Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

FX-y pierwsze GPU z mieszaną precyzją, ale zrobili bambola w kwestii wydajności PS w FP32 i mało nie przepłacili tego głową ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były jeszcze dawno temu Geforce 256 64MB DDR które paliły płyty główne, mowa o AGP. GTX 970, 3,5GB RAM, seria FX cała, dzisiaj to jest GTX1630 np ostatnia wpadka skórzanej kurtki.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to, żeby i z 4xxx nie było lipy. A czuję, że będzie. Pominąwszy ceny związane z górnikami, pandemię itd to seria 3xxx wydaje się być całkiem udana.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Stjepan666 napisał:

GTX 970, 3,5GB RAM

To była akurat afera na papierze, a karty w ilościach (pewnie) milionów sprzedawały się jak świeże bułeczki i w wielu miejscach pracują do dziś :) 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, hubio napisał:

No to, żeby i z 4xxx nie było lipy. A czuję, że będzie. Pominąwszy ceny związane z górnikami, pandemię itd to seria 3xxx wydaje się być całkiem udana.

Zwłaszcza wszystkie modele z GDDR6X :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Geforcem 4 też były cyrki. Co prawda wersja która pojawiła się na premierę była wydajna i spoko to później wydali wersję MX. Dałem się wtedy nabrać i zakupiłem to ścierwo. To był mój najgorszy wybór karty w życiu

Jeszcze wtedy nie znałem się za bardzo na komputerach.

Co do serii 4xxx będę polował na jakiś 4080 z wyższej półki liczę że koło 5500zł wystarczy ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wału nie było nikt niczego nie ukrywał GF4 MX to stricte GF2 pod inną nazwą. Co innego 970 gdzie celowo ukryli te 3.5GB + 0.5GB bo słabo to wygląda na papierze.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak z czapy beż jakiegokolwiek researchu aczkolwiek jest to pytanie na które odpowiedź zmienia się z dnia na dzień...
Na chwilę obecną wiadomo w jakim okresie można się spodziewać premier 40x?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

była wersja MX słabsza i mocniejsza , na początku ciężko było wyłapać która akurat jest w produkcie , jak nie było testów , albo kupujący był testerem , po rozkręceniu afery , oznaczyli to mx200 i mx400 , różniły się szyną pamięci 64 vs 128 jeśli dobrze pamiętam, potem zabieg taki wielokrotnie nv stosowała w laptopach , dodatkowo sprzedając karty np z pamięciami poprzedniej generacji  , i  producent nie podawał dokładnej specyfikacji (pamiętacie kadłubki Compala ?)

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nvidia miała bardzo dobry rok finansowy dzieki gornikom, teraz zgodnie z wszelkimi zasadami funkcjonowanie korpo inwestorzy beda oczekiwac jeszcze lepszego roku i kolejnych wzrostow mimo braku gornikow. Jedyna opcja zeby tego dokonac w tym momencie to zwiekszyc ceny RTX 4000 IMO jeszcze bardziej. Takze w konsumentach nadzieja, ze nie dadza sie zrobic w bambuko przez Nvidie teraz. Najlepiej jakby nikt nic nie kupowal przez nastepne pol roku :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, beenzoo napisał:

Przepraszam, że tak z czapy beż jakiegokolwiek researchu aczkolwiek jest to pytanie na które odpowiedź zmienia się z dnia na dzień...
Na chwilę obecną wiadomo w jakim okresie można się spodziewać premier 40x?

Nie ma oficjalnej informacji na ten temat.

  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, FynyxDuppelExpert napisał:

Nvidia miała bardzo dobry rok finansowy dzieki gornikom, teraz zgodnie z wszelkimi zasadami funkcjonowanie korpo inwestorzy beda oczekiwac jeszcze lepszego roku i kolejnych wzrostow mimo braku gornikow. Jedyna opcja zeby tego dokonac w tym momencie to zwiekszyc ceny RTX 4000 IMO jeszcze bardziej. Takze w konsumentach nadzieja, ze nie dadza sie zrobic w bambuko przez Nvidie teraz. Najlepiej jakby nikt nic nie kupowal przez nastepne pol roku :E

Nvidia juz zapowiedziała podwyżki 3xxx tylko po to żeby podbić centy 4xxx od szczała ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Yedi napisał:

Nvidia juz zapowiedziała podwyżki 3xxx tylko po to żeby podbić centy 4xxx od szczała ..

Tak a ost wprowadziła obniżki i cięcia swoich typowych modeli. Info z czapy masz ? ?

https://www.mobimaniak.pl/337959/karty-nvidia-obnizka-cen/amp/

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dzb napisał:

To była akurat afera na papierze, a karty w ilościach (pewnie) milionów sprzedawały się jak świeże bułeczki i w wielu miejscach pracują do dziś :) 

no sprzedawały sie bo ludzie nie wiedzieli co kupują a jak sprawa wyszła na jaw to co było pamietasz apele prosze nie oddawajcie tych kart ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, lukadd napisał:

Cała seria to nvidia dała lipy z serią np. FX :E

 

Pamiętam jak kupiłem fx5700. Koło 800-900 zł za niego brałem, co wtedy dla mnie było niemało. Wyszły gry pod nowy dx i shader model i cyk 5 fps xd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak miałem 4Ti 4600, potem 4800 Se (słabsza wydajność) a przy FX 5900 Ultra Winfasta był tylko płacz ..

Potem Radek 9800 modowany na Pro

Edytowane przez Yedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, dzb napisał:

To była akurat afera na papierze

Nieprawda. Sklepy przyjmowały zwroty. oraz był pozew zbiorowy, po którym każdy posiadacz GTX'a 970 mógł dostać 30 dolarów rekompensaty za brakujące 0,5 GB szybkiego VRAM (tylko w USA). Były gry, które po przekroczeniu szybkiego 3,5 giga vram, klatkowały aż miło. Po jakimś czasie pozmieniali coś w sterownikach, żeby tej bariery już nie przekraczały. Także słowa że była to "afera na papierze" to bzdury totalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była rozdmuchana sprawa, miałem 970 i naprawdę trzeba było się postarać żeby mieć problemy z tym RAM'em. Co do pozwu to w USA można pozwać każdego za wszytko wiec patrzyłbym na to z przymrużeniem oka.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat 970tka to druga najlepsza moja karta.Dobrze ją wspominam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 970 to była/ jest legenda bo dawała niezłego kopa w porównaniu do poprzedniej generacji, zresztą z 1070 było podobnie względem 970. Nie jest to może taki top legend jak były 8800 GT czy GTX 1080 Ti ale bardzo fajne karty, mile wspominam.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Cliff B. napisał:

(...) Były gry, które po przekroczeniu szybkiego 3,5 giga vram, klatkowały aż miło. (...)

Jakaś chyba śladowa ilość tytułów, o ile pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kadajo napisał:

To była rozdmuchana sprawa, miałem 970 i naprawdę trzeba było się postarać żeby mieć problemy z tym RAM'em. Co do pozwu to w USA można pozwać każdego za wszytko wiec patrzyłbym na to z przymrużeniem oka.

Co nie zmienia faktu, że te karty są dalej w obiegu , a teraz to łatwo o problemy z tym ramem

Poza tym tu bardziej chodziło o problem wizerunkowy , 4 giga szybkiej pamięci jak było w oficjalnej specyfikacji to nie 3.5 szybkiej i 0.5 wolnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jurekk napisał:

akurat 970tka to druga najlepsza moja karta.Dobrze ją wspominam

 

Godzinę temu, kadajo napisał:

GTX 970 to była/ jest legenda

Również dobrze wspominam GTX 970,mimo tego,że nabyłem używanego i to w czasach,gdzie dawno był po ustaleniu statusu EOL i zakończeniu produkcji. Na tej 970 co chciałem pograć z grona kilkuletnich gier,to nie klękało. Po zakupie RTX 3070 nie sprzedałem GTX 970,nawet jak był szczyt,jeśli chodzi o ceny używanych GPU i cały czas leży w szafie ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Cliff B. napisał:

Nieprawda. Sklepy przyjmowały zwroty. oraz był pozew zbiorowy, po którym każdy posiadacz GTX'a 970 mógł dostać 30 dolarów rekompensaty za brakujące 0,5 GB szybkiego VRAM (tylko w USA). Były gry, które po przekroczeniu szybkiego 3,5 giga vram, klatkowały aż miło. Po jakimś czasie pozmieniali coś w sterownikach, żeby tej bariery już nie przekraczały. Także słowa że była to "afera na papierze" to bzdury totalne.

Ale to w niczym nie przeszkadzało... Ludzie którzy nie mieli 970 nasluchali się i naczytali bredni, które dalej powtarzają przez lata... Wy bierzecie pod uwagę że karty ze średniej półki nigdy nie będą dociskane pod limit Vramu , ponieważ tego nie ogarną, 970 śmiało lata na tych 3,2 gb i daje rady do teraz, a że szyna i przepustowość nie pozwalają jej wyciągnąć maks vramu, to już nie problem tej wolniej pamięci... 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...