Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
53 minuty temu, aetern napisał:

Przemyśl, czy nie wolisz dorzucić trochę i mieć w przyszłej generacji spokój

Żeby to było takie proste, kupić i mieć spokój. W moim przypadku udało mi się to tylko z drukarką. Mam ją już kilka ładnych lat i jestem zadowolony.

Edytowane przez Dżony Bi
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, Paw79 napisał:

Może nie  pasywne, ale swego czasu AMD potrafiło upychać 290W w takie coś:

(275x109x36mm)

Widzę że vendorzy Nvidii postanowili w przypadku 4070TiS pójść tym tropem i wciskają 285W w chłodzenie o nieco innej konstrukcji, ale gabarytowo podobne:

(250x118x42mm)

Kultura pracy na AMD wyglądała tak:

;)

RTX 4090 :cool:

RTX4090-BLOWER-HERO.jpg

RTX4090-BLOWER-3.jpg

:szczerbaty:

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 godziny temu, lukadd napisał:

No, ale co zrobisz, przecież nie przesiądę się na AMD gdy nvidia mimo wszystko jest lepsza w gierkach. Zresztą dla 4090 to już totalnie żadnej alternatywy nie mają.

Osobiście jednak uważam, że z kolejną generacją nie będzie kolejnej pompy cen(przy założeniu, że na świecie nic więcej się nie powywraca). Ceny dopompowali wystarczająco na inflacji, cryptoi i covidowym boomie na elektronikę.

Według techpowerup możesz liczyć do 10% wincyj wydajności przy najbardziej obciążającym 4k na tym modelu względem zwykłego 4070ti. Cewki relatywnie niskie ryzyko, ale posłuchaj wentyli bo gainwardy lubią czasami siekę wstawić.

O co chodzi z tą "sieką" wentyli w Gainwardach? Coś nie tak z nimi? TUFa nie ma i właśnie rozważam zakup RTX 4070 Ti SUPER Phoenixa ewentualnie Palita Gming Pro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po prostu trafiały się częściej niż normalnie sztuki gdzie był nieprzyjemny dźwięk wentyli, łożyska, wibracje etc. No, ale to też loteria.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Doamdor

O Chryste jaki szajs, nawet jak na jakieś industry shit 😂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Doamdor napisał:

:szczerbaty:

O, elegancko. 6 kart to już moc. W końcu szansa na ponad 24fps w Cyberkunku PT w 4K natywnej. :szczerbaty:

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, skunRace napisał:

No właśnie dlatego ostatnio pisałem, że wszystko to co tańsze, ale dobre pod względem chłodzenia i zawsze było polecane jest za 3500-3600, gdzie już się powoli zbliżamy do 4070 TiS za 3950zł, jedynie Asus Dual 3000zł, a w podobnych pieniądzach powinny być też Palit JetStream, Gainward Panther, a chodzą o 500zł więcej od Duala. 

W ogóle co to za cena; miało być 200$ taniej za 4070 a w cenach polskich to jest jakieś 100zł. Myślałem, że kupując 4070 na początku grudnia ub. roku popełniłem ciężkie frajerstwo a tymczasem ceny 4070S są jakieś chore. To naprawdę nie jest segment ludzi, którzy ot tak dopłacają 400zł za zwyżkę wydajności w porywach wynoszącą 13%. W ogóle patrzę teraz po grach gdzie mi te 13% jest potrzebne no i nigdzie nie jest a jak za jakiś czas będzie to już wyjdzie seria 50xxS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

200$ taniej to ma byc 4080S, a 4070 mialo byc tansze 50$.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurna już nawet bym tego radeona wziął z nudów , ale też ani drgnie :E

Aż sobie z ciekawości zrobiłem porównanie do 3080 w jedynej słusznej rozdzielczości 1440p z testów PPC

7900XT - 34% szybciej bez RT i 4% szybciej z RT - cena 3400

4070 ti S - 29% bez rt, 38% z - 3950-4100 (może być ciut zaniżone bo Pure też miał MSI)

7900 XTX - 54% bez RT, 20% z - 4600 PLN

4080 S  >50% bez RT, >61% - 5100-5200 (plus 3-4% za superkę)

i w sumie to wychodzi circa 1k PLN za każde 10% :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo na razie 3080 nie opłaca się wymieniać na cokolwiek, szukacie na siłę usprawiedliwienia. Jak wymieniać to minimum na kartę +80% wydajności i tego trzeba się trzymać, a że 4090 spełnia te wymogi no to nic nie poradzimy. Dodatkowo 3080 jest jak lodu i na rynku wtórnym ma fajną cenę, tylko się cieszyć. 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wpis na szybko, ognisty ptak okazał się strzałem w dziesiątkę, chłodzenie jest totalnie "overpowered" bo po ponad godzinie gry w CP 2077 (2560x1440P, RT PT, DLSS Quality+FG) tak to wygląda :E:

UdtTzFi.png

NJD7IB0.png

Aż szkoda że minimalne obroty to 1150RPM bo spokojnie po UV myślę że z ~600-700RPM byłoby OK :D 

Oraz najważniejsze, CEWKI, są naprawdę ciche, muszę się schylić do PC (jest pod biurkiem) i wsłuchać w zupełnej ciszy aby je wyłapać, a jak już uda mi się rozpoznać to cykają bardzo gładko niskim tonem.

W dużym skrócie, cicho i chłodno, ognisty ptak zostaje w gniazdku :)

PS: Wentylatory u mnie ok, żadnych podejrzanych dźwięków nie zauważyłem.

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to spoko wygląda, ale DLSS i jeszcze FG nie jest najlepsze do testowania maxów, ale jak masz chwilę to weź na szybko demko Quake 2 RTX z steam i odpal na full z RT i 4k(DSR) do dociśnięcia załącz, styknie 10-15 minut grzania i daj znać jak będzie.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Mówisz masz, ~20 minut gry:)

TDIAF5Z.png

eO5qgGY.png

150% rozdzielczości oraz wszystko co mogłem włączyłem.

Edytowane przez Reverse17
  • Like 5
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Reverse17

zadowolony jesteś z kultury pracy tej karty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
9 minut temu, Reverse17 napisał:

Ukryj zawartość

150% rozdzielczości oraz wszystko co mogłem włączyłem.

UV jeszcze zrób :)
Ale chłodzenie mega skoro jest 30% RPM

Edytowane przez Killer85
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
10 minut temu, Reverse17 napisał:

Bardzo ładnie. Jedyne czego tu szkoda, to, że GPU ma minimalne obroty na 1150rpm, bo to by hulało jak głupie w wymagających grach na ~1000RPM przy minimalnym UV i nawet bez obniżania zegarów :E

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@Passt

Tak, nie mam jej nic do zarzucenia.. No może jak się teraz wsłuchałem w ciszy to pod pełnym obciążeniem przy tym QUAKE 2 RT to wentylatory względem takiego XLR8 co miałem wcześniej mają swój charakterystyczny cichy dźwięk (łożysk?), bardzo subtelny i trzeba się wsłuchać aby go wyłapać, ale to już naprawdę czepianie się na siłę (albo mi się wydaje już.. w każdym razie bardzo subtelna sprawa):hmm: Z pozycji użytkownika całość bardzo cicha i summa summarum jestem zadowolony.

@Killer85

Właściwie to pokrywa się całkiem dobrze z testem TPU:

https://www.techpowerup.com/review/gainward-geforce-rtx-4070-ti-super-phoenix-gs/39.html

Jest luks.

Edytowane przez Reverse17

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
52 minuty temu, Reverse17 napisał:

Wpis na szybko, ognisty ptak okazał się strzałem w dziesiątkę, chłodzenie jest totalnie "overpowered" bo po ponad godzinie gry w CP 2077 (2560x1440P, RT PT, DLSS Quality+FG) tak to wygląda :E:

UdtTzFi.png

NJD7IB0.png

Aż szkoda że minimalne obroty to 1150RPM bo spokojnie po UV myślę że z ~600-700RPM byłoby OK :D 

Oraz najważniejsze, CEWKI, są naprawdę ciche, muszę się schylić do PC (jest pod biurkiem) i wsłuchać w zupełnej ciszy aby je wyłapać, a jak już uda mi się rozpoznać to cykają bardzo gładko niskim tonem.

W dużym skrócie, cicho i chłodno, ognisty ptak zostaje w gniazdku :)

PS: Wentylatory u mnie ok, żadnych podejrzanych dźwięków nie zauważyłem.

Też byłem zdziwiony swoim Palitem Gaming Pro, mam identyczne temperatury w Cyberku z RT, czy Quake i to jest w sumie praktycznie to samo chłodzenie Palit=Gainward. Co najlepsze, że w mniej wymagających grach bez RT, nawet w Cyberpunku po wyłączeniu RT ledwo do 50 stopni dobija, przez to, że właśnie minimalna prędkość wentyli to 1150RPM i aż się prosi, żeby w takim wypadku śmigały sobie na 800RPM, przy 60 stopniach.

Przeglądając testy przed zakupem z tego powodu nie dołożyłem i to sporo do Gaming X Pro, których miałem kilka i zawse byłem zadowolony, czy Asus TUF, bo to chłodzenie wypada rewelacyjnie. Jedyny minus to minimalne RPM wentylatorów to 1150, gdzie przy Gaming X, czy Tufie spadały w okolice 800RPM. Karta jest i tak cichutka, przy tych 1150, bardzo delikatny szum, bez dziwnych dźwięków, ale pewnie przy 800 byłaby niesłyszalna nawet z uchem z boku ;)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
57 minut temu, Reverse17 napisał:

Polecam sie na przyszlosc :cool3: A tak serio to Gainward wykonal kawal dobrej roboty z chlodzeniem i cewkami.

Teraz, skunRace napisał:

Też byłem zdziwiony swoim Palitem Gaming Pro

Jak bralem 4080 to myslalem nad tym Palitem lub Gainwardem bo oba model prezentowaly sie super. Jednak palit w momencie zakupu nie byl dostepny w xkom. :D

• Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja już dwóch znajomych namówiłem i kupili właśnie Palita i chyba niejednego na forum, gdzie nie byli przekonani, ale jak im wysyłałem sreeny i pytałem, czy faktycznie chcesz tyle dopłacać do tych modeli które chcieli kupić to padło na Palita, jeden 4070S drugi 4070TiS. Ja też nigdy go nie miałem, na przestrzeni lat to zawsze Asus, Msi, Gigabyte, ale polubiłem się z Palitem/Gainwardem i testy przed zakupem się potwierdziły ;)

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
59 minut temu, lukadd napisał:

No to spoko wygląda, ale DLSS i jeszcze FG nie jest najlepsze do testowania maxów, (...)

Dokladnie tak. Wyłączenie ficzerów i ciężka praca na wysokich obrotach poci znacznie bardziej. ;)

3 minuty temu, skunRace napisał:

Ja już dwóch znajomych namówiłem i kupili właśnie Palita, (...)

Miałem Palita 1080ti i 3070.
Oba były znakomite i bardzo dziwiły mnie opinie wrzucania ich do wora padalców.
Ja byłem bardzo zadowolony i niemniej zaskoczony.

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak mi się skojarzyło z tym min. 1150 rmp  :E 

PC Then vs. Now - 9GAG

• Like 1
  • Haha 8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi