Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To nie temat o cypto, LHR to inna sprawa, ostateczność dla górników jak nie mogli wyrwać odblokowanych kart. Zresztą 3060 miał dość szybko zdjęte ograniczenia. Dajmy spokój i nie ciągnijmy tego wątku bo to nie miejsce na niego :E

@Down Bać, nie bać, ja się nikogo nie boję, no może czasami siebie :E, ale nie ma sensu bez powodu spamić w nieodpowiednich wątkach.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MaxaM napisał:

W zasadzie po co więcej ramu jeśli według plotek wydajność będzie równa 3070 8GB ¯\_(ツ)_/¯

Jakby ktoś chciał sobie pograć w wyższych rozdzielczościach. To jest żałosne, że pamięci jest tyle co w gtx 1070
Pamięć będzie tym blokującym np w 4k. Już są gry które wymagają sporo.
Więc albo zjedziesz z jakości tekstur o ile to pomoże albo z rozdzilczości.

Mógłbyś sobie spokojnie na takiej 4060 na średnich grać w 4k najwyżej będzie mniej fps ale przy braku pamięci nie będzie się dało grać bo będą ścinki do 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Keken napisał:

Jakby ktoś chciał sobie pograć w wyższych rozdzielczościach.

4060 Ti to będzie karta do 1080p... Chcesz 1440p to masz RTX 4070 albo 4070 Ti, które znowu nie nadają się do 4K przez ograniczenia i spadek wydajności (względem 1440p).

I tak to wygląda. 

Edytowane przez galakty
  • Haha 1
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Eltik napisał:

12GB w 2060 i 3060 to za duzo i podnosi koszty karty, 8GB w 3070 i Ti troche malo tak samo jak 10GB w 3080

Dzis do fhd dobrze jest miec 8GB

Hyhy. Ten mityczny Vram podnoszący koszty.. nie bój nic, nie zbiednieja.

https://www.ceneo.pl/Karty_graficzne;szukaj-rtx+3060+8gb;0112-0.htm

https://www.ceneo.pl/Karty_graficzne/Chipset:GeForce_RTX_3060/Wielkosc_pamieci_RAM:12GB;0112-0.htm

 

Może 100zł różnicy wychodzi w sklepach między 8 a 12GB :P Więc lepiej jak dorzucą +50% za tą stówkę

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4060Ti też będzie miało te idiotyczną wtyczkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ma nie mieć? To nie jest seria RTX 3000, gdzie nową wtyczkę miał tylko 3090 Ti. Tutaj jadymy w pełni z nowym standardem. 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by się komuś nie chciało czytać poprzednich albo kolejnych stu stron, to załączam krótkie podsumowanie wątku w formie karty do bingo :-)

 

 

czy 4060 też będzie miało tą idiotyczną wtyczkę

ale ta seria jest fatalnie wyceniona

z taką przepustowością ta karta nie nadaje się do 4K

nie dam zarobić panu kurteczce

dałem zarobić panu kurteczce

poczekaj, 40x0 niedługo będzie tańsze 

kupuj, taniej już było

ale nvidia załatwiła scalperów tymi cenami

kupić 40x0 czy dołożyć (..) i kupić 40(x+1)0

ja robię hold na serię 4000, poczekam na 5000

FG to oszustwo

nie próbowałeś to nie mów, FG jest super

cewki mi piszczą ☹️

cewki mi nie piszczą ?

czy taki zasilacz wystarczy?

wszyscy tu jacyś nienormalni jesteście

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie, że niektórych przerasta fakt i wymóg mocnego dociśnięcia wtyczki jakby to było jakieś rocket science :szczerbaty:

Wymóg mocnego docisku nowej wtyczki, czy plątanina kabli starego standardu, trudny wybór :szczerbaty:

Edytowane przez MaxaM
  • Like 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej ci umyka fakt ze trzeba się nad tym pochylić z nadzieją ze cos się nie zesra jak potem będziesz ruszał kablem albo dociskał panel żeby zamknąć budę.
To nie jest kwestia "dociśnięcia wtyczki", to źle zaprojektowane badziewie które teraz wymaga poprawek i kombinowania.
Ogólnie zmiana tego lacza była kompletnie pozbawiona sensu, zobaczymy jak szybko pojawi się wersja 2.0 tego czegoś, co tylko potwierdzi fail jakiego zaliczyli.
Trochę mi się to kojarzy z nowymi procesorami Intela które mają problemy w socketach i wymagają "kombinowania" przez uztykownika aby te problemy wyeliminować.

Jak coś takiego może wyjść poza dział inżynierów w tak dużych firmach to nie mam pojęcia.

  • Like 2
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle po co ta wtyczka jest, skoro zasilacze nie kompatybilne (czyt. nie posiadające złącza 12VHPWR) z tą wtyczką i tak działają z kartą poprzez przejściówkę.
Czy ktos mi wytłumaczy róznicę między wtyczką A a B?
Sa115060320bf43778778d95637d3ee8ex.jpg
Saa39f3f0b4704416a8c99d711b0152ea8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sense piny na dole B albo u góry A. Normalnie są u góry, ale np. Asus ma odwrócone złącze na PCB.

 

Asus

power_small.jpg

 

MSI

power_small.jpg

 

Edytowane przez MSky7
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też tak czaiłem i przeglądam złącza u róznych producentów, chyba tylko Asus tak robi (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MaxaM napisał:

Ja mam wrażenie, że niektórych przerasta fakt i wymóg mocnego dociśnięcia wtyczki jakby to było jakieś rocket science :szczerbaty:

Ale jakoś przez ostanie lata nikt nie miał z tym problemu.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kadajo napisał:

Jak coś takiego może wyjść poza dział inżynierów w tak dużych firmach to nie mam pojęcia.

Bardzo proste. Projekty są robione z myślą o idiotach, nie uwzględniają idiotycznych idiotów :D.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kadajo napisał:

Jak coś takiego może wyjść poza dział inżynierów w tak dużych firmach to nie mam pojęcia.

Myślisz że oni się tym przejmują? Skoro są klienci na karty za 10k i wadliwymi wtyczkami, to po cholerę to poprawiać? 

Z drugiej strony jaką mają konkurencję? AMD ze skopanymi driverami i poborem prądu na premierę? Mogą robić co chcą, a i tak karty NV będą kupowane. 

6 minut temu, Phoenix. napisał:

Wystarczy zeby byl zatrzask na wtyczce ;)

Porządny zatrzask, albo jakaś spinka, nie wiem. Tak by nie można było łatwo poluzować wtyczki. 

Mnie to trochę dziwi, bo od lat wyjmowałem wtyczki 8-pin i zawsze musiałem użyć sporej siły by je wyciągnąć, a tutaj się luzuje od dotknięcia obudowy? Really? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, galakty napisał:

Myślisz że oni się tym przejmują? Skoro są klienci na karty za 10k i wadliwymi wtyczkami, to po cholerę to poprawiać? 

Z drugiej strony jaką mają konkurencję? AMD ze skopanymi driverami i poborem prądu na premierę? Mogą robić co chcą, a i tak karty NV będą kupowane. 

Porządny zatrzask, albo jakaś spinka, nie wiem. Tak by nie można było łatwo poluzować wtyczki. 

Mnie to trochę dziwi, bo od lat wyjmowałem wtyczki 8-pin i zawsze musiałem użyć sporej siły by je wyciągnąć, a tutaj się luzuje od dotknięcia obudowy? Really? ;) 

przecież jest zatrzask, a to że ludzie nie wciskają do końca to tylko ich wina 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka sama w sobie jest bardzo dobra, zmiana spasowania na luźne zamiast bardzo ciasnego by naprawiła problem z niedopiętą wtyczką.

A tak naprawdę to 8-pin tracycyjny by luzem pociągnął 500W :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, gret napisał:

przecież jest zatrzask, a to że ludzie nie wciskają do końca to tylko ich wina 

I nagle ludzie nie potrafią wcisnąć? Przez ostatnie 10-15 lat potrafili? I biorąc pod uwagę że RTX 4090 raczej kupują... bogaci i znający się na sprzęcie? xD 

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, galakty napisał:

I nagle ludzie nie potrafią wcisnąć? Przez ostatnie 10-15 lat potrafili? I biorąc pod uwagę że RTX 4090 raczej kupują... bogaci i znający się na sprzęcie? xD 

Tak nie potrafią, bo trzeba wcisnąć deczko mocnej jak zwykłe wtyczki. Jeśli jest dobrze wciśnięte i zatrzask złapał to jej nie wyciągniesz bez zwolnienia blokady 

Edytowane przez gret
  • Like 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, galakty napisał:

I nagle ludzie nie potrafią wcisnąć? Przez ostatnie 10-15 lat potrafili?

Jakie nagle? Wtyczki różnego rodzaju nie od dzisiaj się palą operatorom zdolnym inaczej ;)

Godzinę temu, galakty napisał:

I biorąc pod uwagę że RTX 4090 raczej kupują... bogaci i znający się na sprzęcie? xD 

Bogaci != znający się na sprzęcie.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już projektowali nowe złącze to wystarczyło by dać zatrzaski na gnieździe karty a nie na wtyczce. Coś podobnego jak na kości pamięci. Każdy by widział czy wtyczka jest/czy nie jest zatrzaśnięta.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...