Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Jakby sie dalo bez straty na wydajnosci skrecic tego 4080 16GB do 260W (powinno sie dac cos ugrac, bo to mały czip, chyba ze GDDRX6 ciagnie sporo watow). To by byla super karta (pomijajac cene).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ŁowcaPisowców napisał:

AMD ma gorsze wyniki niz sie spodziewali https://www.anandtech.com/show/17603/amd-issues-early-q322-financial-results-misses-guidance-by-1b-as-client-revenue-craters Moze nie odrazu, ale napewno beda walczyc cenowo zeby zyskac wiecej rynku i poprawic zarobki.

Zaczęli sprzedawać wszytko drożej i jeszcze są zdziwieni ? Nich jeszcze podniosą ceny to na pewno im się wyniki poprawia :E

AMD zawsze miało w rękawie asa opłacalności. A teraz sami go do kosza wyrzucili.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ŁowcaPisowców napisał:

AMD ma gorsze wyniki niz sie spodziewali https://www.anandtech.com/show/17603/amd-issues-early-q322-financial-results-misses-guidance-by-1b-as-client-revenue-craters Moze nie odrazu, ale napewno beda walczyc cenowo zeby zyskac wiecej rynku i poprawic zarobki.

Zacznijmy od tego ze wszyscy maja gorsze wyniki a nie tylko amd, intel, nvidia, doslownie wielu wielkich gigantow elektorniki.

Intel nie bez powodu ponosci cene zeby rownac marze, nvidia to samo.

Caly rynek sprzetu komputerowego leci na pysk..

20 minut temu, kadajo napisał:

Zaczęli sprzedawać wszytko drożej i jeszcze są zdziwieni ? Nich jeszcze podniosą ceny to na pewno im się wyniki poprawia :E

AMD zawsze miało w rękawie asa opłacalności. A teraz sami go do kosza wyrzucili.

https://www.tomshardware.com/news/amd-warns-of-dollar11-billion-q3-shortfall-cites-pc-market-and-supply-chain

AMD's competitors in both the CPU and GPU realms have suffered similar revenue shortfalls recently due to the weakening PC market and resulting inventory corrections. In August, Nvidia pre-announced a $1.4 billion miss due to plummeting GPU sales in the wake of a cryptomining collapse, ultimately resulting in poor quarterly results that found the company's stock being heavily punished. CPU heavyweight Intel also posted its first quarterly loss in decades, losing $500 million as its sales dropped 17%.

 

Dla nas to dobrze bo w koncu spadna z rowerka i bedzie trzeba obnizyc ceny, na Zen4 juz sa srogie obnizki, jak nvidia wyprzeda ampere to pewnie tez ceny sie zmienia bo nie wierze w ich sukces przy tych cenach.

 

Edytowane przez Phoenix.
  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No wiem, ale nie jestem pewien na ile to zwiekszanie cen faktycznie da pozytywne skutek w dluzszej perspektywie. Ludzie kupowali sprzet na potege bo 1. krypto boom 2. siedzieli na roznych kwarantannach zamknieci w domach z depresja. Dzisiaj nie ma ani jednego, ani drugiego, za to jest powrot do wydawania kasy na podroze. Oni to doskonale wiedza. Moga albo zwiekszac ceny i zarabiac na tych co i tak by kupili, albo zmniejszac ceny i liczyc ze zmieszcza sie do budzetu kogos kto ma jakas ustalona kwote na sprzet i nic drozszego nie kupi bo woli wydac na co innego.

Na szczescie wyniki finansowe są jawne, to mozna to bedzie sledzic.

Jezeli AMD faktycznie ma bardzo niski koszt tworzenia tych swoich kart, to ma bardzo duze pole manewru.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Phoenix. napisał:

Zacznijmy od tego ze wszyscy maja gorsze wyniki a nie tylko amd, intel, nvidia, doslownie wielu wielkich gigantow elektorniki.
Caly rynek sprzetu komputerowego leci na pysk..

Samochdówka, budowlanka, wszystko leci na mordę.
A przy tym niczego na rynku nie ma. Jakieś błędne koło.

 

13 minut temu, ŁowcaPisowców napisał:

No wiem, ale nie jestem pewien na ile to zwiekszanie cen faktycznie da pozytywne skutek w dluzszej perspektywie. Ludzie kupowali sprzet na potege bo 1. krypto boom 2. siedzieli na roznych kwarantannach zamknieci w domach z depresja. Dzisiaj nie ma ani jednego, ani drugiego, za to jest powrot do wydawania kasy na podroze. Oni to doskonale wiedza. Moga albo zwiekszac ceny i zarabiac na tych co i tak by kupili, albo zmniejszac ceny i liczyc ze zmieszcza sie do budzetu kogos kto ma jakas ustalona kwote na sprzet i nic drozszego nie kupi bo woli wydac na co innego.

Ja myślę, że aspektem, który jest kluczowy, a którego jakoś dziwnie nikt nie podnosi, jest nie tyle sam "czas" (rok rozrachunkowy i porównywanie rok do roku), ale... "warunki". Przecież nikogo nie zdziwi rozjazd w sprzedaży parasoli, jeżeli w 2020 WYŁĄCZNIE LAŁO (choć pandemia!) a w 2021 BYŁA KLĘSKĄ UPAŁÓW bez kropli deszczu, to te lata muszą się różnić wynikiem. I ciężko oczekiwać, aby rok bezdeszczowy był w jakikolwiek inny sposób nadrobić warunki deszczowe.

Czas pandemii zamykał ludzi w domach. Panicznie kupowano wszystko, zanim zamkną sklepy, kurierów, świat. Sam tak kupiłem 3070 - decyzja w 15 sek. Kupowało się WSZYSTKO w ilościach kosmicznych (IT szczególnie), a kolejny rok był już rokiem innym - IMO nieporównywalnym rynkowo.

 

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś wie, gdzie dostępne będą RTX 4090 FE?

Może ktoś zna rozmiar tej karty? Nvidia podała 304 mm a PurePC.pl 336 mm.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No na stronie Nvidii musisz polowac, jak tam nie bedzie to raczej import z Niemiec tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewno na NBB. Aczkolwiek strony produktu dalej ukryte, na FE może być duży popyt bo to wjedzie na part alert? Zobaczymy jakie bedzie ssanie :)

 Tutaj lista dostępnych AIB https://www.notebooksbilliger.de/produkte/rtx%204090

Na Caseking wycenili modele AIO, roznica 70EUR. Aorus wciaz taniej niz Strix.

Aorus AIO 360 - 2439EUR

MSI Suprim AIO 240 - 2369EUR

 

Edytowane przez wincyjognia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Karister napisał:

O ile masz odpowiednie PKD. Jako stomatolog z JDG nie kupisz na firmę GPU. Tzn możesz kupić, ale w razie kontroli nie wybronisz tego.

PKD się zupełnie nie liczy przy kontroli, dlatego podawanie kilkudziesięciu PKD to bezsens.
Liczy się za co otrzymujesz przychody.
Tak więc jeśli kupisz np. drona na firmę - ważne, żebyś miał jakąś fakturę (idealnie jeśli "nie-lipną") np. za "filmowanie dronem".
Stomatolog też musi mieć komputer do prowadzenia kartoteki pacjentów, więc... moim zdaniem bez problemu :)
Do cen rzeczy/komponentów nikt się nie będzie czepiał. Urzędu nie obchodzi czy dany dentysta prowadzi sobie kartotekę na lapku z marketu czy topowym macbooku za 40k.

Edytowane przez dzb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Widzialem kiedys taki post gdzies, ze ludzie kupuja klocki LEGO na firme bo maja "kącik zabaw dla dzieci klientów". To GPU tez mozna do kazdej dzialalnosci wcisnac :E

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, ŁowcaPisowców napisał:

Widzialem kiedys taki post gdzies, ze ludzie kupuja klocki LEGO na firme bo maja "kącik zabaw dla dzieci klientów". To GPU tez mozna do kazdej dzialalnosci wcisnac :E

Więc tym bardziej stomatolog może mieć PC w gabinecie :E

  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, ŁowcaPisowców napisał:

Widzialem kiedys taki post gdzies, ze ludzie kupuja klocki LEGO na firme bo maja "kącik zabaw dla dzieci klientów". To GPU tez mozna do kazdej dzialalnosci wcisnac :E

Pod warunkiem, że kompa postawisz w firmie, a nie że firma jest w Szczecinie a komp w Przemyślu.

Jak ktoś ma działalność w miejscu zamieszkania to luzik.

Znajomemu US próbował kwestionować wrzucanie w koszty drogich garniturów, to im ładnie odpisał że to odzież robocza, co prawda nie wymagana przepisami BHP ale nie pojedzie podpisać kontraktu na na miliony w ogrodniczkach bo w życiu z nim nikt nie będzie poważnie rozmawiał. Długo musiał argumentować ale w końcu odpuścili. Pewnie zależy od branży i od kontrolującego ale się da :)

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak, przynajmniej teoretycznie w przypadku kontroli mogą się czepić zasadności takiego zakupu w przypadku nie związanej z tym działalności. Szczególnie jak to mała firma. W praktyce raczej nikt się tego nie czepia i nie kontroluje. W Polsce można dalej niezłe wałki robić na działalności :E

Sam mam działalność, ale w DE i jakby tu się tak dało to bym się nawet nie zastanawiał nad ceną, tylko brał wszystko jak leci na firmę i pal licho sam VAT, który wiadomo by do mnie wrócił, ale koszta ładne bym sobie na tym robił. No, ale tutaj nieuzasadniony zakup w przypadku kontroli to wiąże się z unikaniem podatków :E Czyli mogła by być kaplica, a nie RTX 8:E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dzb napisał:

PKD się zupełnie nie liczy przy kontroli, dlatego podawanie kilkudziesięciu PKD to bezsens.
Liczy się za co otrzymujesz przychody.
Tak więc jeśli kupisz np. drona na firmę - ważne, żebyś miał jakąś fakturę (idealnie jeśli "nie-lipną") np. za "filmowanie dronem".
Stomatolog też musi mieć komputer do prowadzenia kartoteki pacjentów, więc... moim zdaniem bez problemu :)
Do cen rzeczy/komponentów nikt się nie będzie czepiał. Urzędu nie obchodzi czy dany dentysta prowadzi sobie kartotekę na lapku z marketu czy topowym macbooku za 40k.

I tak, i nie. Będąc bardziej dokładnym - podczas kontroli liczy się PKWiU, ale żeby używać danego PKWiU, musisz mieć zarejstrowane odpowiednie PKD, więc... jeden pies. ;) Przepisy jasno określają, że możesz wykonać usługę na PKWiU, którego nie masz w PKD, ale musisz w ciągu siedmiu dni to PKD uzupełnić. Tym samym spamowanie PKD na start ma sens, bo jest darmowe, a problem z bani.

Ja programuję, więc potrzebuję świadczyć usługi rozwoju oprogramowania na GPU, żeby taki zakup uzasadnić. Jako że niemal każde programowanie podpada pod to samo PKD, to EZ. Czy to zrobię? Nie. Dlaczego? Bo szkoda mi ryzykować. Nie rozwijam oprogramowania na GPU, a służyć ona będzie do celów prywatnych. Czyli byłoby to przestępstwo podatkowe, a ja złodziejami gardzę. Nawet jeśli okradają drugiego złodzieja pod tytułem państwo. Natomiast bez skrupułów wezmę na FV monitor 5K2K*, bo faktycznie będę na nim pracował. Jeśli mi się dobrze wydaje, to też nie jest zgodne z prawem, bo rzecz firmowa chyba nie powinna być w ogóle używana do celów prywatnych. Czyli powinienem pracować na jednym monitorze, a grać na drugim. Genialne!

* A za tydzień się okaże, że 4090 nie da rady z tą rozdzielczością i całe moje planowanie, co kupić, weźmie w łeb.

Edytowane przez Karister
  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
29 minut temu, Karister napisał:

Ja programuję, więc potrzebuję świadczyć usługi rozwoju oprogramowania na GPU, żeby taki zakup uzasadnić. Jako że niemal każde programowanie podpada pod to samo PKD, to EZ. Czy to zrobię? Nie.

Ja u swoich znajomych programistow juz od dawna widze trend, ze nic nie biora na firme. Ludzie wola miec spokoj i czyste sumienie. 

Ale jakby co do czego doszlo to nie wiem jak ktos moze ci udowodnic, ze NIE potrzebujesz GPU. Nawet jak nie robisz nic webowego, to spora czesc narzedzi ma jakis webowy interface (czy niektore IDE sa teraz na elektronie budowane), a w przegladarce teraz sprzetowa akceleracja wielu elementow to norma. Ty jako tworca oprogramowania chcesz dzialac wydajnie to potrzebujesz wydajne GPU :E

A taki stomatolog tez. Napewno ma jakis software kupiony np do przegladania zdjec rentgenowskich. W wymaganiach takiego softu pewnie jest czarno na bialym, ze potrzebuje karty graficznej.

Ofc to jest oszustwo, bo karta pewnie wyladuje w takim wypadku w jakims osobistym PC i nigdy nie zobaczy tego programu do rentgena w swojej pamieci, ale w Polsce oszustwo to synonim zaradnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dzb napisał:

Liczy się za co otrzymujesz przychody.

A jak nie masz przychodów, to możesz się wyposażyć czy nie? :cool:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A moge zalozyc firme, kupic karte i zamknac firme?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież rozliczasz się z przychodów przy rozliczeniu odliczasz podatek, więc czy na firmę czy nie i tak płacisz full 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Doamdor napisał:

NVIDIA-RTX-4090-2.jpg

 

gamer-keyboard.gif

Ogień tam w tle już widać ?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pomysł na biznes: Świeczki zapachowe o zapachu RTX 4090

notWebP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...