Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, kadajo napisał:

Na razie się nie wywiną.
Ale mam nieodparte wrażenie ze niektórzy tutaj mi tego życzą, no cóż, wychodzą prawdziwe natury użytkowników. ;)

GPU to bardzo solidne podzespoły elektroniczne, praktycznie nigdy się nie spują ;) A może to było do ramu? 

 

Jeżeli coś moze się popsuć, to z pewnoscią się popsuje.
Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to pierwsze uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi najwięcej szkody.
Jeżeli przewidziałeś cztery możliwe awarie i zabezpieczyłeś się przed nimi, to natychmiast wydarzy się piąta, na która nie byłeś przygotowany.

Układ zabezpieczający zniszczy układ zabezpieczany.
Tranzystor zabezpieczony przez szybko działający bezpiecznik, zabezpieczy go - paląc się w pierwszej kolejności.
Cokolwiek zostanie upuszczone na układ elektroniczny pod napięciem, spadnie zawsze tam, gdzie wyrządzi najwięcej szkód.
Stopień głupoty Twojego postępowania jest wprost proporcjonalny do liczby przyglądających Ci się osób.

PIĄTA PRAKTYCZNA ZASADA HORNERA (REGUŁA AMORTYZACJI): Doświadczenie jest wprost proporcjonalne do stopnia zniszczenia sprzętu.

 

https://www.cs.put.poznan.pl/mkomosinski/p/murphy.html

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wyślę do Foresta, jakoś to bedzie :E;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, cyberpunk2020 napisał:

2820mhz, czasem wskoczy na 2835mhz

To nie wiem jak, bo u mnie to tak nie działa :E

No chyba, że poniżej 55 stopni masz 2835mhz, a powyżej 2820mhz, ale dla ustawienia 2805Mhz nie ma opcji aby tak było u mnie. Ustawiłem 2820 jak sugerowałeś to miałem spadek do 2805Mhz.

2835Mhz nie jestem w stanie wymusić. Tzn. raz coś się zbugowało w tym msi i miałem 2835Mhz, ale to pokazywało 1,02V pomimo ustawienia 1V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak dużo osób przygląda się teraz Twojemu 4070ti? :D 

Forest żeby naprawić Ci karcioszkę, będzie potrzebował chyba drugą taką na dawce?

 

  • Pociąg, na który czekasz na stacji, spóźni się co najmniej 15 minut.
    Pociąg, na który biegniesz, odjedzie co najmniej 2 minuty przed czasem.
    Wszystko zajmuje więcej czasu niż myślisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, piet napisał:

ZR9mj4F.jpg

Pamięć do testu w timespy dałem na 25000. Przeszło, ale brak różnic względem 24000.

To jest 2850 dla 0,99V?

Jakie taktowanie masz ustabilizowane w grach? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak co źle nie życzymy, tylko..
images?q=tbn:ANd9GcSS9mkVJlIxbUitS3BgeZX

3 minuty temu, DyndaS napisał:

To nie wiem jak, bo u mnie to tak nie działa :E

No chyba, że poniżej 55 stopni masz 2835mhz, a powyżej 2820mhz, ale dla ustawienia 2805Mhz nie ma opcji aby tak było u mnie. Ustawiłem 2820 jak sugerowałeś to miałem spadek do 2805Mhz.

2835Mhz nie jestem w stanie wymusić. Tzn. raz coś się zbugowało w tym msi i miałem 2835Mhz, ale to pokazywało 1,02V pomimo ustawienia 1V

Ustaw krzywą na ciepłym GPU. Przy jakimś równym obciążeniu. Zazwyczaj tak jest najłatwiej jak chcesz dograć dobrze MHz pod kurek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Minciu napisał:

Ciekawe jak dużo osób przygląda się teraz Twojemu 4070ti? :D 

W jakim sensie ? :D

Z tym Forestem tak żartowałem, zdaje sobie sprawę ze jak coś się zesra to kasa poszła... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Stona napisał:

Panie, klikanie w kąkuter to ma być praca? Reklamy, test? By wziął łopatę, to by poczuł, co to prawdziwa praca! Kiedyś to było, za moich czasów, to jak człowiek nie miał odcisków na rękach, żylaków na nogach i zapylonych płuc w wieku 40 lat to nie był człowiek, tylko bumelant!

Gość znalazł sobie sposób na życie z testowania hardware i to jest jego praca.

Jego praca to manipulowanie ludźmi dla swoich korzyści.

To, że czasami musi się przy tym namęczyć to tak jakby współczuć oszustowi, albo złodziejowi, że ukradł nowoczesny samochód. Przecież musi się znać na elektronice itp. :)

Nie każdy tester jest zły. To oni sami zapracowali sobie na taką opinię. 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, DyndaS napisał:

To jest 2850 dla 0,99V?

Jakie taktowanie masz ustabilizowane w grach? 

Zazwyczaj 2850-2835. Przechodzę ponownie cyberbuga i tak to się utrzymuje przez 2h bez wypłaszczeń. Bez pośpiechu, zwykłe czyszczenie mapy, żeby było co oglądać jak wyjdzie HD Reworked Project..

Krzywą ustawiłem na 1V, ale wyszło jak wyszło. Nie zmieniam, bo działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, lwampir napisał:

Jego praca to manipulowanie ludźmi dla swoich korzyści.

To, że czasami musi się przy tym namęczyć to tak jakby współczuć oszustowi, albo złodziejowi, że ukradł nowoczesny samochód. Przecież musi się znać na elektronice itp. :)

Nie każdy tester jest zły. To oni sami zapracowali sobie na taką opinię. 

Reklama to reklama, a testy to testy. Prawdziwe clu to umieć rozróżnić jedno od drugiego. Ale do tego trzeba wiedzy, a wiedza wymaga czasu, a wiadomo jakie dzis jest podejście do czasu szczególnie przez nowe pokolenia.
Wszystko ma być podane na tacy i jeszcze nich mi zapłacą. No to, co się dziwić ze tak łatwo jest nimi manipulować, tez na to sami pracują.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

Reklama to reklama, a testy to testy. Prawdziwe clu to umieć rozróżnić jedno od drugiego. Ale do tego trzeba wiedzy, a wiedza wymaga czasu, a wiadomo jakie dzis jest podejście do czasu szczególnie przez nowe pokolenia.
Wszystko ma być podane na tacy i jeszcze nich mi zapłacą. No to, co się dziwić ze tak łatwo jest nimi manipulować, tez na to sami pracują.

Czy Ty przerzucasz odpowiedzialność za to, że się zostało zmanipulowanym na osobę poszkodowaną bo nie była w stanie zorientować się, że to manipulacja? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lwampir napisał:

Czy Ty przerzucasz odpowiedzialność za to, że się zostało zmanipulowanym na osobę poszkodowaną bo nie była w stanie zorientować się, że to manipulacja? :)

Nie, zwracam tylko uwagę skąd się bierze manipulacja. :)
Tak było od zawsze, a weź jeszcze spróbuj oświecić zmanipulowanych to cię spalą żywcem za herezje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipton ma przynajmniej info o materiale sponsorowanym i jeszcze jasno prawi co i od kogo za to przytula. 

Dużo jutuberow nie informuje o tym że materiał jest sponsorowany. Że to czysta reklama. Do tego co 2 minuty reklamy z jutba wpuszczają. Dodają fragment reklamowy trzeciego sponsora. Przypominają o łapce w górę, sunie z dzwoneczkiem, oraz oczywiście mimowolnie żądają durne pytanie do publiki aby podzielili się z nimi opinia pryzpadkiem w komentarzach, których i tak nie czytają. Reflinki w opisie filmu. 

Jak w jakimś matrixie XD albo bardziej w Trumn Schow. 

Nie ma już praktycznie spontanu, chyba że z nadużywanym planem 14dniowego zwrotu. Sama komercyja się wylewa. 

Ale bez tego nie byłoby też całkiem fajnych materiałów. Lipton wrzucił jakiś czas temu 4080tki na testy pakietowe. Teraz 4070TI doszły. Zawsze pomaga oddzielić ziarno od plew.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kadajo napisał:

Dobra, wyślę do Foresta, jakoś to bedzie :E;)

Chyba, że będzie miał akurat focha, że kart nie naprawia ;) Ja reanimowałem 1080ti u innego naprawiacza (wycięcie padniętej linii zasilania o ile dobrze pamiętam) dobre dwa lata temu i śmiga do dziś z PL obniżonym do 80%.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, BlindObserver napisał:

 

Poodbna taktyka bedzie w nizszych modelach gpu desktop, karty zblizone do siebie wydajnoscia ze stara generacja, a jedynie FG bedzie generowal roznice :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale padaka z tym laptopowym, wstydu nie mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czekać aż zacznie się projektowanie kart graficznych tak jak dyski twarde, że mają zdechnąć po odpowiedniej ilości godzin grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma zwykłą PNY GeForce RTX 4070 Ti VERTO 12GB Triple Fan Edition?

Czy jest tak samo cicha jak PNY GeForce RTX 4070 Ti XLR8 Gaming Verto?

Wydaje mi się, że ta 1 zwykła jest taka sama jak ta 2 tylko nie świeci?  

Czy cewki są ciche?

Ciężko w dużym temacie znaleźć przydatne informacje. Może dobrym pomysłem byłoby założenie ankiety z modelami kart 4070Ti, 4080 i 4090 gdzie każdy mógłby wybrać i zaznaczyć odpowiednie pole czy dany model hałasuje cewkami. 

Dużo tu pisania o bzdetach....a mało przydatnych informacji dla forumowiczów.

Edytowane przez Monaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Monaro napisał:

Ciężko w dużym temacie znaleźć przydatne informacje. Może dobrym pomysłem byłoby założenie ankiety z modelami kart 4070Ti, 4080 i 4090 gdzie każdy mógłby wybrać i zaznaczyć odpowiednie pole czy dany model hałasuje cewkami. 

Dużo tu pisania o bzdetach....a mało przydatnych informacji dla forumowiczów.

I przede wszystkim poprawcie wyszukiwarkę bo ona po prostu nie działa.

To największa bolączka tego forum.

Edytowane przez Mistol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Monaro napisał:
  1. Czy cewki są ciche?
  2. Ciężko w dużym temacie znaleźć przydatne informacje. Może dobrym pomysłem byłoby założenie ankiety z modelami kart 4070Ti, 4080 i 4090 gdzie każdy mógłby wybrać i zaznaczyć odpowiednie pole czy dany model hałasuje cewkami. 
  3. Dużo tu pisania o bzdetach....a mało przydatnych informacji dla forumowiczów.
  1. Z tego co tutaj czytam, to nie jest kwestia producenta karty.
  2. hqdefault.jpg
  3. slepnac-dario.gif

Może i w tym temacie jest dużo spamu, ale przynajmniej dzięki temu dowiesz się wszystkiego o:

  • kablach
  • zasilaczach
  • obudowach
  • kurzu
  • inflacji
  • cenach masła
  • tuwpiszcokolwiek - prawdopodobnie też już o tym było w tym temacie.
  • Haha 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...