Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Taa. Konkurencja.

AMD: AI, AI, AI! dużego Radeona 7xxx kasujemy, a w 8xxx damy tylko mid-end bo po co.

Intel: Best I can do is 192bit. Take or leave it. But please, take it.
Seriously.
Buy it.
I beg you.
PLEEEEAASE! Cause otherwise they'll close our whole damn GPU division...

Jakby konkurencja faktycznie była, to 4070Ti Super z 64MB cache (bo ten realny raczej będzie za słaby aby zasługiwać na nazwę x70) kosztowałby właśnie te 1500, czyli 2500zł na dzisiejsze max.

Jak będzie jeszcze tylko trochę gorzej, to ludzie będą wykręcać GPU z konsol PS6 albo intalować tam linuxa i się okaże, ze mają za 2000zł GPU o wydajności karty do PC za 10000. ;)

Ale zgoda, że nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej. 5070tka zwana 5080 lub 5090tką za 9000 to jest dokładnie to, czego się spodziewam po Nvidii w 2025 lub 26r.

Dadzą lepsze AI. A na miejscu konkurencji to ja bym w ogóle nie dał ani tranzystora na GPU, tylko AI. Włączasz grę, a AI obrabia każdy piksel, gdzie np. odpalasz Cyberpunka, a zamiast tego na monitor leci film przyrodniczy, goła Duda i cycki na ekranie, w porównaniach słupki już nie wydajności a subiektywna ocena recenzenta nt. tego jak mu się podoba to co widzi i słupek tutaj na 3x taką długość jak w kartach Nvidii i AMD. Sukces na miarę 3dfx VooDoo i pokój na świecie.

Edytowane przez Ronson
  • Haha 1
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Phoenix. napisał:

Czyli 4070tiS to najwiekszy kastrat 😂

PCMR który się darł że nie kupi 70 Ti bo to kastrat a teraz chce kupić TiS bo ma 16GB 

Side-eye-monkey GIFs - Get the best GIF on GIPHY

monkey gifs | WiffleGif

• Haha 11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@Ronson Dokładnie. ;)
Co zrobił Samsung z premierą swojego S24?
Dołożył AI (tylko!). AI staje się w fonach tym, czym jest w GPU - RT / DLSS & FG. ;)

Tylko ten najnowszy model to ma - rewolucja - więc "musisz" zmienić !
By się po roku okazało, że to jednak 90% soft i Twój stary (a wymieniony już za wór siana) fon, też może mieć AI. ;)

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

s24 i s24+ exynos :D

s24 ultra snap

Te dwa pierwsze iphono-podobne z wyglądu ten ostatni cegłowaty. Szkoda, że dali exynosa dla mnie to przekreśla te telefony a widziałem ładne promocje. Chyba sprzedaż nie idzie.
Największy plus to 7 letnie wsparcie. Ale skoro chwalą się wsparciem i AI to musi być bieda w ewolucji.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

@Ronson Dokładnie. ;)
Co zrobił Samsung z premierą swojego S24?
Dołożył AI (tylko!). AI staje się w fonach tym, czym jest w GPU - RT / DLSS & FG. ;)

Tylko ten najnowszy model to ma - rewolucja - więc "musisz" zmienić !
By się po roku okazało, że to jednak 90% soft i Twój stary (a wymieniony już za wór siana) fon, też może mieć AI. ;)

Ciekawe czy to AI działa bez połączenia z siecią... :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To gratuluje każdemu który kupi ten telefon z myślą o tym "AI" 😂

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AI to ja już miałem w telefonie Oppo Reno 3 Pro, który wspomagał przy robieniu zdjęć ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale pomagał zrobić te foty tobie czy chińskiemu rządowi ? 🤣   

• Haha 10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie nie wiem, mam je nadal na telefonie 8:E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jak myślę o AI, to mam na myśli Dawida 8 z Prometeusza, androidkę z Ex Machiny, Mroczną Erę Technologii z Uniwersum W40k, dzieje się to między 3 a 15 Millenium, to jest AI, to co my mamy to zwykłe algorytmy, nawet w naszych dżiforsach, a kurtka nie dożyje czasów prawdziwego Cosmic AI chociaż by chciał. :E 

tumblr_ouorr249qy1tp8ll3o1_500.gif

• Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie GLaDOS z Portala ? :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Keken napisał:

s24 i s24+ exynos :D

s24 ultra snap

Te dwa pierwsze iphono-podobne z wyglądu ten ostatni cegłowaty. Szkoda, że dali exynosa dla mnie to przekreśla te telefony a widziałem ładne promocje. Chyba sprzedaż nie idzie.
Największy plus to 7 letnie wsparcie. Ale skoro chwalą się wsparciem i AI to musi być bieda w ewolucji.

Obadamy co to potrafi.

oGB09wb.png

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, kadajo napisał:

Gdyby hotspot miał takie znaczenie to by układ miał throttling ustawiony pod niego, a nie pod cały chip. Nie bez powodu to się nazywa hot spot.
Napisze jeszcze inaczej, martwienie się że hotspot powiedzmy ma 80 stopni to tak jakby pisać ze GPU ma 70 stopni i bać się ze się uszkodzi lub zdegraduje.

I tak jest ustawione;) Możesz mieć 70stopni GPU i hotspot powyżej 100stopni to zobaczysz jak wentylatory zaczną wyć by zbić temperaturę.

Hotspot to nie jest żaden bajer tylko potencjalnie może uchronić przed uszkodzeniem GPU.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Ronson napisał:

Dadzą lepsze AI. A na miejscu konkurencji to ja bym w ogóle nie dał ani tranzystora na GPU, tylko AI. Włączasz grę, a AI obrabia każdy piksel.

Kolego muszę cię zmartwić, ale AI działa również na rdzeniach i nawet całkiem dobrze na rdzeniach CUDA, które mają karty NV - 

https://medium.com/@Anshumali_/the-most-fundamental-infrastructure-for-all-ai-nvidias-cuda-is-closed-source-1ac138b531c1

9 godzin temu, kadajo napisał:

Ciekawe czy to AI działa bez połączenia z siecią... :E

Podobno właśnie tak jest, te funkcje tlumaczeń itd działają bezpośrednio na smartfonie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"W tym wypadku chyba nie hold. Zablokowany kanał Sueski. Zaraz karty pójdą do góry. Dolar też idzie do góry. Krypo też idzie do góry. Coś mi mówi że taniej nie będzie"

Myślicie że może tak być?
Szklana kula mi się popsuła a i wróżbita Maciej nie odbiera :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Chyba każdy widzi jak z roku na rok psuje się sytuacja gospodarcza i polityczna na Świecie. Burzliwy czas.

Ja bym nie holdował, tylko brał to co mi teraz potrzebne i na co mnie stać.

Edytowane przez MarcoSimone
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, Killer85 napisał:

"W tym wypadku chyba nie hold. Zablokowany kanał Sueski. Zaraz karty pójdą do góry. Dolar też idzie do góry. Krypo też idzie do góry. Coś mi mówi że taniej nie będzie"

Myślicie że może tak być?
Szklana kula mi się popsuła a i wróżbita Maciej nie odbiera :D

A skąd to info? Póki co karty sprzedają się na tyle wolno, że raczej naokoło też IMO dopłyną ;)

A jeśli chodzi o krypto, czy mówimy o jakimś coinie PoW możliwym na GPU? 

Inna sprawa że IMO faktycznie takiej nie będzie w średnim okresie, po prostu widać że producenci nie tną cen, wolą sprzedawać mniej. Jak obniżki AMD dotrą do sklepów, a nowe supery 16-gigowe nasycą rynek to raczej się skończą ruchy cenowe. 

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
6 minut temu, Pioy napisał:

A skąd to info? Póki co karty sprzedają się na tyle wolno, że raczej naokoło też IMO dopłyną ;)

W TV mówili, że wyższy koszt transportu przełoży się na wyższe ceny. Sam nie wiem, czy tak będzie.

Edytowane przez wamak
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

8% szybciej od 4070 Ti to będzie poziom Radeona 7900 XT, nieprawdaż? 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Karta do zapomnienia, jak ktos czekal to sie rozczaruje, jedynie 4070S w tj samej cenie i szybsza to udany produkt.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Radio_Tirana napisał:

8% szybciej od 4070 Ti to będzie poziom Radeona 7900 XT, nieprawdaż? 

13% w SpeedWay

nie skupiałbym się na tych starych benchmarkach

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Phoenix. napisał:

Karta do zapomnienia, jak ktos czekal to sie rozczaruje, jedynie 4070S w tj samej cenie i szybsza to udany produkt.

Mimo wszystko, przy całym zj... rynku, lepiej w tej samej cenie dostać kartę 16 GB niż 12. Do tego jest szansa, że będzie relatywnie zyskiwac z rozdzielczością bo jednak 256-bit.

• Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Phoenix. napisał:

Czyli 4070Ti S ma byc o 15% wolniejsza niz 4080. Grubo. WIdzialem na proshopie, ze najlepsze wersje maja kosztowac 4,5-5k zl. Za tyle to mozna kupic jak sie dobrze poszuka uzywana 4080. Powodzenia dla kupujacych

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi