Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze można trochę ograniczyć kurz stawiając kompa na podwyższeniu + obudowa z filtrami mniej przewiewna typu define czy coś podobnego.
Ja od pół roku nie czyściłem w środku ale za wiele się tam nie nazbierało. Nie wiem po co co tydzień czyścić w środku.
Teraz będę czekał aż coś zacznie sobie żyć w budzie. W Polsce moda zwierzęta egzotyczne. Istny szał na hodowanie wenszy głównie pytony królewskie. Sam zacząłem oglądać na yt różne kanały z tym.
Ludzie hodują i rozmnażają węże jak pokemony.
Ale to chyba nie temat o tym :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, C3Q napisał:

Zdajesz sobie sprawe, ze sa osoby, ktore maja kompa przy oknie, mieszkaja przy ruchliwej szosie, czy placu budowy? Smiechlem srogo czytajac Twoj wpis, bo u mie buda wyglada tak juz po 2 dniach od czyszczenia i zakladam ze bede tak mial do momentu az skoncza budowe obok. 

No pewnie, a ja mieszkam w hermetycznej komorce i u mnie nie ma prawa sie kurzyc :lol2: Jak cie rozbawilem to bardzo mi milo ;) 

Sorry ale twoj argument mnie nie przekonuje bo jak sie wprowadzalem na nowe mieszkanie to wokol bylo pelno budow i jest nadal do teraz, a do tego mam psa gdzie pelno siersci jest caly czas, tylko to niczego nie tlumaczy. Chyba ze u ciebie pod oknem jakis majster miesza cement i zaciaga ci do okna :E

I zapewne teraz gdzie jest 0st na dworze siedzisz z otwartymi oknami i ci zaciaga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Phoenix. napisał:

 

Patrzcie! Ten to dopiero czyscioszek! Pewnie przed wstawieniem pucowal 3 godziny :banan:

Buda gigant!

Kurz wytarty a na pulpicie dalej syf :-)

Gd6zgJe_d.webp?maxwidth=640&shape=thumb&

 

  • Haha 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Phoenix. napisał:

Sorry ale twoj argument mnie nie przekonuje bo jak sie wprowadzalem na nowe mieszkanie to wokol bylo pelno budow i jest nadal do teraz, a do tego mam psa gdzie pelno siersci jest caly czas, tylko to niczego nie tlumaczy. Chyba ze u ciebie pod oknem jakis majster miesza cement i zaciag... 

Dla tego typu Twoich postow przesiaduje nadal na pclolu xD

Bardzo mi przykto ze warunki, w ktorych aktualnie przebywam zmuszaja mnie do czestrzego sprzatania, sa odmienne od tych z ktorymi Ty masz doczyniwnia i do tego Ciezko Ci to zrozumiec. Pclol nigdy nie zawodzi. Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, C3Q napisał:

Dla tego typu Twoich postow przesiaduje nadal na pclolu xD

Bardzo mi przykto ze warunki, w ktorych aktualnie przebywam zmuszaja mnie do czestrzego sprzatania, sa odmienne od tych z ktorymi Ty masz doczyniwnia i do tego Ciezko Ci to zrozumiec. Pclol nigdy nie zawodzi. Pozdrawiam cieplutko

 Uwazam, ze komputer powinno sie czyscic na tyle na ile dany sprzet zaciaga brud. Tak jak pisalem wczesniej u siebie moge pol roku nie dotykac i bedzie czysto, a inny po miesiacu bedzie mial syf. Jesli ktos ten syf pokazuje na forum to powinien sie liczyc z tym, ze bedzie to komentowane ;)

Edytowane przez Phoenix.
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Phoenix. 
Wystarczy że że masz łóżko na którym codziennie spisz w tym samym pokoju co PC lub jeszcze gorzej to łóżko jest blisko PC i to wystarczy aby codziennie dostawał po mordzie dużą dawką kurzu.
Wystarczy ze w oknach masz firanki i jakieś zasłony którymi merdasz codziennie i już masz tonę kurzy który jest zasysany.
Najlepszym sposobem aby zatrzymać dostawanie się kurzu do PC to wyłączyć wentylatory i zostawić tylko jeden pracujący z tylu. Jak obciążenie wejdzie wtedy uruchomić resztę. To najlepszy sposób.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czyszczę kompa jakoś raz na pół roku i nigdy nie ma za wiele do przedmuchania (czyszczę sprężonym powietrzem). Różnicy w tmp podzespołów przed i po w zasadzie nie odnotowuje. Podzespoły są czyste ot i tyle. Dom 200m, 2 osoby, 3 koty więc sierści zostawiają aktywnie w każdym miejscu. Mój kumpel czyści PC co 5-6 lat, zawsze do mnie odzywa się jak mu GPU osiąga 90*C+. Wtedy jest akcja czyszczenie GPU, żona już się co to oznacza. Nie mam pojęcia co trzeba robić w domu aby czyścić PC co parę dni, mieszkać w młynie? 

Edytowane przez bleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, bleidd napisał:

 Nie mam pojęcia co trzeba robić w domu aby czyścić PC co parę dni, mieszkać w młynie? 

Trezeba miec budowe obok domu, kompa przy oknie i mieszkac przy ruchliwej szosie :lol2:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

22 minuty temu, bleidd napisał:

 Nie mam pojęcia co trzeba robić w domu aby czyścić PC co parę dni, mieszkać w młynie? 

Wystarczy plac budowy za oknem i sucha pogoda. Filtry z nawiewnikow zbiora co moga ale "maka" i tak roznosi sie po calym mieszkaniu. Przypadki jak ten u mnie jest raczej skrajny, ale na fotce wygladaloby to podobnie do tej z poprzedniej strony.

Co do samego sprzetu i jego odporosci na kurz, to u mnie w pracy mamy kompy, ktore pracuja po 16h dziennie od podobno 8 lat i jeszcze nie padly, wiec jak ktos sie nie brzydzi i nie boi o swoje zdrowie to jak widac mozna xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, nie będę się upierał że jest inaczej. Ale to faktycznie dość skrajny przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przepraszam - czy ja dobrze trafiłem ? Wczoraj tu było forum o RTX 40x0 ? 

Wy tak na serio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poruszamy wszystkie aspekty związane z PC. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kamyk155 napisał:

Przepraszam - czy ja dobrze trafiłem ? Wczoraj tu było forum o RTX 40x0 ? 

Wy tak na serio ?

Dzis pani domu, a jutro kto go tam wie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Phoenix. napisał:

Dzis pani domu, a jutro kto go tam wie ?

Jutro kolejny odcinek z cyklu "bosz pogięło ich z tymi cenami, nie kupię" :E

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kadajo napisał:

@Phoenix. 
Wystarczy że że masz łóżko na którym codziennie spisz w tym samym pokoju co PC lub jeszcze gorzej to łóżko jest blisko PC i to wystarczy aby codziennie dostawał po mordzie dużą dawką kurzu.
Wystarczy ze w oknach masz firanki i jakieś zasłony którymi merdasz codziennie i już masz tonę kurzy który jest zasysany.
Najlepszym sposobem aby zatrzymać dostawanie się kurzu do PC to wyłączyć wentylatory i zostawić tylko jeden pracujący z tylu. Jak obciążenie wejdzie wtedy uruchomić resztę. To najlepszy sposób.

Należy mieć dedykowane, klimatyzowane pomieszczenie :)

Chyba już trochę przeginacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kadajo napisał:

Wystarczy że że masz łóżko na którym codziennie spisz w tym samym pokoju co PC lub jeszcze gorzej to łóżko jest blisko PC i to wystarczy aby codziennie dostawał po mordzie dużą dawką kurzu.

Ilość kurzu jest też pochodną tego co w tym łóżku się robi, kolega co wrzucił to zdjęcie z kurzem pewnie lubi ostro w nim pofiglować ;)

  • Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Griszah napisał:

Ilość kurzu jest też pochodną tego co w tym łóżku się robi, kolega co wrzucił to zdjęcie z kurzem pewnie lubi ostro w nim pofiglować ;)

Czy to znaczy że ci co kurzu mają mało to w łóżku tylko śpią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sonio napisał:

Czy to znaczy że ci co kurzu mają mało to w łóżku tylko śpią?

Tak i to jeszcze w nagach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, sonio napisał:

Czy to znaczy że ci co kurzu mają mało to w łóżku tylko śpią?

Albo nie mają łóżka :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Mistol napisał:

No ale masz 4090 czy 4080? bo to zasadnicza różnica. Ze stópki wynika że masz 4080

4080 i bostuje jednak do 2850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, sonio napisał:

Czy to znaczy że ci co kurzu mają mało to w łóżku tylko śpią?

Coś w tym może być. Jest chyba powiedzenie, że uciekał aż się kurzyło. Teraz parafraza do łóżka :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...