Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, crux napisał:

Używam Chrome i nigdy nie widziałem owej szachownicy, oby jak najdłużej ;)

Ja to samo 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam Firefoxa i czasami widzę ale tylko na YT.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

- widziałeś spaloną wtyczkę 4xxx?

- nie, ale za to widzę szachownice

🤗😁

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nvidia coraz gorzej z tymi sterownikami.
3 dni temu wypuścili 546.29 bez ANI JEDNEGO NAPRAWIONEGO BUGA z poprzednich, po jednym dniu od razu wrzucili hotfix 546.31.
I wczoraj na CP2077 żeby korzystać ze wszystkich wodotrysków patcha 2.1 zainstalowałem po DDU ten najnowszy sterownik hotfix nvidii i pierwszy raz na mojej 4090 po jakimś czasie grania ujrzałem crash i nvlddmkm :E 

LntMuJK.png

Parodia i będzie jeszcze tylko gorzej dla graczy przez boom na AI i coraz wyższe procentowo przychody z innych dywizji niż gamingowa

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś mnie dwa miesiące temu podkusiło, żeby przewalić się po dłuższym okresie przerwy na sterowniki nvidia game ready i niebawem zakończę mój eksperyment. Wracam do nvidia studio bo w domu i tak więcej pracuję z obrazem niż gram. :P

Edytowane przez Grandal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja instaluje kazde po kolei i zero problemow  :szczerbaty:

Godzinę temu, fakeman napisał:

Nvidia coraz gorzej z tymi sterownikami.
3 dni temu wypuścili 546.29 bez ANI JEDNEGO NAPRAWIONEGO BUGA z poprzednich, po jednym dniu od razu wrzucili hotfix 546.31.
I wczoraj na CP2077 żeby korzystać ze wszystkich wodotrysków patcha 2.1 zainstalowałem po DDU ten najnowszy sterownik hotfix nvidii i pierwszy raz na mojej 4090 po jakimś czasie grania ujrzałem crash i nvlddmkm :E 

Jak masz oc lub uv kart nowy sterownik moze zmienic stabilnosc i trzerba czasem ustawic na nowo ;)

A jak nie masz zapasu to wywala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Phoenix. Ty to masz szczęście, a tak na poważnie wszystko zależy od konkretnej gry. Nvidia w jednym tytule poprawi wydajność, żeby w 3 kolejnych spartolić całkowicie stabilność. Jakość kolejnych sterowników cały czas spada, a lista błędów do poprawienia rośnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 6.12.2023 o 17:09, wkamil73 napisał:

- widziałeś spaloną wtyczkę 4xxx?

- nie, ale za to widzę szachownice

🤗😁

Właśnie szachownica na oledzie mnie nawiedza bardzo często.  Na starym monitorze nie widziałem ani razu, 1440p 165hz ;). Windowsa nie zmieniałem. 

Ps. Jakie korzyści są z instalacji sterownika "studio" ?

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sterownik Studio niczym się nie różni od reszty.

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, fakeman napisał:

...po jakimś czasie grania ujrzałem crash i nvlddmkm :E 

To nie Twoja wina, po prostu Nvidia ciągnie ten błąd już kupę czasu i nic z tym nie robi, jest to bardzo rzadkie zjawisko i każdy może tego doświadczyć tylko, że wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 6.12.2023 o 07:53, madDog napisał:

Do tego chrome://flags i zmieńcie Choose ANGLE graphics backend na D3D9.

W Vivaldim nie ma czegoś takiego...

Wuj mówi:

"Adjust ANGLE graphics backendIn a new Chrome (or any Chromium browser such as Edge, Vivaldi, or Opera) tab, enter chrome://flags/#use-angle into the URL bar and click enter. Under “Choose ANGLE graphics backend” change the selection from “default” to either “OpenGL” or “D3D9”. Click “Relaunch” to reboot Chrome.11 lis 2023"

W dniu 5.12.2023 o 21:29, misieq napisał:

możesz zerknąć jak działa Ci google maps na zdjeciach satelitarnych? bo ja też na vivaldim jade

A gdzie znaleźć ów zdjęcia satelitarne? 
Serio pytam bo nie wiem...

Edytowane przez Killer85
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Errora z kwadracikami miało bardzo bardzo długo. I tak naprawdę nie wiem co go naprawiło. System mam insidera więc co tydzień jest nówka sztuka, sterowniki również zaktualizowane - od około 2 tygodni nie ma już tego błędu. Najczęściej występował na YT. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na Win 11 też nic nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Killer85 napisał:

"Adjust ANGLE graphics backendIn a new Chrome (or any Chromium browser such as Edge, Vivaldi, or Opera) tab, enter chrome://flags/#use-angle into the URL bar and click enter. Under “Choose ANGLE graphics backend” change the selection from “default” to either “OpenGL” or “D3D9”. Click “Relaunch” to reboot Chrome.

Zrobiłem to, dałem opengl, dam znać czy coś się zmieniło.

Edit: Znacząco wzrosło zużycie mocy przez CPU.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 7.12.2023 o 22:22, caleb59 napisał:

To nie Twoja wina, po prostu Nvidia ciągnie ten błąd już kupę czasu i nic z tym nie robi, jest to bardzo rzadkie zjawisko i każdy może tego doświadczyć tylko, że wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy.

Dokładnie, mój kumpel to miał na 3060Ti często ja mając 3060Ti doświadczyłem tego ze 2 razy w ciągu roku.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po przetestowaniu tylko na OpenGL DX9 nie ma problemów za to zwiększa się znacznie zużycie procesora a co za tym idzie moc jaka pobiera. Wróciłem Do Default czyli DX11 bo ta "szachownica" aż tak nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależność sprzętowo/programowa. Jedni mają bardzo często inni rzadko, a co ciekawe trafiają się też tacy co od wielkiego dzwonu widzą "kwadraciaki". 

U mnie na DX11 ten problem nie jest mocno drażniący, raz - dwa na dzień po sekundzie nie doprowadza mnie jeszcze do szału. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@RTX4090 aż sam siebie zacytuję...

W dniu 6.12.2023 o 10:29, caleb59 napisał:

Dobre wieści. Poprawka nareszcie została ogłoszona przez Microsoft i znajduje się w Windows 11 Beta i Canary build 22635 oraz 26002, prawdopodobnie za jakiś miesiąc trafi do oficjalnego obiegu przez Windows Update. Nie wiadomo jak będzie to wyglądało w przypadku Windows 10 - czy w tym samym czasie czy też nieco później.

A i powtarzam po raz n-ty - nie bawcie się w jakieś wewnętrzne, ukryte i inwazyjne opcje w Chrome, wystarczy uruchamiać przeglądarki z parametrami:

--disable-direct-composition --disable-features=DCompPresenter

To dotyczy każdej przeglądarki opartej na Chromium.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozwiązuje, pierwszy parametr to za mało ale oba omijają już skutecznie ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja pisze o twoim rozwiązaniu. Jak zmieniłem rendeorwanie to faktycznie rozwiązało ten problem szachownicy ale pojawił się inny wiec...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli to było związane z Windowsem - potwierdzam problemu już nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale łatka chyba jeszcze nie wydana :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi