Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  

2 godziny temu, kwiatek13 napisał:

Mam może trochę głupie pytanie do posiadaczy Gigabyte 4090 Gaming OC, czy w każdym egzemplarzu obudowa chłodzenia była oblepiona folią? Ktoś wrzucał wcześniej zdjęcia i widziałem że była.

 

2 godziny temu, Mistol napisał:

Ja miałem tylko folię na backplate i na wentylatorach (na kółkach ). Na plastiku od strony wentylatorów nie miałem folii. Widziałem na youtubie unboxingi tej karty i miały folię. Dziwne. Może te nowe rzuty tych kart tak mają. Te z youtuba były z października zaraz po premierze

U mnie była folia na backplate, na górze chłodzenia (plastik) /jak na zdjęciu/ oraz na tych "kółeczkach" - o czym dowiedziałem się z Twojego postu i dopiero teraz je ściągnąłem :D 

26_gigabyte_geforce_rtx_4090_gaming_oc_t

Edytowane przez krukkpl
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MrKetiw napisał:

Cofnij się i zobacz jak wydajne były 3080 w porównaniu do poprzednich kart i jaka była cena. 

ale wtedy nie było Putin-inflacji ?

to były wspaniałe ceny i dostępność nigdy ich nie zapomnę :)

 

Edytowane przez Griszah
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, krukkpl napisał:

  

 

U mnie była folia z na backplate, na górze chłodzenia (plastik) /jak na zdjęciu/ oraz na tych "kółeczkach" - o czym dowiedziałem się z Twojego postu i dopiero teraz je ściągnąłem :D 

26_gigabyte_geforce_rtx_4090_gaming_oc_t

A to dziwne. U mnie i kolegi kamyk13 nie było tej folii. Ze zwrotu wątpię że mamy karty bo była spakowana jak nowa. Wszystkie folie od podpórki i adaptera zalakowane no i były folie na blackpate i na wentylach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pal kij tą folię, u mnie też była na froncie z tego co pamiętam, wywaliłem do śmieci :E  Dobrze, że nie oszczędzają na termopadach jak za czasów Ampere :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma tutaj ktoś suprima 4090 x? Jutro montuje i jestem ciekaw czego się spodziewać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mozonek napisał:

Ma tutaj ktoś suprima 4090 x? Jutro montuje i jestem ciekaw czego się spodziewać. 

ile kosztował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mozonek napisał:

Jutro montuje i jestem ciekaw czego się spodziewać. 

Piszczenia cewek? Oczywiście nie życzę tego Tobie ale ktoś tu już dawno temu pisał że głośno grają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, almon napisał:

ile kosztował?

Drogo kurna to nie są tanie karty ?

 

2 minuty temu, Mistol napisał:

Piszczenia cewek? Oczywiście nie życzę tego Tobie ale ktoś tu już dawno temu pisał że głośno grają

to akurat standard. Jak czytam to kultura pracy poziom tufa ale się sprawdzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, mozonek napisał:

Drogo kurna to nie są tanie karty ?

 

Obyś tylko czyścił kilka razy dziennie.

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej tylko w niedziele do kościoła w Robloxie i więcej nie grać :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś weźmie takiego RTX'a 4090 w kredyt dajmy to na 5 lat a mu się zepsuje zaraz po gwarancji to horror ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, mozonek napisał:

Ma tutaj ktoś suprima 4090 x? Jutro montuje i jestem ciekaw czego się spodziewać. 

Jak to MSI - piszczenia cewek chyba że wygrasz loterie, ja na 3x Trio i 1x tuf miałem mocno piszczące cewki, suprim to bardziej poziom strixa choć tuf i trio nie są wiele gorsze.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem właśnie, że DLSS w wersji 2.5.1 ma większą wydajność, przy rozdzielczości wyświetlania 4K przetwarza obraz o około 0,5 sekundy krócej co przy 60 FPS daje niecałe 3% wyższą wydajność a przy 120 FPS aż 6% wyższą.

Ciekawe czy wzrost wydajności jest tylko na Ada. Może ktoś z was sprawdzi na Ampere?

Edytowane przez SebastianFM
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lokiju napisał:

Jak ktoś weźmie takiego RTX'a 4090 w kredyt dajmy to na 5 lat a mu się zepsuje zaraz po gwarancji to horror ?

Zotac chyba daje po rejestracji 5 lat gwary razem :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, lukadd napisał:

Najlepiej tylko w niedziele do kościoła w Robloxie i więcej nie grać :E

Najlepiej nie używać, cyknąć fotke a do grania kupić używke 3080, 4090 na zaś będzie. Po co się denerwować? Wąchać kabel codziennie sprawdzając czy to już itd itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lukadd napisał:

Zotac chyba daje po rejestracji 5 lat gwary razem :E

Tak na serio uważam, że te 5 lat to powinna być norma przy karcie za takie pieniądze to nie samochód, że wymienisz część i chodzi tutaj z reguły kończy się na tym, że karta do śmieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są serwisy co naprawiają GPU, często da się uratować. A padać to one jakoś strasznie nie padają, trzeba mieć raczej pecha, aby padło po tych 3 latach zaraz. Ja mam premierowego 2070 teraz u dzieciaka w kompie dalej lata. HD 7950 też mam działającego do dziś.

Za ~dwa lata i tak ten 4090 będzie wart pewnie ~4k, może max 5k pln jakieś lepsze sztuki. Zależy jak będą wyglądały dalsze wyceny GPU i co przyniesie nowa generacja.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś było lepiej jeżeli chodzi o naprawę GPU często padały sekcje zasilania lub np. pamięci i wtedy dało się to uratować a w nowszych generacjach często pada sam rdzeń, który albo ciężko dostać albo kosztuje tyle, że lepiej kupić nową kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sprzedać przed końcem gwarancji i tyle... Tak samo zresztą jest z samochodami obecnie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mistol napisał:

A to dziwne. U mnie i kolegi kamyk13 nie było tej folii. Ze zwrotu wątpię że mamy karty bo była spakowana jak nowa. Wszystkie folie od podpórki i adaptera zalakowane no i były folie na blackpate i na wentylach.

Na mojej też nie było tej foli na plastiku. Swoją drogą, ogólnie karta fajna, chłodzenie bardzo wydajne, standardowo nawet bios Quiet jest bardzo agresywny, ale po zmodyfikowaniu krzywej wentylatorów jest okej z hałasem, dźwięk nie jest drażniący dla ucha, natomiast trochę słychać cewki w zależności od gry i obciążenia. Jeszcze nie zdecydowałem czy bardzo mi to przeszkadza i będę wymieniał, potestuję perę dni.

Edytowane przez nastiv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, nastiv napisał:

Na mojej też nie było tej foli na plastiku. Swoją drogą, ogólnie karta fajna, chłodzenie bardzo wydajne, standardowo nawet bios Quiet jest bardzo agresywny, ale po zmodyfikowaniu krzywej wentylatorów jest okej z hałasem, dźwięk nie jest drażniący dla ucha, natomiast trochę słychać cewki w zależności od gry i obciążenia. Jeszcze nie zdecydowałem czy bardzo mi to przeszkadza i będę wymieniał, potestuję perę dni.

Ja tez nie mialem folii na plastikowej obudowie od strony wentylatorow na Rtx 4090 Aorus Master, a tez na 100% nie byla otwierana, plomby jak i akcesoria nie ruszane,

Poza tym, karta bardzo cicha jak sie samemu ustawi krzywą wentyli bo inaczej jest mega halas nawet na biosie quiet, choc wtedy trzeba zrezygnowac z trybu pasywnego chłodzenia przy temperaturach pozniej 50 stopni ze wgledu ze wentyle dziwnie sie zachowują jesli je sie manualnie ustawi na mniej niz 55%, potrafią sie ni stad ni z owąd rozkrecic na maxa na sekunde dwie i to tak losowo, np gdy odpali sie menu w grze, taki to szkopul wentylatorów na aorusie, wiec przyszli posiadacze aorusa muszą miec to na uwadze ze karta na domyslnych ustawieniach nie jest cicha, mozna powiedziec ze jest bardzo głośna, 

Cewki piszą ale ciszej od mojej ps5 :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, życzę udanych polowań i więcej zdecydowania ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...