Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, SebastianFM napisał:

O co ty się pytasz? Ja nie napisałem, że FG działa dla kart z poprzednich generacji. Niby jak? Napisałem, że nie można go wyłączyć.

Ale jest to w opcjach czy jak. Czy po prostu FG się uruchamia jak system wykryje RTX 4xxx.
A jak jest karta bez FG to co się dzieje ? Jest pokaz slajdów. Więcej konkretów proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, SebastianFM napisał:

O co ty się pytasz? Ja nie napisałem, że FG działa dla kart z poprzednich generacji. Niby jak? Napisałem, że nie można go wyłączyć w opcjach gry. Dla zwykłego DLSS jest przełącznik.

ogólnie dev strasznie kręcą z włączeniem FG. 

W cyberku trzeba się naklikać żeby zatrybił tryb FG bez DLSS ( wymusza DLSS auto )
Hogwards L za każdym razem muszę ustawiać opcję FG + DLAA bo z automatu mi wyłącza FG

Dobrze działa w W3 i Spiderku. Zależy mi ustawiać native czyli bez DLSS ale włączoną opcję FG 

Edytowane przez RTX4090

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, kadajo napisał:

Ale jest to w opcjach czy jak. Czy po prostu FG się uruchamia jak system wykryje RTX 4xxx.
A jak jest karta bez FG to co się dzieje ? Jest pokaz slajdów. Więcej konkretów proszę.

Nie ma w opcjach. Jak wykryje RTX 40x0 to korzysta z FG.

Gra nie ma dużych wymagań wobec karty graficznej. Na najwyższych ustawieniach RT na RTX 4070 Ti w rozdzielczości 1080p jest 71 FPS.

Edytowane przez SebastianFM
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, JDM napisał:

Nie żadne cudo, tylko normalny kabel z kątową wtyczką dla 40xx

Nie no nie możliwe ? Chodziło mi, że dość tanio i że noname. Poza tym przesyłka z Chin chwilę idzie. Spokojnie wiem co to jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, SebastianFM napisał:

Na najwyższych ustawieniach RT na RTX 4070 Ti w rozdzielczości 1080p jest 71 FPS.

czyli wynik z FG ? jak tak to bez tego jest jakieś 40 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, kadajo napisał:

Wydaje mi sie ze boost w RTX 4xxx jest bardzo precyzyjnie zgrany z tym jaka ma temperaturę rdzeń i ile dostaje napięcia. Dlatego nie da się ustabilizować tak dobrze krzywej. Ja się tym już nie przejmuje, u mnie zakres jest miedzy 2970-3000 na napięciu 1,045, z pamięciami zszedłem bo były niestabilne na 1450.

Nie robisz UV jak większość ? hmm ciśniesz OC ? u mnie na stocku wychodzi jakieś 63 *C  i zegar 2865 MHz.  Z tym że ja  mam trochę agresywniej ustawione wentylatory (MSI Afterburner) Jakie masz tempy po OC ?  i jaka karta ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, RTX4090 napisał:

czyli wynik z FG ? jak tak to bez tego jest jakieś 40 

Nie, podałem wyniki bez FG.

Wydajność śledzenia promieni jednak nie jest taka zła jak wcześniej napisałem, po prostu odbicia ustawione na Ultra bardzo zmniejszają ilość FPS.

RTX 4070 Ti, 2560x1440, wyłączone DLSS i wyłączone FG poprzez zmianę nazwy katalogu zawierającego bibliotekę nvngx_dlssg.dll.
Najwyższe ustawienia bez RT: 196 FPS.
AO z użyciem RT: 162 FPS.
AO RT i odbicia RT: 86 FPS.
AO RT i odbicia RT jakość Ultra: 44 FPS.

Przy włączonym śledzeniu promieni dla AO i odbić w normalnej jakości SER zwiększa ilość FPS tylko o 4%.

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SebastianFM napisał:

Przy włączonym śledzeniu promieni dla AO i odbić w normalnej jakości SER zwiększa ilość FPS tylko o 4%.

1. Jest możliwość ON/OFF SER ?
2. A jakie różnice na maks detale 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, RTX4090 napisał:

1. Jest możliwość ON/OFF SER ?
2. A jakie różnice na maks detale 

1. Nie ma. Ja wyłączam SER moim programem podmieniającym funkcję NVAPI wykrywającą czy SER jest dostępne.

2. 10%.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FG wymuszony na stale, no grubo pany się zaczyna dziać :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, kadajo napisał:

FG wymuszony na stale, no grubo pany się zaczyna dziać :E

Zaskoczony? Przecież to było wiadome, nie bez powodu zaczęli robić całe te DLSS i FG, a na dodatek pokazywać wyniki wydajności z włączonymi funkcjami, zamiast natywnie.

Mi to rybka, dopóki grafika będzie ładna i nie będę widział tych technik to mam to gdzieś. Jedyny problem z FG miałem w MFS lecąc Antonovem i włączając wiatraczek w kabinie... 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, shakal84 napisał:

Nie robisz UV jak większość ? hmm ciśniesz OC ? u mnie na stocku wychodzi jakieś 63 *C  i zegar 2865 MHz.  Z tym że ja  mam trochę agresywniej ustawione wentylatory (MSI Afterburner) Jakie masz tempy po OC ?  i jaka karta ? 

4070 Ti TUF, stock to 1,1 wiec 1,045 to już tez UV
A temperatury u mnie to zależy przy jakim obciążeniu, maksymalnie mogę dobić do 75 stopni ale to jak karta cały czas jest blisko PL no i wentylatory już wchodzą na 1600 i zaczyna być głośno.

14 minut temu, galakty napisał:

Zaskoczony? Przecież to było wiadome, nie bez powodu zaczęli robić całe te DLSS i FG, a na dodatek pokazywać wyniki wydajności z włączonymi funkcjami, zamiast natywnie.

Mi to rybka, dopóki grafika będzie ładna i nie będę widział tych technik to mam to gdzieś. Jedyny problem z FG miałem w MFS lecąc Antonovem i włączając wiatraczek w kabinie... 

A skąd wiesz ze nie widzisz jak nie będziesz mógł nawet ich wyłączyć żeby porównać :E
Wybór jest spoko, wymuszanie.... hohoho hola hola, to PC a nie konsola, to JA będę decydował jak wykorzystać swój sprzęt a nie jakiś partacz developer :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kadajo napisał:

A skąd wiesz ze nie widzisz jak nie będziesz mógł nawet ich wyłączyć żeby porównać :E

A do tej pory wyłączałeś TAA albo inne rzeczy, żeby sprawdzić czy jest różnica? Nie.

Dopiero od RT i DLSS zaczęła się mania sprawdzania piksela po pikselu, nikt normalny tak nie gra... W ruchu większości tych niedociągnięć nie widać, bo grasz a nie analizujesz obraz. 

Poza tym na PC zawsze będzie opcja obejścia czegoś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SebastianFM To teraz wiem dlaczego mi tak kursor plywal w menu, wlaczone FG i lock fps w riva :E

38 minut temu, sideband napisał:

Brak HAGS i nici z wymuszenia.

Otoz to! :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, galakty napisał:

A do tej pory wyłączałeś TAA albo inne rzeczy, żeby sprawdzić czy jest różnica? Nie.

Dopiero od RT i DLSS zaczęła się mania sprawdzania piksela po pikselu, nikt normalny tak nie gra... W ruchu większości tych niedociągnięć nie widać, bo grasz a nie analizujesz obraz. 

Poza tym na PC zawsze będzie opcja obejścia czegoś. 

Zawsze się bawię opcjami graficznymi w każdej grze aby zobaczyć jak wpływają na obraz, szczególnie trybami AA.

36 minut temu, galakty napisał:

Poza tym na PC zawsze będzie opcja obejścia czegoś. 

Na szczęście tak. PCMR Power :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.03.2023 o 18:03, skypan napisał:

Tak sobie kombinuje z tym wykorzystaniem CPU w zależności od rozdzielczości. Im wyższa tym mniejsze znaczenie ma CPU. To w sumie włączając DSR możemy się podratować gdy procek jest wąskim gardłem.

Dokładnie można połączyć rtx 4090 z fx'em przeskalować do 8k i mieć stałe 30fps bez dropów :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lepiej dać 1080p i lock na 30fps przynajmniej będzie chłodniej ;-)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kadajo napisał:

4070 Ti TUF, stock to 1,1 wiec 1,045 to już tez UV
A temperatury u mnie to zależy przy jakim obciążeniu, maksymalnie mogę dobić do 75 stopni ale to jak karta cały czas jest blisko PL no i wentylatory już wchodzą na 1600 i zaczyna być głośn

Serio? Myślałem ze tuf to super konstrukcja i Maks 65 st przy kulturalnej pracy. 75st i 1600 to już dość średnio. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentyle w obudowie nie przekraczają 600 rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, mozonek napisał:

Serio? Myślałem ze tuf to super konstrukcja i Maks 65 st przy kulturalnej pracy. 75st i 1600 to już dość średnio. 

Moim zdaniem coś ma ze swoją sztuką nie tak. TUF jeśli chodzi o temperatury to na równo z topką sobie radzi. Nie możliwe, że ma tyle stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lukibossss napisał:

Moim zdaniem coś ma ze swoją sztuką nie tak. TUF jeśli chodzi o temperatury to na równo z topką sobie radzi. Nie możliwe, że ma tyle stopni.

To puść go sobie na stałym obciążeniu 285W w obudowie ze słabym przepływem powietrza.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lukibossss napisał:

Moim zdaniem coś ma ze swoją sztuką nie tak. TUF jeśli chodzi o temperatury to na równo z topką sobie radzi. Nie możliwe, że ma tyle stopni.

Jak patrzyłem recki to max 70 st i 1300rpm wg techpowerup. Mój suprim zachowuje się dokładnie tak jak w ich recenzji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz napisze, mam niskie obroty wentylatorów w budzie, stąd wyższe temperatury.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...