Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Warto tez sprawdzić jaki jest effective clock, czasem jest on znacznie niższy od core clock i wtedy karta tak naprawdę jest wolniejsza pomimo ze ma ustawiony wysoki zegar.
Idealnie jak effective c jest nie niższy niż 20Mhz od Core Clock.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
37 minut temu, michaelius33 napisał:

Moment - dopiero skumałem, że ten 4080 PNY jest klasyczny bez S - to chyba ten 2-3% wyższy wynik w 3dmarku jest mniej więcej zgodny z oczekiwaniem.

Czyli taki psikutas bez S 😆

Ale po procentach w porównaniu wyników dobitnie widać że to w sumie bez znaczenia tak naprawdę - różnice bardzo niewielkie.

Edytowane przez ibizpl
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, składam drugiego kompa, tym razem synowi ;) Coś tam sobie młody hajsu uzbierał, myślę więc by upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i dać młodemu do kompa moją 4070ti, a sobie wziąć 4080 :P Warto bawić się w  INNO3D GeForce RTX  z chłodzeniem cieczą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Zależy co kto lubi, taka karta wtedy ma sens jak procek też jest na wodzie, wtedy fajny custom loop robi robotę ale jeżeli masz już jakieś AiO na procku to nie bawiłbym się w tego inno3d, trzeba by doliczyć pompkę, chłodnice, wentyle, zbiornik itd, chyba że planujesz właśnie custiom loopa zrobić na całość wtedy tak.

Teraz zakumałem że pewnie piszesz o zwykłym 4080 bez S i tej wersji z chłodnicą AiO - to się nie wypowiem, myślałem że chodzi o tego nowego S z samym blokiem na karcie.

Edytowane przez ibizpl
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, Kaczkofan napisał:

Cześć, składam drugiego kompa, tym razem synowi ;) Coś tam sobie młody hajsu uzbierał, myślę więc by upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i dać młodemu do kompa moją 4070ti, a sobie wziąć 4080 :P Warto bawić się w  INNO3D GeForce RTX  z chłodzeniem cieczą?

Ojciec roku!

Sam wpadłem na ten sam genialny pomysł :D :D :D

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
10 godzin temu, RTX4090 napisał:

Po co panel który zajmuje niepotrzebne miejsce na dysku.

No. Ja SSD musiałem zmienić (!), bo mi się panel sterów nv nie mieścił.

Nie róbmy jaj. ;)

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsze testy Gainward GeForce RTX 4070Ti Super Panther OC 16GB.
Takie były temperatury po 6 minutach Furmarka

Gpu.jpg.4da04bd59d6473d0a6f4c62cb086a7b9.jpg

Tak na ucho dźwięk wentylatorów mniej przyjemny dla ucha niż w Gigabyte GeForce RTX 4070 SUPER GAMING OC 12GB GDDR6X przy zbliżonej ilości obrotów.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, lwampir napisał:

Ojciec roku!

Sam wpadłem na ten sam genialny pomysł :D :D :D

Kurrr... a ja mam córę!

I cały misterny plan w... ;)

• Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 11.02.2024 o 00:53, SylwesterI. napisał:

karta jest projektowana na 600W i tak ma działać , w czasie normalnego grania karta wciąga max 500W , czyli przez 99,9999999% czasu i to w momentach max użycia , z tego co obserwowałem to karta jak gram normalnie , nawet w wymagające tytuły to średnio kara bierze 400-450W

powtarzam wtyczka siedzi dobrze i siedziała dobrze , teraz pograłem w cp2077 i temperatura kabli to 50'C ale to jest średnie 400W poboru , nie jak w teście occt gdzie jak ustawisz 400W to będzie brało 100% czasu 400W , przy normalnym graniu, można odnieść że nic się nie dzieje , a jednak wtyczka się degraduje co pokazują testy na max obciążeniu stałą wartością 

wrzuciłem teraz org, przejściówkę dodawaną z kartą i po 15 min. na 600W stałego obciążenia nic się nie dzieje , kabel zamówiony 

Piszesz ze projektowana na 600W CHWILOWEGO poboru, dales jej 800W, czyli ponad 30% więcej i to w stress teście.
Temperatury pokazuja, ze masz przegrzane styki/utlenione zyly w stykach,  ale to przyczynileś się temu, także, mimo że nvidia dała ciała z tą wtyczką, to ty dałeś ciała z limitem.
Bardzo łatwo jest przegrzać styki, w których żyly są zaciskane (99% takich jest?), przerabiałem wiele aspektów prądu przy kopaniu na dużą skalę i atrakcji towarzyszących obciązeniu 24/7.

Jeżeli miałeś 20 stopni mniej przy tym samym obciążeniu to pozostaje Ci spróbować podmienić kabel zasilający kartę (utleniony na zylach) i obejrzeć piny w samej karcie czy są już przegrzane - inne kolory niż srebrny.

Edytowane przez adoado0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, kadajo napisał:

Warto tez sprawdzić jaki jest effective clock, czasem jest on znacznie niższy od core clock i wtedy karta tak naprawdę jest wolniejsza pomimo ze ma ustawiony wysoki zegar.
Idealnie jak effective c jest nie niższy niż 20Mhz od Core Clock.

Nie należy się w ogóle tym przejmować przekręcony rdzeń - niestabilność/wysyp sterownika brak spadku wydajności, przekręcona pamięć wchodzi korekcja błędów i spada wydajność. A napięcie na GPU nie ma żadnego wpływu co tam sobie hwinfo pokazuje pomimo, że wydajność się zmienia ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie wiem, zauważyłem tylko ze faktycznie jak jest duża różnica miedzy Effective C a Core C to karta wtedy ma mniejsza wydajnosc, inna sprawa ze te różnice nie są zbyt duże. Ale z tego co pamiętam aby zachować wysoki Effective C musiałem mieć wyższe napięcie niż sugerowała by to stabilność karty.
Nigdy chyba nie sprawdzałem jak się zachowuje EC do CC przy stockowym ustawieniu karty, sprawdzę sobie to dziś :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kadajo

to też zależy od limitu mocy jaka będzie różnica w EC vs CC, dla tego do benchmarków mam bios XOC, karta mimo tego że w takim port royal nie bierze nawet na otwartym limicie mocy więcej jak 580W to na biosie XOC EC praktycznie = CC, ostatnio nawet na innym forum pisałem z gościem który się zastanawiał czy w moich wynikach nie ma wałka, bo mu 3d mark pokazuje wyższe zegary na karcie a wyniki ma słabsze, pokazywało mu na CC 3150 u mnie 3090, pamięci takie same zegary, a u mnie wynik wyższy odczuwalnie, to jak sprawdził EC to przy 3120 miał EC i tak w okolicach 3020mhz, u mnie 3090 CC = 3080-3085 EC non stop

ale to tylko w benchmarkach , w grach bym sobie tym głowy nie zawracał , różnic praktycznie brak

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, adoado0 napisał:

Piszesz ze projektowana na 600W CHWILOWEGO poboru, dales jej 800W, czyli ponad 30% więcej i to w stress teście.
Temperatury pokazuja, ze masz przegrzane styki/utlenione zyly w stykach,  ale to przyczynileś się temu, także, mimo że nvidia dała ciała z tą wtyczką, to ty dałeś ciała z limitem.
Bardzo łatwo jest przegrzać styki, w których żyly są zaciskane (99% takich jest?), przerabiałem wiele aspektów prądu przy kopaniu na dużą skalę i atrakcji towarzyszących obciązeniu 24/7.

Jeżeli miałeś 20 stopni mniej przy tym samym obciążeniu to pozostaje Ci spróbować podmienić kabel zasilający kartę (utleniony na zylach) i obejrzeć piny w samej karcie czy są już przegrzane - inne kolory niż srebrny.

jakiego chwilowego poboru 600W? gdzie masz choć by wzmiankę o "chwilowym" poborze?

800W test trwał może z 8 sek. , tyle co włączyć , zobaczyć jak pobór skacze i wyłączyć

350W 6800xt latał godzinami na 500W przez dwa lata i problemu nie było, bo było porządne zasilanie (kable i gniazda), o badziewiu jakie nv wypuściła w kwestii zasilania pisałem od początku, to fanboje śpiewali o tym że ludzie wtyczki nie potrafią docisnąć, bo tak nv stwierdziła 🤣

Nawet niemiaszek derauer zmienił śpiewkę , na początku problemu nie było , nic się nie grzeje jest bajeczka, a miesiąc temu filmik , że jednak jego problemy z asusem 4090 to przez wtyczusie :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, kadajo napisał:

To nie wiem, zauważyłem tylko ze faktycznie jak jest duża różnica miedzy Effective C a Core C to karta wtedy ma mniejsza wydajnosc, inna sprawa ze te różnice nie są zbyt duże. Ale z tego co pamiętam aby zachować wysoki Effective C musiałem mieć wyższe napięcie niż sugerowała by to stabilność karty.
Nigdy chyba nie sprawdzałem jak się zachowuje EC do CC przy stockowym ustawieniu karty, sprawdzę sobie to dziś :D

Wiesz jaki jest problem z tym taktowaniem nie jest zgodne z zegarem referencyjnym. Na każdej karcie taktowanie zmienia się skokowo i wynika to z zegara referencyjnego. Effective clock dla CPU jest podane na jakiej podstawie jest wyliczany i ma związek z Cstate.

Edytowane przez sideband
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozpakowałem dziś swoja 4080SUPER Inno3D ichill , niestety brak czasu mnie dobił i nie zrobiłem tego wcześniej. Karta gigant prezentuje się elegancko ale zaniepokoiła mnie plomba gwarancyjna.

Czy ona tak powinna wyglądać na nowej karcie gdzie nic nie było nawet dotknięte? Wygląda jakby się ledwo trzymała, a nie chcę zostać bez gwarancji bo producent przysłowiowo dał dupy i wymyślił sobie jaką sterczącą naklejkę jeszcze źle naklejoną na krawędzi zamiast normalnych zabezpieczeń śrub.

Zdjęcie poniżej. Jeżeli według was jest coś nie tak to kartę zwracam bo dla mnie to kpina z klienta, dodam że karty nawet nie włożyłem do kompa.

https://ibb.co/TBBZzB2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No kiepsko to wygląda, a na antystatyku były jakieś nalepki zerwane? Może jakiś zwrot ci wcisnęli?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym zwrócił, bo jak się płaci to ma być wszystko ok. A propos ile zapłaciłeś ?? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
6 minut temu, ibizpl napisał:

No kiepsko to wygląda, a na antystatyku były jakieś nalepki zerwane? Może jakiś zwrot ci wcisnęli?

Wszystko nowe, karta kupiona w dniu premiery... Się człowiek cieszył z nowej grafy znalazł czas na rozpakowanie, a tu takie klocki. Zwracam to i zgłaszam od razu, żeby mnie nie oskarżyli że kur.. nową kartę otwierałem jak nawet w kompie nie była XD...

Zapłaciłem 5100...

Ale jestem wkur... Tym bardziej, że już te karty nie są dostępne...

Edytowane przez Bartekkx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdzie kupiłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Kurrr... a ja mam córę!

I cały misterny plan w... ;)

Ja mam trzech synów, nie stać mnie na tak szybki przerób sprzętu 😇

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, kadajo napisał:

Gdzie kupiłeś ?

xkom, oglądałem tą plombę z każdej strony i cały czas mnie zastanawia jak oni mogli puścić coś takiego zamiast od razu wymienić na fabryce, nigdzie z boku nie uszkodzona, jedynie na zgięciu. Wygląda to tak jakby te plomby były marnej jakości i każda plomba była naklejana ręcznie w fabryce i po prostu została zagięta do dołu i "pękła", ale ona jest jakby jeszcze przesunięta w bok. No i są tam jeszcze jakby dwie "niteczki", które też są przesunięte.

Nie chce jej nawet dotykać bo jeszcze odpadnie i to dopiero będzie klops 😓Dali by zwykłe naklejki na śrubki, nawet 4 i problem by znikł ale nie jakieś durne papierki łączące chłodzenie z PCB...

Dla mnie to jest kpina i już wiem, żeby od INNO3D trzymać się z daleka nawet jakby ich karty były super ciche i tanie bo to co dostałem to taka mina, że ja nie chce myśleć(zwykły Kowalski normalnie by się cieszył z grafiki, a później by mógł mieć tylko problemy przy ewentualnej awarii).

Jeszcze muszą mi ten zwrot uznać co nie jest oczywiste bo wiem jakie problemy potrafią robić sklepy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale niefart, oby ci to wymienili na inną kartę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Też bym chciał, ale niech pierw uznają zwrot. Jak kupowałem zastanawiałem się XTRIO czy ICHILL no i padło niefartem na INNO3D.

Wymienić pewnie nie wymienią bo karty nie są już dostępne a jak je dostaną to ceny pewnie ustawią +300zł na każdej :D

Edytowane przez Bartekkx
Nie cytujemy postów bezpośrednio odpowiadając na nie nizej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam Państwa

Chciałbym się dowiedzieć kiedy nowe karty SUPER będą dostępne i dlaczego nie są w ogóle dostępne już. Chciałem złożyć zestaw z RTX 4080 SUPER i już miałem wszystko skompletowane a tu klops, dzisiaj się sprzedała ostatnia sztuka za 5300 Palita SuperJetStream, którą miałem upatrzoną. Możecie mi nakreślić skąd taki stan rzeczy, nie wyrabiają z produkcją czy o co chodzi? 😣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To się nazywa, nie ma produktów wiec plac 30% więcej albo czekaj do niewaidomo kiedy :E

A tak w ogóle to GPU już nie są w modzie i są wręcz nudne :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi