Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, funny.cigarette napisał:

Na mojej PNY taki bios jak poniżej, wentylatory zaczynają od ~1000 rpm. Po paru minutach "rozgrzewki" w CP2077 i tak lecą na 1400-1500rpm, a właśnie przy 1400rpm zaczynają się wybijać ponad hałas obudowy. Więc w sumie fakt, może to irytować, gdy startują z 1400rpm, z drugiej strony w większości wymagających gier i tak karta będzie finalnie pracować z takimi obrotami. A chyba mało kto kupuje 40x0, żeby ją używać na 50% ;)

4090.jpg.0990ffa6ed0600eae5925f57e7f8df6e.jpg

Po uv Pny 4070ti  do 950v max 1200rpm , uv 975v 1300rmp max temp w pokoju 28 stopni Celsjusza.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piąty przypadek liftingu:

Zatem można już śmiało stwierdzić że nie ma co liczyć na starsze wersje w sklepach, chyba że ktoś zachomikował w magazynie i raz na jakiś czas komuś się trafi :P Tak czy siak przy tym 1450RPM nie jest źle, ot, bardziej boli że producent robi takie rzeczy bez powiadomienia o tym oficjalnie i wciąż korzysta ze starszych recenzji które wychwalają pod niebiosa kulturę pracy XLR8.

Zrzut ekranu 2023-09-19 233726.png

Edytowane przez Reverse17
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawy tylko, czy PNY odpisze coś sensownego tym serwisom, lub na przykład Blackowi ? Jakby nie patrzeć, jego recenzja cały czas wprowadza ludzi w błąd. Sam miałem ją brać z miejsca w tamtym tygodniu po jego recenzji sprzed 7 miesięcy ;)

Edytowane przez skunRace
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Reverse17 napisał:

Piąty przypadek liftingu:

Zatem można już śmiało stwierdzić że nie ma co liczyć na starsze wersje w sklepach, chyba że ktoś zachomikował w magazynie i raz na jakiś czas komuś się trafi :P Tak czy siak przy tym 1450RPM nie jest źle, ot, bardziej boli że producent robi takie rzeczy bez powiadomienia o tym oficjalnie i wciąż korzysta ze starszych recenzji które wychwalają pod niebiosa kulturę pracy XLR8.

Zrzut ekranu 2023-09-19 233726.png

No cóż, w Europie po to jest zwrot 14 dni, bo niestety takie wałki to wszyscy robią :(

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, skunRace napisał:

Ciekawy tylko, czy PNY odpisze coś sensownego tym serwisom, lub na przykład Blackowi ? Jakby nie patrzeć, jego recenzja cały czas wprowadza ludzi w błąd. Sam miałem ją brać z miejsca w tamtym tygodniu po jego recenzji sprzed 7 miesięcy ;)

Uskuteczniłem ciężki spam informacyjny wszędzie gdzie się tylko dało, kolega mówi że nawet VideoCardz dostało cynk o praktykach PNY, właściwie to każdy serwis który dokonał jej recenzji dostał maila lub zgłoszenie o tym ;)

Jakiś materiał promocyjny na YT organizowany przez PNY z udziałem tej karty? Myk chociaż komentarz w sekcje komentarzy jak bażantem na pole!

A nie, to był bekas #PDK

Ja nie dostałem póki co żadnej odpowiedzi, Black'u skoro nic nie pisze to domyślam się że również, hmmmm, najlepiej byłoby gdyby serwisy które dokonały niegdyś recenzji tej karty wykonały ponownie jej recenzję z zaznaczeniem o nowej, nie oznaczonej wersji tej karty :D To byłby niezły klops wizerunkowy dla PNY, może miało pójść gładko z podwyższeniem RPM wentylatorów po cichaczu z jakichś tam powodów - a tu cyk, makao i po makale :D

No ale póki co to mokry sen sprawiedliwości.. Przykra sprawa w skrócie, liczę na to że samo PNY o tym nie wiedziało i właśnie główkują jak wyjść z twarzą z tego ambarasu po tym jak dostali kilka/kilkanaście zgłoszeń, w tym kilka od osób medialnych.

nie jestem naiwny?.. Prawda?.. PRAWDA?

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Reverse17 napisał:

Przykra sprawa w skrócie, liczę na to że samo PNY o tym nie wiedziało

Czyli są jak generał, nie mający kontroli nad swoją armią, albo jak pies, którym macha ogon?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, Kyle_PL napisał:

Czyli są jak generał, nie mający kontroli nad swoją armią, albo jak pies, którym macha ogon?

Dowiemy się jak poznamy ich ofiacjalne stanowisko, o ile nie nabiorą wody w usta.. :heu:

Może zmienili wentylatory i nie ogarnęli bajery z inną charakterystyką pracy.. Któż wie..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, Kyle_PL napisał:

Normalna sprawa w korpo

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy włączacie korekcje ECC w RTX 4090? Czy ma to jakiś pozytywny wpływ poza punktami w 3Dmarku? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, zaczęło się kotłować jeszcze lepiej ale dla dobra sprawy póki co nie będę ujawniał szczegółów, jest szansa że wypali coś grubszego w związku z tą sytuacją ale jeszcze nie mam potwierdzenia :) Będę informował na bieżąco.

miło widzieć że uporczywy "mailing" przynosi w końcu owoce ;)
  • Confused 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekły metal na czystą miedź... i 4000 dolarów :E Mogli ustalić cenę na 4090$ 😁

• Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może i trochę drogo z tymi 4000$, ale przynajmniej 4.5% szybciej od FE.

2 godziny temu, kadajo napisał:

Mogli ustalić cenę na 4090$ 😁

Lepiej to skasuj zanim ktoś z AMD przeczyta...

• Haha 4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

https://www.tomshardware.com/news/rumors-suggest-tsmc-2nm-mass-production-may-be-delayed-to-2026

Czyli GAA od TSMC w konsumenckich sprzętach w 2026. Pewnie najpierw superdrogie i GPU do gier  od Nvidii i AMD to w tym zobaczymy dopiero na koniec  2027. 

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdzie wy widzicie 4000$ ? Ja widzę 3200$ , a niektórzy kupowali za tyle 4090 yyy nie czekaj 3090 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Drążymy dalej odnośnie wykastrowanych XLR8, wysłałem dziś kilka następnych maili oraz miałem okazje poklikać chwilę z dwoma dość popularnymi sklepami (a przynajmniej ich uprzejmymi pracownikami) które mają te karty w swojej ofercie, koniec końców sklepy te również wysłały zapytanie w tej sprawie do swoich opiekunów/producenta ;)

img1

img2

PS: Zachęcam do podbicia/komentowania - KLIK:devil:

• Thanks 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kręć Małysza, bo sam jestem ciekawy co oni powiedzą, tak naprawdę sam się wstrzymałem z zakupem, bo miałem brać 4070 Gaming X Trio, a ten XLR8 4070Ti w tej cenie wyglądał świetnie. Jak wiesz coś więcej, coś wspominałeś to pisz na priv :Up_to_s: Stwierdziłem, że sobie chwilę poczekam i kupię w przyszłym miesiącu, jeszcze lato trzeba wykorzystać. Ewentualnie patrząca na testy Palit Gaming Pro 4070Ti w tej cenie też wypada świetnie względem takich Trio, czy Suprim.

Edytowane przez skunRace
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, skunRace napisał:

Kręć Małysza, bo sam jestem ciekawy co oni powiedzą, tak naprawdę sam się wstrzymałem z zakupem, bo miałem brać 4070 Gaming X Trio, a ten XLR8 4070Ti w tej cenie wyglądał świetnie. Jak wiesz coś więcej, coś wspominałeś to pisz na priv :Up_to_s: Stwierdziłem, że sobie chwilę poczekam i kupię w przyszłym miesiącu, jeszcze lato trzeba wykorzystać. Ewentualnie patrząca na testy Palit Gaming Pro 4070Ti w tej cenie też wypada świetnie względem takich Trio, czy Suprim.

Kręcę kręcę, nie z nami takie praktyki :P

Z ciekawostek to przypaliłem W1zzarda (twórca recki na TPU) jak przeglądał wątek, chyba w końcu odczytał maila lub akurat wszedł na forum, tak czy owak ciekaw jestem czy wykona jakikolwiek ruch w tej nietuzinkowej sprawie :hmm:

Edycja:

Dostałem właśnie odpowiedź od jednego z zainteresowanych tematem sklepów, cytując:

"Mam już wstępną odpowiedź ale z racji, że nie jest ona oficjalna nie mogę jej przekazać.

Mogę jedynie powiedzieć że jest mocno niesatysfakcjonująca, więc oczekuję że wyjaśnią problem...."

Tak więc możemy się tylko domyślać jaką odpowiedź dostał sklep.. Pewnie coś w stylu tego mema: img albo yt :heu:

Edycja II:

TechManiacHD nie widzi problemu.. :E - >>>KLIK<<<

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koleś powinien się zająć czymś innym, na pewno nie recenzjami sprzętu skoro nie widzi problemu w wentylatorach z minimalną prędkością 1450 RPM zamiast 1000 RPM.

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Całe kręcenie tej afery niemal na pewno gówno zmieni - Tobie pozostanie zatrzymać kartę lub ją zwrócić, a pozostałe będą dalej klepane jak twoja. Tak jak sranie z CS3030 czy SX8200, którym wręcz popularne portale robiły testy porównawcze wykazujące słabość i wał "rewizji". Jednak ma to wartość bycia jakąkolwiek cegiełką do przyszłego zawahania PNY przed chociaż majstrowaniem z wentylatorami, więc tak trzymaj 👍 Niestety, ale charakterystyką branży jest dopasowywanie reakcji dużych graczy na ich aferki względem, co jest tu absurdalne, aktualnego poziomu zainteresowania i, powiedzmy, gniewu opinii publicznej, które też muszą być Bóg wie jakich rozmiarów, żeby jakiekolwiek zmiany stanowiska wywoływać.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się zastanawiam nad jednym, bo nie jest to jedyny przypadek gdy min prędkość wentylatorów jest bardzo niska: czy wentylatory z wysoką min prędkością są tańsze? Lub ich sterownik jest tańszy? Lub układ zasilania? Właściwie jaki logiczny powód aby tak robić?

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zacznijmy od tego, że wentylatory, które mają 4500-5000obr nie mają super niskiej min prędkości obrotowej ;) 

A takie wentylatory często siedzą na kartach;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
38 minut temu, SebastianFM napisał:

Koleś powinien się zająć czymś innym, na pewno nie recenzjami sprzętu skoro nie widzi problemu w wentylatorach z minimalną prędkością 1450 RPM zamiast 1000 RPM.

Możliwe że nie do końca dobrze zrozumiał mój wywód w pierwszym komentarzu, aż mi się wierzyć nie chce że nie widzi w tym problemu.

26 minut temu, Jurand ze Spychowa napisał:

Całe kręcenie tej afery niemal na pewno gówno zmieni - Tobie pozostanie zatrzymać kartę lub ją zwrócić, a pozostałe będą dalej klepane jak twoja. Tak jak sranie z CS3030 czy SX8200, którym wręcz popularne portale robiły testy porównawcze wykazujące słabość i wał "rewizji". Jednak ma to wartość bycia jakąkolwiek cegiełką do przyszłego zawahania PNY przed chociaż majstrowaniem z wentylatorami, więc tak trzymaj 👍 Niestety, ale charakterystyką branży jest dopasowywanie reakcji dużych graczy na ich aferki względem, co jest tu absurdalne, aktualnego poziomu zainteresowania i, powiedzmy, gniewu opinii publicznej, które też muszą być Bóg wie jakich rozmiarów, żeby jakiekolwiek zmiany stanowiska wywoływać.

Otóż to :thumb: Jak wcześniej napisałem, najgorsza jest bierność bo daje ona pełne przyzwolenie na takie nieuczciwe manewry od strony wielkich korpo/firm, uważam że dużą wartość w tej całej "krucjacie" ma również fakt że niektórzy w przyszłości natrafią na moje komentarze i zastanowią się dwa razy zanim wybiorą ich produkt :)

10 minut temu, Pioy napisał:

Ja się zastanawiam nad jednym, bo nie jest to jedyny przypadek gdy min prędkość wentylatorów jest bardzo niska: czy wentylatory z wysoką min prędkością są tańsze? Lub ich sterownik jest tańszy? Lub układ zasilania? Właściwie jaki logiczny powód aby tak robić?

Obawiam się że prawdy prędko nie poznamy.. O ile w ogóle ją poznamy :( Stawiam że coś się grzało pod obciążeniem na PCB i załatali problem zmianą BIOSu.. Albo wentylatory zbyt szybko się zużywały przy niskich RPM.. Teorii milion, ale to wróżenie z fusów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to wgraj bios z mojej karty kupiłem wcześniej   jak diablo dodawali jest taki jaki był ze sklepu                                                          a.gif.1a958d2ab0147d0fb5582daee3f710e0.gif

Edytowane przez frisss

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi