Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, kadajo napisał:

A no tak, przecież zbliżające się upały to będzie pierwszy test RTX 4xxx :E

Problem będą mieli Ci dla których UV powoduje ujmę na honorze.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech się smażą ? ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
15 minut temu, Minciu napisał:

Te 500zl zawiera w sobie ze 4stowki skalpu zielonych. Ale oficjalnie będzie miało pokazać, dla czego pamięci w zielonych kartach jest tak mało XD

Tym czasem AMD zamiast wykorzystać sytuację, to wydali RX 7600 8GB VRAM . A trza było zrobić rdzeń ze 192bitową szynką, wsadzić 12GB najtańszego VRAM GDDR6 i powiedzieć: "poor volta Ada". 😎

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie na temat więc odpowiedź na posta wyżej, "tymczasem AMD..."  leci w

2 godziny temu, Kyle_PL napisał:

Tym czasem AMD zamiast wykorzystać sytuację, to wydali RX 7600 8GB VRAM . A trza było zrobić rdzeń ze 192bitową szynką, wsadzić 12GB VRAM i powiedzieć: "poor volta Ada". 😎

 

I co? Odzyskać udziały w rynku? Podbudować pozycję AMD w mentalności graczy? Wykorzystać okazję aby zdobyć praktycznie darmowy PR? 


1502827036_by_anonymous_500.jpg?15028270
No bez przesady. Tradycja musi być. Przy  RX 480 nie wykorzystali okazji do podboju rynku, w szale na crypto nie wykorzystali okazji, to teraz mają zerwać z tradycją?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam wasze rady, to dochodzę do wniosku, że to nie Jensen i Lisa powinni być CEO NV/AMD, tylko wy. Tak się doskonale na biznesie znacie :E

  • Like 1
  • Haha 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, BlindObserver napisał:

Czytam wasze rady, to dochodzę do wniosku, że to nie Jensen i Lisa powinni być CEO NV/AMD, tylko wy. Tak się doskonale na biznesie znacie :E

Lepsza konstruktywna krytyka niz roscielenie dywanika i bicie pokolonow. Oh wspaniala Su, jak ona AMD zarzadza swietnie... ceny nowych procesorow zjazd o polowe w pol roku (usa); ceny kart graficznych - zjazd o 20%; amd krytykuje nvidia za pradozernosc przed premiera 4xxx, po czym samo sie osmiesza RDNA3; amd krytykuje nvidia za 8gb ramu, po czym samo wypuszcza 8gb karte... amd jest silne slaboscia intela. Danow powinno wejsc w AI ale samo nie potrafi przecierac szlakow i inwestowacw nowe technologie. Z nvidia jest nieco lepiej ale glownie dlatego ze ma niewiarygodnego fuksa i inwestuje nie tylko w sprzet ale i oprogramowanie. ledwo skonczylo sie krypto to zaczyna sie AI. Ale gdyby nie to to tez by byli w ciemnej czelusci.

Edytowane przez komisarz
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Reddzik , no co Ty? Nie czytałeś całego tematu?! Przecież ten film był już na stronie 1330 tego wątku! 😡

🤭🤭🤭

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Reddzik było wrzucane 8H temu przez Phoenixa 

Dam wam prostego tipsa.

Zanim coś wrzucicie to zobaczcie ile czasu już materiał jest dostępny, wejdzie do tematu i sprawdźcie, czy w tym przedziale czasu ktoś już tego nie wrzucał. Bardzo proste, trwa chwilkę i pozwala unikać takich dubli.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zawsze staram się sprawdzać czy było, ale tym razem tego nie zrobiłem, sprawdziłem tylko poprzednią stronę. Tylko nie bijcie ani nie linczujcie mnie. Nie jestem jedyny który powtarza to coś, nieraz coś wrzuciłem, a po chwili ktoś wrzucał to samo. I to nie była różnica kilku stron jak w tym przypadku, tylko kilka postów.🙄 Sorka.

Edytowane przez Reddzik
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czegoś takiego po DF się nie spodziewałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, kadajo napisał:

 

 Nie dałem rady. Kliknąłem w dwa miejsca i wyłączyłem. Ridż jak zawsze o kartach NV pierdzieli tak mocno, że uszy więdną.
Oczywiście, że wszystkie fikołki wykonane. Zgodnie z oczekiwaniami.

Przeleciałem przez tekst na eurogamerze jak wyszedł. Tutaj oczywiście lecą te same fikołki typu
- RT rulez! porównajmy  w grach gdzie jest RT
- porównajmy do 2060, żeby wyszło, że fajnie
- pogadajmy o wspaniałym przyroście z FG
- no i cena jest do dupy, ale wystarczy obniżyć 50 czy 100$ i już karta będzie super i nic tylko kupować

edit:

2 godziny temu, Cwieku napisał:

czegoś takiego po DF się nie spodziewałem :D

W sensie? Że krytyka wbrew oczekiwaniom, czy że włażą w zad Nvidii aż tak mocno?
Pewnie to pierwsze, bo przecież oni zawsze umiejętnie balansują pomiędzy rzetelnością i postawą frontem do widzów, a postawą "trzeba mieć dobre binzesowe kontakty z Nvidią, bo na tym zarobimy robiąc filmiki typu "exclusive!"

Edytowane przez Ronson
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc, nie mam nic do zarzucenia tej recenzji. Ostatnio DF mocno się odkupił w moich oczach, może jednak przejęli się krytyką...i powinni bo jak ich widownia ich oleje to Nvidia nawet nie zauważy ze już się nie liczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość nagminnie rzucający teoriami z dupy i niesprawdzonymi danymi stał się sędzią w temacie rzetelności. Uszczypnijcie mnie :E

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zaintrygowałeś mnie.
Czyżby video recenzja miała inny ton niż tekstowa recka?
A co do zarzutów - mogę się mylić, ale nie sądzę, żeby obsuwa miała jakikolwiek inny powód niż chęć rozeznania się najpierw co będą o tej karcie sądzić internety, aby lepiej wybrać punkt pomiędzy Nvidią a widzami, z którego chce się spojrzeć na tą kartę. 
OK, oglądam i piszę na żywo co znajdę.

edit: po skończeniu pisania: Wyszedł spory tekst, ale myślę że udało mi się wskazać problem manipulacji całkiem konkretnie i może ktoś się dzięki temu tekstowi nauczy wykrywać typowe zagrywki, jakie spotkać można u każdego polityka, większości stronniczych dziennikarzy i części recenzentów jak tutaj. Zwinę bo ściana tekstu, choć mam nadzieję, że lekka forma pozwoli się przez niego przebić bez bólu zębów. ;)

 

 


1 minuta i  "because the narrative has been firmly estabilished by this point" :D
Nadal pierwsza minuta: delikatne nagięcie rzeczywistości gdy mówi, że w najlepszym razie karta równa się 3070, co jest OK (od kiedy to niby jest OK przejście po 2.5r z 60ti na 70? 100$ niższa cena nie zmienia faktu, że to nie byłoby OK, gdyby faktycznie ta karta była równa 3070)
Druga minuta: i już leci fikołek, że porównywanie do poprzedniej generacji jest złe, bo ludzie częściej przeskakują o dwie generacje. Aha. Już zaczyna pachnieć tym śmiesznym dodaniem na końcu tekstu na eurogamer.pl

 

af4cf33af20a309217897f999c501c71.png

(który został dodany przypadkiem, niechcący i to nie wina redaktora, że siedział pod kamieniem przez ostatnie pół roku i nie wiedział, że te wartości są kompletnie nierealne. O wadach FG też przypadkiem zapomniał wspomnieć. )

Dygresja:

Cytat

Ja właśnie na to uczulam. Nigdy nie powiem, że DF przyjęło kasę od Nvidii i nie powiem, że kłamią. Ale oni są jak polityk. Będzie omijał niewygodne fakty, robił fikołki, zaginał, wyginał, bagatelizował to co chce uciszyć i nagłaśniał to, co chce nagłośnić. To jest manipulacja i to perfidna, a Ridż z filmiku jest inteligentnym biznesmenem, dla którego liczą się tylko zarobki jakie daje mu  kanał DF i eurogamer. No nie sądzę, aby ktoś kto potrafi prowadzić tak popularny kanał, był na tyle durny, aby z własnego przekonania i oderwania od rzeczywistości walić takie bzdury jak "we live in post resolution era", "ray tracing is awesome and I can't wait to see more focus on RT on consoles, even if it means 30fps" czy "AI is the future of gaming hardware, and I couldn't be happier" i tym podobne. 
Zobacz, że oni mają dostęp do cudów Nvidii jako pierwsi w necie. Mogą robić pierwsze na świecie testy DLSS3, mogą robić recki nowej generacji kart jako jedni z pierwszych (3090 ktoś pamięta jak tam "rzetelnie" przedstawili tę kartę i 3080? ;))
No i te chyba już z 10 filmów o ray-tracingu. Albo mówisz, że RT jest super i masz 10 bardzo chętnie oglądanych filmików, albo mówisz prawdę i masz z tych filmików 5x mniej wyświetleń, bo połowie widzów RT będzie zwisać. I co zrobi biznesmen Ridż? Oczywiście, że wybierze to, na czym zarobią więcej. Z drugiej strony muszą też zadbać o swoją renomę i pozory fachowości, rzetelności i bezstronności (moim zdaniem to już jest sprawa przegrana, bo nie tylko ja zauważyłem, że oni się o graczy/widzów troszczą tak trochę mniej chętnie niż o kontakty z producentami sprzętu, gier itd.)



2 minuta. Punkt dla niego, że zauważa problem, ale zmiękcza jak się da. "Problematic" to by było jakby karta nie była takim bezczelnym pchaniem 4050tki w cenie i nazwie 4060. Każdy kto szanuje graczy/widzów powinien użyć mocniejszych słów. Może nie od razu "bezczelny strzał w pysk" czy "skandal!" ale kurde, no nie "problematic"

Dalej punkt, że pokazał, że NV z 256bit zjechała na 128bit. Niestety "zapomniał" wspomnieć o tym co to oznacza (czyli że to jest 4050tka!)

3 minuta. Mówi, że cache niweluje problem niskiej szyny i że wygląda na to, że to działa w 1080p. No nie bardzo, bo tak by można było powiedzieć, gdyby faktycznie cache eliminował problem. Ridż znów "zapomniał" wspomnieć, że "czasem". Hogwart's Legacy i spatchowane już TloU (odpaliłem reckę HU i tu znalazłem te dwa przykłady, choć pewnie jest/będzie więcej takich gier) mają 1% lows gorsze od 3060ti, więc to co powiedział, to manipulacja i wyginanie faktów. Lekkie, ale zanim dojedziemy do końca filmiku to coś mi mówi, że nazbiera się tego więcej.



A teraz wróćmy do logiki Ridża. Postęp względem 3060ti nie jest ważny, by ludzie przechodzą z 2060 i 1070.
No a jacy ludzie mogą mieć nadal płyty z PCI-E 3.0?
Hm. No skoro to jest target dla tej karty, to gdzie info o tym, że na 3.0 karta traci? Oj. Znów się Ridżowi "zapomniało". 

Dalej jestem w 3 minucie. Fajnie, że gość mówi, że się nie zgadza z nazywaniem karty za 400$ kartą "do 1080p" ale znowu wygina mówiąc, że w cache niweluje problem szyny w 1080p, ale trochę mniej w 1440p a jest problem w 4K. 
Guzik prawda, bo już w 1440p szyna wyłazi w wynikach niczym pięta menela ze skarpety. 
Znowu lekka manipulacja typu "no jest problem, ale to dla tych co chcą grać w 4K, więc jak masz 1440p to nie ma problemu i pchanie kart z segmentu niżej jest prawie OK. Jest tylko trochę problematic, ale nie mocno. ;)

Czwarta minuta. No i z grubej rury. NISKI POBÓR PRĄDU! Wspaniały! Cudowny! Znowu ani słowa o tym, że to karta x50, więc normalne, że będzie spory postęp. Znowu ani słowa o tym, że to nic szczególnego bo przejście o dwie generacje procesów (Samsungowy pudrowany 10nm na najnowszy TSMC) i że cache też robi swoje i mogliśmy tu mieć najfajniejszą, najciekawszą  z punktu widzenia technologii, najopłacalniejszą i najlepszą generacją we wszystkich segmentach, gdyby NV sobie nie poleciała w kulki z przepchaniem wszystkiego o jedną pułkę cenową wyżej. 
No i trąbienie o tym, że to takie impressive jak chodzi realnie o 40-90W mniej pobieranego prądu w grach czyli np. cały komp weźmie 300 zamiast 390W  - no nie wiem, mi się wydaje, że to wcale nie jest powód do skakania z radości. Jakby to było 300W zamiast 700W. OK, spoko. Jakby to była karta do kompów z "Codegenem 500" w środku, czyli karta za 400zł, no to OK, ale jak ktoś wydaje 2 kafle na kartę to serio wątpię, aby to komuś robiło wielką różnicę. Taki ktoś i tak ma zasilacz, który spokojnie wystarczy i tej "prądożernej" 3060ti i ma kasę, aby dopłacić te 2-15zł miesięcznie więcej za prąd (9zł przy 2zł/kWh) przy graniu małych kilku godzin, ale każdego dnia bez wyjątków)

 

6 minuta - wedle zasady "liczy się pierwsze wrażenie" Ridż poleciał na początek z cudownie niskim poborem prądu i... werble.. zaczynamy testy od Ray Tracingu. Co za niespodzianka :szczerbaty:

Zaraz po RT leci od razu ulubiony temat Ridża czyli AI - tutaj DLSS.

7 minuta
mówi, że można włączyć FG. Znowu "zapomniał" wspomnieć choćby słowem o tym, że te klatki nie są równoważne prawdziwym klatkom w sensie jakości obrazu. Powiedział tylko o tym, że "troszkę latency cierpi" ale o degradacji jakości obrazu w ruchu - nnnope..

8 minuta Punkt dla Ridża, że pokazuje, że FG jest nieużywalny jak karcie zabraknie RAMu, co w CB2077 się dzieje już w 1440p i to z DLSS balanced, czyli natywnie okolice 1080p lub niżej (chyba niżej, ale leję na DLSS i się na tym nie znam, wybaczcie)
No i na koniec segmentu o RT w CB2077 Ridż uderza w bandę mówiąc "which I'd say is pretty impressive" :szczerbaty:
 

10 minuta. Punkt za powiedzenie, że w rasterze w CB2077 karta w ogóle nie jest szybsza od 3060ti, ale od razu leci zmiękczenie tego negatywnego przekazu poprzez dodanie wzmianki, że względem 2070 jest lepiej i jest +100% względem 1070.
Tutaj ciekawostka. Ridż wspomina o "couple of process nodes later". Patrz pan, teraz to wie o tych różnicach, ale w segmencie o poporze prądu już o tych dwóch generacjach dzielących 3060ti  i 4060ti nie wspomniał. "Co za przypadek" ;) 

Na koniec dodaje, że to tylko teoria, bo on przecież by nie grał w grę w ten sposób (zapewne chodzi mu o granie bez RT)
Ale tutaj nie dopisujemy minusa, bo nawet jakby nie wychwalał RT i DLSS pod niebiosa z wyrachowania i chęci zysku, to mógłby mieć tutaj podobne zdanie i po prostu być zakochany w RT. Także tutaj nie ma się co czepiać, ale wspomnieć warto.

10-11 minuta.
Znowu omawia wydajność rasteru w Forza Horizon porównując do 1070, 2060s i 2070. Nie ma ani słowa już tutaj o 3060ti. Oczywiście kolejny raz przypadkiem mu się tylko zapomniało ;)

 

11:05 no i się wylało grube tutaj.
To już jest bezczelne sianie marketingowej propadandy.
"Może w 70 dostaliśmy większy postęp między 3xxx an 4xxx ale musielismy też zapłacić dużo więcej, więc może błędne jest oczekiwanie dobrego postępu w tej półce cenowej"
No to już jest bezczelność level Kurski i TVP1. 
I znowu ani słowa o tym, że to 4050tka, co chyba ma jakiś związek z tematem oczekiwań vs. wyników tej karty.

12 minuta. OK, dalej mówi, że chciałby aby było odwrotnie, ale znowu tu po raz setny (w innych filmikach pozostałe 90+ razy) wychodzi jego narracja typu "no chciałoby się lepiej, ale jest jak jest, nie jest tak źle"
(o czym jeszcze pod koniec, bo już widzę nazwę ostatniego segmentu na video - "It is what it is" - bez niespodzianki, bo znam Ridża z tego od wielu lat)

14 minuta. Krytyka FG kulejącego od niedostatków VRAMu - brawo. Tutaj przyznam, że się już mogę nazwać zaskoczonym. Że w ogóle Ridżowi przez gardło przeszły słowa krytyki czegokolwiek związanego z jego ukochanym AI? No nie może być :)


No i się nie skończyła jeszcze ta 14 minuta,  a już wracamy na bandę - gość znowu dopuszcza się manipulacji niczym wytrawny polityk w TV. Że niby dlatego, że te nowe gry mogą dostawać patche i chodzić lepiej, to ograniczymy testy do tych gier, gdzie brak RAMu nie wyłazi. :szczerbaty:

Piękna zagrywka z punktu widzenia szkoleniowca uczącego polityka kłamać i lawirować. W końcu ma to sens i jak ktoś nie zna tematu szerzej to uzna to wytłumaczenie za w 100% prawdziwe, sensowne i satysfakcjonujące. Temat "8GB jest spoko w 4060" już wałkono tutaj sto razy to nie będę się rozpisywał, ale nie wspomniał o tym, że spatchowane TLoU pozostaje niekompatybilne z myszką na kartach 8GB, bo jak szybciej się obrócisz to tekstury "nie zdanrzajom" i ani słowa o tym, że jest ogromna, granicząca niemal z pewnością, szansa, że to będzie się powtarzało tak z racji trendu na robienie craportów, jak i z faktu, że przechodzimy z gier PS4+PS5 na PS5, a zaraz wchodzi UE5.0, a za półtora roku pewnie  PS5pro, które pewnie będzie mieć kilka giga RAMu więcej.
Taki "fachowy" kanał a o tym nie wiedzą?

15 minuta. Do krytyki bezdyskusyjnie bezużytecznego FG w Forza Horizon 5 fachowiec Ridż dodaje... że to wina gry.
"man, something's really up with this game" - wypala Ridż mówiąc o jednej z najlepiej zoptymalizowanych gier na rynku, która w dodatku chyba jest najbardziej "cache friendly" z racji sposobu renderowania.
 

16 minuta. Oczywiście dopiero po zganieniu całej winy na developerów odpowiedzialnych za ostatnie kilka craportów, ale dobrze, że chociaż wspomina, że 8GB w tej cenie w 2023r. to nieporozumienie. Dobre i to :) Good job, Rich.
 

Końcówka to pochwała dla FG, w kilku starszych grach. Cały segment jest przekazem "FG jest super jak masz słabego proca" i znowu "zapomniał" wspomnieć, że jeśli nowe gry ledwo się zmieszczą w 8GB to FG może być kompletnie bezużyteczne.

 

Edytowane przez Ronson
  • Haha 2
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach te elaboraty :E

  • Like 1
  • Haha 3
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze tych samych 3 muszkieterów :E forumowi specjaliści od wszystkiego :E

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłeś nas z tym Panem wyżej od elaboratów, to on jest specjalistą od wszystkiego ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym zasilaniem większej mocy z płyty, to na pierwszy rzut oka ciekawa sprawa, ale weźmy pod uwagę, że w takim razie trzeba będzie więcej kabli w płytę główną wpinać, bo jakoś te Ampery trzeba z zasilacza przepompować. O wzroście cen płyt głównych nie wspominając.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysł ciekawy , ale na 4090 nie chciał bym tego testować , uwalić wtyczkę i gniazdo to jedna sprawa - można to wymienić  , ale uwalić pcb karty i pcb płyty to zupełnie inna skala , a znając nv (a tym bardziej asusa po ostatnich ich siupach z gwarancją ) to stwierdzą winę użytkownika , może wtedy nv znów wykaże się "łaskawa" i mimo "winy" użytkownika kartę wymieni :E

na takim złączu to przy wiszącej karcie dopiero musi się styk poprawiać :E

33 minuty temu, tomcug napisał:

Pomyliłeś nas z tym Panem wyżej od elaboratów, to on jest specjalistą od wszystkiego ;)

nic nie pomyliłem , mam tę wygodę że piszę co myślę i co widzę , a nie jedno prywatnie w komentarzach , a co innego w oficjalnych testach 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...