Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Stjepan666 ktoś już wrzucał tutaj linka z tym tematem, więc żadna nowość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, Doamdor napisał:

Naprawdę ?

Naprawdę, to co wkleiłeś nie ma nic wspólnego z tym jak taki eagle przykładowo który ma i tak lepsze chłodzenie od windforce sie zachowuje w zamkniętej średniej klasy obudowie, ja musiałem robić UV i modyfikować krzywą aby nie wstydzić się oddać takiego pc aby to działało na przyzwoitym poziomie :] 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Krzywą wentylatorów można zmienić, UV można zastosować, jak widać na testach, chłodzenie jest w zupełności wystarczające do tej karty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z uv i krzywa tak, jako plug and play to nie powiedziałbym chyba że ktoś lubi 70c i 2000rpm na stock zdecydowanie lepiej dołożyć stówkę/dwie i wziać palita jetstream czy gainwarda panther. Testy są często robione na open benchu, ktoś kupuje karte i szuka po forach i youtubach porównań bo ma kilka stopni więcej w obudowie :] sam tak szukałem dawniej :E 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to raczej modele kart ci się pomyliły, bo na stock wygląda to tak.

thermals-gpu.png

thermals-memory.png

Acoustics.png

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Send1N napisał:

Z uv i krzywa tak, jako plug and play to nie powiedziałbym chyba że ktoś lubi 70c i 2000rpm na stock zdecydowanie lepiej dołożyć stówkę/dwie i wziać palita jetstream czy gainwarda panther. Testy są często robione na open benchu, ktoś kupuje karte i szuka po forach i youtubach porównań bo ma kilka stopni więcej w obudowie :] sam tak szukałem dawniej :E 

Przypominam, że gro testów na temp jest robionych w jakimś furmarku, a w grach to na ultra ultra hiper 8K, czyli w skrajnych warunkach. Te modele co napisałeś gwarantują cichszą pracę układu, ale układy dual też dają radę spokojnie, poza MSI Ventus oczywiście którego nikt nie powinien brać pod uwagę.

9 godzin temu, Doamdor napisał:

No fajnie, bo ludzie wklejali tutaj też testy w których Windforce dochodzi do 80C a Eagle jest dużo lepszy ok 10C chłodniej. Jetstream w tych źródłach to inna liga na plus jednak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pany w co celować?

MSI GeForce RTX 4080 SUPRIM X 16GB GDDR6X

MSI GeForce RTX 4080 Gaming X Trio

Gigabyte Aorus GeForce RTX 4080 Master 16GB GDDR6X (fajny ale strasznie szeroka ta karta)

GIGA RTX4080 GAMING OC-16GD

Edytowane przez morfeusz747

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z obecnymi ventusami jest coś nie teges.
Miałem rtx 3070 duala, a potem też tripla i ten potrójny g dawał, do tego gpu trafiło się gorsze i kopało na niższych taktach na wyższym napięciu ;)

Fakt faktem do grania w takiego metro czy cyberpunka  na sensownych obrotach w  tak
1600-1750 rpm  max potrzebny był uv, ale ta karta nie była tak tragiczna nawet.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mimo że karty są dostępne i chiński skup chyba nie naruszył zapasów w EU (jeszcze?) to ceny odjechały razem z peronem, w lipcu za używanego phantom GS zapłaciłem 5900 PLN, teraz nie ma używek w cenie poniżej 7000 PLN ;(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Everyman napisał:

Przypominam, że gro testów na temp jest robionych w jakimś furmarku, a w grach to na ultra ultra hiper 8K, czyli w skrajnych warunkach. Te modele co napisałeś gwarantują cichszą pracę układu, ale układy dual też dają radę spokojnie, poza MSI Ventus oczywiście którego nikt nie powinien brać pod uwagę.

No fajnie, bo ludzie wklejali tutaj też testy w których Windforce dochodzi do 80C a Eagle jest dużo lepszy ok 10C chłodniej. Jetstream w tych źródłach to inna liga na plus jednak.

Coś mi się nie chciało wierzyć, że aż 10 stopni chłodniej jest na Eagle względem Windforce. Wklepałem pierwszy lepszy test, nie wiem jak rzetelny, ale wychodzi na to, że jest praktycznie tak samo, z tym, że Eagle ma jeszcze wyższe RPM wentyli przy takich samych temperaturach jak Windforce.

Wszystko zależy od ceny, ale przez długi czas taki 4070 Windforce/Eagle chodziły po tyle samo co Palit JetStream/Gaindward Panther, więc moim  zdaniem dużo lepszy wybór to JetStrwam/Panther, gdzie bez ustawiania krzywych, po wyciągnięciu z pudełka, mamy lepsze temperatury przy RPM 1100-1300 w dodatku ciszej. Teraz widzę niestety ceny tych dwóch poszły w górę.

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niby ceny 4090 odjeżdżają w nieznane a foundersy na oficjalnej stronie spadły do 8199zł - szkoda, że nagle się wyprzedały 🤭

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
43 minuty temu, yrgna napisał:

@skunRace A co sądzisz o Asus Dual?

Najlepszy z 2 wentylatorowych, spokojnie konkurujący z niektórymi 3 wentylatorowymi w zupełności wystarczający do 4070 żeby było cicho i chłodno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, Doamdor napisał:

thermals-gpu.png

aha czyli windforce z 3 heatpipe jest lepszy od eagle i na tym wykresie prezentuje temperatury jak asus tuf :E na 100% jest to wiarygodne ;) chyba że chłop miał 15c w pomieszczeniu jak go robił i na takim tufie u niego było by z 55 max temp, aż jestem ciekawy kiedy ktoś kupi tego WF i powie jak to się w przeciętnej obudowie w 22c temp otoczenia zachowuje, może faktycznie to jakiś rodzynek 🤭

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciwość kryptowalutowców oraz resellerów wywołała zwiększoną chciwość producentów GPU, co wywołuje niezadowolenie u graczy, twórców gier oraz zmniejszoną sprzedaż ilościową kart przeznaczonych głównie do gier i innej grafiki 3D.

Jeśli bańka AI pęknie, to firmy jak Nvidia mogą żałować utraty dobrej woli i zaufania graczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wątpię ze banka AI pęknie, chyba że chodzi ci ze stanie się samoświadome jak Skynet i pierwsza zginie Nvidia :E

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może jakiś januszex :E albo po prostu właściciel nie mówi wszystkiego i była po prostu zakupiona gdzieś na jakimś serwisie ogłoszeniowym od prywatnej osoby jako nówka bez gwary. Filmik tak tylko po przewijałem, ale w ~6 minucie gościo mówi i pokazuję, że karta już była wcześniej grzebana, była wymieniana kość pamięci. Plomba była, ale plomba to żaden problem.

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co nie zmienia faktu, żeby w takiej karcie jak 4070Ti rozwalić to problematyczne złącze, to trzeba mieć mocnego pecha.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ewidentnie czegoś właściciel nie mówi, niby nowa i sklep odmówił gwarancji, a wymieniana była jedna kość pamięci i grzany kondensator. Orientuje się ktoś ile mniej więcej kosztuje taka wymiana złączą ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"400 - 500 zł" - napisane w komentarzu na yt

Edytowane przez diggerx
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, lukadd napisał:

ale w ~6 minucie gościo mówi i pokazuję, że karta już była wcześniej grzebana

Zawsze jak oglądam takie filmiki gdzie półroczna karta idzie na prywatny serwis, to finał zawsze jest ten sam - BYŁO grzebane. 

Edytowane przez RTX4090
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, skunRace napisał:

Coś mi się nie chciało wierzyć, że aż 10 stopni chłodniej jest na Eagle względem Windforce. Wklepałem pierwszy lepszy test, nie wiem jak rzetelny, ale wychodzi na to, że jest praktycznie tak samo, z tym, że Eagle ma jeszcze wyższe RPM wentyli przy takich samych temperaturach jak Windforce.

Wszystko zależy od ceny, ale przez długi czas taki 4070 Windforce/Eagle chodziły po tyle samo co Palit JetStream/Gaindward Panther, więc moim  zdaniem dużo lepszy wybór to JetStrwam/Panther, gdzie bez ustawiania krzywych, po wyciągnięciu z pudełka, mamy lepsze temperatury przy RPM 1100-1300 w dodatku ciszej. Teraz widzę niestety ceny tych dwóch poszły w górę.

Niezły zawrót głowy z tymi Gigabajtami.  Tochę się machnąłem, bo Eagle w teście jutubowym HWU jest 6C chłodniejszy od Windforce, cenowo od 2899 do nawet 3300. A jest jeszcze Gaming, który w niektórych sklepach zbliża się do 3500zł. Ogólnie jak zacząłem szukać 4070 dla siebie to szok jak może na trzech wiatrakach być temp w hotspocie na pułapie 72C.

21 godzin temu, Send1N napisał:

aha czyli windforce z 3 heatpipe jest lepszy od eagle i na tym wykresie prezentuje temperatury jak asus tuf :E na 100% jest to wiarygodne ;) chyba że chłop miał 15c w pomieszczeniu jak go robił i na takim tufie u niego było by z 55 max temp, aż jestem ciekawy kiedy ktoś kupi tego WF i powie jak to się w przeciętnej obudowie w 22c temp otoczenia zachowuje, może faktycznie to jakiś rodzynek 🤭

Z tym 21C otoczenia to w Polsce przez jakieś 3 miesiące tej temperatury nie ma w ogóle, raczej 25-28C. Szkoda by było jakby się karta trotlingowała.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy może jakaś dobra duszyczka mogłaby pomóc w aktywacji gry Alan Wake 2? Mam 4080 ale kupionego przed promocją z tą grą i już kodu wpisać nie mogę. 

Przypisywać kod do konta GE można do 1.01.2024.  Nvidia wprowadziła nowe zabezpieczenie i aktywować można tylko na karcie kupionej w okresie promocji, na której nie była aktywowana żadna inna gra

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi