Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Fenrir_14 napisał:

RTX 4090 to jest karta typowo do 4K. W 1440p to jest całkowity overkill :D Nawet przy UW 3440x1440 w wielu tytułach karta nie może pokazać potencjału.

Czyli 4090 by się nudziła z moim ostatnim oledem 3440x1440@175? To niewiele mniej roboty niż 4k@120 :D

A na obecnym bym sobie maksował 2560x1440@240 czyli znowu zbliżony poziom. Szkoda że nie mam 4090 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, IceMan75 napisał:

Jak narazie ja jestem rozczarowany.

Gry są tak ciulowo zoptymalizowane, że przyrosty wydajności są mało widoczne w WQHD.

FS 2020 - to jest jakaś kpina z ludzi, wykorzystanie procesora 10-15%, GPU 30-50%, FPS 50-70 - włącznie DLSS nic nie poprawia :Dtzn. poprawia, lecą w dół Waty na GPU ze 150W na 100W :)

WD Legion - też słabiutko, wykorzystanie CPU 50%, GPU niby ciśnie dobrze ale przez 100FPS ciężko się przebić

RDR2 - tu jest lepiej, ale przyrost rzędu 30-40% dupy nie urywa

C2077 - CPU wykorzystane w 50-70%, FPS w mieście 90-100, szału niema, poza miastem 130-140 tego oczekiwałem po takim potworze.

Karta typowo do 4k. W WQHD żeby było dużo FPS to trzeba mieć procka który chyba jeszcze nie powstał ;)

Wybacz ale pecetowcom oficjalnie odwaliło na punkcie FPS. Kupi taki kartę za cenę 3 - 4 konsol i myśli, że Pana Boga za nogi złapał :E Co do RDRII, to RTX 4090 wcale nie jest taki mocny jakby się niektórym marzyło

Oj zacznie się dopiero płacz za rok lub dwa jak zaczną masowo wychodzić gry pisane pod next-genowe konsole i skończą się bzdurki typu 140 FPS bo nie będzie procka który na to pozwoli :E

  • Confused 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Kołowaty napisał:

Jednak do gierek multi to te 120+ jednak moim zdaniem minimum, a do competitive ile wlezie.

Gierki multi potrzebują z reguły ziemniaka do grania.
To ma działać bardzo dobrze na średnim laptopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Wu70 napisał:

Czyli 4090 by się nudziła z moim ostatnim oledem 3440x1440@175? To niewiele mniej roboty niż 4k@120 :D

Dla procesora niemal 1,5x więcej roboty w 3440x1440 przy 175Hz niż w 3840x2160 przy 120 (CPU w pierwszym przypadku prędzej gdzie-niegdzie będzie wąskim gardłem).

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kris194 napisał:

Wybacz ale pecetowcom oficjalnie odwaliło na punkcie FPS. Kupi taki kartę za cenę 3 - 4 konsol i myśli, że Pana Boga za nogi złapał :E Co do RDRII, to RTX 4090 wcale nie jest taki mocny jakby się niektórym marzyło

Oj zacznie się dopiero płacz za rok lub dwa jak zaczną masowo wychodzić gry pisane pod next-genowe konsole i skończą się bzdurki typu 140 FPS bo nie będzie procka który na to pozwoli :E

I tak większość będzie celować w 60fps a reszte zapcha modami. W single player miliony fpsów są zbędne.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest zbędne, jak się da to tylko lepiej, jak nie to trudno.

4 minuty temu, Kris194 napisał:

Oj zacznie się dopiero płacz za rok lub dwa jak zaczną masowo wychodzić gry pisane pod next-genowe konsole i skończą się bzdurki typu 140 FPS bo nie będzie procka który na to pozwoli :E

A bo ty myślisz że tam jakaś ukryta moc czeka? 8:E Proce od dawna są lepsze niż w konsolach

  • Like 2
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

No właśnie. Wiadomym jest, że granie cewek, jest dla PCMR mocno istotne i jakoś trudno w to uwierzyć, że TUFy grają (!) i nikt z testerów o tym nie wspomina. Przecież to istotne.
Zatem... Posiadaczy TUFów prosimy też i info na... jakich zasilaczach lecą ich GPU, bo był czas, gdzie i zasilacz miał tu znaczenie. Może to dziwne / niefartowne configi 4090 TUF + PSU daje koncert (?).

Melduje się:

Seasonic Focus GX 850W 80 Plus Gold 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Kris194 napisał:

Co do RDRII, to RTX 4090 wcale nie jest taki mocny jakby się niektórym marzyło

Wiesz RDR2 ma parę opcji ultra zwalone i nie współmiernie do jakości zarzynające GPU, np., teselacja drzew jest skopana, widać ją i to przy bardzo słabym efekcie dopiero jak podejdziesz na kilka metrów do drzew, a zarzyna gpu, podobnie jak fizyka wody na maxa, nie warto tego używać bo bezsensownie zabija fps, a różnica z lupą marginalna. No, ale jak kto lubi :E

 

14 minut temu, Kris194 napisał:

Oj zacznie się dopiero płacz za rok lub dwa jak zaczną masowo wychodzić gry pisane pod next-genowe konsole i skończą się bzdurki typu 140 FPS bo nie będzie procka który na to pozwoli :E

Next genowe konsole to gdzieś za 5 lat wyjdą :E To co jest obecnie to nawet z mocno pokrojonymi efektami RT sobie nie radzi. Jedyna szansa, że znowu zaczną się skupiać na 30fps only na konsoli w grach AAA to może przy tej mocy obecnych konsol coś pchną trochę bardziej do przodu.

Edytowane przez lukadd
  • Like 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Kris194 napisał:

Wybacz ale pecetowcom oficjalnie odwaliło na punkcie FPS. Kupi taki kartę za cenę 3 - 4 konsol i myśli, że Pana Boga za nogi złapał :E Co do RDRII, to RTX 4090 wcale nie jest taki mocny jakby się niektórym marzyło

Oj zacznie się dopiero płacz za rok lub dwa jak zaczną masowo wychodzić gry pisane pod next-genowe konsole i skończą się bzdurki typu 140 FPS bo nie będzie procka który na to pozwoli :E

Pewnie ma wszystko w opór popchnięte łącznie z odbiciami :D

Sproboj na tym co masz w 4K rdr2 przy wszystkich suwakach w prawo odpalić i kup sobie wtedy 4090. Odpalisz na nowej karcie i zam zobaczysz czy jest duża różnica czy nie haha. Ewentualnie kartę możesz przecież zwrócić jak będzie za słabo :)

 

@Wu70z Dellem w Oledzie fajnie by to śmigało ale przy 1440p w wielu tytułach cep będzie hamulcowym w wyścigu po 240fpsow. 

Edytowane przez Fenrir_14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, lukadd napisał:

Next genowe konsole to gdzieś za 5 lat wyjdą :E To co jest obecnie to nawet z mocno pokrojonymi efektami RT sobie nie radzi. Jedyna szansa, że znowu zaczną się skupiać na 30fps only na konsoli w grach AAA to może przy tej mocy obecnych konsol coś pchną trochę bardziej do przodu.

Nowy Gotham już zapowiedzieli wyłącznie na 30fps.

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Nowy Gotham już zapowiedzieli wyłącznie na 30fps.

Fakycznie :rotfl: No i tyle z wykorzystywania pokładów mocy konsolek :ETrzeba schodzić znowu do 30klatek, aby ciągnąć dalej ten wózek. Wracamy do cinematic experience.

Edytowane przez lukadd
  • Like 1
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Fenrir_14 napisał:

@ZetMcKey mobo już mam z690 Strix A D4 i procka pewnie 13700K albo 13900K, tu jeszcze pewności nie mam. Nie widzę sensu brania dzisiaj DDR5 skoro przy premierze 14th gen będę zmieniał znowu platformę :D

Dobry wybór z tą z690, nie opyla się inwestowac w z790 która bd za rok "martwa" i nie obsłuży 14th gen. Imo. bierz 13700k ? 

Edytowane przez ZetMcKey
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, lukadd napisał:

Fakycznie :rotfl: No i tyle z wykorzystywania pokładów mocy konsolek :ETrzeba schodzić znowu do 30klatek, aby ciągnąć dalej ten wózek. Wracamy do cinematic experience.

Ale bzdurki, czyżby dla połechtania ego PCMR?

https://www.purepc.pl/gotham-knights-poznalismy-minimalne-wymagania-sprzetowe-nadchodzacej-produkcji-warner-bros-games-montreal

Skoro na sprzęcie o wiele słabszym ma to działać w 60 FPS to jakim cudem nie jest możliwe, żeby działało na o wiele mocniejszej konsoli? Nie zmienia to faktu, że ta gra to optymalizacyjny :kupa:

Już od momentu jak anulowali wersję na PS4/X1 było wiadomo, że wyjdzie techniczny potworek.

Edytowane przez Kris194
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kris194 napisał:

Wybacz ale pecetowcom oficjalnie odwaliło na punkcie FPS. Kupi taki kartę za cenę 3 - 4 konsol i myśli, że Pana Boga za nogi złapał  
 

Oj zacznie się dopiero płacz za rok lub dwa jak zaczną masowo wychodzić gry pisane pod next-genowe konsole i skończą się bzdurki typu 140 FPS bo nie będzie procka który na to pozwoli :E

Obrażanie ludzi, którzy  chcą skorzystać z bezdyskusyjnych zalet wyświetlania większej ilości klatek niż 60, pisanie, że 140fps to "bzdurki" i na koniec typowy sąsiad Janusz, którego będzie bawiło, że coś pójdzie nie tak komuś innemu. Dobrze mu tak, bo ma więcej niż ja!
Posiadaczy lepszych aut i mieszkań też tak nienawidzisz?

Ja rozumiem jakby to napisał 12 letni fanboy konsol, ale skąd tu na pclabie takich nawiało?

  • Like 5
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia chyba ogarnęła sprawę i zasłoniła obraźliwy napis w stronę krakowskiej policji. xD

przechwytywanie1yleov.png

  • Sad 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Kris194 napisał:

Wybacz ale pecetowcom oficjalnie odwaliło na punkcie FPS. Kupi taki kartę za cenę 3 - 4 konsol i myśli, że Pana Boga za nogi złapał :E Co do RDRII, to RTX 4090 wcale nie jest taki mocny jakby się niektórym marzyło

Oj zacznie się dopiero płacz za rok lub dwa jak zaczną masowo wychodzić gry pisane pod next-genowe konsole i skończą się bzdurki typu 140 FPS bo nie będzie procka który na to pozwoli :E

Zależy. Ja wolę 60-70 na C2 oledzie niż 120+ na poprzednim samsungu G7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że kilka osób jest zainteresowanych kwestią piszczących cewek. No więc mój TUF OC piszczy, ćwierka, skrzeczy oraz skwierczy. Puszczony w samopas jest naprawdę głośny. Jak dobrze, że Fractal Define 7 jest dobrze wytłumiony, bo bo otwarciu ścianki słychać to w całym pokoju. Po włączeniu V-Sync generalnie jest cicho. Obecnie mam monitor 3840x1600 75Hz i podczas takiego obciążenia 4090 bierze 150W i jest cicha. Zobaczymy, co dalej, jak pojawi się nowy monitor w sklepach.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, lipa z tymi cewkami… bo ja zamierzam brać na firmę brata a wtedy ciężko o zwrot… :/ 

Są jakieś modele lepsze pod tym kątem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Fenrir_14 napisał:

RTX 4090 pomimo ceny IMHO jest i tak atrakcyjniejszy w zakupie do 4K. Co do poboru prądu to sam się zdziwiłem bo 4090 po ustawieniu krzywej w Afterburnerze i lock'a na 2805Mhz przy napięciu 0.975 łyka mniej papu niż mój Strix 3080Ti. W niektórych tytułach zużycie jest na poziomie 230-270W bo karta i tak leci na 70-80% i oddaje 120FPS co przy moim LG C2 i tak jest limitem.

Ustawiłeś limit FPS na 120 w RTSS/grze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, dzb napisał:

 

Są jakieś modele lepsze pod tym kątem?

To jest niestety loteria, jeśli nawet w takim topowym strixie czy suprimie potrafią się odzywać cewki...

Edytowane przez Piospi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Grzeechu napisał:

Ustawiłeś limit FPS na 120 w RTSS/grze?

Nie, w Rivie żadnych limitów natomiast w grach różnie z tym było bo wieczorem kartę włożyłem i testowałem jak to wygląda w różnych scenariuszach. Natomiast w takim właśnie RDR2 przy tej krzywej mam pobór w zakresie 280-320w w zależności od miejsca a przy 3080Ti ciężko było zejść do 300w i zazwyczaj 320-340w ciągnęło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, trzeba iść grać. Wrzucam jeszcze fotki przed i po zmianie GPU. Niestety ładne kabelki w oplotach póki co do szafy. Ciężko mi ocenić, czy kiedyś do nich wrócę. Póki co CableMod nie daje nic do 12VHPWR, zasilaczy brak, a obudowa i tak bez okna, więc jedynie fotki cieszą gały.

IMG-0585.jpg
IMG-2441.jpg

  • Like 4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, dzb napisał:

Kurczę, lipa z tymi cewkami… bo ja zamierzam brać na firmę brata a wtedy ciężko o zwrot… :/ 

Są jakieś modele lepsze pod tym kątem?

Ale to masz nadal gwarancje przecież, tylko chyba 1 rok a nie 2 lata ? Ostatnio coś miałem nie tak z myszką i nikt nie wymyślał nic tylko naprawili. (Na firmę.)

Edytowane przez hellothere

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...