego dużego problemu wynikającego z wydania gry w fazie późnej alphy czy wczesnej bety.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 minut temu, TheMr. napisał:

GDDR6 18 będzie tanie w momencie jak wypuszczą szybsze GDDR6 albo GDDR7 :E 

Sądzę, że GDDR6 18Gbit/s już jest tanie, skoro jest GDDR6X. Natomiast niebawem będzie jeszcze tańsze.

Kto wie, może jak stare GDDR6 będzie już w cenach totalnie śmieciowych, to RTX 4050 dostanie wersję 12GB, RTX 4060 16GB, a RTX 4070 24GB a nie, RTX 4070 nadal będzie 12GB, bo używa droższych GDDR6X🤣

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ronson jeśli dev nie ogarnia sprzętu to niech idzie trawniki kosić, a nie zajmuje się tworzeniem gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
27 minut temu, kadajo napisał:

Ale chyba jak każdy, gdyby nikt na kasę nie patrzył to wszyscy by mieli RTX'y 4090.

A jakoś u mnie 4090 i tak nie przeszło, bo mi jej waty nie leżą. Robinie sauny w pokoju z kompem wyraźnie odbija się na komforcie 😜

Edytowane przez Minciu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam głupoty gadasz, po prostu nie masz odpowiedniej klimatyzacji, np. takiej:

Server Room and Data Centre Cooling Solutions

;) :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 minut temu, Minciu napisał:

A jakoś u mnie 4090 i tak nie przeszło, bo mi jej waty nie leżą.

Gdyby pieniądze nie grały roli, a waty się liczyły, to bym zrobił mocne UV + limit klatek. Klimatyzacja, to kolejne waty, więc nie tędy droga.

Edytowane przez wamak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie każdy tak robi ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Minciu napisał:

A jakoś u mnie 4090 i tak nie przeszło, bo mi jej waty nie leżą.

No dokładnie to jest kolejna bariera - więcej W, to nie tylko cieplej w pokoju (to robi zauważalną różnicę dopiero w potworach pokroju RTX 4090), ale ciężej też to schłodzić po cichu (wyrzucić ciepło odpowiednio po cichu z obudowy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, kadajo napisał:

A tam głupoty gadasz, po prostu nie masz odpowiedniej klimatyzacji, np. takiej

;) :E

No nie mam. Mam w przedpokoju tylko. I watowanie z pudła jest wyraźnie odczuwalne. 

Dla 4090 wypadałoby już umieścić nowa jednostkę w pokoju z PC. 

15 minut temu, wamak napisał:

Gdyby pieniądze nie grały roli, a waty się liczyły, to bym zrobił mocne UV + limit klatek. Klimatyzacja, to kolejne waty, więc nie tędy droga.

Tyle że z tego co widziałem, to wszędzie tam gdzie 4090 jest wyraźnie szybsza od 4080, to też wyraźnie więcej watów wypluwa. A tam gdzie łapie bottleneck od CPU na równi z 4080, to dalej pluje 30-50wat więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co premierę ludzie się boją tych W a tu się okazuje że w 4090 to bardzo łatwo schłodzić. Narzekania na ciepło też już ostatnio nie widziałem ale to raczej dlatego że narzekacze kupili RTX4000 bo ciepło raczej nie znika 8:E

  

2 godziny temu, kadajo napisał:

Najgorsze jest to ze ta pamięć tej karcie jest kompletnie niepotrzebna i to jest wręcz pułapka na wszystkich którzy wpadli na minę "za mało vRAM'u".

Kyle wpadł w pułapkę jak śliwka w kompot a pułapka nie bez powodu jest zastawiona w bardzo słabych kartach, można zarobić jednocześnie nie przedłużając życia wydajniejszych kart gdzie vram mógłby się przydać.

  

37 minut temu, kadajo napisał:

Właśnie on jest mało istotny żeby nie powiedzieć nie ma żadnej wartości skoro oprogramowanie nie działało prawidłowo.

TLoU to tak fatalny przykład że chyba gorszego nie było ale to wiele tłumaczy że trzeba się odwoływać do niego ;)

Przenieśli rezerwowanie vramu z PS5 i odkładali po kilka GB :lol2: Na szczęście już poprawione

a tu wisienka na torcie :D

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Kyle_PL napisał:

Sądzę, że GDDR6 18Gbit/s już jest tanie, skoro jest GDDR6X. Natomiast niebawem będzie jeszcze tańsze.

6X w tej chwili kosztują grosze tylko na starcie nowsze pamięci są droższe.

Partnerzy ładując nawet 2x więcej pamięci na obecne karty praktycznie by nie odczuli tego na marży. Ale modele z większą ilością pamięci z reguły są odpowiednio droższe to zarabiają na nich więcej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Kyle_PL napisał:

No dokładnie to jest kolejna bariera - więcej W, to nie tylko cieplej w pokoju (to robi zauważalną różnicę dopiero w potworach pokroju RTX 4090), ale ciężej też to schłodzić po cichu (wyrzucić ciepło odpowiednio po cichu z obudowy).

Przewymiarowane chłodzenie daje radę. Ale co mi po tym jak w pokoju będzie kilka stopni więcej. Nie lubię żaru w pokoju z kompem. A pomieszczenie z pudłem nie ma też 60m2, żeby nie dało się odczuć różnicy.  Ja mam chyba 14m2 dla kompa, tutaj czuć waty.  Na plus dla 4080 vs 3080 to spokojnie można zamknąć pokój i lecieć bez klimy tam gdzie gram. Przy 3080 zjadajacym 250wat zamiast 150wat to już nie było komfortowo na wiosnę, o lecie nawet nie wspominam nam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no tak, przecież zbliżające się upały to będzie pierwszy test RTX 4xxx :E

Oj będzie się działo :E

 

 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Wu70 napisał:

Co premierę ludzie się boją tych W a tu się okazuje że w 4090 to bardzo łatwo schłodzić. Narzekania na ciepło też już ostatnio nie widziałem ale to raczej dlatego że narzekacze kupili RTX4000 bo ciepło raczej nie znika 8:E

Względem 3000 trochę znikło tego ciepła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Cytat

Przenieśli rezerwowanie vramu z PS5 i odkładali po kilka GB :lol2: Na szczęście już poprawione



A ja głupi myślałem, że brak lekkiej modyfikacji kodu aby na PC gra skorzystała z 25GB RAMu dla siebie, zamiast mielić dyskiem nonstop i kisić się w 7-10GB, to już jest szczyt olewactwa.

Taką (w sensie popularności, to wielk hit) grę dać takiemu studiu. Ja pier(niki lubię)

PS. A po patchu i tak jak ruszysz szybko myszką to się VRAM zatyka i albo znowu problemy albo czekasz aż normalne tekstury "wskoczą". 
Super. Następnie niech Gran Turismo dadzą do sportowania jakiejś firemce z Etiopii. Byndzie taniej, szefie!

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
44 minuty temu, kadajo napisał:

@Ronson jeśli dev nie ogarnia sprzętu to niech idzie trawniki kosić, (...)

Oj oj (!)... dziś są na trawnikach samobieżki z softem, więc... no nie wiem, nie wiem.

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, Ronson napisał:

PS. A po patchu i tak jak ruszysz szybko myszką to się VRAM zatyka i albo znowu problemy albo czekasz aż normalne tekstury "wskoczą".

No właśnie. Coś za coś. Szkłem tyłka raczej się nie utrze i już lepiej chyba być śliwką w kompocie z dużą ilością VRAM. RAM tani, pobiera mało energii, więc niech lepiej tak optymalizują gry by zmniejszyć obciążenie obliczeniowe GPU, nawet kosztem większej zajętości VRAM. ... a producenci kart graficznych, niech dają więcej VRAM, w takie cenie, w jakiej to na prawdę kosztuje (czyli nie aż 500zł za 8GB, jak to postuluje nVidia w RTX 4060Ti 16GB wzgl. wersji 4060Ti 8GB)

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Oj oj (!)... dziś są na trawnikach samobieżki z softem, więc... no nie wiem, nie wiem.

To niech oprogramowanie do nich pisza :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Oj oj (!)... dziś są na trawnikach samobieżki z softem, więc... no nie wiem, nie wiem.

Ehhh, no to buraki sprzedawać! ... a nie, czekaj, są kasy samoobsługowe. I jak żyć panie premierze?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Kyle_PL napisał:

 (czyli nie aż 500zł za 8GB, jak to postuluje nVidia w RTX 4060Ti 16GB wzgl. wersji 4060Ti 8GB)

Te 500zl zawiera w sobie ze 4stowki skalpu zielonych. Ale oficjalnie będzie miało pokazać, dla czego pamięci w zielonych kartach jest tak mało XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...