Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, WORMS napisał:

W sumie to jest to jakieś wyjście z sytuacji.
 

Znalazłem porównywarkę wydajności z której wynika że 4070Ti będzie o 50 % wydajniejsza od 2080 Ti, mam nadzieję że to nie jest optymistyczne założenie.
 

 

Ja się przesiadłem z 3070 na 4070 Ti więc można uznać że miałbyś taki sam przeskok jak ja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, MrKetiw napisał:

Ja się przesiadłem z 3070 na 4070 Ti więc można uznać że miałbyś taki sam przeskok jak ja. 

Można tak powiedzieć, może minimalnie gorszą bo mam trochę lepszą rozdzielczość, ale fakt bardzo podobną.
Udało Ci się już wymiksować ustawienia w grach i skoczyć jeszcze z FPS do 144, z tego co widzę monitor 144 Hz?
Z DLSS , czy bez?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, WORMS napisał:

 

Można tak powiedzieć, może minimalnie gorszą bo mam trochę lepszą rozdzielczość, ale fakt bardzo podobną.
Udało Ci się już wymiksować ustawienia w grach i skoczyć jeszcze z FPS do 144, z tego co widzę monitor 144 Hz?
Z DLSS , czy bez?

 

 

Generalnie FPS sporo podskoczył w wielu grach ale np w takim RDR2 nie ma aż takiej porażającej różnicy, z tego co mam zainstalowane to największa różnica jest w Forzy 5, Cyberpunku i Control, różnica jest naprawdę ogromna ale na maksymalnych ustawieniach bez DLSS w takiej Forzy mam od 100 do 140 klatek na maksymalnych ustawieniach a wcześniej miałem w granicach 60 klatek.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, WORMS napisał:

Mam nadzieję że ktoś mi pomoże bo nie mogę znaleźć żadnych testów 4070Ti w Assetto Corsa Competyzecione.

Chciałbym zmienić swoją 2080ti na cos lepszego, aktualnie kombinując z ustawieniami w grze, plus DLSS w 5120x1440 wyciagam w Multiplayer start wyścigu 110fps, przeciętnie 140fps, maks 160fps.
Czy zmieniając tą grafikę na 4070Ti mogę liczyć na wzrost FPS przy tych samych ustawieniach, jeżeli tak to o ile %?
A może nawet uda się wszystko na maksa ustawić?
Na swojej jak ustawie na maksa to mam 90fps

Na co można liczyć przy 4070Ti?
Kurcze tak bardzo mnie kusi zmiana grafy, ale ceny nie chcą spadać, cierpliwości mi brak.

Piszą że 4070Ti nie jest do 4k, ale może z DLSS dałaby radę.
 

 

A nie mozesz zapytac Raufa na simrace o takie rzeczy, nie ma w polsce bardziej konkretnej osoby jesli chodzi o Asseto i sprawy wydajnosciowe oraz budowanie buildow pod simrace ;)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak phoenix napisał, albo sobie zobacz na youtube jak ta Competizione lata na RTX 3090 lub rtx 3090Ti.

Wydajność 4070Ti będzie zbliżona gdzieś pomiędzy tymi modelami.

  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, misieq napisał:

A jak to by się miało do tego że w Hogwarts Legacy domyślnie masz już włączone TAA?

Do DLSS/DLAA zawsze przekazuje się obraz bez wygładzonych krawędzi. Nawet jeżeli gra nie pozwala na wyłączenie TAA to i tak przy włączonym DLSS/DLAA nie korzysta z TAA.

1 godzinę temu, galakty napisał:

Różnica niewielka, ciekawe czy jakość obrazu jakkolwiek się zmieni. 

Dociekam, bo akurat w tej grze nawet ustawienie Quality totalnie psuje ekrany w kokpicie, czcionki się rozmywają. Być może podbicie rozdzielczości powyżej Quality by to zniwelowało.

Może po prostu sprawdzisz? ? Ja nie mam tej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SebastianFM napisał:

Może po prostu sprawdzisz? ? Ja nie mam tej gry.

Wieczorem mam zamiar i dam znać, póki co jestem uziemiony :D 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2023 o 06:23, krukkpl napisał:

Zdecydowanie Gigabyte.

Palit w tej wersji "Omniblack" to jakaś bieda edycja bez komory parowej, a Manli to jakiś cudak z zasłoniętym wentylatorem ?

Moj MSI 4090 Gaming Trio (i wersja X) tez nie ma komory parowej i doczytalem to jeszcze przed zainstalowaniem jej u siebie. Z jednej strony cieszylem sie, ze kupilem nowa 90-tke ponizej 8k, a z drugiej martwilem sie o temperatury. Po przetestowaniu (a raczej przetrzepaniu) dochodze do wniosku, ze ta komora jest raczej dobrym dodatkiem w przypadku jak ktos jest zainteresowany OC. Wtedy faktycznie szybsze odprowadzanie ciepla moze byc pomocne w utrzymaniu dobrych temperatur przy wzglednej ciszy. W przypadku 4090 gdzie radiator jest gigantyczny i zajmuje 3.5 sledzia, a sama karta wazy  ponad 2kg (u mnie 2.2 kg) to komora parowa jest troche przerostem formy nad trescia. Temperatury stock bez UV przy poborze w grach 350-400W, max. 63-65 na GPU, 72-74 hotspot i pamieci 72-74 w 4K przy obrotach wiatrakow 30-40%=1000-1340rpm (szept w przypadku MSI), to chyba nie trzeba wiecej. Gdybym pochwalil sie takimi temp. na 3090/Ti to nikt by mi nie uwierzyl.

Moja rada przy wyborze to kierowac sie przede wszystkim cena, mozna rozwazyc mala dokladke do lepszej wersji, ale w ramach zdrowego rozsadku.

Edytowane przez Dżony Bi
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mój Suprim posiada komorę parową  al;e z  automatu bez  zbędnego szumu  trzyma   62'C przy  1.025V  i  2886MHz  pamięci  2865MHz . 

Dodam że  w  Atomic Heart karta  chodzi na  2886MHz z  napięciem  1.0V ale w  Battlefield  potrzebuje już  1.025V .

Na ile wam chodzą stabilnie pamięci w  waszych  4090 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Markus_TVN napisał:

Nie wiem czy mój Suprim posiada komorę parową

Suprim posiada komore parowa (vapor chamber) nad GPU i 10 rurek cieplnych odprowadzjacych cieplo do radiatora. Trio ma 8 rurek cieplnych i klasyczna miedziana plyte nad GPU.

Atomic Heart nie obciaza mocno GPU. U mnie w 4K 117fps czesto widze ponizej 60 st. przy minimalnych obrotach 30%. Jak gram zawsze wlaczam chlodnice.

Edytowane przez Dżony Bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.02.2023 o 05:12, cyberpunk2020 napisał:

Ktos z 4070ti PNY XLR8 wrzucilby taki test jak wygladaja temperatury po 5 minutach przy obciazeniu 270-280w i wentylach na ~1200rpm? Bez UV. Najlepiej MSI Kombustor. @DyndaS chyba takiego masz?

No fajnie, ale jak ja mam to niby zrobić? Przecież to w ogóle nie będzie miarodajne. Zbyt dużo zmiennych przez co błąd pomiarowy to może być równie dobrze i 5 stopni.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phantomy które teraz są dostępne w x-kom są jakieś inne niż te co były na początku, nie dość że dłuższe to płytka z tyłu jest również inna, ciekawe czym jeszcze się różnią ? 

https://www.x-kom.pl/p/1117243-karta-graficzna-nvidia-gainward-geforce-rtx-4070-ti-phantom-gs-12gb-gddr6x.html

https://www.x-kom.pl/p/1101297-karta-graficzna-nvidia-gainward-geforce-rtx-4070-ti-phantom-reunion-gs-12gb-gddr6x.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, MrKetiw napisał:

nie dość że dłuższe to płytka z tyłu jest również inna, ciekawe czym jeszcze się różnią ? 

Różnią się zegarami oraz gabarytami. Model Reunion jest odrobinę mniejszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Różnią się zegarami oraz gabarytami. Model Reunion jest odrobinę mniejszy. 

Oraz ma kapke gorsze wentyle, takie jak w Palicie Classic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Radio_Tirana napisał:

Różnią się zegarami oraz gabarytami. Model Reunion jest odrobinę mniejszy. 

Dla mnie plusem było że właśnie był mniejszy, 329mm już bym nie zmieścił w budzie. Ciekawe czy jeszcze wrócą te krótsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MrKetiw napisał:

Dla mnie plusem było że właśnie był mniejszy, 329mm już bym nie zmieścił w budzie. Ciekawe czy jeszcze wrócą te krótsze. 

W xkom pojawil sie tez Phoenix, chlodzenie ma takie samo gabarytowo jak moja 4080 Phoenix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DyndaS napisał:

No fajnie, ale jak ja mam to niby zrobić? Przecież to w ogóle nie będzie miarodajne. Zbyt dużo zmiennych przez co błąd pomiarowy to może być równie dobrze i 5 stopni.

Co to znaczy zbyt duzo zmiennych? Kazdy test temperatury GPU ma zmienne srodowiskowe chyba ze jest prowadzony w laboratorium Nvidii, patrzac w taki sposob to w ogole nie ma sensu mowic o chlodzeniach. Tak jak pisalem, wlaczasz MSI Kombustor, wylaczasz UV tak zeby dobilo do tych 270-280w czyli domyslny limit TDP, ustawiasz % wentyli zeby bylo z 1200-1300rpm i podajesz wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma inna obudowę, inaczej chłodzoną niż ty to będzie miał inne temperatury :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kadajo napisał:

Jak ma inna obudowę, inaczej chłodzoną niż ty to będzie miał inne temperatury :E

Że też takie rzeczy tutaj w ogóle trzeba tłumaczyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kadajo napisał:

Jak ma inna obudowę, inaczej chłodzoną niż ty to będzie miał inne temperatury :E

Ale zakladasz ze ja jestem glupi i jak jemu wyskoczy 65c a mi 64c to stwierdze ze moje chlodzenie jest lepsze? :D Ja nawet nie mam zamiaru tego porownywac poprostu roznica miedzy dobrym a zlym chldozeniem jest ogromna nawet jak sie pominie calkowicie sprawe obudowy i to od razu widac po takim tescie. Zle chlodzenie nawet w dobrze wentylowanej budzie w takim tescie zlapie 75c, a np Strix 4080 w nawet bardzo zle wentylowanej budzie zlapie 60c. Zakladam w takim razie ze poprostu te PNY maja ciulowe chlodzenia i nikt sie nie chce przyznac.

Edytowane przez cyberpunk2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, cyberpunk2020 napisał:

Zle chlodzenie nawet w dobrze wentylowanej budzie w takim tescie zlapie 75c, a np Strix 4080 w nawet bardzo zle wentylowanej budzie zlapie 60c. Zakladam w takim razie ze poprostu te PNY maja ciulowe chlodzenia i nikt sie nie chce przyznac.

To 75 stopni w stress teście ma oznaczać, że chłodzenie jest złe? No to żeś teraz popłynął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strix tutaj nic nie pomoże jak się go zamknie w puszce gdzie całe gorące powietrze będzie się kumulowało.

Z domowych testów też można wyciągnąć jakieś wnioski mimo różnych wyników, tylko trzeba podać ilość/wielkość wentyli w budzie, ich RPM, budę w jakiej siedzi GPU i temperaturę otoczenia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, cyberpunk2020 napisał:

Ale zakladasz ze ja jestem glupi i jak jemu wyskoczy 65c a mi 64c to stwierdze ze moje chlodzenie jest lepsze? :D Ja nawet nie mam zamiaru tego porownywac poprostu roznica miedzy dobrym a zlym chldozeniem jest ogromna nawet jak sie pominie calkowicie sprawe obudowy i to od razu widac po takim tescie. Zle chlodzenie nawet w dobrze wentylowanej budzie w takim tescie zlapie 75c, a np Strix 4080 w nawet bardzo zle wentylowanej budzie zlapie 60c. Zakladam w takim razie ze poprostu te PNY maja ciulowe chlodzenia i nikt sie nie chce przyznac.

No nie chce cie martwic ale Strix jak każda inna karta ugotuje się w źle wentylowanej obudowie ;)
Gorsze chłodzenie po prostu ugotuje się szybciej :)

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Dżony Bi napisał:

Moja rada przy wyborze to kierowac sie przede wszystkim cena, mozna rozwazyc mala dokladke do lepszej wersji, ale w ramach zdrowego rozsadku.

Jasne, ale skoro Gigabyte OC był dla pytającego 150 tańszy od najgorszej wersji Palita (w PL nawet chyba jej nie sprzedają) to nie ma co się zastanawiać.

4 godziny temu, Dżony Bi napisał:

Temperatury stock bez UV przy poborze w grach 350-400W, max. 63-65 na GPU,

A jak przy ciśnięciu max. czyli 450W? (np. Metro Exodus)
Podejrzewam, że przy takich poborach te 50-100W robi dużą różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, kadajo napisał:

Jak ma inna obudowę, inaczej chłodzoną niż ty to będzie miał inne temperatury :E

Jeden może mieć 272W, drugi 278W, a to jednemu spadnie do 260 czasami, a drugiemu będzie się odbijać od PL i już masz duże rozjazdy. Przy tak krótkim teście szczególnie ma znaczenie jak blisko karty są przednie wentylatory i jak mocno dmuchają. Buda się w 5 minut nie nagrzeje, ale jak ktoś ma węższą, to ciepłe powietrze będzie się bardziej odbijać i karta je ponownie łykać. Ogólnie zmiennych jest tak dużo, że szok. Także 2 osoby robiąc test tej samej karty w niby "tych samych" warunkach mogą mieć i rozjazd 5 stopni. Dlatego takie coś jest tylko i wyłącznie stratą czasu. Zresztą 1200 stałych rpm jak karta jest zimna, to w 5 minut wątpię abym zobaczył 60 stopni przy tych 1200rpm dla 270-280W, a jeśli już to w najgorszym przypadku coś na pograniczu.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Widać młody jeszcze jesteś, życia mało znasz. Na prawdziwej wonie prawie zawsze czegoś brakuje, z czymś jest problem i trzeba kombinować.
    • 4090 i gra na low?  Ouch...
    • Racja, rozsądkiem jest skakanie co 2-3 gen procków. Poczekam na Zen 5 i zobaczymy co dalej. Myślałem pogonić 5800X i dołożyć do używki 5800X3D. Za parę stówek wyczerpałbym możliwości na AM4, chociaż tym prockom na tyle blisko, że nie jest to jakiś zauważalny przeskok. Dawało się używki za 1k kupić, a teraz rzeczywiście drożej. Słusznie. Jak kupowałem 5800X to chodziły po 2k, oema trafiłem za ok. 1670zł gdzie za 5600X trzeba było dać 1400zł. Gdybym teraz siedział na 5600X byłby większy sens przeskoku.   Z multi to CS2 z detalami na Ultra High 1440p bez upscalingu. Obecnie klatkarz to tak 250-300+ na tym ustawieniu. Procki X3D dają kopa w tym tytule ale czy mi zrobi różnicę te +50-100 FPS?   A nie kręciłem tych memek, ponoć słabo się kręcą ale nie sprawdzałem. Chyba wybiję sobie z głowy zmiany. Warto chyba czekać na ZEN 5 - z tego co widziałem przyrost ma być na poziomie 40% co mnie zaciekawiło. Na intela nawet się nie oglądam. Ostatni raz miałem 6-7 gen i styka
    • Już te pisanie że czegoś zabraknie mi gotuje krew w żyłach... Miał Putin zdechnąć a żyje. Miały sankcje udusić Rosję a tu sami Amerykanie ganiają Ukrainę za ataki na rosyjskie przetwórnie ropy. Miało zabraknąć czołgów, wychodzi że produkują/restaurują kolejne. Miało zabraknąć amunicji wychodzi że sobie z tych dyktatorskich państewek pościągali szybciej niż zachód się zrzucił na źródełko Czech, nim sami swoją gospodarkę przestawili w tryb wojenny. Jest tak jak Wolski mówił w ostatnim raporcie że prędzej chudy zdechnie niż gruby schudnie. Przy braku błyskotliwej i wręcz cudownej kontrofensywy i postawieniu na odbitym terenie sytych oddziałach w sensie ilości to plan jaki ten Ławrow wyjawił w tym wywiadzie(polecam choćby tego poczytać jak nie martwi się ktoś że mu zalasuję mózg) jest bliżej do finiszu. Zostanie kaleka bez możliwości wejścia do tego NATO i UE a ciekawe ile to potrwa nim się nie rozpadnie bo raczej nie zwróci się z powrotem na wschód do najbliższego sąsiada. Pik produkcyjny w Rosji minie po 26 roku czyli jeszcze 2.5 roku walki o co. Z Chersońszczyzną skończyły się jakiekolwiek postępy i nawet chyba nadzieje na nie, a tylko była pokerowa rozgrywka gdzie krupier / cała publika raczej nie pomagała dostatecznie wystraszyć agresora. Niech ścierają agresora by szybko nie przyszło do głowy to powtórzyć to jest chyba jedyny cel teraz. Ostatni szczebel eskalacji z wyczerpania raczej też średnio wygląda. Teraz jest problem by te drony zwalczać na terytorium własnym by nie sprzedawały pozycji opl i lotnictwa to chyba raczej pod koniec nie będą ich tak lekkomyślnie używać.    
    • Toż mówię, że na AMD było cacy. Afterburner śmigał przy 5600XT (2 egzemplarze), 6600XT na końcu 5700XT na codzień UV referenta. Profil się wczytywał z windą, działało wszystko beton stabilnie na zasadzie ustaw i zapomnij. Ale wylewam gorzkie żale na ułomność u zielonych, a temat jest o konkretnej karcie - karta sama w sobie jest przyzwoita, polecam w tym budżecie Jedynie jak ktoś ma przyzwyczajenia z AMD, tj. proste, szybkie, działające OC/UV to może się rozczarować.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...