Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, EvilKillaruna napisał:

Ale takie osoby mają zaburzenia wynikające z wcześniej opisanej nerwicy natręctw i komputera/karty graficznej jako zabawki połączonej z uzależnieniem od gier. To powoduje zachwianie prawidłowej hierarchii wartości i coś, co absolutnie nie jest produktem pierwszej potrzeby, staje się takowym produktem. A potem dzicz i rzucenie się na półki sklepowe, jakby jutra miało nie być. A że dla sprzedawcy jest to super okazja... 

Potem jednak takie osoby próbują same być cwane i kombinują jak "odzyskać" trochę środków. Ci którzy mają narzędzia i trochę wiedzy, skupują uszkodzone używane karty, próbują naprawiać na własną rękę, kupują "kolekcjonerskie" naklejki gwarancyjne i plomby, a potem - a jakże - sruuu w komis. A potem jakieś "okazje" 5600XT czy inne RTXy... 

Na pewno są takie osoby jak piszesz. Tym nie mniej w tym wątku jak dyskutowaliśmy na ten temat od momentu premiery 4090 to akurat pisały osoby, które mogą sobie na to pozwolić. Jeden pisał, że on 10k to ma premii, inny napisał, że bardzo dużo pracuje i bardzo dużo zarabia więc nie będzie sobie oszczędzał bo po co...

Ale generalnie masz rację... Nawet kolekcjonowanie czegoś czy zwykłe zakupy dostarczają nam dopaminy i są tak samo przyjemne jak każde hobby czy przyjemność: jedzenie, picie alko, papierosy, sex, granie i wszystko co daje przyjemność. A dla kolekcjonera dochodzi jeszcze coś takiego, że musi to mieć w kolekcji bo to mu też daje szczęście i dumę... Dlatego kawałek miedzianej monety 5gr powiedzmy z 1954 r. z jakimś złym stemplem potrafi kosztować ze 100k choć praktycznie to jest złom. Dlatego jakiś znaczek potrafi kosztować z 1mln. Po prostu ludzie się umówili, że coś jest lepsze, ekskluzywne i ja to mam, a ty nie masz, to ja jestem "lepszy"... Do przeżycia wystarczy nam jedzenie, woda, dach nad głową z podstaw, a do szczęśliwego życia: zdrowie, książka, film i rzeczy, które może kupić każdy. Oczywiście mam na myśli wyłącznie realne sprawy pomijam całą kwestę uczuć: miłości, akceptacji itd bo to inny temat. Ograniczam się tylko na materialnych. Sam kolekcjonuję(owałem) filmy i poszło na to sporo kasy. Oczywiście, że je oglądam itd, ale było coś takiego, że nie patrzyłem na cenę byle było... Na to każdy z nas jest podatny, a dzisiejszy świat konsumpcjonizmu i marketingu nieustannie w nas to podsyca... Kolejny Iphone, kolejny Galaxy S88 - a do dzwonienia wystarczy komórka za 100zł, do zdjęć i całej reszty komórka za 500zł... Dlaczego złoto ma taką wartość ? Zawsze mnie to zastanawiało. Tego się nie zje. Nic nie zrobi. Najwyżej popatrzy jak błyszczy. Ale to jest rzadkie więc ten kto ma może się chwalić, że on to ma, a inni nie bo są bidoki :) Tak to wszystko wygląda... Na tym tle elektronika jeszcze jako tako się broni bo tego chociaż do czegoś używamy, choć widać po tym co zrobiła nvidia z cenami 4090 i wątpliwym przyrostem mocy - bo wciąż mnie mało przekonuje wzrost z 60fps (które i tak dają płynność) do 150fps w 4K żeby wywalić z 10k; że i tu powoli zaczyna się kreować jakąś elitarność.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Sam ze sobą prowadzisz konwersację? Najpierw własny cytat / definicja i do niego ponownie własna argumentacja.
Nie pogrążaj się tanimi chwytami, bo tak można w dwie strony.
https://allegro.pl/kategoria/samochody-osobowe-4029?string=porsche&stan=używane

Na tę chwilę 168 aukcji porsche.
O czym to świadczy? Że porszaki to badziew i każdy może go mieć i są mniej "elitarne" od rtx 4090? (skoro jest ich więcej w sprzedaży)?
Nie wydaje mi się. Nie brnijmy w kretynizmy (i tego typu porównania).

w większości przypadków tak:

A nieraz nawet jeszcze bardziej tak: https://allegro.pl/ogloszenie/porsche-944-1986-porsche-944-amer-pol-13198633391

Prosiaki są pospolite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, EvilKillaruna napisał:

Kolejna elitarna grupa (po audiofilach) z bardzo krótkim lontem. Z czasem idzie przywyknąć ?.

Ale że zrobiono ze mnie nieświadomego górnika - tego jeszcze nie grali ?.

To kiedy recenzje koparek ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, ju-rek napisał:

Posłuchaj "kolego" ja nie wnikam jakie ty debilizmy i głupoty w swoim życiu robisz i ch.. mnie to obchodzi. Nie życzę też sobie, abyś moje preferencje lub wybory w taki sposób oceniał. Tak wiem, że mowisz to ogólnie, ale zaczynasz wkraczać na "grząski grunt", więc wyluzuj.

Ale ty wyrwałeś jakiś (nie)mój cytat z kontekstu. Zacytuj dokładnie cały ciąg wypowiedzi pomiędzy 2 modami i będzie to miało inny sens bo to co zacytowałeś to była odp/polemika do tego co pisał @kadajo! Wszystko jest na stronie poprzedniej ! Takiej manipulacji to by się nie powstydziła reżimowa TV żeby podpiąć jako mój cytat - cytat do którego się tylko odnosiłem i do tego wyrwać z całego kontekstu wypowiedzi !!! I myślę, że to była celowa manipulacja. Nie wierze w pomyłkę.

30 minut temu, ju-rek napisał:

Posłuchaj "kolego" ja nie wnikam jakie ty debilizmy i głupoty w swoim życiu robisz i ch.. mnie to obchodzi. Nie życzę też sobie, abyś moje preferencje lub wybory w taki sposób oceniał. Tak wiem, że mowisz to ogólnie, ale zaczynasz wkraczać na "grząski grunt", więc wyluzuj.

Ale to nie ja pisałem tylko moderator: @EvilKillaruna więc dlaczego mnie zacytowałeś ??? Ja się odniosłem tylko do tego cytatu.

Edytowane przez hubio
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Problemem audiofilów jest najczęściej to - zwłaszcza w sprzęcie elektronicznym - że nie bazują na realnych potrzebach czy nawet faktycznych walorach, tylko na słuchu i cenie oraz wspomnianej ekskluzywności wynikającej z wyglądu i tejże ceny.

Oczywiście, że tak. I wtedy - Twój argument ma sens - jeżeli jest trafiony.
Sam widziałem typa w salonie (w dresie), który wybierał jakiś gruby zestaw audio z adapterem w salonie (ok. 40K)... i widziałem minę sprzedawcy, gdy typ zapytał nagle "gdzie jest port na USB pod mp3, bo nie widzi". :)

 

 

26 minut temu, EvilKillaruna napisał:

To tak jakbyś kartę graficzną kupował po tym czy ładnie wygląda i zajmuje pół obudowy.

 A to jakieś novum w IT ?
Obudowy szklane boczki, poszukiwanie GPU "pod kolor" bebechów, płyny w chłodnice pod kolor reszty? ;)

 

 

26 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Problemem jednak nie jest cena, tylko to z jakich pobudek i w jakim celu dany towar jest nabywany.

No właśnie. Ty nie znając tych pobudek wrzucasz wszystkich do jednego wora buraków - lanserów.
Po co? Czy wystarczającym i sensownym argumentem nie jest potrzeba (OK - zachcianka bardziej) grania w 4K Ultra pow. 100 fps?

 

 

26 minut temu, EvilKillaruna napisał:

...problemem nie jest to ile dany produkt kosztuje i to czy ktoś go sobie kupuje. A niech kupuje. Tylko niech robi to z konkretnych, rozsądnych powodów. Zobacz jak wyżej zagotował się @*** ChOpLaCz *** tylko dlatego że podważyłem "ekskluzywność" jego karty graficznej. 

Wybacz, ale... brednia i przekłamanie. Zagotowałem się, że to TY wciskasz mi jakieś elitarności, lanse i inne pierdoły.
Jestem dorosły i mam dalece wywalone na "ekskluzywność" GPU.
Zdecydowanie bardziej wywalone, niż na to, gdy ktoś mi wpiera coś, czego nie powiedziałem.
Naprawdę zaczynam się czuć, jak obecny biały w USA, którego osaczają czarni, a on musi się kulić, i "hamować" z poglądami, by jakiegoś afro przypadkiem nie urazić. ;)
Czas chyba ze stopki wywalić wpis o GPU, bo to tylko "kłopotów' zaczyna przysparzać tu.

 

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Zobacz jak wyżej zagotował się @*** ChOpLaCz *** tylko dlatego że podważyłem "ekskluzywność" jego karty graficznej.

No tu się do końca nie mogę zgodzić z Tobą bo akurat @*** ChOpLaCz *** to chłop który sam z sobą walczył od listopada czy kupić tą kartę czy nie i w końcu kupił i to jeszcze po przebojach na Allegro czy OLX, ale w znośnej cenie... Więc to jest po prostu osoba jarająca się technologią, a nie ekskluzywnością. Takie ja sobie o nim wyrobiłem zdanie. Ale rzeczywiście na forum było sporo osób, które chciały po prostu "mieć". Do końca życia nie zapomnę kolesia co wszedł na forum, zarejestrował się i prosił o radę żeby kupić kompa. Doradzaliśmy mu wtedy jakieś RTX4090 za 10k całkiem ok, a koleś pisze, że ZA TANIE... ?  I on musi mieć tego za 15k z Allegro bo chce mieć wszystko najlepsze :)

Edytowane przez hubio
  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Zobacz jak wyżej zagotował się @*** ChOpLaCz *** tylko dlatego że podważyłem "ekskluzywność" jego karty graficznej. Ogromny potok słów, powoływanie się na wiek, wprowadzanie do wątku elementów życia prywatnego i rodziny, traktowanie wszystkiego ad personam i przede wszystkim tłumaczenie się przed wszystkimi tak jakby to o nim była tu mowa, w efekcie z sukcesem samemu czyniąc z siebie przedmiot dyskusji. Czy to jest normalne zachowanie i zdrowe emocje - niech każdy oceni sam. ?

Pewnie. Napluć personalnie (personalne cytaty), a później stwierdzić - jakiś forumowy głupek, co się rzuca.
Patrz i czytaj, co piszesz, zanim naciśniesz enter.
Nie będzie nieporozumień niepersonalnych (skoro było ogólnie - po co cytaty do moich zdań?).
W końcu to Ty tu trzymasz porządek i ganisz za "złe" cytowania.

BTW. Podałem 4 przykładowe scenariusze do wyboru (licząc, że pobudzę nimi Twoją wyobraźnię), dlaczego jakiś głupi może kupić 4090.
I co z tego wyszło? Pudło. Kulą w płot. Przypisałeś mi wszystkie 4 z tyłka wzięte - ale możliwe - (zupełnie skrajne i się eliminujące) do mojego życia. :)
 

 

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten cały bajzel na 100% jest jakąś prowokacją ze strony AMD :szczerbaty:

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Idę zaraz odpalić sobie Need For Speed III na boleśnie za tanim R7 240 którego kupiłem z Allegro z drugiej ręki za 189 zł ?.

A ja zaraz odpalam sobie TSW3 na mojej ukochanej karcie Asus tuf 3080Ti , którą wciąż spłacam :) Miłego grania !

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, hubio napisał:

A ja zaraz odpalam sobie TSW3 na mojej ukochanej karcie Asus tuf 3080Ti , którą wciąż spłacam :) Miłego grania !

Co jak co ale kupowanie sprzętu iT na raty i później spłacanie go latami jest chyba najgłupszą rzeczą jaką można zrobić.  Znajomy w 2015 kupił na raty wypasionego kompa na platformie 2011v3 z i7-5930K & 2x Radeonem FURY X. Spłacał go przez 4 albo 5 lat 8:E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, blubaju napisał:

Co jak co ale kupowanie sprzętu iT na raty i później spłacanie go latami jest chyba najgłupszą rzeczą jaką można zrobić.  Znajomy w 2015 kupił na raty wypasionego kompa na platformie 2011v3 z i7-5930K & 2x Radeonem FURY X. Spłacał go przez 4 albo 5 lat 8:E

Są np. ludzie którzy, nie chcą blokować kasy i wybierają tą metodę zakupu (raty). A  jeśli raty to tylko 0%, inaczej wychodzi dużo drożej i jest totalnie nieopłacalne. 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Minciu napisał:

i daja Ci coś? Bo mi to pół pensji zabierają XD 

Każdemu zabierają, ale tym razem coś tam oddali ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@*** ChOpLaCz ***

Może będzie trochę offtopu, ale nawiązuje to do GPU. Wiec mam nadzieje ze admin daruje mi wstęp. 


Towarem eksluzywnym nie jest nawet najdroższe Gucci czy inne „światowe” marki które znajdziesz w sklepach. To są „szmatki” dla osób z kasą. Osoby z kasą chodzą w rzeczach z wybiegów niedostępne w ogólnych sklepach. 
Jak mi wskażesz GPU które ma podobny model sprzedaży gdzie istnieje wersja 50% mocniejsza od 4090, dostępna tylko dla klientów VIP, to spoko. Wtedy możesz uważać ze masz coś eksluzywnego niedostępnego dla przeciętnego zjadacza chleba. 
A tak to, kupujesz ogólnodostępny top danego producenta za 10-15k zł, jak zarabiasz 30k zł miech to nic mi do tego. 

 

A przy okazji N10 a S23 to przepaść w kwestii aparatu. 

Edytowane przez TheMr.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszcie, piszcie, bo sobie powiedziałem, że bez względu na cenę jak temat osiągnie 1100 stron, to kupuje 4080 :P

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Jkob napisał:

Piszcie, piszcie, bo sobie powiedziałem, że bez względu na cenę jak temat osiągnie 1100 stron, to kupuje 4080 :P

No ja sobie zrobiłem trudniejszy cel i jednocześnie motywację

4080 ląduje w budzie jak 16 kwietnia w Poznaniu zrobię półmaraton poniżej 2h ?‍♂️

40 na karku i kolana 50-latka, będzie super

Edytowane przez koniu22
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiasz na szali zdrowie i życie aby zdobyć 4080 ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, hubio napisał:

Inno 3D 4090 z outletu jest już po 8400zł... Ale dobrze, że spadają... Oby do wakacji, oby do wakacji.... ? żeby przepowiednia hubio z początku grudnia co do cen 6-8k się ziściła ? :) właściwie już to się dzieje bo za 400zł taniej będzie to o czym pisałem ?

co to za widełki w ogóle? może 4k-8k od razu? ? 

zapomnij o cenie 7k za NOWĄ 4090 od lepszego producenta

nie wiesz, czy w USA znów stóp nie podniosą, nie wiesz czy złotówka znów nie straci itp. 

z jakiego powodu ceny 4090 miałyby spaść z poziomu 9k do poziomu 7k? Nvidia je obniży? Polskie sklepy?

 

Edytowane przez MuziPL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jkob napisał:

Piszcie, piszcie, bo sobie powiedziałem, że bez względu na cenę jak temat osiągnie 1100 stron, to kupuje 4080 :P

Poczekaj do 2000 i kup 4090 :-)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam za cel biorę Kadajo. Jak pyknie mu 30 tys. odpowiedzi to coś biorę. Dla upamiętnienia wpisu 

obraz-2023-02-16-101606041.png

Twój cel 30 tys. !!!

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jkob napisał:

Piszcie, piszcie, bo sobie powiedziałem, że bez względu na cenę jak temat osiągnie 1100 stron, to kupuje 4080 :P

Powoli zbierałem przez cały zeszły rok na kartę 4080. Czekałem aż stanieją. i co? Kupiłem 4090:boink:

To samo 2 lata temu. Zbierałem na 3070 a kupiłem 3080

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup jeszcze Żonie do kompa bo gracie razem i Dzieciom i powiedz ile wyszło. Bo co to jest kupić karte graficzną. Przecież to nie jest żaden luksus :D:D:D

Każdy ma swoją granicę bólu. Póki co jest nadal za dużo osób które kupują, ale niedługo i one stwierdzą, że nie dadzą więcej. Tylko, że wtedy będzie za późno, rynek będzie doszczętnie spartolony.

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

RTX4090 czy dowolnego innego obecnie nie planuję mieć, bo po prostu nie potrzebuję. Stać mnie, ale nie ma on dla mnie żadnej wartości. Jest przesadzony dla mnie jako projekt, pobiera za dużo prądu, jest zbyt problematyczny i jeśli już, to wolałbym kartę o znacznie mniejszej mocy obliczeniowej, ale znacznie lepszym perf/W ratio

energy-efficiency.png

:lol2:

  • Like 4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4090 jest genialna energetycznie...
Gram sobie w Hell Let Loose z poborem GPU 90-100W przy temperaturze 40C z wyłączonymi wentylatorami :D
3080 w tych samych warunkach ciągnęła 250-300W.

Po jakichś 30-40 tys. godzin gry zaoszczędzę na samym prądzie tyle co dopłaciłem do 4090.
No i planeta jest mi wdzięczna...

Edytowane przez krukkpl
  • Like 3
  • Haha 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wczoraj z supportem Seasonic odnośnie dostępności ich kabla 2x8pin - 16pin 12VHPWR. W ramach odp. podano mi, że: " for our 12VHPWR cable in Europe, we won't have stock for sale before late Q1 2023".

Tym samym ciekawe czy widoczna data dostawy w Proline (28 lutego) będzie zachowana, czy znowu się nie zmieni, co już zresztą wcześniej miało miejsce (miał być 14 luty). Jakby co to mają jeszcze dostępne ostatnie sztuki CableMod'a kompatybilnego z PSU Seasonic/Asus (3x8 pin - 16 pin).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..

Edytowane przez Phoenix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...