Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, kadajo napisał:

W wiedźminie jest czkawka u mnie nawet na 120. Może to kwestia że masz więcej pary w GPU ale to, czemu u @Phoenix. nie działa na 177 ?

Z tego co widze jest to uzaleznione od ilosci fps bo w spiderku mam ponad 200fps a lock na 177 powoduje cyrki.

Najwidoczniej jak blokada jest wysoko, a fps sporo ponad locka to czkawek nie ma, ale ja laga i tak czuje wieksze niz bez locka.

Co by tlumaczylo czkawke przy 60fps kiedy karta ma sporo wiecej pary.

Zrobilem maly test i to wiele wyjasnia, im wyzszy lock tym mniej problemow i nizszy lag. Zrobilem teraz locka na 120pfs przy wyswietlaniu ponad 200fps i obraz sam w sobie jest ok ale opoznienie jest tak wysokie ze nie da sie grac. Spiderek i lock na 60fps nie ma czkawek jak wiesiek ale lag juz jest tak duzy ze obraz reaguje w polowie sekundy po ruchu myszka :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Aż sobie zaraz zdejme zupełnie z rivy lock, a założę panelem nv. 

W Wiedzminie z Riva jest dokładnie u mnie tak jak na tym filmiku, obraz się co chwile zatrzymuje przy locku 60 fps w rivie (przy locku na 120 jak popatrzę w niebo to się znowu zatrzymuje ale mniej jak spojrzę przed siebie to jest ok ale FPS spada poniżej 120).
Jak zrobię locka ze sterowników nawet na 60 FPS to mogę normalnie grac. Pomijam kwestie laga bo tutaj to już indywidualna sprawa ja jestem zdecydowanie na niego bardziej tolerancyjny bo ogólnie nie grywam w HFR.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wiec jak kadajo zablokowales na 165 to czkawek nie ma i lag mniejszy. W moim odczuciu na kazdym locku jest lag bo czuje go nawet na 177 lock a im nizej tym gorzej, 120lock niegrywalne a 60 lock to mozna wziasc lyka piwa.

Jednym slowem niezaleznie od fps im wiekszy limit w riva tym lag jest mniejszy i mniej problemow, im nizej robimy locka tym wrasta lag i moga sie pojawic cyrki jak we wieksku.

Dla mnie temat wyjasniony :D

Zrobcie sobie test, max hz monitora lock i zmniejszajcie go w riva np o 20hz lock w dol i ruszajcie myszka. Oczywiscie z wylaczonym lockiem w sterach.

Dlatego najmniejszy lag jest bez jakiegokolwiek locka kiedy  fps jest uwolniony.  Pewnie lock na matrycy 240hz dawalby najlepsze odczucia.

Edytowane przez Phoenix.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no na myszce to jest horror :E

Na padzie jeszcze to toleruje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to temat wyjasniony, czas na piwko bo u mnie weekend zaczyna sie jutro jesli chodzi o ten tydzien :szczerbaty: :beerchug:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Niestety ale w moim Feniksie dziwny dźwięk o którym wspomniałem pogorszył się.. Wcześniej był subtelny i myślałem że ten typ tak ma, ale sami posłuchajcie jak to się teraz prezentuje od najniższych obrotów.. :hmm:

https://streamable.com/thqirl

Rezonuje po całej obudowie i nie jest to fajne.. A miało być tak pięknie :heu:

PS: sprawdziłem i żaden wentyl o nic nie ociera, dźwięk na moje typowo łożyskowy.

Chyba jednak zapoluje na TuFunia 

:E

Edytowane przez Reverse17

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wentylatory, w sobotę oglądałem Live z kanału Video Blog Tech i koleś mówił żeby uważać na Gainwardy bo wykonane średnie i często wracają na serwis z powodu wentylatorów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawdopodobnie ma to być Metro VR, więc meh.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pan niszczyciel marzen przyszedl :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, kadajo napisał:

Wentylatory, w sobotę oglądałem Live z kanału Video Blog Tech i koleś mówił żeby uważać na Gainwardy bo wykonane średnie i często wracają na serwis z powodu wentylatorów.

Ciekawe czy Pality mają kropka w kropkę te same wenty:hmm: Na oko tak.. No szkoda w każdym razie ale nie pozostaje mi nic innego jak pożegnać się z kartą, radiator zacny ale co z tego jak wenty ziemniaczane :heu:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wymien na inna sztuke po prostu, w gainwardach problem nie wystepuje w kazdej karcie. Miales peszka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Reverse17 napisał:

Niestety ale w moim Feniksie dziwny dźwięk o którym wspomniałem pogorszył się.. Wcześniej był subtelny i myślałem że ten typ tak ma, ale sami posłuchajcie jak to się teraz prezentuje od najniższych obrotów.. :hmm:

https://streamable.com/thqirl

Rezonuje po całej obudowie i nie jest to fajne.. A miało być tak pięknie :heu:

PS: sprawdziłem i żaden wentyl o nic nie ociera, dźwięk na moje typowo łożyskowy.

na Phantomie mam to samo, te wentyle na 1150 to jedyny słyszalny element kompa  :E 

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Recki rtx4080 super są jutro?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@T0TEK tak. Jutro o 15.00.

Mam pytanie: czy karty ASusa TUF mają mocno piszczące cewki ?  Czy to zależy od konkretnego modelu karty i zasilacza ?

Edytowane przez Passt
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Zależy od trafionej sztuki oraz tego jak się zgra z zasilaczem (teoria robocza).

Ale Asusy i MSI słyną niestety właśnie z głośnych sekcji zasilania, jednak to nie jest tak że nie da się trafić karty od nich ze znośnie pracującymi cewkami, ot, jest to trudniejsze.

Przykładowo ostatnio na Pepper jeden użytkowników chwalił się że trafił TuFika (mniejsza odmiana TUF'a :E) z całkowicie niemymi cewkami pod obciążeniem.. Aż ciężko mi w to uwierzyć no ale nie mam dowodów na to że bredzi :D Więc trzeba wierzyć że tak właśnie jest :)

https://www.pepper.pl/comments/permalink/17134867

Edytowane przez Reverse17
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie krótka piłka

Asus rog strix czy aorus master od Gigabyte 

Rtx 4090

Aorus około 600 tanszy

Glownie chodzi o kulturę pracy cewki itp 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja osobiście mam bardzo dobre doświadczenia z AORUSami, dlatego skłaniałbym się ku tańszemu. Strix zawsze wydawał mi się nierozsądnie wyceniony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

37Gb/s GDDR7 dla nowych GPU. 

https://www.techradar.com/pro/exclusive-samsung-to-showcase-the-worlds-fastest-gddr7-memory-next-month-37-gbps-is-a-big-improvement-for-gpu-but-others-are-catching-up

• 512-bit - 2368 GB/s (2.3 TB/s)
  • 384-bit - 1776 GB/s (1.7 TB/s)
  • 320-bit - 1480 GB/s (1.5 TB/s)
  • 256-bit - 1184 GB/s (1.2 TB/s)
  • 192-bit - 888 GB/s
  • 128-bit - 592 GB/s
Edytowane przez Smogsmok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie widzę przeciwskazań by Nv przycięła szynę i zrobiła 5070 128bit :E

• Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, kadajo napisał:

Ktoś już robił UV na swoim Superku ?

U mnie na rtx 4070 ti super trinity bez wersji z OC wygląda to tak :

Z OC ustawienia w MSI Afterburner wynik w 3dmark time spy 25083

UV ustawione na 975V wynik w 3dmark time spy 24113

oc.gif

uv.gif

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spoko, ja mam podobnie z podkręconym zwykłym Ti oczywiście wyższe taktowanie rdzenia. Czyli tak jak pisałem podkręcony Ti zrównuje się z Superkiem, dobry Superek po OC odskoczy pewnie tyle samo, ale z tego co widziałem tylko Strix tak potrafi z przetestowanych kart, zamyka trochę lukę do 80. Niestety PL wywala w kosmos ponad 360 W.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi