Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Kyle_PL :E

Ale pytam poważnie bo jestem strasznie przewrażliwiony w takich sprawach, najpierw że wtyczka nie dociśnięta no to dociskam dość mocno parę razy dla pewności a teraz się boję że mogłem płytę skrzywić bo dzisiaj jak zdemontowałem top obudowy to widziałem że pcb płyty głównej u góry mniej więcej na środku (na wprost cpu) nie jest idealnie proste tylko delikatnie wypukłe, to normalne? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

Pod koniec przyszłego roku, to bym już celował w RTX 5090 (lub ew. coś z RX 8xxx). To już za rok będzie 2 lata od premiery RTX 4090.

Jak kolega chce 4070ti na raty, to może 15000zł za jakieś 5090 nie być w zasięgu jego budżetu ;)
Wyjdzie na pewno jakiś 4090ti czy Titan wcześniej.
Jak będziemy mieli szczęście, to być może jakieś karty od AMD, które wymuszą zjazd 4090tki z ceny.

Fajnie jakby zrobili np. 20-gigabajtową wersję 4090tki pod nazwą 4080Ti ale to jest bardzo mało realne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Ronson napisał:

15000zł za jakieś 5090 nie być w zasięgu jego budżetu ;)

Obstawiasz taki odjazd kurteczki, czy kilkudziesięcio-procentową inflację? 😁

5 minut temu, parcu napisał:

widziałem że pcb płyty głównej u góry mniej więcej na środku (na wprost cpu) nie jest idealnie proste tylko delikatnie wypukłe, to normalne? 

To się zdarza. Niedawno ktoś na forum tutaj prezentował "krzywość" dzisiejszych płyt głównych.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie coś 10% mniej wydajne od 4090 w cenie 4080 też bym brał.

@SylwesterI. To musi coś być trzeciego w grze o wycie cewek oprócz GPU i PSU. U mnie TUF 3080 który wył jak zarzynana świnia po zmianie właśnie na Corsair RM1000e, czyli oczko niżej niż twój PSU (z Coolermaster V2 850W) ucichł.

Dowód w linku, również do reszty forumowiczów wypowiadających się powyżej o przecięciu w temacie cewek i ich głośności i że problem jest rozdmuchany i jak masz normalnie głośniki to dźwięk z gry zagłusza wycie cewek.

https://youtu.be/C7npHR8VDe0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no, ja nie twierdzę, że nie ma ekstremalnie wyjących cewek, których dźwięk wybija się ponad wszystko inne dźwięki PC, ale myślę, że niektórzy sprowadzają to do absurdu wtykając ucho do otwartej obudowy. Pewnie taki maniak ciszy zwrócił suprima, którego zakupiłem w nienajgorszej cenie 😏

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
50 minut temu, Kyle_PL napisał:

To się zdarza. Niedawno ktoś na forum tutaj prezentował "krzywość" dzisiejszych płyt głównych.

Ja z kolei w nowej MSI Z790-A miałem luźne radiatory, zawsze sprawdzałem przed montażem płyt i chyba pobiłem życiowy rekord. Jeden z radiatorów to się bujał, także krzywość płyty też mnie nie zdziwi :E

@wkamil73 gwarantuję Ci że przy zamkniętej obudowie i 7900Xt RD, odesłałbyś najpierw kartę a potem mój zasilacz RM1000X :E niedługo jedzie na RMA bo to parodia jest. Wyje kiedy mu się podoba...  

Edytowane przez Raven07

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@wkamil73 tylko się cieszyć, że udało Ci się taką dobrą sztukę dorwać. Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że całkiem niewykluczone, że u niego ten Suprim mógł grać pieśń ludu cewek bardzo głośno.

Co do samych PSU to chyba niestety Corsair RM1000e nie ma trybu półpasywnego. Na pewno nie ma przełącznika na tryb półpasywny. Niby producent się chwali, że pod niskim obciążeniem jest pasywny, ale w moim przypadku na pulpicie niestety zasilacz, a właściwie jego wiatrak jest najgłośniejszą częścią kompa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Kyle_PL napisał:

4080 - ludzie narzekali, ale ktoś kupował
4070ti i 4070 - wielkiego popytu nie było, ale coś tam się sprzedaje
4060ti - wygląda na to, że w końcu Nvidia znalazła "breaking point"

A 4090?
- chcesz VR na high-endowych HMD? Musisz kupić
- chcesz dobry stosunedk cena/wydajność i kartę bez ryzyka, że jej zabraknie mocy za 2 lata? Musisz kupic
- chcesz zmienić z 3090 do pracy Musisz kupić, bo nic innego nie da tyle RAMu, a AMD często odstaje w kwestii wsparcia softu, co się dopiero niedawno zaczyna poprawiać, ale jeszcze i tak jest w wielu rzeczach pzepaść
- chcesz używać monitora 4K 120+Hz? Musisz kupić 
- cena jest najmniej przegięta z całego dotychczasowego line-upu

Efekt: Ludzie kupują, więc taniej nie będzie moim zdaniem.
Zawsze znajdzie się debil-youtuber z USA mający 10mln subskrypcji, który powie, że wprowadzony rok temu 4090ti kosztował 20000, więc 5090 za jedyne 15000 to może wysoka cena, ale z drugiej strony świetny postęp i cieszmy się, że ten segment tanieje

(tak, tacy debile faktycznie na YT występują i tak właśnie omawiali cenę 4090 na tle 3090ti :szczerbaty:)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, fazie_90 napisał:

@wkamil73 tylko się cieszyć, że udało Ci się taką dobrą sztukę dorwać. Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że całkiem niewykluczone, że u niego ten Suprim mógł grać pieśń ludu cewek bardzo głośno.

Co do samych PSU to chyba niestety Corsair RM1000e nie ma trybu półpasywnego. Na pewno nie ma przełącznika na tryb półpasywny. Niby producent się chwali, że pod niskim obciążeniem jest pasywny, ale w moim przypadku na pulpicie niestety zasilacz, a właściwie jego wiatrak jest najgłośniejszą częścią kompa.

Miałem chwile RM850e i to jest padaka.

Tryb pasywny działał ale często włączał się pasywny co było słychać bardzo wyraźnie przez niskiej jakości wentylator. Na tyle to było głośne, że zasilacz był najgłośniejszym elementem kompa.

Wymieniłem na Seasonic Focus 850 i mam spokój. Tutaj tryb pasywny działa jak trzeba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

IMO, rzecz jasna mogę się mylić, 4060ti z 16MB będzie mocno podbijane na YT przez ludzi zajmujących się sprzętem komputerowym. Nie będzie ważne co ta karta naprawdę sobą reprezentuje, ale śpiewka o absolutnym upadku kart z 8GB ram na pokładzie będzie działać (już działa) na wyobraźnię chcących kupić kartę graficzną. 

Ci co naprawdę nie będą sobie mogli przekroczyć pewnego budżetu pójdą w tą "mocniejszą" 4060ti jak w dym. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Tak może z innej bajki ale ciekawy test sprzętowy przeprowadzony w programie Davinci Resolve.

Test konfiguracji DaVinci Resolve - Frank. (frankfuterro.pl)

Testy były dobrowolne. Autor udostępnił projekt oraz info co i jak ustawić by testy były w miarę miarodajne. Patrząc na zwycięzcę to w sumie można rzec, że stosunek wydajności do ceny zestawu wyszedł dla mnie średnio :) Mój zestaw zajął zaszczytne 7 miejsce :szczerbaty: Jabułka zamykają listę :)

Edytowane przez skypan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, Grandal napisał:

IMO, rzecz jasna mogę się mylić, 4060ti z 16MB będzie mocno podbijane na YT przez ludzi zajmujących się sprzętem komputerowym. Nie będzie ważne co ta karta naprawdę sobą reprezentuje, ale śpiewka o absolutnym upadku kart z 8GB ram na pokładzie będzie działać (już działa) na wyobraźnię chcących kupić kartę graficzną. 

Ci co naprawdę nie będą sobie mogli przekroczyć pewnego budżetu pójdą w tą "mocniejszą" 4060ti jak w dym. 

Skupiacie się ciągle na tym, że kilku laików kupi myśląc, że ta karta jest warta swoich pieniędzy.

A tymczasem należy się cieszyć. Choćby dym  w necie przeciwko Nvidii był tylko na temat nie dania książeczki z instrukcją obsługi. Choćby był z powodu napisu na karcie w złym miejscu. Choćby nie wiem z jak durnego powodu w necie był zły PR dla nvidii, to jest to dobre dla nas wszystkich. 

Ważne, że jest głośno o tym, że Nvidia dała czegoś za mało przy za wysokiej cenie. 
Cieszmy się, że zebrali opierdziel. Cieszmy się, że 4060ti się kiepsko sprzedają.
A czy ktoś się wkurza na
- realny problem, że w karcie za 2 kafle nie skorzysta z tego, czym ta karta go przekonała do wyboru zamiast Radka, bo zabraknie VRAMu do RT a nawet do DLSS3 FG w niektórych grach
czy na
- realny problem, że karta z szyną 128bit to półka do 999zł, a nie 2000 i że pchanie segmentu x60Ti z taką szyną to skandal, bezczelny strzał w pysk od Nvidii, i powód przez który ta karta nie nada się nawet do wielu gier w 1440p, które wykorzytają poniżej 6GB  

to już jest mniej istotne. Ważne, że głośno u Nvidii słychać, że ludzie protestują. 

Ludzie "marudzą" = corpo przynajmniej się zatrzyma lub cofnie, zamiast iść dalej w absurdalne dojenie. Przynajmniej mamy pewność, że 6060ti nie będzie na szynie 64bit i nie będzie miał 10GB w roku 2027 przy cenie 700$

Edytowane przez Ronson
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś miał styczność z tym modelem?

KFA2 RTX 4080 SG 1-Click OC 16GB

Jak wypada to chłodzenie na tle innych produktów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmm to jakby kupił w tym tygodniu to załapie się jeszcze na promkę z Diablo 4 ? :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, inconnu napisał:

Ktoś miał styczność z tym modelem?

KFA2 RTX 4080 SG 1-Click OC 16GB

Jak wypada to chłodzenie na tle innych produktów?

Dobra karta, chłodna cicha, wysoki power limit dla entuzjastów :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Phoenix. napisał:

Bardzo ładnie widać, że nie warto patrzyć na RPM wentylatorów, w kontekście ciszy/hałasu:

https://ithardware.pl/testyirecenzje/geforce_rtx_4080_test_opinia-24325-14.html

Cytat
KFA2 SG 320 W 1000 RPM, 68/80/74 °C, 35,8 dBA 1250 RPM, 65/77/70 °C, 38,0 dBA
MSI SUPRIM X 24G 320 W 1300 RPM, 63/73/74 °C, 35,2 dBA 1700 RPM, 60/69/70 °C, 38,0 dBA

1250 RPM = 1700 RPM innego wentylatora, na innym chłodzeniu pod wzgl. hałasu 😁

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, JDM napisał:

Dobra karta, chłodna cicha, wysoki power limit dla entuzjastów :)

Karta ma najniższy bazowy PL 320W. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sensie, że po podkręceniu max. moc to 320W?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@JDM

Domyślnie, jak odpalisz grę w 4K pokroju The Last Of Us, bez limitów FPS i innych synchronizacji (100% obciążenia GPU) to będzie grzać na 320W.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak podkręcę i ustawię PL na max, to mi pobiera ~ 400W, tak z ciekawości zrobiłem, bo normalnie ma UV.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, JDM napisał:

W sensie, że po podkręceniu max. moc to 320W?

Najtansze modele maja min Pl czyli 320W.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi chodziło o to, że można zwiększyć PL do 131%, czy to też standard?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowanie posiadam ktoś inno3d rtx 4070ti? (ta pierwsza, natańsza wersja)
Martwią mnie temperatury hotspot - przykładowo w takim rdr 2 potrafi dobić do 107c, podczas gdy temp gpu nie przekracza 80.
Obudowa bardzo dobrze wentylowana (lian li air, 7 wentylatorów).
Co sądzicie, jest sie czym martwic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi