Skocz do zawartości
Sad_MadMan

[fortnite] Nie działa pad

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie dosyć głupie pytanie. Bratanek kupił sobie pada (taki zwykły do PC). Z tego co widzę, to fortnite domyślnie obsługuje pady xbox/ps ale nie te "zwykłe". Ściągnąłem emulator, który symuluje działanie pada Xboxa. Problem jest taki, że po konfiguracji i uruchomieniu gry wszystko zachowuje się tak jakby gałka kierunku była wciśnięta a do tego w menu gry naprzemiennie pojawiają się opisy pada/klawiatury. Jest jakiś sposób aby to działało ? Program to XoutPut. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podstawowe pytanie, jaki pad?? Jak jakiś chińczyk za 40 zł to masz odpowiedź.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam do wielu gier uzywam vjoy i joystick gremlin, dzieki temu moge robic cuda z kontrolerami, nie znam narzedzia z którego korzystasz więc to pewnie jakaś lipa, do tego jesli używasz jakiegoś no name to tak jak @AndrzejTrg napisał szkoda czasu na babranie się z tym.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pad frotine czy jak tam się to zwie, autoaim... I temu pad jest potrzebny?Dobrze, że crosplaya nie ma, gdzie jak pad jest to autoaim.... 

Wymaitają ludzie na padzie czy to ps czy x , to nie zaprzeczę, ale to only consoles.... Dobrze, że chyba nie ma fpsa mp cross? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Padzik to jakiś "Genesis Mangan". W innej grze udało mi się go skonfigurować i normalnie działa (bez żadnych emulatorów) jednak problem jest w Fortnite. Sprzętu tego nie kupowałem a jedyne co mam wspólnego z tą sytuacją to, że akurat opchnięto mi dzieci na zdalne nauczanie i przy okazji próbuję tego pada naprawić. Wątpię aby celem był autoaim, tylko że raczej pad kojarzy się bardziej "gejmersko" a poza tym mają w domu Xboxa więc do padów są przyzwyczajeni. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jak maja xboxa to niech dzieciak uzywa pada do xboxa i bedzie po problemie. Tego czegos za 40zl to nawet padem nazwac nie mozna :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ma Xboxa ale nie zawsze. Długa historia. Sprawdzałem jednak na moim bardzo starym padzie - Logitech Dual Action i jest dokładnie ta sama sytuacja. Tego jednak chińczykiem nazwać nie można. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz wejść w ustawienia połączyć pada i wejść w fortnite i tam w ustawienia i wyłączyć opcję "ignoruj sygnały pada" i musisz kliknąć dowolny przycisk na padzie i masz

W dniu 15.04.2021 o 17:26, Sad_MadMan napisał:

Padzik to jakiś "Genesis Mangan". W innej grze udało mi się go skonfigurować i normalnie działa (bez żadnych emulatorów) jednak problem jest w Fortnite. Sprzętu tego nie kupowałem a jedyne co mam wspólnego z tą sytuacją to, że akurat opchnięto mi dzieci na zdalne nauczanie i przy okazji próbuję tego pada naprawić. Wątpię aby celem był autoaim, tylko że raczej pad kojarzy się bardziej "gejmersko" a poza tym mają w domu Xboxa więc do padów są przyzwyczajeni. 

Miałem to samo i musiałem np.wejsc w ustawienia. Na laptopie i jeszcze go połączyć na moim laptopie Acer nitro 5 to działa musisz, wejść w fortnite i w ustawieniach pada zrobić tak żebyś odznaczył coś o nazwie ignoruj sygnały pada i gotowe😀😀😀

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi