Skocz do zawartości
Crowley95

Oceńcie proszę mój zestaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Będę ogromnie wdzięczny jeśli ludzie mądrzejsi ode mnie zatwierdzą zestaw, który wybrałem. Chcę się upewnić, że jest to dobrane wszystko z głową.
Niektóre komponenty już posiadam, natomiast resztę planuję kupić, powiedzcie co myślicie! :)

CPU: i5-10600k (posiadam)
Płyta główna: MSI MAG z490 Tomahawk
Zasilacz: Seasonic Focus GX 750W 80 Plus Gold
RAM: Crucial BallistiX 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16
Dysk: Samsung 980 Pro NVMe M.2 1TB
GPU: GTX 970 (czekam na lepsze czasy, docelowo RTX 3080)
Chłodzenie: MSI MAG Core Liquid 360R (posiadam)
Obudowa: Phanteks P600s

Zdaję sobie sprawę że łatwo mógłbym zaoszczędzić przede wszystkim na obudowie, jednak powiem bez owijania - zakochałem się w tym kawałku blachy i już.

Komputer będzie służył intensywnie do grania, oraz standardowego użytku.

Co myślicie Panowie/Panie? Dobrze to wygląda?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Kei's napisał:

Jak dla mnie wszystko spoko, ale dysk, który wybrałeś będzie miał dwukrotnie ograniczoną przepustowość - płyta główna ma złącze M.2 PCIe NVMe 3.0 x4, a dysk jest na interfejsie 4.0 x4, więc będą to po prostu zmarnowane pieniądze :)

SSD tej klasy pod wybraną przez Ciebie płytę to wersja bez PRO w nazwie.

Dzięki wielkie za pomoc, zanotowałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kei's napisał:

Jak dla mnie wszystko spoko, ale dysk, który wybrałeś będzie miał dwukrotnie ograniczoną przepustowość - płyta główna ma złącze M.2 PCIe NVMe 3.0 x4, a dysk jest na interfejsie 4.0 x4, więc będą to po prostu zmarnowane pieniądze :)

SSD tej klasy pod wybraną przez Ciebie płytę to wersja bez PRO w nazwie.

W tej samej cenie jest również 970 Evo, nie byłby to lepszy wybór od zwykłego 980?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślę o zasilaczu 850w, spodziewam się OC procka i RAMu w przyszłości więc pewnie warto.

Pomyślałem jeszcze, by zostawić sobie 970 Evo 1TB na gry i pliki, natomiast dokupić zwykłe 980 bez PRO 250gb i zainstalować na nim system. Odciążyć 970 i oddzielić tym samym przestrzeń użytkową i systemową - myślicie że to dobry pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady po co Ci 850w?

Zwykły markowy 650w wystarczy nawet do RTXa 3080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po OC bez limitów mocy na CPU + OC GPU z ruszonym napięciem będzie tutaj wcinał dość sporo watów nawet w grach i w 650 raczej bym się nie pchał. 
Z obudów możesz sobie zerknąć jeszcze na SIlent Base 802 z bardziej przewiewnym frontem niż P600S albo i od Phanteksa - P500A
W cenie tego Tomahawka masz też praktycznie Z590A PRO z WIFI 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kibolkks napisał:

Bez przesady po co Ci 850w?

Zwykły markowy 650w wystarczy nawet do RTXa 3080.

Słyszałem takie głosy, słyszałem też głosy że 550w "leciutko" pociągnie. Słyszałem również głosy że 3080 potrafi peakować w grach w okolicach 800w~ i niektórzy wrzucają 1000w PSU i wyżej.
Dosłownie każdy ma inny punkt widzenia, uznałem w związku z tym że 850w to będzie rozsądny "złoty środek" dla spokoju ducha :)

58 minut temu, Caps napisał:

Po OC bez limitów mocy na CPU + OC GPU z ruszonym napięciem będzie tutaj wcinał dość sporo watów nawet w grach i w 650 raczej bym się nie pchał. 
Z obudów możesz sobie zerknąć jeszcze na SIlent Base 802 z bardziej przewiewnym frontem niż P600S albo i od Phanteksa - P500A
W cenie tego Tomahawka masz też praktycznie Z590A PRO z WIFI 

Lepsza dźwiękówka w Tomahawku, na dźwięku mi zależy :)
A co byś odpowiedział na moje pytanie odnośnie dysky 980 250 gb pod system?

Co do obudowy jestem zaślepiony jak dziecko, design mnie kupił.

Edytowane przez Crowley95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 750W i możesz być spokojny :)

Karta po maksymalnym OC wezmie 400W, procesor 150W i to już z zapasem i to w przypadku 100% obciążenia gdzie w grach nie uzyskasz takiego nigdy na GPU i CPU.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kibolkks napisał:

Bierz 750W i możesz być spokojny :)

Karta po maksymalnym OC wezmie 400W, procesor 150W i to już z zapasem i to w przypadku 100% obciążenia gdzie w grach nie uzyskasz takiego nigdy na GPU i CPU.

 

Dzięki, 2 dni zastanawiania się nad samym PSU 750w czy 850w, gdy już byłem bliski skłonienia się ku 850w, dałeś mi do zrozumienia że nie ma co się podpalać ?
Dam tej decyzji nieco więcej czasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z resztą zamiast bawić się w jakieś mocne OC to warto niekiedy zrobić odwrotny zabieg.

Moja karta po undervoltingu w 1440p i ustawieniu limitu na 153FPS pobiera zaledwie 150W przy temperaturze 55 stopni C w grze CoD Warzone.

Edytowane przez kibolkks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kibolkks napisał:

Z resztą zamiast bawić się w jakieś mocne OC to warto niekiedy zrobić odwrotny zabieg.

Moja karta po undervoltingu w 1440p i ustawieniu limitu na 153FPS pobiera zaledwie 150W przy temperaturze 55 stopni C w grze CoD Warzone.

Z ciekawości, jakie FPS wyciągasz w Warzone na swoim zestawie w 1440p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Detale medium bez Ray Tracing wyciągam te 130-140 FPS. W zamkniętych pomieszczeniach wzrasta do 153 na limicie. Oczywiście funkcja NVIDIA G-Sync włączona.

 

Edytowane przez kibolkks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kibolkks napisał:

Detale medium bez Ray Tracing wyciągam te 130-140 FPS. W zamkniętych pomieszczeniach wzrasta do 153 na limicie.

Śliczna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym 970 Evo od samsunga jako dysk użytkowy i myślę o standardowym 980 250gb jako dysk systemowy. Ma to sens? Czy lepiej poszukać tańszego pod system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bruh, ja przez 2 lata jechałem na i7 860 i GTX660 na zasilaczu o mocy 250W na linii 12v, do tego zarówno proc jak i karta były po OC. Taki zestaw (i5 10600k i RTX3080) nawet po OC pod maks obciążeniem będzie brał maksymalnie 350w, no może po ekstremalnym OC te 400, także 650w (zakładając 600w na linii 12v) da jeszcze 200w zapasu. To jest zdecydowanie wystarczająco, więcej nie trzeba. Nawet 100w zapasu by starczyło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...