Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, MuziPL napisał:

wiadomo, że to zależy od gry i rozdziałki, ale ile procentowo mocniejsza jest 4080 od 2080Ti w grach?

O 100% w grach bez RT.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kadajo napisał:

Przecież praktycznie wszystkie RTX 4xxx mają dobre chłodzenia.

Radiatory tak, ale nie wentylatory. Ale ta patologia trwa od lat i niezależnie od ceny karty nie dostaniesz dobrych wentylatorów na kartach nie licząc ostatnich czasów wersji Noctua.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, kadajo napisał:

Przecież praktycznie wszystkie RTX 4xxx mają dobre chłodzenia. Chyba że taka zabawa dla zabawy ?

Zależy jak kto jest wyczulony... Dla mnie na takim MSI 2070S Trio te 95mm pomimo cichych łożysk powyżej 1200 już robi się głośne.
Aczkolwiek jeśli tak jak w recenzji nie przekroczy mi to PNY 1200 rpm, to narzekał nie będę. Ona ma wentyle 100 mm, ale jak tak czytam, to łożyska kulkowe, a ten fakt nagle zaczął powodować u mnie niepokój :lol2:

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, DyndaS napisał:

Nie zgodzę się z tym. Logiczne jest to, że nie do końca. Te noctua mają bardzo ciche łożyska, a więc różnica 2 vs 3 w generowanym hałasie będzie minimalna. Przy 750rpm tych wentylatorów na dobrą sprawę nie usłyszysz w obudowie.  Tam gdzie nie ma radiatora, są też heatpipe, a pcb też się grzeje. Także ten po środku ma co chłodzić. Jak się da 2 wentylatory, to spora cześć radiatora będzie robić za atrapę, a na oko można stwierdzić, że 1/4 od tej strony gdzie kończy się pcb.

Dziwnych argumentów używasz. Przecież głównym źródłem hałasu nie są łożyska tylko łopatki, szum powietrza.

3 wentylatory obracają się z prędkością 750 RPM jednak radiator jest chłodzony łącznie tylko przez 2 i 1/3. Dlatego uważam, że zamiast tego lepszym rozwiązaniem byłoby użycie tylko 2 wentylatorów.

Ja sprawdzę, przy jakiej prędkości 2 wentylatory będą miały tą samą głośność co 3 przy prędkości 750 RPM.

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SebastianFM napisał:

Dziwnych argumentów używasz. Przecież głównym źródłem hałasu nie są łożyska tylko łopatki, szum powietrza.

Mało chyba wentylatorów w życiu słyszałeś ;)

  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sonio napisał:

Mało chyba wentylatorów w życiu słyszałeś ;)

O co ci chodzi?

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SebastianFM napisał:

O co ci chodzi?

O to że możesz miec wentylator który jest w miarę cichy jeśli patrzysz na same łopatki i powietrze, ale łożysko będzie wyć. Mam coller mastera w szafie co łożysko mu hałasuje okropnie - w stylu cichego silnika spalinowego. Mam też w nowej lian li obudowie 1 wentyl co na określonych obrotach, gdzieś w okolicy 1050 obr ma taki metaliczny dźwięk z łożyska.Ale tylko przy tych obrotach. Mam znów kartę Gigabyte i każdy start wentylatorów na niej (później są ciche) to jakby ktoś serię z karabinu puścił przykryty jakimś tam kocem xD

  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebny cały twój wykład a poprzednia odpowiedź bez sensu.

Ja nie będę z każdej odpowiedzi robił wypracowania. Rozmawialiśmy o konkretnym przypadku, o montowaniu 2 lub 3 porządnych a nie jakichś zajechanych wentylatorów 120 mm na chłodzeniu karty graficznej, mających pracować z niską prędkością.

Edytowane przez SebastianFM
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, SebastianFM napisał:

Niepotrzebny cały twój wykład a poprzednia odpowiedź bez sensu.

Ja nie będę z każdej odpowiedzi robił wypracowania. Rozmawialiśmy o konkretnym przypadku, o montowaniu 2 lub 3 porządnych a nie jakichś zajechanych wentylatorów 120 mm na chłodzeniu karty graficznej, mających pracować z niską prędkością.

Bardzo mocno zapatrzylem się w poprzednią wypowiedź wyżej, gdzie padły słowa o stockowej karcie

 

Nawet w takiej noctua jak ktoś ma dobry słuch to usłyszy pracę łożyska. I na pewno lepiej mieć więcej nisko obracających się niż 2 próbujące przepompować tą samą ilość powietrza.

Na marginesie mam noctua a12x25r i powiem szczerze że rozkręcony na więcej niż 1500 obr bardziej wkurza mnie sama praca łożyska niż przepływ powietrza. Ale.to moje zdanie.

Edytowane przez sonio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sideband napisał:

Radiatory tak, ale nie wentylatory. Ale ta patologia trwa od lat i niezależnie od ceny karty nie dostaniesz dobrych wentylatorów na kartach nie licząc ostatnich czasów wersji Noctua.

Racja, nie doprecyzowałem. Ale z drugiej strony jak radiator dobry to i wentylator nie musi się szybko obracać to i w miarę cichy. Ale rozumiem ze czasem trafiają się takie które potrzebują czasu aby zacząć pracować jak trzeba. W mojej mega 3070 od Gigabyte tez były rożne dziwne dźwięki na początku, teraz raczej wszytko ok.

Godzinę temu, DyndaS napisał:

Zależy jak kto jest wyczulony... Dla mnie na takim MSI 2070S Trio te 95mm pomimo cichych łożysk powyżej 1200 już robi się głośne.
Aczkolwiek jeśli tak jak w recenzji nie przekroczy mi to PNY 1200 rpm, to narzekał nie będę. Ona ma wentyle 100 mm, ale jak tak czytam, to łożyska kulkowe, a ten fakt nagle zaczął powodować u mnie niepokój :lol2:

1200rpm w sensie głośne czy po prostu je słyszysz, bo na 1200 rpm to raczej jeszcze dramy nie powinno być. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kadajo napisał:

1200rpm w sensie głośne czy po prostu je słyszysz, bo na 1200 rpm to raczej jeszcze dramy nie powinno być. :D

Nie no bez dramy, bo to po prostu szum w przypadku MSI, ale to taka dla mnie granica komfortu :P
Większość by pewnie powiedziało, że to niesłyszalne :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, DyndaS napisał:

Nie no bez dramy, bo to po prostu szum w przypadku MSI, ale to taka dla mnie granica komfortu :P
Większość by pewnie powiedziało, że to niesłyszalne :E

Był taki co 1800obr nawet nie słyszał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, DyndaS napisał:

Nie no bez dramy, bo to po prostu szum w przypadku MSI, ale to taka dla mnie granica komfortu :P
Większość by pewnie powiedziało, że to niesłyszalne :E

A myślałem ze tutaj to tylko ja mam takiego świra ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, SebastianFM napisał:

Niepotrzebny cały twój wykład a poprzednia odpowiedź bez sensu.

Ja nie będę z każdej odpowiedzi robił wypracowania. Rozmawialiśmy o konkretnym przypadku, o montowaniu 2 lub 3 porządnych a nie jakichś zajechanych wentylatorów 120 mm na chłodzeniu karty graficznej, mających pracować z niską prędkością.

Jeszcze karty nie ma a Wy już fanswap / deschroud robicie XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Minciu napisał:

Jeszcze karty nie ma a Wy już fanswap / deschroud robicie XD

Na aio od CPU wentylatory wymieniają zaraz po zakupie, to czemu nie na GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze na amazonie stanialy 4080 to zwrocilem mojego TUFa 4070ti i wzialem 4080 TUFa ?

jednak troche tej mocy brakuje 4070ti w 1440p

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam ten test mobilnego 4090, heh no kurdę kosmos wydajność jak na lapka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI 4090 bez dowodu zakupu też jest na gwarancji na podstawie numeru seryjnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zakup NV był dużo lepszy - jakieś 2,62 razy lepszy  

Zrzut ekranu 2023-02-07 165929.jpg

Edytowane przez RTX4090

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sonio napisał:

I na pewno lepiej mieć więcej nisko obracających się niż 2 próbujące przepompować tą samą ilość powietrza.

Na pewno nie w tym przypadku.
GG005R9.png

Co z tego, że masz 2 wentylatory zamiast 1? Na chłodzeniu CPU też tak montujesz i upierasz się, że jest lepiej? Chyba jednak nie.

Godzinę temu, sonio napisał:

Nawet w takiej noctua jak ktoś ma dobry słuch to usłyszy pracę łożyska.

Godzinę temu, sonio napisał:

Na marginesie mam noctua a12x25r i powiem szczerze że rozkręcony na więcej niż 1500 obr bardziej wkurza mnie sama praca łożyska niż przepływ powietrza.

To może po prostu czas na wymianę zużytych wentylatorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam sweet spota z ceną/jakość w 4070 ti...i waham się pomiędzy Asus TUF OC a MSI Gaming X Trio...Ogólnie brałbym MSI, ale doczytałem ,ze ma słabszą sekcję zasilania...a może brać coś innego? Zależy mi na kulturze pracy, w OC bawić się nie będę (pobawię się za to w UV), obecnie mam GPU z serii STRIX i raczej chciałbym coś podobnej klasy (ciche, chłodne, niezawodne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mazurxiii napisał:

Szukam sweet spota z ceną/jakość w 4070 ti...i waham się pomiędzy Asus TUF OC a MSI Gaming X Trio...Ogólnie brałbym MSI, ale doczytałem ,ze ma słabszą sekcję zasilania...a może brać coś innego? Zależy mi na kulturze pracy, w OC bawić się nie będę (pobawię się za to w UV), obecnie mam GPU z serii STRIX i raczej chciałbym coś podobnej klasy (ciche, chłodne, niezawodne).

mialem tego TUFa 4070 ti i wszystko bylo z nim wporzadku. Cichy, chlodny i cewki nie piszczaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, SebastianFM napisał:

Na pewno nie w tym przypadku.

Co z tego, że masz 2 wentylatory zamiast 1? Na chłodzeniu CPU też tak montujesz i upierasz się, że jest lepiej? Chyba jednak nie.

To może po prostu czas na wymianę zużytych wentylatorów?

Na CPU masz zwykle 2 pod rząd. A tu masz wentylatory chłodzące inne sekcje. Ale ok.

To jest nowa noctua. Ale ja osobiście nie znam wentyla co by powyżej 1500 nie miał słyszanego łożyska/silniczka (to i tak dobrze że przy 1500, inne słychać wcześniej). Chyba że ktoś ma problem z słuchem - zakres słyszenia jest może już jest słaby? Zwykle przychodzi z wiekiem, ale dziś ludzie dużo słuchają i głośno w słuchawkach, na dyskotekach też zresztą jest tak głośno, że słuch obrywa mocniej niż w przemyśle ciężkim. ?

Edytowane przez sonio
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...