Skocz do zawartości
Jundori

Wymiana grafiki w laptopie - porada

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jako że znam się w miarę na PC, to na laptopach tak średnio. Panowie powiedzcie mi czy w takim laptopie mogę wymienić kartę na dedykowaną? Jeśli nie i jest tu zintegrowana grafika to czy mogę wymienić proca na lepszy z lepszą zintegrowaną grafiką?

Model: Dell Latitude e6520 1600x900

Patrzyłem i w menadżerze urządzeń i nie posiadam karty 4200m. Więc powinno być wejście chyba na kartę dedykowaną, ale dziwne, że jej nie ma, może nie każdy model akurat posiada? chyba, że ja czegoś nie wiem i jej nie uruchomiłem? mimo wszystko pobrałem stery ze strony od NV i nie wykrywa mi urządzenia zgodnego.

Tutaj SS ze strony producenta.

173896338_1090976138051843_9467924567951

Edytowane przez Jundori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie masz wersję bez karty dedykowanej. Możesz tez sprawdzić w biosie czy karta dedykowana nie jest wyłączona. Jeśli jej nie masz to karty nie dołożysz, jest ona wlutowana na stałe do płyty głównej. Może dałoby się to zrobić przy pomocy wiedzy, lutownicy i schematów ale raczej szkoda zachodu i brak gwarancji działania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz nic wymienić, to nie jest model z grafiką typu mxm, (jeśli jesteś pewny że masz wersję z dedykowaną nvs) to może grafika jest uszkodzona i wyłączona w biosie jeśli jest taka możliwość? występuje też problem ze sterami na windows 10

Jaką wersję biosu posiadasz?

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Send1N napisał:

Nie możesz nic wymienić, to nie jest model z grafiką typu mxm, może grafika jest uszkodzona i wyłączona w biosie jeśli jest taka możliwość? występuje też problem ze sterami na windows 10

Jaką wersję biosu posiadasz?

Bios A08 18.10.2011. Chyba najnowszy. W biosie nie widzi mi karty w ogóle, chyba że ja gdzieś źle wchodzę. Jak mam to konkretnie zrobić?

173903877_3593099577461815_7851272025768

Edytowane przez Jundori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja z tym procesorem ma tylko integrę od intela więc na płycie nie masz nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Send1N napisał:

wersja z tym procesorem ma tylko integrę od intela więc na płycie nie masz nvidii.

Skąd wiesz? Pytanie czy jest sens wymieniać procka w tym lapku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wsadzić i7 (najlepiej o takim samym tdp jak masz teraz 35W, są też 45W) jeśli przeglądanie internetu jest zbyt wolne ?

ps, najnowszy bios to A22

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Send1N napisał:

Można wsadzić i7 (najlepiej o takim samym tdp jak masz teraz 35W, są też 45W) jeśli przeglądanie internetu jest zbyt wolne ?

ps, najnowszy bios to A22

No dobra, ale skad wiesz, ze nie ma tam karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jak nigdzie nie jest widoczna, to albo jej nie ma, albo jest uwalona. W obu sytuacjach jej nie użyjesz ¯\_(ツ)_/¯

Jeżeli musisz, to otwórz lapka i zobacz. Na google możesz sobie porównać płyty główne wersji z dGPU i bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym dellu karta jest wlutowana w płyte jeśli jest dedykowana, nie jest ona wymienna. Nic nie zrobisz. Zmiana procesora na mocniejszy z lepszą grafiką da ci kilka FPS więcej to jak gry sa niegrywalne będą niegrywalne dalej to dalej słaba integra intela.  Jak jej nie widzi bios to jej nie ma albo jest uwalona tak jak kolega napisał wyżej.

 

Edytowane przez gamer548

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana karty/procesora nic nie da - ten laptop nadaje się i tak tylko do prac biurowych.

A czy tam jest dedykowana czy zintegrowana karta też nie ma znaczenia do gier :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Jundori napisał:

No dobra, ale skad wiesz, ze nie ma tam karty?

wygląda jakbys nie miał bo są wersję z nvs i bez a jeśli jest to może jest uwalona tak jak wyżej pisal kolega ;) na 100% się dowiesz przy wymianie procka jeśli taką planujesz czy jest :E 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Send1N napisał:

wygląda jakbys nie miał bo są wersję z nvs i bez a jeśli jest to może jest uwalona tak jak wyżej pisal kolega ;) na 100% się dowiesz przy wymianie procka jeśli taką planujesz czy jest :E 

Pobrałem specjalne oprogramowanie, które wykrywa system na oficjalnej stronie della. I mój laptop powinien mieć tą kartę...

Pytanie bo być może jest problem z win 10 i nie wykrywa i są jakieś problemy? no ale w biosie nie widzę tej karty. Zaraz się wkurzę i rozbiorę lapa :D

173990831_461269144981551_17007117006274

174633400_458572312019336_61022078040532

Edytowane przez Jundori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwieraj zamiast wróżyć z fusów ;)

Jak jest tylko jeden ciepłowód to masz wersję bez dGPU.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto też zainstalować najnowszy bios A22, bios A16 ma też aktualizację vBios do układu nvs 4200 a najnowsza wersja zawiera poprzednie poprawki, w sieci jest temat o tym modelu i nie wykrywaniu karty na Win 10, trzeba sprawdzić wszystko po kolei a najszybciej czy jest ta grafika na plycie :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Send1N napisał:

warto też zainstalować najnowszy bios A22, bios A16 ma też aktualizację vBios do układu nvs 4200 a najnowsza wersja zawiera poprzednie poprawki, w sieci jest temat o tym modelu i nie wykrywaniu karty na Win 10, trzeba sprawdzić wszystko po kolei a najszybciej czy jest ta grafika na plycie :P 

Bios zainstalowany. Laptop rozebrany:

174423903_265661918593936_33726300000533174280780_275596320877155_11769074235129

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MitycznyJeż napisał:

No i wszystko jasne.

Chłodziwa akurat nie musiałeś ściągać :P

 

Co jest jasne? tzn to jest tu ta grafika czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tak serio? :brow:

6 godzin temu, MitycznyJeż napisał:

Jeżeli musisz, to otwórz lapka i zobacz. Na google możesz sobie porównać płyty główne wersji z dGPU i bez.

 

5 godzin temu, MitycznyJeż napisał:

Jak jest tylko jeden ciepłowód to masz wersję bez dGPU.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MitycznyJeż napisał:

Ty tak serio? :brow:

 

 

No okej, ale po lewo ten mikroporcesor to jest GPU zintegrowane? Karta dedykowana wymaga chlodzenia nowego? Pytanie teraz to co mi karta padla czy jej po prostu nie ma w laptopie i moge dokupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To obok przykryte termopadem to chipset. Integra jest w procesorze.

14 minut temu, Jundori napisał:

Pytanie teraz to co mi karta padla czy jej po prostu nie ma w laptopie i moge dokupic?

Potrafisz samodzielnie odpowiedzieć na to pytanie dysponując informacjami, które padły już w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz płyte bez dodatkowej grafiki nvidia, to przykryte termopadem to nie karta tylko chipset. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...