Skocz do zawartości
Mateusz2PL

brak kart graficznych - karty na stół

Rekomendowane odpowiedzi

Co jest złego w tym że ktoś ma szklaną kulę i nie korzysta z usług Wróżbity Macieja :lol2: Dla mnie nic.Sobie możemy przewidywać pewne fakty łącznie z tymi które się nie spełnią.

Najlepsze będzie to,że krypto walnie wtedy,kiedy dosłownie nikt tego nie spodziewał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Spl97 napisał:

Najlepsze będzie to,że krypto walnie wtedy,kiedy dosłownie nikt tego nie spodziewał.

Tak. A ludzie czekający na tanie karty trąbią o krachu już od dwóch miesięcy i nic.

Tak samo akcje spółek amerykańskich. Są drogie: Są. O krachu trąbią od już dwóch lat i nic. Jak dużo piszą, że bańka musi pęknąć, to nie musi.

Edytowane przez wamak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Być może zbyt cicho trąbią :E trzeba zastrajkować, wyjść na ulicę tak jak tutaj:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tym filmikiem przypominałeś mojego znajomego,który swego czasu non stop to śpiewał :P

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, wamak napisał:

Tak. A ludzie czekający na tanie karty trąbią o krachu już od dwóch miesięcy i nic.

Bo ludzie czekają na jakieś krachy, kiedy nie potrzeba żadnych krachów. Wystarczy splot wydarzeń, które są mniej lub bardziej pewne (kwestia kiedy i w jakiej kolejności).

Pierwszy kamień milowy:

Cytat

Tak czy inaczej EIP-1559 – który ma zostać uruchomiony w lipcu, znacząco wpłynie na dochody górników. Niektórzy analitycy szacują, że górnicy Ethereum mogą stracić do 50% swoich zysków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już o tym EIP 1559 pisałem,że po tej aktualizacji kurs może wystrzelić w górę do takiego stopnia,że sam kurs zrekompensuje straty górnikom.Jest też druga strona medalu - kurs może rozpocząć ostry zjazd w dół.
Jak będzie? Czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 22.04.2021 o 17:43, Spl97 napisał:

Już o tym EIP 1559 pisałem,że po tej aktualizacji kurs może wystrzelić w górę do takiego stopnia,że sam kurs zrekompensuje straty górnikom.Jest też druga strona medalu - kurs może rozpocząć ostry zjazd w dół.
Jak będzie? Czas pokaże.

równie dobrze skończy się n-tym hard forkiem blockchain'u ethereum .

teraz to nie wiem jak to się będzie nazywać skoro nazwa ethereum classic jest już zajęta :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Karty na stół? Ok. Tego posta sponsoruje mój GTX 970 od Gigusia ^^

uS7MVa9.jpg

Pamiętam jak półtora roku temu nabyłem od kolesia - pierwszego właściciela kompa z sygnatury za całe 1100zł (+20zł na paliwo aby przejechać z jednej dzielnicy na drugą ^^) razem z tą kartą. Obecnie sama karta na allegro lata w przedziale 850 do 1200zł a średnio gdzie w okolicach 950zł 🤪

To jest po prostu szaleństwo co się znowu porobiło z rynkiem GPU. Tym razem górnicy są po części usprawiedliwieni covidem. Pandemia też tutaj zbiera żniwa ze względu na spadek mocy produkcyjnych, zatory w transporcie itp. można powiedzieć, że wszystkie używane karty poszły 2x do góry.

Generalnie trochę żałuje, że nie śledzę kursu kryptowalut. W sumie pal licho z kopaniem, bo to trzeba intersować się żeby to uruchomić i na pewno trochę siedzieć przy tym. Lekcja na przyszłość, że jak kurs zwyżkuje to trzeba kupować po prostu na allegro hurtem takie nawet niezbyt drogie karty graficzne i czekać na kolejną górkę krypto która będzie miała na pewno miejsce.

Tak się zastanawiam czy nie wystawić swojej karty i nie posiedzieć na integrze. W sumie w nic nie gram od kilku dobrych miesięcy a jak grałem to w niezbyt wymagające (Imperator Rome a jak kupiłem ten zestaw to najpierw w TW Warhammer2) Karta po prostu siedzi w budzie i się marnuje, zżera niepotrzebnie prąd.

Edytowane przez Diesel_Wawa
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki spadek mocy produkcyjnych? Podobno produkcja pracuje na 100%(bądź nawet na więcej niż 100%),więc ona nie jest problemem.Problemem są przerwane łańcuchy dostaw,niedobory komponentów oraz górnicy i to wystarczyło,żeby położyć cały rynek GPU.

A że ludzie wystawiają używki za 2x tyle co przed boomem na krypto,no cóż chcą wykorzystać sytuację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Generalnie pandemia daje we znaki a czy wyszczególnić to czy tamto to nie ma znaczenia, ludzie np. na pewno więcej siedzą w domach i mają więcej czasu na rózne przyjemności. W sumie można powiedzieć, że kadry w fabrykach mogły zachorować i nie wierzę, że nie miało to znaczenia dla produkcji.

Jak ktoś się interesuje np. budową dróg w Polsce to może dostrzec problemy wykonawców  podczas pandemii które rzutują na poślizgi na kontraktach a jest to przełożeniem niemożności przemieszczania się ludzi pomiędzy krajami czy zachorowań kadry na budowach.

Edytowane przez Diesel_Wawa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, Diesel_Wawa napisał:

Pamiętam jak półtora roku temu nabyłem od kolesia - pierwszego właściciela kompa z sygnatury za całe 1100zł (+20zł na paliwo aby przejechać z jednej dzielnicy na drugą ^^) razem z tą kartą. Obecnie sama karta na allegro lata w przedziale 850 do 1200zł a średnio gdzie w okolicach 950zł 🤪

To jest po prostu szaleństwo co się znowu porobiło z rynkiem GPU. Tym razem górnicy są po części usprawiedliwieni covidem. Pandemia też tutaj zbiera żniwa ze względu na spadek mocy produkcyjnych, zatory w transporcie itp. można powiedzieć, że wszystkie używane karty poszły 2x do góry.

Generalnie trochę żałuje, że nie śledzę kursu kryptowalut. W sumie pal licho z kopaniem, bo to trzeba intersować się żeby to uruchomić i na pewno trochę siedzieć przy tym. Lekcja na przyszłość, że jak kurs zwyżkuje to trzeba kupować po prostu na allegro hurtem takie nawet niezbyt drogie karty graficzne i czekać na kolejną górkę krypto która będzie miała na pewno miejsce.

Tak się zastanawiam czy nie wystawić swojej karty i nie posiedzieć na integrze. W sumie w nic nie gram od kilku dobrych miesięcy a jak grałem to w niezbyt wymagające (Imperator Rome a jak kupiłem ten zestaw to najpierw w TW Warhammer2) Karta po prostu siedzi w budzie i się marnuje, zżera niepotrzebnie prąd.

Ostatnio poszedł 2,5 letni GTX 1060 3GB za 960zł. Szok...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
46 minut temu, Diesel_Wawa napisał:

uS7MVa9.jpg

to moze byc ostatnia szansa zeby pozbyc sie starego rzęcha w cenie prawie nowki:)

jak nie jest ci potrzebny to sprzedawaj i nawet nie mysl:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, Rafalxxx napisał:

to moze byc ostatnia szansa zeby pozbyc sie starego rzęcha w cenie prawie nowki:)

jak nie jest ci potrzebny to sprzedawaj i nawet nie mysl:)

Znalazłem dzisiaj swojego trzymanego jako zapasowego GTX 950 2GB Zotac Amp. Wiecie ile może być warty? Z góry dzięki za odpowiedzi. Również znalazłem Nividie 6600GT, ale ją trzymam bo ma wartość sentymentalną :E Taki pasywny wariat:  

ef774aacb0.jpg

Edytowane przez Kaczorex26
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam 2080s xtrio kupionego w dołku za 2,3k z gwarancją 2 lata i szczerze mówiąc nie opłaca mi się sprzedawać, dostanę może 3,5k prze dobrym wietrze ale nawet jak by krypto padło to i tak za tę kwotę nie kupię od razu 3070 czyli karty o kilkanaście procent lepszej. Zostaje z tym co mam i cieszę się dalej. 

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czekać, czekać i cierpliwie czekać. 

Cierpliwość popłaca. Zamiast staroci typu gtx 970 po kosmicznych cenach ~1000zł za używane dostaniemy swoją nagrodę.  Czekać wytrwale 

• Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście,ja mogę spokojnie poczekać na rozwój wydarzeń,gorzej z tymi którzy naprawdę nie mogą czekać na swoją upragnioną kartę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Spl97 napisał:

Oczywiście,ja mogę spokojnie poczekać na rozwój wydarzeń,gorzej z tymi którzy naprawdę nie mogą czekać na swoją upragnioną kartę.

zrób sobie triple SLI z hd 5770 chodzą po starej dobre cenie na allegro default_smilies_szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, Penetratorek napisał:

zrób sobie triple SLI z hd 5770 chodzą po starej dobre cenie na allegro default_smilies_szczerbaty.gif

Chyba CrossFire:lol2:

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jeden czeka i nie może się doczekać na RTX 3000. Temat wałkowany nie raz i jak na razie to może w drugim kwartale 2022 rynek GPU będzie w lepszym stanie. Pandemia załamała łańcuch dostaw oraz moce produkcyjne wielu branż do tego problemy z wysokim zapotrzebowaniem półprzewodników powoduje, że brakuje wszystkich potrzebnych komponentów do budowy kart. Niestety najgorsze co Nvidia nam klientom zrobiła to początkowe zapewnienia, że kart nie zabraknie oraz ceny gdzie taki RTX 3080 dość, że wydajniejszy to był o połowę tańszy od RTX 2080Ti.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

gorzej z tymi którzy naprawdę nie mogą czekać

Każdy może poczekać, ale niektórzy są tak napaleni, że muszą mieć tu i teraz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie zdałem sobie sprawę, że zaprzepaściłem szanę zakupu komputera do gier we wrześniu za normalne pieniądze i prawdopodobnie przyjdzie mi na to czekać rok, albo i dwa lata -.- Najbardziej boli fakt, że nie da się nawet kupić nowej, sklepowej padliny o wydajności starego GTX 1050Ti, bo taki ściek kosztuje już 1500zł. A już totalnie szlag mnie trafia, że we wrześniu pozbyłem się swojego GTX 960 za 270zł :mad3:

• Sad 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

jak ktos potrzebuje to na amazonie wloskim jest wysyp 2080/ti za 500 ojro

dobra widze ze scam prawdopodobnie

Edytowane przez Rafalxxx
edycja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tyle,że może to być scam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wiem, nie potrafie sie polapac gdzie u makaronow pisze kto sprzedaje:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ceny kryptowalut musza spaśc Spadną jak gospodarka wróci do zycia. Wtedy ludzie i firmy  nie będa oszczędzać. Tylko inwestowac i kupować. Na razie chcą uniknać straty wartości pieniądza przez inflacje przez ethermum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi