Skocz do zawartości
Alcatras

Router pod światłowód

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam światłowód od Orange 600/100 i potrzebuje routera który bd w stanie go udźwignąć. Bd to drugi router ponieważ głowny od oragne funbox 6 mam w jednej częsci domu i mam poprowadzony kabel do 2 zeby tam podpiąć router tylko nie wiem jaki wybrać żeby nie dobrze sprawował.

PS. To bedzie 2 router więc nie musi dać 100% tego internetu, ale żeby też dawał na tyle, żeby nie było problemu z korzystaniem z niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz nie routera a Accesspointa (AP). Nie napisałeś budżetu, więc np. Archer C6 ma funkcję AP, więc się idealnie nadaje. Po kablu będziesz miał 600Mbps, a WiFi i tak zależne jest również od kart sieciowych, więc do 400Mbps da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no budzet mysle za do 200zl byloby spoko jak sie uda. Nie zbyt sie znam nad tym tematem mogłbys wyjasnic na czym poleca ten AP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Accesspoint to punkt dostępowy. Np. Funbox 6 ma wbudowany AP (czyli WiFi). Archer C6 może pracować jako router lub jako Accesspoint. No i mieści się w budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej to pasuje a jeszcze jakbys mogl mi pow jak je polaczyc potem zeby oba byly pod tym samym wi-fi a nie wystepowaly jako 2 rozne mam na mysli zeby mi wcmacnial wi fi i rozsylal dalej a nie tworzyl swoje wlasne

 

Edytowane przez Alcatras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Alcatras napisał:

Typek w sklepie polecil mi ASUS RT-AC1300G PLUS bedzie okej?

Też będzie działał, ale kosztuje 2x więcej i nie wykorzystasz jego wszystkich funkcji kiedy będzie pracował jako AP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra kupilem tego asusa jednak wzialem szybka konfiguracje i jako AP wybralem i na speedtescie daje tylko ~100 na ~100 gdzie 2 komputer ktory jest podlaczony do glownego modemu od orange daje ~600 na ~100 moze mi ktos powiedziec czy to tak bd czy da sie cos zrobic zeby byly takie same predkosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na klawiaturze Win + r > ncpa.cpl kliknij dwa razy na połączeniu jaką pokazuje szybkość 100 Mb/s czy 1 Gb/s ? Pewnie kabel.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie chodzi o to ze daje taka sama predkosc na kablu jak i na wi fi na tym 2 routerze a jak jestem na glownym to normalnie na wi fi nawet +/-500 na 100 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Alcatras napisał:

wlasnie chodzi o to ze daje taka sama predkosc na kablu jak i na wi fi na tym 2 routerze

Czy kabel, który łączy oba urządzenia działa z prędkością 1 Gbps czy 100Mbps? Bo wygląda że niestety jest to ~100Mbps... Prawdopodobnie uszkodzony kabel albo źle zarobione wtyczki. Ten kabel to gotowy patchcord czy ręcznie zarobiona skrętka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na tym Asusie czy wyświetla prędkość połączenia. Bo wszystko wskazuje że kabel połączeniowy ma problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Asusa podłącz jakiś komputer i sprawdź z jaką prędkością się podłączył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...