Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, MrKetiw napisał:

Te karty to nic nie tanieją, swoją 4070 Ti kupiłem jakoś 8 miesięcy temu i jeszcze podrożała xD 

Czas na występ wróża forumowego i jego wieszczone ceny RTX 4080 około 4600-4800zł i RTX 4090 około 6500-6800zł. Teraz już nawet studenci na uczelnie wrócili, a jego wróżby?

Ciekawe co teraz napisze, rzecz jasna jak się pojawi... Do trzech razy sztuka? :szczerbaty:

• Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Proxxximus napisał:

To jak panowie jest z tym Karta graficzna PNY GeForce RTX 4070Ti XLR8 Gaming VERTO EPIC-X OC T 12 GB ? Opłaca się ją brać za 3600? 

Jak za 3600 to aktualnie ciężko o lepszy wybór mimo wszystko, kartę zostawiłem i cierpliwie czekam na oficjalny rzekomo obiecany update BIOSu, patrząc na to że takowe są na stronie PNY dla RTX 4060 DUAL/TRIPLE to myślę że w kulki nie lecą a jest to kwestią czasu.. :hmm:

Jak już pisałem wielokrotnie, nawet na tym 1450RPM nie jest to głośna karta MOIM ZDANIEM, wręcz przeciwnie, po update ponownie wróci na podium (oby..).

Tak to wygląda w 4060 na ich stronie (należy przewinąć na dół strony):

https://www.pny.com/company/support/nvidia-geforce

IMG

Edytowane przez Reverse17
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Proxxximus napisał:

To jak panowie jest z tym Karta graficzna PNY GeForce RTX 4070Ti XLR8 Gaming VERTO EPIC-X OC T 12 GB ? Opłaca się ją brać za 3600? 

Chyba mnie uprzedzileś, bo była na allegro od TechLorda w tej cenie jeszcze z 20 minut temu i już sprzedaż zakończona :-P

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Grandal napisał:

Czas na występ wróża forumowego i jego wieszczone ceny RTX 4080 około 4600-4800zł i RTX 4090 około 6500-6800zł. Teraz już nawet studenci na uczelnie wrócili, a jego wróżby?

Ciekawe co teraz napisze, rzecz jasna jak się pojawi... Do trzech razy sztuka? :szczerbaty:

Pewnie to też wina dolara bo jednak jest zauważalnie droższy niż kilka miesięcy temu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spoko opcja po UV - Klik

Z pudełka około 1600RPM w stresie.

Edycja:

Ok, szybko poszło :D Były 3 sztuki po ~2650 ceb.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wentylatory dopiero kręcą powyżej 60 stopni? 

Po uruchomieniu Windowsa wentylatory stoją czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, skunRace napisał:

Chyba mnie uprzedzileś, bo była na allegro od TechLorda w tej cenie jeszcze z 20 minut temu i już sprzedaż zakończona :-P

Niestety była to oferta tylko do 17. Wróciłem do domu 17:07 i po ptakach niestety 😅 W przyszłym tygodniu składam kompa także dopiero za kilka dni bym ją testował, trudno może coś jeszcze wpadnie ciekawego. Z tanich to Pny króluje ale liczę że Asus Tuf w dobrej cenie będzie.

A tak btw. Kilka dni temu był Zotac Trinity OC 4070Ti za 3420 ale byłem akurat w pracy, być może coś się ruszyło z promocjami a niebawem dni Amazon Prime. 😅 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ceny kart graficznych i podzespołów niektórych poszły do góry, trzeba czekaćna luty może będzie taniej.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Kriso81 napisał:

ceny kart graficznych i podzespołów niektórych poszły do góry, trzeba czekaćna luty może będzie taniej.

Chyba do czarnego piątku podrożeje bardziej przed świętami. Ja w ostatniej chwili przed podwyżką zdążyłem kupić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Proxxximus napisał:

Niestety była to oferta tylko do 17. Wróciłem do domu 17:07 i po ptakach niestety 😅 W przyszłym tygodniu składam kompa także dopiero za kilka dni bym ją testował, trudno może coś jeszcze wpadnie ciekawego. Z tanich to Pny króluje ale liczę że Asus Tuf w dobrej cenie będzie.

A tak btw. Kilka dni temu był Zotac Trinity OC 4070Ti za 3420 ale byłem akurat w pracy, być może coś się ruszyło z promocjami a niebawem dni Amazon Prime. 😅 

Ja patrzyłem jakoś przed 17 i tam było napisane, że jak zamówisz do godziny 17 to jutro będzie u Ciebie, nie dopatrzyłem, że to ogólnie promocja do 17, trzeba było klikać :boink:
Widziałem na peperze tego Zotaca, mimo, że nie chlałbym Trinity za cholerę to cena bardzo dobra za 4070Ti.

58 minut temu, Kriso81 napisał:

Ale i tak to się zmienia ciągle, jeszcze kilka dni temu można było kupić bardzo dobrego Gainwarda Phoenix z 4200zł na 3800zł  na drugi dzień znowu 4200zł, albo przykład poniżej.

49 minut temu, Tombycz napisał:

Chyba do czarnego piątku podrożeje bardziej przed świętami. Ja w ostatniej chwili przed podwyżką zdążyłem kupić

Ty już kupiłeś po drugiej podwyżce za 3600zł, teraz była trzecia. Jak go miałem brać w połowie września to był za 3300zł dzisiaj 3800zł a chyba przedwczoraj za 4000zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ze względu na to że lubię sobie podłubac w Stable Diffusion i innych programach które bardzo lubią VRAM to postanowiłem przeczekać generację czwórek licząc naiwnie na to że moze generacją piątek będzie miała więcej VRAMU. Ale podejrzewam że bedzie jak zwykle czyli flagowa/topowa bedzie miała tyle ramu ile powinna zdaniem fanów mieć karta średnia , a karty średnie będą miały tyle żeby przez 2 lata bez zgrzytania zębami działały na nich jako tako gry 😌

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Oldman. napisał:

postanowiłem przeczekać generację czwórek licząc naiwnie na to że moze generacją piątek będzie miała więcej VRAMU.

Jak @kadajo wspomniał, może być różnie. Nvidia może obrać scenariusz dawania tyle samo VRAM, do karty o tej samej wydajności ... czyli możemy dostać RTX 5070 o wydajności 4070Ti więc z 12GB VRAM ... a taka ilość może nie być tak "atrakcyjna" za 2 lata, jak obecnie. ... albo nVidia może być zmuszona (z powodu takich a nie innych dostępnych kostek VRAM) dać 16GB w tej karcie (128bit GDDR7).

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Kyle_PL napisał:

Jak @kadajo wspomniał, może być różnie. Nvidia może obrać scenariusz dawania tyle samo VRAM, do karty o tej samej wydajności ... czyli możemy dostać RTX 5070 o wydajności 4070Ti więc z 12GB VRAM ... a taka ilość może nie być tak "atrakcyjna" za 2 lata, jak obecnie. ... albo nVidia może być zmuszona (z powodu takich a nie innych dostępnych kostek VRAM) dać 16GB w tej karcie (128bit GDDR7).

A ja myślę, że hejt na Nvidię za braki VRAMU jest tak duży, że raczej na pewno go zwiększą. Więcej VRAMU, szersza szyna + kilka jednostek CUDA/RT więcej na deser i już mamy fajną kartę. Nie trzeba architektury nawet zmieniać. 

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, kola01 napisał:

A ja myślę, że hejt na Nvidię za braki VRAMU jest tak duży, że raczej na pewno go zwiększą. Więcej VRAMU, szersza szyna + kilka jednostek CUDA/RT więcej na deser i już mamy fajną kartę

Pamiętaj, że NVidia ma zdecydowaną większość rynku, więc mogą to mieć jeszcze w d...

No chyba, że popyt nie konsumencki też ma zapotrzebowanie na to czego chcą gracze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 1.10.2023 o 11:18, wkamil73 napisał:

Ciekawe, może w nowszych rewizjach zmienili obroty jak w PNY :D 

U mnie nawet 860 jest a nie 890.

rYDPt3g.jpg

Oczywiście, że tak. Ale rozumiem, że rozmawiamy o minimalnych obrotach a nie obrotach przy określonym poborze, przy 430W na pewno u mnie też poszedłby wyżej niż 1000RPM.

Co ciekawe, u mnie chyba startują niżej, powiedziałbym, że od 50 stopni.

u mnie  słychać wentylatory dopiero od 60  przy power limit 70 mam 55-58 w grach tylko w tych z RT wstaja wentylatory bo jest 60-63 st

W dniu 1.10.2023 o 11:43, mozonek napisał:

A BIOS masz jaki ustawiony? Na cichym na bank długo czeka zanim podniesie wentyle. Aż sprawdzę jaki jest min i jaka mam wersje biosu 

silent mam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Kyle_PL napisał:

Na razie to nawet bym nie zakładał, że w ogóle zawita GDDR7 w nowej generacji lub ewentualnie w wybranych modelach. Tym bardziej, że nowa generacja pamięci zawsze na starcie jest droga. A oni mają dobry deal z Micronem na 6X poza tym jest jest coś takiego jak GDDR6+ do Samsunga do 27Gbps ;) NV maksuje marże na chipach także tutaj wygrają najtańsze rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Elegancja Francja Dawidy Bankowe! :D

PNY z oddziału EU zlitowało się i dziś mailowo dostałem plik aktualizacyjny z biosem 95.04.3C.40.C1, kilka kliknięć i sprawa załatwiona :D

Sprzęcior startuje od 1000RPM jak należy, niestety do cudownych wyników z testu TPU trochę brakuje ale domyślam się jest to mocno zależne od konkretnej sztuki (rozłożenie fabrycznej pasty) oraz zadanego obciążenia, do tego temperatura otoczenia etc, aktualnie prezentuje się to następująco pod największym możliwym obciążeniem jaki udało mi się zadać w CP 2077 (Path Tracing 1440P)

Full stock, zamknięta obudowa, temperatura otoczenia ~22,5'c (pod biurkiem ~24,5'c)

Full stock, OTWARTA obudowa, temperatura otoczenia ~22,5'c (pod biurkiem ~24,5'c)

UV 2835MHz/1.000V, zamknięta obudowa, temperatura otoczenia ~22,5'c (pod biurkiem ~23,5'c)

UV 2835MHz/1.000V, OTWARTA obudowa, temperatura otoczenia ~22,5'c (pod biurkiem ~23,5'c)

BIOS który otrzymałem: Baza TPU

LINK do pliku aktualizacyjnego (aktualizacja na własne ryzyko! ;)) - KLIK (po wypakowaniu należy postępować zgodnie z instrukcjami).

Przy tych ~1000-1100RPM z tła wyłoniły się cichutkie cewki :P Nie są bardzo głośne ale jednak nie są totalnie bezdźwięczne, ot, słychać je dopiero po zanurkowaniu pod biurko, z pozycji siedzącej nie bardzo jestem w stanie ich wyłapać, 3 na 10 w skali cewkofobii ;)

jakiś czas temu miałem RX 6700 XT Hellhound na testy to tam sekcja zasilania piłowała tak że przez ściszone otwarte słuchawki byłem w stanie je usłyszeć jak tylko w grze bywały nieco cichsze momenty.. BZZzzzzZZzzzZZZzz, tutaj nie ma o tym mowy :D

PS: Jak będę miał chwilkę to przy najbliższym czyszczeniu kompa wypakuję kartę i zważę ją wagą kuchenną, tak dla pewności czy aby przypadkiem ta podmianka biosu nie miała jakichś konkretnych powodów.. Co jak co ale przy otwartej obudowie na STOCK mamy ~1400RPM i kilka stopni więcej aniżeli widuje się to w recenzji TPU:hmm:

Tak czy siak z karty jestem już w pełni zadowolony, jednak śledztwo nie zostało jeszcze zakończone.. :E

PS II: Chociaż w tym teście przy ~205 watów poboru wygląda to całkiem spójnie z moją sztuką - https://www.tweaktown.com/reviews/10314/pny-geforce-rtx-4070-ti-xlr8-gaming-epic-rgb/index.html (screen z GPU-Z pod koniec recki) więc pewnie szukam już dziury w całym.

0tvUzuC.jpg

9T8CN87.jpg

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Reverse17 Elegantia Galia ;)

9 godzin temu, slawinho napisał:

u mnie  słychać wentylatory dopiero od 60  przy power limit 70 mam 55-58 w grach tylko w tych z RT wstaja wentylatory bo jest 60-63 st

silent mam

To ciekawe, może PL też ma tutaj coś do rzeczy jeżeli chodzi o krzywą wentylatorów. Nie sprawdzałem z PL, ale u mnie przy PL 100% na pewno wstają wcześniej niż 60 stopni. Rozumiem, że twoja obserwacja opiera się na monitoringu a nie na "ucho"? No bo pomiędzy "słychać" a "kręci się" jest spora różnica w Suprimie... przy 860RPM te wentylatory są zagłuszane przez wszystko inne co kręci się w obudowie. U mnie o pomyłce nie może być mowy, bo kartę mam zamontowaną pionowo, a buda na biurku, więc przez szybę jest kontrola "oczna" ;)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli generalnie wmiarę udana ta karta? RTX 4070 Ti XLR8 Gaming Verto Epic-X ? Czy może inna 4070 ti? W Gaming OC podoba mi się 4 lata gwarancji. Ta firma PNY porządna jest? Bo ja osobiście o niej wcześniej nie słyszałem. Pozdrawiam

Edytowane przez Silnoreki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, wkamil73 napisał:

@Reverse17 Elegantia Galia ;)

To ciekawe, może PL też ma tutaj coś do rzeczy jeżeli chodzi o krzywą wentylatorów. Nie sprawdzałem z PL, ale u mnie przy PL 100% na pewno wstają wcześniej niż 60 stopni. Rozumiem, że twoja obserwacja opiera się na monitoringu a nie na "ucho"? No bo pomiędzy "słychać" a "kręci się" jest spora różnica w Suprimie... przy 860RPM te wentylatory są zagłuszane przez wszystko inne co kręci się w obudowie. U mnie o pomyłce nie może być mowy, bo kartę mam zamontowaną pionowo, a buda na biurku, więc przez szybę jest kontrola "oczna" ;)

Zwracam honor w Metro Exodus teraz właśnie gram i wentylatory faktycznie od 50 st. startują ale tak ciche ze ich nie słychać. Wydajność masakryczna 150- 200 klatek ustawienia EXtreme z RT, Physx,Hairworks  bez mydełka dlssa w natywnej 2560x1440  w końcu monitor 165 hz jest wykorzystywany. Miedzy RTX 3080 a RTX 4090 jest przepaść chyba 100 % w niektórych grach róznicy . Ciekawe jak wyjdzie RTX 5090 pewnie wszystko zmiecie. 

Nie żałuje tych 1700 euro chyba najlepszy zakup do kompa w życiu, w końcu mam zadawalającą moc GPU ,no może CPU jeszcze blokuje ale czekam na Zen5 i 8800X3D czy będzie jakaś znaczący postęp.

Jak dobrze ze wykastrowanego RTX 4080 nie kupiłem. Który kompletnie jest nie opłacalny za 6000-7000 zł 

Edytowane przez slawinho

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, wkamil73 napisał:

Metro EE?

Tak czwarty raz  pierwsze na RTX 2080, potem dwa razy na 3080. Teraz na RTX 4090. Moja ulubiona gra i benchmark,

RTX 2080 sie meczył stracznie w RTX 3080 juz był zadawalajacy fps nawet bez Dlss a teraz to już prawie jak DooM Eternal na RTX 3080😊

Edytowane przez slawinho

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi