Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wprawdzie nie mam 4090, ale popuściłem w gacie, że nie mam wtyczki z żółtym kolorem. W końcu 4080 też się może "zajefajczyć"... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się z Wami doświadczeniem w kwestii piszczenia cewek.

Zasilacz odgrywa w tym dużą rolę. Zmieniłem na Corsair RM1000E z Coolermaster V2 850W i mój TUF 3080, który grał jak orkiestra nagle stał się niesłyszalny.

Wątpię przy tym żeby sama moc zasilacza odgrywała tu istotną rolę. Pytanie czy ten model Coolermaster tak my czy trafiła mi się denna sztuka.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w łapach i testowałem ale nie w moim osobistym komputerze.

Jeszcze z ciekawostek TUF 3080 wrócił z serwisu gwarancyjnego z Komputronik gdzie go wysłałem z powodu bardzo głośnych cewek (wrzucałem linki do nagrań na YouTube swojego czasu). Zdiagnozowali to jako "fan noise" i wymienili wentylatory razem z dolną częścią obudowy karty.

Dodatkowo muszę zaznaczyć, że uwielbiam ich komunikację a w sumie jej brak. O tym, że karta będzie dzisiaj u mnie dowiedziałem się od kuriera. Komputronik nie wysłał żadnego maila nawet SMSa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest ogień z D

Stary komp ryzen 3600 i rtx 2070 super w D4 na max 70-100 fps

Na nowym 200 + bez frame gen :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, fazie_90 napisał:

Podzielę się z Wami doświadczeniem w kwestii piszczenia cewek.

Zasilacz odgrywa w tym dużą rolę. Zmieniłem na Corsair RM1000E z Coolermaster V2 850W i mój TUF 3080, który grał jak orkiestra nagle stał się niesłyszalny.

Wątpię przy tym żeby sama moc zasilacza odgrywała tu istotną rolę. Pytanie czy ten model Coolermaster tak my czy trafiła mi się denna sztuka.

Czyli co, tym co grają to mają lipne zasiłki ? U mnie nie grała 1070, 1080 Ti, 3080, 3070, 3080 Ti i teraz 4080, serio nie wiem co to piszczenie cewek, dźwięk znam tylko z YT. W takim razie wychodzi na to że mam dobry zasilacz ;):szczerbaty:

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym z Q&A Hardware Unboxed wypowiadał się na temat piszczenia cewek.  W jego przypadku wypowiadał się ze on osobiście nie doświadczał piszczenia cewek w GPU testowanych w jego biurze. Nic ponad co można uznać za akceptowalne/normalne.

Jednocześnie wspomniał ze miał przypadki  GPU które u niego miały niesłyszalne cewki. Po przeniesieniu całego PC do innej lokalizacji w innej części miasta nagle cewki w GPU zaczynały grac. Prawdopodobna przyczyną takiego zachowania była jakość sieci i ilość zakłóceń jakie są w danej instalacji, a PSU nie mógł ich odfiltrować

 

 

 

Edytowane przez koniu22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiam. IMO zasilacz nie ma znaczenia w kwestii piszczenia cewek. Na RM1000X naprzemiennie... 2080 super bardzo piszczał, 3090 piszczał, 3070 nie piszczał i 4080 w tej chwili nie piszczy. Komputer cały czas w tej samej lokalizacji, tym samym miejscu i podpięty pod te same gniazdka. 

Edytowane przez Grandal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się - zasilacz może mieć znaczenie. Ze 2 razy zdarzyło mi się mieć zasilacz inny niż corsair/seasonic i grafa piszczała jak głupia.

Niemniej jednak może trafić się karta gdzie zmiana zasilacza nie pomoże (3070 Noctua)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, koniu22 napisał:

(...)Prawdopodobna przyczyną takiego zachowania była jakość sieci i ilość zakłóceń jakie są w danej instalacji, a PSU nie mógł ich odfiltrować

No właśnie aż nieprawdopodobne, żeby z taką ilością elektroniki i przetwornic zasilacz nie dawał sobie rady. Chociaż np. u nas na warsztacie, gdzie jest kupa maszyn typu wiertarka, piła taśmowa, ładowarki do baterii itp. wystarczyło, żeby wpiąć jedną chińską (nieoryginalną) ładowarkę, żeby zakładowe radio przestawało grać (takie trzaski, że nie dało rady ustawić stacji). I to nawet jak ją wpinaliśmy w drugim pomieszczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku ta sama karta graficzna, ta sama lokalizacja, dwa różne zasilacze i na jednym jest orkiestra a na drugim bloga cisza.

Co interesujące, na tym na którym jest cisza pod obciążeniem na pulpicie da się dosłyszeć lekkie piszczenie z samego zasilacza, ale nie karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, maras2574 napisał:

Czyli co, tym co grają to mają lipne zasiłki ? U mnie nie grała 1070, 1080 Ti, 3080, 3070, 3080 Ti i teraz 4080, serio nie wiem co to piszczenie cewek, dźwięk znam tylko z YT. W takim razie wychodzi na to że mam dobry zasilacz ;):szczerbaty:

Są dwie możliwości, albo masz cholerne szczęście, albo jesteś głuchy 🤗😁😄

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu? U mnie też nic nigdy nie grało (wyjątek - TUF 3070, ale tylko w menu Wieśka 3 i tylko przez jakiś czas, potem ucichło), a miałem 1060, 3060Ti (kilka modeli), 3070 (kilka modeli), 3080 (kilka modeli,ale nie Asusa), teraz 4080 (dwa modele)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie za to w każdym GPU niezależnie czy AMD czy Nv (1070, 1080, 1080ti, 6800xt, 6900xt dwa modele, 3080 dwa modele, 4080 i 4090 obecnie) było mniej lub bardziej słychać cewki, z tym, że ja nie trzymam głowy w obudowie, nie mam też open bencha. Obecny suprim x też piszczy, no ale zamykam drzwiczki budy i tematu nie ma, szczególnie, że udało mi się go zebrać za 6140.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wkamil73 napisał:

Są dwie możliwości, albo masz cholerne szczęście, albo jesteś głuchy 🤗😁😄

Szczęścia to ja raczej nigdy nie miałem ;) A słuch, no cóż, mam lekki niedosłuch w hałasie, tak mi lekarz powiedział ;) Ale w domu hałasu nie mam :) Inna sprawa, to to, że nie gram z odblokowanymi fps, więc miliona klatek nie ma ;) A buda zamknięta i pod biurkiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze pamiętam ze promocja na kod na Diablo 4 kończy sie 13.06.2023?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, lwampir napisał:

Czy dobrze pamiętam ze promocja na kod na Diablo 4 kończy sie 13.06.2023?

13.07.2023

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.nvidia.com/pl-pl/geforce/campaigns/pc-game-bundle-diablo-iv-geforce-rtx-40-series/terms-conditions/

Warunki I Postanowienia

 

Nazwa zestawu: GeForce RTX z serii 40 – Diablo® IV

Informacje o zestawie: jeden kod na klienta, pozwalający na bezpłatne pobranie gry „Diablo® IV” na platformie Battle.net, do wyczerpania zapasów.

Produkty objęte promocją: dotyczy wybranych komputerów stacjonarnych i kart graficznych z układami GeForce RTX 4090, 4080, 4070 Ti oraz 4070.

Data rozpoczęcia: 9 maja 2023

Data zakończenia: 13 czerwca 2023

Data zakończenia okresu realizacji: 13 lipca 2023

 

To czym się różnic okres realizacji od zakończenia? Karty kupione do 13 czerwca mogą mieć realizowany kupon do 13 lipca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lwampir napisał:

Karty kupione do 13 czerwca mogą mieć realizowany kupon do 13 lipca?

Tak mi się wydaje.

Edytowane przez someI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często widać na wykresach, że z nazwą 4090 chyba się pomylili bo powinno być min 5080TI. 

A tu jeszcze czeka nas 4090TI tzn 5090 w wersji ADA :D 

Zrzut ekranu 2023-06-02 113757.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, lwampir napisał:

Karty kupione do 13 czerwca mogą

dodatkowo karta musi być kupiona w sklepie biorącym udział w promocji

sklepy-nvidia.jpg

 

żebyś się potem nie zdziwił...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdzę czy zasilanie ma wpływ na grające cewki , podłącze kompa przez porządna listwę z filtrami , mogę taka wypożyczyć na weekend z pracy

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomoże poza tym każdy zasilacz ma wbudowany filtr sieciowy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...