Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To pewnie przez kurs dolara. A nie, czekaj...😂

Edytowane przez bourne2008

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, Thimedes napisał:

Moore's Law is Dead

Serio ktoś tego gościa jeszcze bierze poważnie? 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@bourne2008 teraz to mam motywację, żeby poczekać na nowe wersje kart. Niech z tymi cenami idą tam gdzie pis 8:E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, Phoenix. napisał:

Ale niektórzy nadal będą pisał o jakimś topniejącym rynku gamingu. Chyba ze coś może topnieć na plus 😆

Wynik finansowy, a stan rynku, to są dwie różne i mogące być kompletnie odklejone od siebie sprawy.

Najprościej, najlepiej i najklarowniej byłoby to liczyć po prostu... w sprzedanych sztukach, a nie wyniku $.
Wtedy mamy prawdziwy "obraz rynku". 

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odnioslem sie do wyniku finansowego, a ten jest jaki jest, a nie do szero pojetego rynku gamingu. Pisac, ze sprzedaz kart w tym wypadku tonie to spore naduzycie. Takze nie mam zamiaru  dyskutowac o czyms co jest oczywiste i co pokazal raport, a policzone sztuki kart nie zmienia tez wyniku finansowego ;) Nvidia nie interesuje kto jakie karty kupil, tak samo mnie, wynik sie zgadza ? Zgadza. Inwestorow tez malo obchodzi kto jakie karty kupil, czy nvidia srzedala kilka kart z nisiego segmentgu czy jedna ktora zarobla za czterech. Wiec nie wiem po co na sile starasz mi sie tu cos udowodnic twierdzac ze policzenie mialoby jakis sens, wyniku to nie zmieni. Czekam do nastepnego raportu gdzie beda juz ujete wszystkie karty, zobaczymy jak ten rynek kart graficznych tonie :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bredzisz, ale takie Twoje prawo.
Jeżeli wywindują cenę kart 5090 super TI na 10.000.000 $ za szt. i sprzedadzą 10 szt. - a kupią je jakiś Ronaldo, Lewandowski i inny Cavil, i wynik finansowy nv będzie nadal w normie, to znaczy, że nic się nie zmieniło w rynku gamingowym PC i wszystko się zgadza? No litości... 

Ilość sprzedanych sztuk (!) obrazuje kondycję rynku.
Wynik finansowy jest wykładnikiem wewnętrznym dla firmy (ewentualnie inwestorów).

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Pioy napisał:

Serio ktoś tego gościa jeszcze bierze poważnie? 

Jak widać sporo ludków wciąż tego dzbanka bierze na poważnie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Juz napisalem ze mnie to nie interesuje kto jakie karty kupil. Odnioslem sie tylko do wyniku finansowego a ten sobie jak widac radzi. Co mialoby niby zmienic to kto jaka karte kupil w odniesieniu do raportu ?? Guzik by to zmienilo poza moze twoim zadowoleniem.

4 minuty temu, tomcug napisał:

Jak widać sporo ludków wciąż tego dzbanka bierze na poważnie :lol2:

Mozna nie brac go na powaznie ale jednak czasem wrzuci slajdy z wewnetrznych prezentacji ktore nie sa fejkiem jak w przypadku procesorow AMD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli nie widzisz różnicy, między wynikiem finansowym, a ilością sprzedanych sztuk - jako wyznacznikami oceny rynku - dyskusję kończymy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widze i nie wiem po co mi to tlumaczysz, ja odnosze sie to twardych licz z wyniku fiannsowego, ty natomiast wrozysz z fusow bo danych  na temat ilosc kart nie masz i miec nie bedziesz. Wiec jakiekolwiek stwierdzenia, ze rynek tonie jest bezpodstawny. EOT ;) .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, Phoenix. napisał:

Widze i nie wiem po co mi to tlumaczysz, ja odnosze sie to twardych licz z wyniku fiannsowego, 

Czyli nie oceniasz rynku, a wynik finansowy = powtórzę = dwie zupełnie inne i odległe od siebie rzeczy. Zresztą przekonasz się (nawet nie musisz czekać), jak WYNIK FINANSOWY ogólny nv będzie z ogromną górką (co oczywiste) przez zyski na samym AI, jak zrezygnują w końcu zupełnie z robienia GPU dla graczy i jak wcale nie wpłynie to na rynek PC Gaming. :) Wynik będzie rewelacyjny. A my będziemy kupowali karty AMD :).

14 minut temu, Phoenix. napisał:

ty natomiast wrozysz z fusow bo danych  na temat ilosc kart nie masz i miec nie bedziesz. 

Ilość sprzedanych kart, jest taką samą wartością liczbową, jak i wynik finansowy. Nie bardzo rozumiem, dlaczego nie miałbym poznać ilości sprzedanych kart, gdyby ktoś zechciał taki raport opublikować.
A jeżeli nie zechce opublikować... to, ciekawe dlaczego? ;)

Ale ponieważ, osiągi szybkościowe auta oceniasz wedle pojemności bagażnika, to...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli najpopularniejszą kartą po 6-7 latach jest 3060, to znaczy że przez 6-7 lat nastąpił realny wzrost możliwości o 2x (bo względem 1060). I ja się w to wpisuję i wymagania gier się w to wpisują, poza kilkoma wyjątkami przytaczanymi przez entuzjastów.

Tymczasem Switch 2 zaoferuje po 7 latach wzrost 7-8x. Dostrzegacie w czym problem? I tak, wiadomo że Switch 1 jest słaby i dlatego łatwiej wprowadzić tak duży wzrost.

Niemniej jednak, widzę po znajomych, że coraz mniej chętnie aktualizują kompy. Najchętniej aktualizują ci, którzy mieli rzęchy nawet na standardy roku 2015 czy 2016. Wiadomo, że jak miałeś i5-2400 to chcesz kupić np. Ryzena 3600X. Albo jak miałeś Radeona 7850, to chcesz kupić Radeona 6600 XT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Thimedes napisał:

Jeśli najpopularniejszą kartą po 6-7 latach jest 3060, to znaczy że przez 6-7 lat nastąpił realny wzrost możliwości o 2x (bo względem 1060). I ja się w to wpisuję

Zmieniłeś GPU! 😮😂 W dobrym slocie siedzi? :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Ilość sprzedanych kart, jest taką samą wartością liczbową, jak i wynik finansowy.

Owszem jest pod warunkiem, ze takie dane sie ma, ty ich nie masz, a chcesz dyskutowac i argumentowac "powietrzem". Dlatego ja oceniam tylko to co moge ocenic i nie wchodze w dalsza dyskusje.

3 minuty temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Czyli nie oceniasz rynku, a wynik finansowy = powtórzę = dwie zupełnie inne i odległe od siebie rzeczy.

W koncu zalapales ;)   Zeby dyskutowac o tym drugim koncu to trzeba miec powtorze jeszcze raz jakies dane, nie ma ich wiec nie podejmuje tematu tak jak Ty to starasz sie na sile.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Czyli nie oceniasz rynku, a wynik finansowy = powtórzę = dwie zupełnie inne i odległe od siebie rzeczy. Zresztą przekonasz się (nawet nie musisz czekać), jak WYNIK FINANSOWY ogólny nv będzie z ogromną górką (co oczywiste) przez zyski na samym AI, jak zrezygnują w końcu zupełnie z robienia GPU dla graczy i jak wcale nie wpłynie to na rynek PC Gaming.

Najgorszy jest monopol (a na drugim miejscu duopol). Jeśli Nvidia będzie mieć w obliczeniach typu AI czterech na prawdę mocnych konkurentów, to nie będzie aż tak wysokich cen. Jeśli wszystko będzie działać na CUDA, to możemy spodziewać się bardzo wysokich cen.

To ogólnie ludzi wina, że tak mało jest odpowiednio ambitnych osób, mogących dorównać Jensenowi Huangowi. Ponad osiem miliardów ludzi na świecie. Nie ma kto tworzyć konkurencji? Może jednak będzie konkurencja, są firmy, które próbują nią być.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Thimedes napisał:

Ile tych gier będzie?

Nie wiem. Tyle ile sobie wybiorę i uznam że warto zagrać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, Pioy napisał:

Zmieniłeś GPU! 😮😂 W dobrym slocie siedzi? :E

Sloty nie mają większego znaczenia. To Windows potrafi spaprać sprawę.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, Phoenix. napisał:

W koncu zalapales ;)   Zeby dyskutowac (...)

1. Ale Ty nadal nie załapałeś (wynik finansowy, jest wynikiem finansowym firmy (!) i nie jest oceną rynku (!) - tylko ewentualnie wartością tej firmy - i to na dany moment).

2. Ja z Tobą nie dyskutuję. Dyskusja ma na celu przekonanie drugiej strony, co do swojej racji. A ja tu nie przedstawiam żadnych racji. Ani swoich, ani nv. Przytaczam jedynie podstawowe terminy ekonomii / zarządzania (może nawet logiki). Równie dobrze możesz dyskutować z podręcznikami do ekonomii albo wikipedią. :).  

Ty czas mierzysz na litry, a kondycję rynku oceniasz wynikiem finansowym danej firmy. ;)
Podziękuję już. Życia szkoda ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Najprościej, najlepiej i najklarowniej byłoby to liczyć po prostu... w sprzedanych sztukach, a nie wyniku $.
Wtedy mamy prawdziwy "obraz rynku". 

No to obraz rynku jest taki, że już w Q2 sprzedaż kart wzrosła zamiast spaść jak każdego roku, oprócz tych lat gdzie krypto napędzało sprzedaż. I w Q3 pewnie też wzrośnie, ale na te dane z JPR trzeba jeszcze kilka dni poczekać.

uxAf4HACQFqxHoVqej2pdA-1200-80.png.webp

• Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, someI napisał:

No to obraz rynku jest taki, że już w Q2 sprzedaż kart 

Dzięki za w/w. 👍

1. To nie jest realny obraz rynku! Rynek to wynik finansowy! No i... takich wyników ilościowych się nie podaje (!) i nigdy się o nich nie dowiemy! (sarkazm) ;)

2. Jeżeli oceniasz wyłącznie "dwie ostatnie kropeczki" wykresu względem siebie, to sprzedaż wzrosła (minimalnie), ale... jak spojrzysz na cały wykres w zakresie 2017... vs dziś, to... nie mamy właśnie zatrważającego obrazu - jednak topnienia zainteresowania GPU? 16 mln vs 6 mln szt. to jest faktycznie zastraszający progress i pęd rynku! A nie czekaj... nv ma dobre wyniki, to można sobie ten wykres... (sarkazm) ;)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

16 mln to była górka pierwszego krypto szału. Jajco nie gaming. Rok później spadliśmy na 7.4, to nawet większe załamanie sprzedaży niż w  2022.

Rynek discrete GPU trochę się kurczy, głównie dlatego, że go APU stopniowo wygryza, ale nie tak jak sugerujesz rzucając takie liczby.

Edytowane przez someI
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
39 minut temu, someI napisał:

16 mln to była górka pierwszego krypto szału. Jajco nie gaming.

Fakt, i przyznam się bez bicia, że kompletnie nie śledzę rynku krypto sprzed ostatniego boomu.

39 minut temu, someI napisał:

Rok później spadliśmy na 7.4, to nawet większe załamanie sprzedaży niż w  2022.

Tutaj, to już można grubą rozkminę poprowadzić, bo mamy kilka składowych, które były niepoliczalne i nieprzewidywalne. Nie dosyć, że skutecznie zamieszało samo crypto, to do tego wjechał covid. Takie dwie "klęski żywiołowe" w pakiecie "nawet fizjonomom się nie śniły" ;). Pewnie powstała masa książek z "nową ekonomią" po tych akcjach. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
51 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

1. Ale Ty nadal nie załapałeś (wynik finansowy, jest wynikiem finansowym firmy (!) i nie jest oceną rynku (!) - tylko ewentualnie wartością tej firmy - i to na dany moment).

2. Ja z Tobą nie dyskutuję. Dyskusja ma na celu przekonanie drugiej strony, co do swojej racji. A ja tu nie przedstawiam żadnych racji. Ani swoich, ani nv. Przytaczam jedynie podstawowe terminy ekonomii / zarządzania (może nawet logiki). Równie dobrze możesz dyskutować z podręcznikami do ekonomii albo wikipedią. :).  

Ty czas mierzysz na litry, a kondycję rynku oceniasz wynikiem finansowym danej firmy. ;)
Podziękuję już. Życia szkoda ;).

Błąd. Dyskusja to wymiana myśli a nie wyścig aby koniecznie przekonać rozmówcę :)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, MarcoSimone napisał:

Błąd. Dyskusja to wymiana myśli a nie wyścig aby koniecznie przekonać rozmówcę :)

Idziemy w "miodkowanie". ;) Dla mnie dyskusja, to taka mała jatko-zadymka (wraz z emocjami). 
Rozkminka bez emocji i na zimno (wymiana myśli), to debata. Ale... luzik. ;)
Pogadalim sobie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, @lek napisał:

Ceny RTX 4080 znowu poszybowały do góry o średnio 300pln🤮

Chyba faktycznie czas sprzedawać 8:E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi