Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Próbuj, zaszkodzić nie zaszkodzi. Jaki model GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łał, myślałem, że "unlaunching 4080 12GB" było żartem. XD

To prawda! Ha! AMD nawet jeszcze nie pokazało swoich kart. Ciekawe w jakiej cenie wypuszczą 3070/3070 Ti ze specyfikacją 4080 12GB. Ciężko mi powiedzieć ale obstawiam $599. Oczywiście niestety może być więcej.

5 minut temu, beenzoo napisał:

Myślicie, że jak zostawię komputer na cały dzień z uruchomioną grą tak aby cewki piszały do bólu coś zmieni? ( Nawiązuje tu do wcześniej wspomnianego wygrzewania ich )

Z tego co wiem to cewki mogą przestać piszczeć po jakimś czasie użytkowania karty. Tak często bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co teraz partnerzy zrobią z tysiącami gotowych rtx4080 12gb grzecznie czekających na wysyłkę. W każdym egzemplarzu karty trzeba wgrać nowy bios z oznaczeniem pewnie rtx4070. Wszystko ręcznie rozpakować, pudełka zniszczyć, zmienić biosy, a potem od nowa zapakować. Koszty kosmiczne. Ciekawe co rzeczywiście kryje się za ta zmiana. 

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, lukadd napisał:

Próbuj, zaszkodzić nie zaszkodzi. Jaki model GPU?

Wspomniany tuf 4090 ( bez wersji oc ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, beenzoo napisał:

Wspomniany tuf 4090 ( bez wersji oc ) 

TUF był popularny. Obadamy ver 4090.
Ilu na labie mamy posiadaczy TUFa 4090?
Chwalić się, żeby wyciągnąć wnioski, czy to 1 w 1 ma kiks cewkowy, czy tylko Kolega ma "pecha".
Wyjątkowo mnie to interesuje, bo "lubię" TUFa i gdyby, kiedyś... to zerkałbym na 4090 właśnie tego.
 

22 minuty temu, beenzoo napisał:

Tak cholernie mocno ubolewam nad tymi cewkami... temperatury w maks stresie podczas grania 2k, 4k 62 stopnie - w moim poprzednim 3080ti było to nie do pomyślenia. 
Myślicie, że jak zostawię komputer na cały dzień z uruchomioną grą tak aby cewki piszały do bólu coś zmieni? ( Nawiązuje tu do wcześniej wspomnianego wygrzewania ich )

Masz czas na zwrot. Tu jeden z userów bardzo chwalił GB Wind.
Może trzeba wymienić :(. Ja bym ją pogrzał jeszcze.

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, xtn napisał:

Ciekawe co teraz partnerzy zrobią z tysiącami gotowych rtx4080 12gb grzecznie czekających na wysyłkę. W każdym egzemplarzu karty trzeba wgrać nowy bios z oznaczeniem pewnie rtx4070. Wszystko ręcznie rozpakować, pudełka zniszczyć, zmienić biosy, a potem od nowa zapakować. Koszty kosmiczne. Ciekawe co rzeczywiście kryje się za ta zmiana. 

Zmienią nalepki ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, beenzoo napisał:

Wspomniany tuf 4090 ( bez wersji oc ) 

Masakra, tyle kasy, tyle lat bycia na rynku i nic nie zrobili z tymi cewkami...i krzyczą jeszcze za to górę pieniędzy.

Edytowane przez Piospi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, beenzoo napisał:

Wspomniany tuf 4090 ( bez wersji oc ) 

TUF to teraz elektrycznie bieda wersja Asusa, wcześniej był trochę pocięty Strix, teraz jest gorszy od FE i kilku innych modeli, stąd msrp wynosiło 9690-9699 zł.

Strix: 24 x 70A - OnSemi FDMF3170 i 4x to samo dla pamięci oba kontrolowane przez swój Monolithic Power Systems MP2891

TUF 18x 70A - Infineon Technologies TDA21570, a dla pamięci 4x 50A Vishay SiC639 50, cewki i kondensatory też gorsze.

Najsłabsze z tych co można znaleźć zdjęcia PCB to Gamerock 16x50A OnSemi NCP302150 kontroler - uPI uP9512U, zaś dla pamięci to 3x50A OnSemi NCP302150 kontroler UPI uP9512R

Inno3D X3 OC 14x55A AOZ5311NQI dla gpu i 3x55A dla pamięci 

 

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

TUF był popularny. Obadamy ver 4090.
Ilu na labie mamy posiadaczy TUFa 4090?
Chwalić się, żeby wyciągnąć wnioski, czy to 1 w 1 ma kiks cewkowy, czy tylko Kolega ma "pecha".
Wyjątkowo mnie to interesuje, bo "lubię" TUFa i gdyby, kiedyś... to zerkałbym na 4090 właśnie tego.

Chyba to różnie bywa. Kapkę zerkałem na zachodnie fora, jeszcze nie ma dużo opinii, ale z takich nieznośnie piszczących to jakiś Zotac się trafił, Suprim, no i TUFy też. Tufów to ludzie ogólnie sporo chyba powyrywali, ale niektórzy piszą, że im nie piszczą, albo, że leciutko, tak, że nie słychać przy zamkniętej budzie dopiero jak się otworzy budę i słucha.
O Strixie ktoś pisał, że jest zadowolony, i wręcz zdziwiony, że tylko bardzo minimalnie syszalne znacznie mniej niż jego poprzedni 3090FE, JayZ z youtuba ktoś pisał, że też trafił cichego Strixa, ale nie oglądałem jego materiałów. Znowu na Guru 3d piszą, że ich strix bardziej piszczy od FE 4090 co testowali, ale bez nadmiernej przesady. Więc też sporo zależy od sztuki jaka się trafi. A i ludzie też pewnie i różnie to słyszą.

 

Edit Sprawdziłem sam co ten JayZ jeszcze gadał o Strixie i jednak on mówił, że Strix po włożeniu do kompa bardzo cichutko pracuje(wentyle), ale słychać lekko cewki w porównaniu z jego FE, dodał jeszcze, że jego Radek 6950XT przy tym Asusie to była rycząca bestia jeśli o cewki chodzi :E 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie udało mi się sensownie upchać ozdobnych kabli CableMod Pro, bo rozmiary tej GPU to jakieś kuriozum. Jutro je wywalam i wszystko podpinam na stockowych. Będzie brzydko, ale przynajmniej luźniej. A ciasno mi jest w Fractalu Define7, LEL. Jutro się przepakuję i dam znać, czy cewki piszczą, heh.

TUF OC 3090 vs 4090. I pomyśleć, że 3090 wydawała się duża...

IMG-2426.jpg
IMG-2429.jpg

Edytowane przez Karister
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ŁowcaPisowców napisał:

Suprim ma 26 x 70A :E

Suprim X i Suprim X Liquid ma 26A x 70A Monolithic MP86957 dla GPU i 4x to samo dla pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Karister napisał:

(...) TUF OC 3090 vs 4090. I pomyśleć, że 3090 wydawała się duża...

Nie wiem czy to dobry pomysł tak kłaść klamoty na naelektryzowanych (nie ma bata!) frendzlach ;).
Ja bym się bał.

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Nie wiem czy to dobry pomysł tak kłaść klamoty na naelektryzowanych (nie ma bata!) frendzlach ;).
Ja bym się bał.

Kładę je tak od lat. Dotknę kaloryfera. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Karister napisał:

Kładę je tak od lat. Dotknę kaloryfera. ;) 

Spoko. Też się czasami kaloryferuję, ale... wtedy zdejmujesz ładunek z siebie (ale nie z otoczenia). 
Sama taka frendzlowa podłoga przy odrobinie pecha może IMO strzelić ładunkiem przy kładzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Peter06 napisał:

TUF to teraz elektrycznie bieda wersja Asusa, wcześniej był trochę pocięty Strix, teraz jest gorszy od FE i kilku innych modeli, stąd msrp wynosiło 9690-9699 zł.

Strix: 24 x 70A - OnSemi FDMF3170 i 4x to samo dla pamięci oba kontrolowane przez swój Monolithic Power Systems MP2891

TUF 18x 70A - Infineon Technologies TDA21570, a dla pamięci 4x 50A Vishay SiC639 50, cewki i kondensatory też gorsze.

Najsłabsze z tych co można znaleźć zdjęcia PCB to Gamerock 16x50A OnSemi NCP302150 kontroler - uPI uP9512U, zaś dla pamięci to 3x50A OnSemi NCP302150 kontroler UPI uP9512R

Inno3D X3 OC 14x55A AOZ5311NQI dla gpu i 3x55A dla pamięci 

 

3090 Strix ma droższą i sprawniejszą sekcje. Także nawet w Strixie są cięcia kosztów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Spoko. Też się czasami kaloryferuję, ale... wtedy zdejmujesz ładunek z siebie (ale nie z otoczenia). 
Sama taka frendzlowa podłoga przy odrobinie pecha może IMO strzelić ładunkiem przy kładzeniu.

IMO nie ma co dramatyzować. Jakby byle frędzel zabijał GPU, byłoby o tym głośno. Nikt GPU nie szura po tych frędzlach. Jeśli GPU zebrałaby ładunek, to by kopnęła w palucha przy podnoszeniu. Jednym paluchem do GPU, drugim do kaloryfera. :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Karister napisał:

IMO nie ma co dramatyzować. Jakby byle frędzel zabijał GPU, byłoby o tym głośno. Nikt GPU nie szura po tych frędzlach. Jeśli GPU zebrałaby ładunek, to by kopnęła w palucha przy podnoszeniu. 

Pewnie, że nie ma co dramatyzować.
Jestem jednak "starej daty" i mam swoje przyzwyczajenia, fobie i urbans legends ;).
JA TAK NIE ROBIĘ! ?

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja jak kilka miesiecy przenosilem plyte glowna z jednej obudowy do drugiej, to ogolnie olalem sprawe naelektryzowania czy czego tam, kladlem czesci gdzie popadnie. Po czym wlaczam kompa i widze normalnie lecą iskry z okolicy slotów RAM. :E Mysle sobie, no super wlasnie spaliłem X570 Dark Hero i pewnie RAM. Ale wlaczylem kompa jeszcze raz, zaczalem testowac i nic kompletnie mu nie jest od tamtego czasu :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj swojego RTX'a 4090 (Palit GameRock), siedzi bez podpórki, bo niestety ta od producenta w mojej obudowie jest albo za krótka, albo za długa, w zależności od konfiguracji, ale o dziwo karta jest dobrze osadzona w slocie (specjalnie wziąłem taką z śledziem 3-slotowym). Pobór prądu w FurMarku na poziomie ~ 420W, w grach (DL2, A Plague Tale: Innocence ze skalowaniem rozdzielczości 200% z QHD) ok. 560-580W, więc nie ma tragedii (~ 50W więcej od 3090). Wiadomo, że jak ktoś ma CPU + GPU podkręcone, to zapotrzebowanie na moc będzie większe.

Karta jest oczywiście duża, ale mimo wszystko myślałem, że będzie jeszcze większa (w tych wszystkich recenzjach/filmach większość modeli wydawała się być ogromna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
20 minut temu, POL_eXplosiV napisał:

w grach (DL2, A Plague Tale: Innocence ze skalowaniem rozdzielczości 200% z QHD) ok. 560-580W

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Kiedy premiera ? Kupię na pewno super gierka
    • https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2024-04-18/do-tusk-najblizsze-tygodnie-moga-rozstrzygnac-o-losach-wojny-w-ukrainie-sytuacja-jest-krytyczna/ https://www.money.pl/gospodarka/cudzoziemcy-w-policji-ruszyla-analiza-7018246868503488a.html Jak do policji przyjmą Białorusinów z wrogiego nam państwa pod butem Rosji to policjant będzie zatrzymywał policjanta ? Ukraina upada ? Przecież Rosja miała upaść w 3 dni ? To jak to z tym jest ?
    • https://rozrywka.dorzeczy.pl/show-biznes/575775/kubicka-wsciekla-na-lekarza-z-ukrainy-nie-mowil-po-polsku.html Ostatecznie Kubicka w zaawansowanej ciąży, sprowadziła swoją mamę do prywatnego warszawskiego szpitala, gdzie lekarze nie kryli zdumienia tym, że nie wykonano jej odpowiednich badań. Tam właśnie zamierza kontynuować leczenie. czyli standard , gdzie są zwolennicy publicznej "służby zdrowia" ? @kanon7  https://polin.pl/pl/aktualnosci/2016/07/05/prezydent-andrzej-duda-w-kielcach
    • allegro lepsze i drozsze ale wiesz czemu bo jak kupisz nawet od prywatnego to na 99% dostaniesz item, i to nie chodzi o to ze cie oszukaja, kupilem 3 plyty glowne, jeden odrzucił zakup bo juz nieaktualne, dwoch pozostalych nie zaakceptowalo i 24h x2 nie mialem srodkow, do tego musisz czekac te 24/7 bo nawet jak zwroca srodki to tracisz caly jeden dzien bo przeciez nie kupisz 5 roznych rzeczy bo potem tego nie zwrocisz  
    • Siemka, Mam takie pytanie, co w obecnej sytuacji bardziej opłaca się kupić, LG C3 42 czy AW2725DF   LG C3 obsługuje 4k i można go kupić już za 3600zl  AW2725DF obsługuje 1440p i jest droższy , kosztuje 4000zl.   Obecnie mam komputer który nie jest gotowy do grania w 4k, ale też trochę bez sensu płacić więcej za monitor który teoretycznie jest gorszy, bo obsługuje mniejsza rozdzielczość. A z tego co słyszałem LG C3 radzi sobie ze skalowaniem obrazu do 1440p bardzo dobrze. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...