Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@JDM ProArt to nowa seria kart, a jakie może to mieć w sumie znaczenie to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
11 godzin temu, skunRace napisał:

Więc teraz pytanie do @Element Wojny, @*** ChOpLaCz *** pisaliśmy o tym samym, czy jesteście szczęśliwcami ?

Nie mam pojęcia. Chciałbym jednak żebyś wiedział, że ja sobie sam ustawiam wszystko w kompie - włączając w to manualne ustawienia GPU/CPU, wszystko w celu uzyskania jak największego komfortu pracy. 

W innych tematach bywało, że ja z kolei bujałem się z problemami, które według innych "nie istniały" albo "już dawno zostały wyeliminowane". Czasem wystarczy jedno złe ustawienie, jeden nieodpowiedni suwak, wpisanie jakiejś nieodpowiedniej wartości w jakimś miejscu, a czasem chodzi o stery, o model karty, typ procesora itd. Ilość zmiennych jest gigantyczna, dlatego twierdzenie że u mnie musi się coś dziać, bo dzieje się u innych, jest po prostu dziwne. Każdy z nas tutaj na forum ma jakieś mniejsze lub większe pojęcia o kompach, umiemy sobie radzić w trudnych sytuacjach. wymieniamy się doświadczeniami i tyle. Czemu u mnie nie ma tego problemu? Pojęcia nie mam. 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i tez jeszcze nalezy brac pod uwage co tutaj jest pomijane czasami to to ze ktos jesli ma jakis problem wcale nie znaczy ze ma syf w kompie albo jakies uszkodzone podzespoly

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, kadajo napisał:

@JDM ProArt to nowa seria kart, a jakie może to mieć w sumie znaczenie to nie wiem.

Nie takie nowe, prawie rok już to klepią.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pany, mam pytanie.

Ponieważ przymierzam się powoli do kupna RTX 4080 Super moja obecną kartę RTX 3080- chcę oddać braciakowi.

Moje pytanie brzmi: czy dobrej (chyba) klasy zasilacz (firmy XTR o mocy 750 watów), który był kupiony w 2016 roku pociągnie moją obecną kartę graficzną EVGA FTW3 RTX 3080, która sama potrafi ciągnąc  w największym stresie 390 watów.

Braciak ma proca intel i5 6600k i jak będzie zmieniał jednostkę podstawową na nowszą, zmieni pewnie też w/w zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, JDM napisał:

Nie takie nowe, prawie rok już to klepią.

A to nie wiedziałem. Jakoś niedawno mi wyskoczył 4080 ProArt a się zainteresowałem bo dość mały jak na 80 i myślałem ze to nowość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, Passt napisał:

(firmy XTR o mocy 750 watów),

Chyba chodzi Ci o XFX Black Edition, model XTR 750W? 

Bezproblemowo pociągnie, sporo osób używa 3080 na PSU 650W. 

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Element Wojny napisał:

Chyba chodzi Ci o XFX Black Edition, model XTR 750W? 

Tak.

4 minuty temu, Element Wojny napisał:

Bezproblemowo pociągnie, sporo osób używa 3080 na PSU 650W. 

Wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, kadajo napisał:

Ładne to ProART - szkoda tylko, że mają odchudzone chłodzenie względem STRIX.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego są takie małe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Kyle_PL napisał:

Coś zmienili w panelu? Jakieś dodatkowe opcje? Jakie są problemy?

Nie działa 10 bitowy kolor dla SDR.

Przestało mi działać przechodzenie między SDR a HDR

Zwiecha gier aż do wywalenia systemu.

Wróciłem do starszych - 0 problemu 

• Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie jakbyś miał Superka to wszystko by śmigało :E

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
46 minut temu, Passt napisał:

Pany, mam pytanie.

3080 gniotłem na 650W - wiadomo bez problemów.
Po roku - na "chwilę" testów - wsadziłem na niego 4090 i... kolejny rok 4090 (!) jechał na 650W, więc... ;)

12 godzin temu, skunRace napisał:

Więc teraz pytanie do @Element Wojny, @*** ChOpLaCz *** pisaliśmy o tym samym, czy jesteście szczęśliwcami ? Bo jak pisałem, problem znany i rozdmuchany, jednak u was jest w porządku. Więc o co chodzi, bo jednak nie wygląda to jasno i u jednego problem występuje, z kolei u drugiego nie :hmm:

Z drugiej strony ważne, że u każdego działa jedna i druga metoda, ale trochę mnie zaciekawiło z czym to jest związane. Chyba, że się nie dogadaliśmy w co wątpię. 

Już @Element Wojny napisał, i ja się podpisuję.

Po drugie - ZAWSZE i od lat - stroję kompa, gry, configi "pod siebie" - a nie "pod świat".
Dlatego czasami mam coś zapewne inaczej, niż powinno być, ale - póki mi to nie przeszkadza (nie widzę tego, nie mam świadomości, że coś jest nie tak) - to nie dłubię i nie rozkminiam.
Ja mam na sztywno - raz wbite w Riva = 120 fps (nawet nie "regulaminowe" 141-142, bo stać mnie na moim monitorze) i zapominam o temacie.
Nie wchodzę w Riva i nie dostrzegam, póki co, żadnych anomalii DLSS & FG (a może Ty byś je zobaczył?).

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie miałeś UV tego 4090, więc się nie liczy 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, skunRace napisał:

U mnie kompletnie nie grywalne, sterowniki 546.65, ale na wcześniejszych było to samo. Cyberpunk, Alan Wake 2, Wiedźmin 3 z RivaTuner i FG taka czkawka, że masakra. Mimo, że klatki blokuje to nie da się grać, za to w panelu nvidi jest idealnie. 

A tymczasem Nvidia na to...

Cytat

Please note: We’ve observed an issue where stutter will be introduced into gameplay if diagnostic tools are running such as Afterburner, HWiNFO, etc..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeden z powodów dla których długo zwlekam z aktualizacją sterów, kiedy już trafię na jakieś sensowne - nadal jadę na tych z września 2023. 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakiś absurd. Gdy tylko trafi się lamusowi, jakiś syf i szuka pomocy u fachowca, co słyszy?
A stery zaktualizowane? ;)

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
57 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Jakiś absurd. Gdy tylko trafi się lamusowi, jakiś syf i szuka pomocy u fachowca, co słyszy?
A stery zaktualizowane? ;)

Jak lamus dzwoni z problemem to nawet nie potrafi opowiedzieć o nim, tylko standardowe "działało i nie działa". 

Ja już jestem na tyle wypalony doradztwem,  że od razu daje jakiś termin i "przywieź mi skrzynkę", nawet mi się gadać nie chce. 

• Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja z kolei jestem strasznie zmęczony współpracą z supportem MS, szczególnie w kwestii MTR'ów i Surface Hubów.

Może ze 2 razy udało mi się trafić na kompetentną osobę, ostatnio mój ticket znowu trafił chyba do kogoś z Bangladeszu, piszę babce że po jakiejś tam aktualizacji mój pokój testowy kompletnie świruje a ta mi po kilku dniach odpisuje "czy próbował pan instalować najnowszą aktualizację" no a jej "no przecież napisałem że to właśnie po niej wszystko się wali!", po paru dniach dostałem wiadomość że obecnie nie ma dla mnie żadnych informacji, proszę regularnie przeglądać nasz Roadmap i sprawdzać dostępność kolejnych aktualizacji, ticket zamknięty miłego dnia... nasz wewnętrzny team MS miał z tego bekę przez pół dnia. 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znowu polecanie widzę zasilaczy 650 do kart TDP 300-400 W a potem czytasz panie karta cichutka, cewek nie słychać marzenie, no nic dziwnego jak suszara PSU wszystko przykrywa :E

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaraz zaraz przecież to zue AMD ma problemy ze sterami a na newidji wszytko zawsze działa? 🤔

• Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tyle, że nv pewnie ogarnie temat w 48h, a nie dekadę  ;)

14 minut temu, kadajo napisał:

Znowu polecanie widzę zasilaczy 650 do kart TDP 300-400 W (...)

Rozróżnij polecanie od "czy mi da radę stary zasilacz". ;)

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ktoś pyta to warto odpowiedzieć na plusy i minusy :)

Jak ktoś pyta czy RTX 4090 da rade z monitorem FHD to wszyscy zaraz elaboraty piszą ale zasilacze to tylko DA się panie będzie chodził, rok czasu tak działałem :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi