Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, dawidoxx napisał:

Nie po to ludzie kupują monitory z jak najwyższym odswieżaniem zeby męczyć gierki w 60 klatkach - nawet jesli chodzi o singla  ;)  

60fps na myszce w singlu to nie jest wfg dla mnie akceptowalne i nie ma znaczenia czy to singiel, teraz gram w Days Gone na locku 90fps i to jest takie minimum jakie akceptuje.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

60fps na myszce w singlu to nie jest wfg dla mnie akceptowalne 

Dla mnie to samo także nie rozumiem tego zdziwienia po co komu tyle klatek w grze ;) 

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Moze ja jestem jakis lewy ale dla mnie granie w gry tpp typu days gone , rdr2 czy wiedzmin 3 w 60 czy 100fps nie robi zadnej roznicy. Serio nie czuje tego nawet grajac m+k o padzie nie wspominajac. Moze przy jakims CoDzie w singlu bym cos zauwazyl, musze sprawdzic w wolnej chwili. Dlatego licze na to ze na 3060ti doczekam do rtx 50xx na ustawieniach srednich + dlss 60fps. Dlatego rtx 40xx traktuje jako ciekawostke chyba ze rtx 4060ti bedzie mial normalne ceny, da wzrost wydajnosci o jakies 30%, bedzie żarł max 250w:D i ze jeszcze bede grał w jakies gry to wtedy moze moze...

Edytowane przez naczelnik5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, dzb napisał:

Ale po co komu 144 fps w jakiejś niekompetytywnej grze single... :) 

Dla płynniejszych animacji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Kyle_PL napisał:

Do 144fps przy 2560x1440 w co poniektórych gierkach.

Tutaj RTX 3090Ti jest daleko od 144fps:

https://www.purepc.pl/marvels-spider-man-remastered-pc-test-wydajnosci-kart-graficznych-i-procesorow-jakie-wymagania-sprzetowe?page=0,14

Ze dwa suwaki lekko niżej i masz 100FPS z 3080tki.

1000x Lepsze to niż pół roku czy rok bez GPU. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
56 minut temu, Phoenixsuple napisał:

60fps na myszce w singlu to nie jest wfg dla mnie akceptowalne i nie ma znaczenia czy to singiel, teraz gram w Days Gone na locku 90fps i to jest takie minimum jakie akceptuje.

Dokładnie to samo u mnie. 85-90FPS na singla. 95-100FPS multi. Wszystko co ponad 110-120FPS w multi wolałem wymienić na lepszą rozdzielczość, lepsza jakość matrycy, szybszy panel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
42 minuty temu, naczelnik5 napisał:

Moze ja jestem jakis lewy ale dla mnie granie w gry tpp typu days gone , rdr2 czy wiedzmin 3 w 60 czy 100fps nie robi zadnej roznicy. Serio nie czuje tego nawet grajac m+k (...)

Przecież nie ma obowiązku czucia tego ;)
A na powaznie - jak najbardziej jestem w stanie w to uwierzyć (a nie zaklinać rzeczywistości), że "różnie czujemy", bo przecież każdy jest inny.
Są daltoniści, dysgraficy i wielu różnych dys. Więc, jak najbardziej sensowne może być najprostsze wytłumaczenie = "nie czuję różnicy", bo tak naprawdę może być.

12 minut temu, Minciu napisał:

85-90FPS na singla. 95-100FPS multi. Wszystko co ponad 110-120FPS w multi wolałem wymienić na lepszą rozdzielczość, lepsza jakość matrycy, szybszy panel.

Dokładnie to samo. W singlu pow. 100 oceniam jako masło, 90 lubię, do 80 dążę ustawieniami, ale już od 75 w dół wyraźnie "czuję" do zaporowego 60.
I żadne G-synki mi tu bólu nie ujmują ;). Bardzo (dla mnie) temat ratuje ficzer DLSS.

Godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Mało tego - temat na inną dysputę i inny wątek.

Ja czasami czuję różne 80 fps w różnych produkcjach. :)
Np. obecnie Horizon 80-90 i jest "masełeczko", a obok DaysGone właśnie - też 80-90 (1440p x 140%) i... jakieś to mniej maślane.
Dostrzegam jakieś... nawet nie wiem, jak to nazwać. Nie jest tak gładko, jak w Horizonie.

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
36 minut temu, Minciu napisał:

1000x Lepsze to niż pół roku czy rok bez GPU. 

Ja to zupełnie nie rozumiem, jak można robić takie dziwne numery, jak właśnie sprzedaż GPU na pół roku i siedzieć np. na integrze przez te pół roku, albo jakimś innym kaszlaku jak HD7870, aby jakoś zaoszczędzić (w lepszej cenie sprzedać "stare" GPU i za chwilę znowu kupić nowe, z nowszej serii). ... choć obecne niepewne czasy szczególnie nie są najlepszym rozwiązaniem na takie zagrania i część takich "cebulo-masterów" może się zniechęcić do takich kombinacji (wojna na Tajwanie i pyk ceny GPU w kosmos, dostępność w okolice zera ... kolejnego rajdu krypto-spekulantów też bym nie wykluczał, co da oczywiście efekt również niezbyt przyjemny dla kupujących)

Edytowane przez Kyle_PL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, Kyle_PL napisał:

Ja to zupełnie nie rozumiem,

są osoby na tym forum co juz tylko graja w 3dmarki a chca mieć nowy zlomoplastik

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, jurekk napisał:

są osoby na tym forum co juz tylko graja w 3dmarki a chca mieć nowy zlomoplastik

... czyli te RTX 4xxx będą dla nich tylko drogą pompką do e-penisa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Juz z 10 lat tak jest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, MarcoSimone napisał:

3080 vs 4080 ma wypaść gorzej jak 1080 vs 2080?

Czysto spekulacyjnie z danych, które są to może być poniżej 1.4x.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, jurekk napisał:

Większość osób którzy siedzą na forum rano, wieczór,  we dnie, w nocy. Ten sport jest znany odkąd tu siedzę. 

Sam zacząłem się zastanawiać po co mi nowa karta, 2080s w zasadzie starcza mi do wszystkiego w 2k 60FPS+,  jedynie Zyberbung w 40FPS chodzi ale to da się przeżyć,  mój osobisty punkt płynności dla singla to 45FPS+,  powyżej tego jest jakby delikatniej lepiej i odczuwam to ale te 45 jest mi wystarczające by mi nie przeszkadzało w czerpaniu radości.  

Cały czas podchodze do zakupu nowej karciochy przez pryzmat "jeśli będzie się dana wydajność opłacać to kupię",  obecne ceny Amerow są od tego dalekie,  Ada to pewnie będzie kolejny odlot, kieszenie klientów nadal są bardzo głębokie :E No i najważniejsze, brak senowsnych gier w najbliższym czasie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Kyle_PL napisał:

... czyli te RTX 4xxx będą dla nich tylko drogą pompką do e-penisa.

Czasem ponad stan, jeśli musisz kupić tylko po to żeby zaraz sprzedać bo przy next gen sygnaturka zrobiłaby się out od date i passę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Minciu napisał:

Dokładnie to samo u mnie. 85-90FPS na singla. 95-100FPS multi. Wszystko co ponad 110-120FPS w multi wolałem wymienić na lepszą rozdzielczość, lepsza jakość matrycy, szybszy panel.

A ja znam ludzi co w BF5 grają z lockiem na 60 fps i są happy ;-)

Mnie w singlu 60 fps styka. Nie rozumiem po co komu więcej w singlu.

Jak widać, co oko to inne potrzeby ;-)

2 godziny temu, sideband napisał:

Czysto spekulacyjnie z danych, które są to może być poniżej 1.4x.

To rzeczywiście byłaby nędza 😕 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

mam tak samo, u ziomka przewijałem forumek pclaba w 60fps no katorga, oczy do tej pory bolo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
58 minut temu, MarcoSimone napisał:

To rzeczywiście byłaby nędza 😕 

Tak to wygląda na ten czas ze względu na teoretycznie dużą dziurę między 4080 a 4090. Co sugerowałoby, że 4080ti wbije się w tą lukę. Ale to tylko pitu pitu na ten czas.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
19 godzin temu, Kyle_PL napisał:

Karty które od tej dziwnej gierki klękały, zostały po prostu kiepsko zaprojektowane (pewnie robione "na styk", co jest typowe dla najniższych wersji danego modelu GPU, czyli te z najgorszym chłodzeniem i sekcjązasilania)

Tylko że FTW3 Ultra to u EVGA najwyższy model. Oprócz oczywiście K|NGP|N ;) 

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, maras2574 napisał:

Tylko że FTW3 Ultra to u EVGA najwyższy model. Oprócz oczywiście K|NGP|N ;) 

Więc niepokojące jest to, że w topowych kartach były te słabe punkty :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, Kyle_PL napisał:

Więc niepokojące jest to, że w topowych kartach były te słabe punkty :)

No coś ewidentnie poszło nie tak. Dobrze że chociaż się do tego przyznali i wymieniali ludziom karty 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, samsung70 napisał:

Boże kochany, stara gierka z PS4 i nawet 3080 nie daje stabilnego 4K60FPS :(

Oprawa graficzna jest kilka razy lepsza od ps 4. Na ps 4 jest 30 fps i 1080p. Ps 4 wersja to mniej wiecej poziom gtx 1050ti lub nawet troche słabiej. ps 4 to nie jest nawet ustawienia niskie, tylko 20% poniżej niskich detali. Sam grałem na ps 4 pro ,ale teraz na rtx 3080 to jest zupełnie inna gra. Nie można poównywać ps 4, który ma wydajność gtx 1050ti z rtxami.

• Like 2
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

PS4 raczej daleko do 1050 Ti. PS4 to tylko nieco lepiej niż Radeon 260X (od którego 270X był 46% szybszy), a 1050 Ti jest od niego o 86% szybsza. Przypominam, że w 2013 1050 Ti byłaby porządną kartą, na poziomie GTXa 770 ale z większą ilością pamięci. Trochę jak RTX 3050 w 2016. Z kolei PS5 to jak RX 6600 XT (czyli odrobinę szybciej niż 1080 Ti).

Podejrzewam, że 4080 będzie 50% szybszy od 3080, a 4090 będzie 80% szybsze od 3090.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Kynareth napisał:

Podejrzewam, że 4080 będzie 50% szybszy od 3080

Bedac sledczym byś nie zarobił na chleb xD 4080 dostaje mały chip tym razem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

PS4 PRO był szybszy od zwykłych PS4. Ale porównanie konsoli do 3080 z jednoczesnym podbiciem detali/wymagań w kosmos jest trochę dziwne :D 

Szczególnie jeśli ktoś ma na myśli starego pająka vs remasterowanego. 

Ja bym zaczął od tego dość sensownego filmiku z wysłuchaniem podstawowych różnic włącznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, piszą stara gra a tak słabo chodzi, zapominając ze to nie jest wersja z PS4, jak sobie ustawisz poziom detali i grafiki taki jaki był w PS4 (jeśli to jest możliwe w tej wersji) to pewnie PC w tryb 3d nawet nie przejdzie :E

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi