Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zmieniłem w końcu swój dobrze wysłużony monitor 27" fullhd i zakupiłem 48" OLEDa 4k.

1.Tak na wstępie zapytam bo mam go od zeszłej soboty i właśnie dzisiaj zauważyłem, że są 2 piksele obok siebie które świecą na czerwono i zielono, widać to głównie na białym ale jak rzucę na cały ekran czerwony czy zielony to już świecą normalnie. Nie wiem czy da się to jakoś naprawić czy mam się bać, że będzie gorzej i zaraz będą nie zablokowane piksele tylko martwe. Bo jak co to mam jeszcze tydzień na zwrot/wymianę, choć nie wiem jak oni to wymieniają bo chowanie tego TV z powrotem do pudełka już bez foli ochronnej na ekranie to trochę niebezpieczne chyba, porysuje się dodatkowo czy coś ?

 

2.Dobra a tak z tych pozytywnych aspektów. Obraz jest petarda. Ogólnie to ja go używam jako monitora, więc jest do grania na PC, konsoli, oglądania filmów i jakiegoś tam lekkiego przeglądania neta.

Zastanawiam się czy w ogóle dobrze ustawiłem parametry obrazu, pierwszy raz mam OLEDa, niby się ustawia pod siebie pod swoje upodobania ale jak ktoś ma te OLEDy od LG serie tą czy te poprzednie X, 9 to dajcie znać jakie wy macie ustawienia na konsoli czy na PC jeśli też używacie do tego.

3.Z tego co też zauważyłem to jasność ekranu najlepiej zostawić na standardowym 50 bo powyżej traci właściwości OLEDa, w senie jak sobie rzuciłem na cały ekran czarny kolor to TV był jak wyłączony, przesunąłem kursor myszki i tylko to było widać, czyli tak jak to OLED powinien działać ale właśnie jak zwiększyłem tą jasność ekranu na 53 to już zaczęły się zapalać pojedyncze piksele. Dopiero jak wszedłem w ustawienia oszczędzanie energii to tam trzeba było wyłączyć i wtedy pojawia się opcja jasność pikseli OLED ale tu już można dać wyżej i czarny pozostaje czarny.

4.Szukałem też opcji, która to ciągle przyciemnia mi ekran. W sensie, że jak obraz się nie rusza przez chyba 1 minutę to TV automatycznie go trochę przyciemnia, ale zdarza się to również tak jak np teraz pisząc tego posta, ekran nie wykrywa tak małego ruchu jak pojawiające się litery i się przyciemnia. W ustawieniach jasności jest tam opcja regulacja jasności w celu ochrony oczu ale to mam wyłączone. Nie wiem gdzie by mogła być taka opcja żeby to wyłączyć.

5.Kolejna sprawa, to zastanawiam się jak często można albo trzeba robić to czyszczenie pikseli. Tam w ustawieniach mam włączone to ruch ekranu a zaś to czyszczenie pikseli to myślałem, że można ustawić przy każdym wyłączeniu ale jednak zaplanować można tylko na jedno. Następnego dnia po włączeniu TV jest napis czyszczenie przebiegło pomyślenie czy coś ale żeby znów się zrobiło trzeba znów wejść w ustawienia i zaplanować albo uruchomić ręcznie-rozpocznij teraz.

6.Z takich ciekawych opcji ustawień obrazu jest automatyczny kontrast dynamiczny. No tu jest trochę dziwnie bo najlepiej działa na auto ale zaś wtedy kolory: żółty, pomarańczowy, czerwony tak bardzo podbija, że wygląda to bardzo pastelowo, nienaturalnie. Zupełnie inaczej też działa to z włączonym HDR. Ogólnie działa i na PC i na PS5 tak samo bo w sumie czemu miało by wyglądać inaczej. Dodam, że pod PC też mam kabel HDMI 2.1 tylko jedynie wejście na karcie jest 2.0b no ale wiadomo z GPU się trzeba teraz wstrzymać i jakoś przeczekać.

7.Funkcja TruMotion jest ciekawa. Jak odpaliłem grę na PS5 w 30fpsach i dałem TruMotion na płynny ruch to tak sztucznie podbiłem fpsy w grze, wiadomo że nie ale widać lekką różnicę w płynności, no ale i tak ta funkcja TruMotion jest trochę słaba bo zaś z drugiej strony zniekształca trochę obraz na krawędziach, mało zauważalne ale jest.

8.Zastanawiam się też nad czyszczeniem ekranu z kurzu, czy ewentualnie jakby coś na niego poleciało(wiecie w złości podczas grania aż popluje ekran?)czy do OLEDa trzeba jakiś specjalnych środków czystości i ostrożności?

9.Nie wiedziałem też tego wcześniej, wręcz byłem przekonany, że OLEDy mają perfekcyjne kąty widzenia, no jednak nie. Tak siedząc od niego w odległości 1m i patrząc się na środek ekranu to kolory są super ale już po bokach jakieś 20% po prawej i lewej stronie zaczyna wpadać w taki niebieskawy kolor. Im dalej od niego czyli jak już siądę w fotelu grając na konsoli ze 3 metry to jest już okey ale tak korzystając z kompa czy grając na kompie bo biurko mam 200x100 ale klawiatura i myszka no na biurku musi leżeć więc jedynie tu taki mały minus. Bo zaś jeśli chodzi o 48" i 1 metr to bez problemu obejmuje cały ekran wzrokiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, ODIN85 napisał:

Daj luminację loga na off i zobacz czy też przyciemnia obraz.

No fakt to jedno miałem na niskie ustawione i jest tam właśnie napisane, że obraz statyczny jak logo stacji TV będzie przyciemniane, ale dałem na wyłączony i dalej jest to samo, po minucie się przyciemnia.

Ogólnie to zadzwoniłem na wsparcie LG z tymi zablokowanymi pikselami i poradzili zrobić czyszczenie, które już robiłem i nic nie dało, więc poradzili wyłączyć TV całkiem z zasilania, że może się zresetują piksele...no ale nic to nie dało. Jakby nie były w takim miejscu jak są to bym to olał ale są praktycznie od środka ekranu tak 30% w lewo i 20% w dół i boję się, żeby nie zamieniły się w gorsze.

Tak samo pytałem o ta jasność ekranu, przyciemnianie ale stwierdzili, że ten typ tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczas grania nie zauważyłem zjawiska przyciemniania obrazu, gdy ekran jest bezczynny( jestem afk) to ekran robi się ciemniejszy a następnie mam wygaszanie ekranu. 

zaraz poszukam uwalonych pikseli 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, RozQ napisał:

podczas grania nie zauważyłem zjawiska przyciemniania obrazu, gdy ekran jest bezczynny( jestem afk) to ekran robi się ciemniejszy a następnie mam wygaszanie ekranu. 

zaraz poszukam uwalonych pikseli 

No dokładnie, staje się tak o 10-15% ciemniejszy. To wygaszanie ekranu to masz na myśli tą opcję wyłączenie ekranu gdy jest nieaktywny przez dłuższą chwilę? Tylko ja to muszę mieć na wyłączonym bo tak to by mi się co chwilę podczas korzystania z kompa mógł wyłączyć. Choć nie wiem po jakim dokładnie czasie się to robi muszę po testować jeszcze te opcje.

Raczej wypaleniem się nie martwię przy korzystaniu z kompa bo daje F11 i paseczki znikają, na YT oglądam na całym ekranie, więc szczerze mówiąc to mam taki statyczny obraz krócej niż jak ktoś ma logo stacji przez 1,5h filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Gronek31 napisał:

Witam.

1. Masz od nowości uszkodzone piksele w centralnej części matrycy i jeszcze się zastanawiasz, czy warto wymienić ekran? Na co ty czekasz...

2. Poszukaj na YouTube, RTings czy Reddit. Znajdziesz tam wiele poradników jak ustawić opcje pod najlepsze wrażenia wizualne. Są też tacy, którzy uważają, że każdy powinien ustawić pod siebie i nie przejmować się referencyjnością wyświetlanego obrazu.

3. Jasność zasadniczo zostawiasz na 50 a manipulujesz opcją "podświetlenie oled". 

4. Ochrona oczu, oszczędzanie energii i funkcje AI - m.in. automatyczne sterowanie jasnością - (w zakładce Ogólne) należy wyłączyć. W ustawieniach obrazu także wszelkie opcje "na auto". Jak ktoś tu wspominał także zabezpieczenie w postaci przyciemniania logotypów może dawać taki efekt. 

5. "Czyszczenia" pikseli są dwa. Automatyczne, które ma miejsce po każdych 4 godzinach działania matrycy i trwa przez kilka minut po wyłączeniu tv. Dlatego nie zaleca się odłączania telewizorów oledowych od prądu. To pełne czyszczenie, które możesz sobie ustawić w opcjach, trwa około godziny. Z automatu odpala się po przepracowaniu 2000 godzin. Są różne opinie, jak często je wykonywać, ale generalnie nie za często, bo może wpływać na żywotność matrycy. Myślę, że raz w miesiącu - niektórzy tak robią - to najczęściej. 

8. Sam się nad tym zastanawiam. Polecają lekko wilgotną mikrofibrę. Absolutnie nie wolno stosować chemii domowej (np. płynu do mycia szyb). Widziałem na YouTube poradnik, w którym facet wlewa do wody kropelkę (DOSŁOWNE) płynu do mycia naczyń. 

9. To jest widoczne przede wszystkim na białym tle. Zresztą problem zafarbu białego od lat towarzyszy matrycom organicznym. Jak się ma pecha to może być ciągle widoczny także na innych kolorach. Wtedy masz np. murawę boiska piłkarskiego w dwóch różnych odcieniach. Może mocno irytować. Nie ma technologii idealnych i oled nie stanowi tu wyjątku. 

Edytowane przez LJ19
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, LJ19 napisał:

1. Masz od nowości uszkodzone piksele w centralnej części matrycy i jeszcze się zastanawiasz, czy warto wymienić ekran? Na co ty czekasz...

A tak się też zastanawiam bo nie wiem czy dobrze zrobiłem kupując TV w euroRTV nie wiem czy ma to znaczenie jeśli chodzi o jakąś lepszą usługę, gwarancję, czy właśnie wymianę sprzętu. Tzn w takim sklepie jak euro można jeszcze gwarancję dodatkową sobie wziąć ale ja się nigdy na to nie pisałem bo(od pukać)o sprzęty dbam i nic mi się do tej pory nie popsuło jakoś tragicznie.

Zastanawiam się więc czy by go właśnie nie zwrócić całkiem bo nawet jest powód i kupić bezpośrednio ze strony LG?

Dodatkowo słuchawki bym przygarnął bo się okazało, że euro takiej promocji nie prowadzi, więc słuchawki tylko przy zakupie ze strony LG??

A tak wygląda to u mnie z tymi pikselami->  https://photos.app.goo.gl/i3Cfoy3anwHZJMfV7

Godzinę temu, LJ19 napisał:

2. Poszukaj na YouTube, RTings czy Reddit. Znajdziesz tam wiele poradników jak ustawić opcje pod najlepsze wrażenia wizualne. Są też tacy, którzy uważają, że każdy powinien ustawić pod siebie i nie przejmować się referencyjnością wyświetlanego obrazu.

Nie wiem właśnie czy to takie moje przyzwyczajenie jeszcze do tego starego monitora bo w końcu 10 lat na nim urzędowałem. W ustawieniach ten kontrast dynamiczny mam na niski bo wtedy powoduje on takie rozjaśnienie ciemnych miejsc i ogólnie tak trochę rozjaśnia resztę ekranu ale przy zachowaniu faktycznej czerni. HDR zaś kompletnie do mnie nie przemawia kolory bez względu już na kontrast są na HDR jakieś takie ciemne, ciepłe(mam balans bieli na 0 a na zimny też tak jest)i pastelowe trochę, np taki Spiderman zaczyna wyglądać trochę bajkowo, bez tego HDR jakoś przyjemniej mi się gra czy ogląda.

Co prawda jest też inne postrzeganie obrazu w zależności co bym chciał osiągnąć, bo np taki Rainbow 6S tu raczej będę stawiał na wydajność, rozjaśnienie ciemnych miejsc bo tu nie chodzi już o ładną grafikę tylko o fragi. A odpalę sobie Horizon Zero Dawn i tu chcę sobie graficznie podziwiać grę.

Godzinę temu, LJ19 napisał:

9. To jest widoczne przede wszystkim na białym tle. Zresztą problem zafarbu białego od lat towarzyszy matrycom organicznym. Jak się ma pecha to może być ciągle widoczny także na innych kolorach. Wtedy masz np. murawę boiska piłkarskiego w dwóch różnych odcieniach. Może mocno irytować. Nie ma technologii idealnych i oled nie stanowi tu wyjątku. 

No tragedii nie ma, a już na pewno nie takiej jaką miałem na monitorze gdzie kąty od góry ekranu całkiem zmieniały kolor na szary jak się siedziało niżej od środka ekranu?

 

 

Edytowane przez Gronek31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gronek31 napisał:

A tak się też zastanawiam bo nie wiem czy dobrze zrobiłem kupując TV w euroRTV nie wiem czy ma to znaczenie jeśli chodzi o jakąś lepszą usługę, gwarancję, czy właśnie wymianę sprzętu. Tzn w takim sklepie jak euro można jeszcze gwarancję dodatkową sobie wziąć ale ja się nigdy na to nie pisałem bo(od pukać)o sprzęty dbam i nic mi się do tej pory nie popsuło jakoś tragicznie.

Zastanawiam się więc czy by go właśnie nie zwrócić całkiem bo nawet jest powód i kupić bezpośrednio ze strony LG?

Dodatkowo słuchawki bym przygarnął bo się okazało, że euro takiej promocji nie prowadzi, więc słuchawki tylko przy zakupie ze strony LG??

14 dni na zwrot masz bez względu na miejsce zakupu. Zadzwoń na infolinię i powiedz, że chcesz skorzystać ze swojego prawa. Nie wiem, czy będą się czepiać o folię ochronną. Na pewno sprawdzą TV po odbiorze, czy nie ma śladów zużycia (rysy na obudowie czy matrycy). Można zapytać, czy jest opcja osobistego zwrotu do pobliskiego sklepu, gdzie przy odbiorze sprawdzą TV - wtedy będziesz miał nad tym większą kontrolę. Lepiej byłoby, jakbyś nie ściągnął folii, ale już to zrobiłeś, więc nie ma co się nad tym rozwodzić. 

Jakby nie chcieli przyjąć na zwrot, to wtedy zostaje Ci rękojmia i w pierwszej kolejności żądanie wymiany na egzemplarz wolny od wad lub naprawę. W najgorszym wypadku LG wymieni matrycę w ramach gwarancji lub sklep wymieni TV na inny egzemplarz. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gronek31 napisał:

A tak się też zastanawiam bo nie wiem czy dobrze zrobiłem kupując TV w euroRTV nie wiem czy ma to znaczenie jeśli chodzi o jakąś lepszą usługę, gwarancję, czy właśnie wymianę sprzętu. Tzn w takim sklepie jak euro można jeszcze gwarancję dodatkową sobie wziąć ale ja się nigdy na to nie pisałem bo(od pukać)o sprzęty dbam i nic mi się do tej pory nie popsuło jakoś tragicznie.

Zastanawiam się więc czy by go właśnie nie zwrócić całkiem bo nawet jest powód i kupić bezpośrednio ze strony LG?

Dodatkowo słuchawki bym przygarnął bo się okazało, że euro takiej promocji nie prowadzi, więc słuchawki tylko przy zakupie ze strony LG??

A tak wygląda to u mnie z tymi pikselami->  https://photos.app.goo.gl/i3Cfoy3anwHZJMfV7

Nie wiem właśnie czy to takie moje przyzwyczajenie jeszcze do tego starego monitora bo w końcu 10 lat na nim urzędowałem. W ustawieniach ten kontrast dynamiczny mam na niski bo wtedy powoduje on takie rozjaśnienie ciemnych miejsc i ogólnie tak trochę rozjaśnia resztę ekranu ale przy zachowaniu faktycznej czerni. HDR zaś kompletnie do mnie nie przemawia kolory bez względu już na kontrast są na HDR jakieś takie ciemne, ciepłe(mam balans bieli na 0 a na zimny też tak jest)i pastelowe trochę, np taki Spiderman zaczyna wyglądać trochę bajkowo, bez tego HDR jakoś przyjemniej mi się gra czy ogląda.

Co prawda jest też inne postrzeganie obrazu w zależności co bym chciał osiągnąć, bo np taki Rainbow 6S tu raczej będę stawiał na wydajność, rozjaśnienie ciemnych miejsc bo tu nie chodzi już o ładną grafikę tylko o fragi. A odpalę sobie Horizon Zero Dawn i tu chcę sobie graficznie podziwiać grę.

No tragedii nie ma, a już na pewno nie takiej jaką miałem na monitorze gdzie kąty od góry ekranu całkiem zmieniały kolor na szary jak się siedziało niżej od środka ekranu?

 

 

Ja sam teraz zwracam tv w euro bo kupiłem nanocell i chce właśnie wymienić na C1.. Na infolinii straszą potrąceniem z kwoty zwrotu nawet za dużą ilość godzin przepracowanych które weryfikują w menu serwisowym. Jakieś jaja. Ja folii nie zrywałem bo LED nie ma na ekranie. Zwrócić się nie da w sklepie - tylko kurier za którego dodatkowo Ty płacisz. Ja wysyłam w poniedziałek.. Jak coś to polecam DPD bo najtańszy. Dam znać jak mi z nimi poszło 

Edytowane przez acus231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się zastanawiać jak masz od nowości walnięte pixy to lepiej zrobić zwrot w ciągu 14 dni.

Ja po roku intensywnego korzystania z CX nie mam walniętych pixów a Ty chcesz to tak zostawić :E?

Niech Ci sklep wymieni na inną sztukę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, acus231 napisał:

Ja sam teraz zwracam tv w euro bo kupiłem nanocell i chce właśnie wymienić na C1.. Na infolinii straszą potrąceniem z kwoty zwrotu nawet za dużą ilość godzin przepracowanych które weryfikują w menu serwisowym. Jakieś jaja. Ja folii nie zrywałem bo LED nie ma na ekranie. Zwrócić się nie da w sklepie - tylko kurier za którego dodatkowo Ty płacisz. Ja wysyłam w poniedziałek.. Jak coś to polecam DPD bo najtańszy. Dam znać jak mi z nimi poszło 

 

Teraz, azgan napisał:

Nie ma co się zastanawiać jak masz od nowości walnięte pixy to lepiej zrobić zwrot w ciągu 14 dni.

Ja po roku intensywnego korzystania z CX nie mam walniętych pixów a Ty chcesz to tak zostawić :E?

Niech Ci sklep wymieni na inną sztukę 

No właśnie tylko z tego co tu pisze acus to chyba lepiej będzie całkiem zwrócić do euro ten TV bo powód mam-uszkodzona, a nie jakieś tam widzi mi się, że mi nie odpowiada. I kolejną sztukę już sobie kupie bezpośrednio ze strony LG bo oni to tam normalnie z tego co się orientuje odbierają TV od klienta bezpłatnie jak by był znów problem to już lepiej wymieniać przez nich niż przez euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gronek31 napisał:

 

No właśnie tylko z tego co tu pisze acus to chyba lepiej będzie całkiem zwrócić do euro ten TV bo powód mam-uszkodzona, a nie jakieś tam widzi mi się, że mi nie odpowiada. I kolejną sztukę już sobie kupie bezpośrednio ze strony LG bo oni to tam normalnie z tego co się orientuje odbierają TV od klienta bezpłatnie jak by był znów problem to już lepiej wymieniać przez nich niż przez euro.

Tak z ciekawości. Masz czarnego c11 czy białego c12 ?

Jak zaczniesz się z nimi wgłębiać w szczegóły to narobisz sobie problemu i jeszcze ci powiedzą że to nie jest wada i nie ma możliwości zwrotu ani wymiany. Po prostu oddaj jako niezadowolony konsument 

Edytowane przez acus231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Gronek31 napisał:

 

No właśnie tylko z tego co tu pisze acus to chyba lepiej będzie całkiem zwrócić do euro ten TV bo powód mam-uszkodzona, a nie jakieś tam widzi mi się, że mi nie odpowiada. I kolejną sztukę już sobie kupie bezpośrednio ze strony LG bo oni to tam normalnie z tego co się orientuje odbierają TV od klienta bezpłatnie jak by był znów problem to już lepiej wymieniać przez nich niż przez euro.

Dokładnie tak oddaj to im bez podawania przyczyny i zamów sobie nowego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, acus231 napisał:

Tak z ciekawości. Masz czarnego c11 czy białego c12 ?

Czarnego, właśnie specjalnie na niego polowałem i czekałem bo białe to już wcześniej były nawet.

2 minuty temu, azgan napisał:

Dokładnie tak oddaj to im bez podawania przyczyny i zamów sobie nowego 

No ale nowego już ze strony LG? Gdzie ty kupowałeś swojego CX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Gronek31 napisał:

 

No ale nowego już ze strony LG? Gdzie ty kupowałeś swojego CX?

W Media Markt jak jeszcze sklepy działały normalnie. Pojechałem i wybrałem prosto z palety. Nie ma znaczenia gdzie kupisz loteria wszędzie jest czy to monitor czy TV czy to LCD czy OLED.

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, azgan napisał:

W Media Markt jak jeszcze sklepy działały normalnie. Pojechałem i wybrałem prosto z palety. Nie ma znaczenia gdzie kupisz loteria wszędzie jest czy to monitor czy TV czy to LCD czy OLED.

Loteria wiadomo ale bardziej chodzi mi właśnie o to zamieszanie później ze zwrotem i dodatkowymi kosztami za odsyłanie TV, bo powiedzmy zapłacę teraz ze 100zł oni mi przyślą kolejny uszkodzony i kolejna 100. A u LG chyba, muszę się jeszcze dowiedzieć dokładnie bo zaś szukam teraz na stronie LG ale tam nic nie ma o polityce zwrotów albo ślepy jestem i nie mogę znaleźć, no a u nich chyba bezpłatnie to załatwię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Gronek31 napisał:

Loteria wiadomo ale bardziej chodzi mi właśnie o to zamieszanie później ze zwrotem i dodatkowymi kosztami za odsyłanie TV, bo powiedzmy zapłacę teraz ze 100zł oni mi przyślą kolejny uszkodzony i kolejna 100. A u LG chyba, muszę się jeszcze dowiedzieć dokładnie bo zaś szukam teraz na stronie LG ale tam nic nie ma o polityce zwrotów albo ślepy jestem i nie mogę znaleźć, no a u nich chyba bezpłatnie to załatwię.

LJ19 ma podobną sztukę do mojej a zamawiał rok później więc możesz jeszcze jego podpytać co, gdzie i jak ?

29 minut temu, acus231 napisał:

Tak z ciekawości. Masz czarnego c11 czy białego c12 ?

 

Czarny ładniejszy ale niektórym nie robi to różnicy ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gronek31 napisał:

 A u LG chyba, muszę się jeszcze dowiedzieć dokładnie bo zaś szukam teraz na stronie LG ale tam nic nie ma o polityce zwrotów albo ślepy jestem i nie mogę znaleźć, no a u nich chyba bezpłatnie to załatwię.

W LG możesz zgłosić im usterkę w ramach gwarancji. Ja akurat miałem dobre doświadczenia z ich serwisem. Po ok. 1.5 roku uszkodził mi się 32" LCD 4k (obraz wyraźnie ciemniejszy w rogach), musiałem trochę odczekać na sprowadzenie towaru, ale potem przyjechał serwis i na miejscu wymienili matryce. Z OLEDami z tego co wiem robią to samo.

A tak swoją drogą - nie boisz się wypaleń przy używaniu OLEDa jako monitor? Bo ja używałem OLEDa jako TV i o ile przez prawie 3 lata nie było żadnych oznak wypaleń, to potem jak się zaczęły pojawiać to już żadne czyszczenia nie pomogły a sam postęp wypaleń dość szybko pogłębiał się. Nadmienię tylko że TV był intensywne użytkowany w tym ok. 30% programu informacyjnego (którego paski się wypaliły) ale działał na niskiej jasności i ze wszelkimi zabezpieczeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez względu na sklep masz prawo do 2-letniej gwarancji producenta. 
Różnice mogą być w polityce zwrotów, ale ani nie czytałem regulaminów wszystkich sklepów, ani nie mam doświadczeń z każdym sprzedawcą. Raczej jest pewne, że będą robić mniejsze lub większe problemy ze zwrotem takiego urządzenia jak TV. 

8 minut temu, Subman napisał:

A tak swoją drogą - nie boisz się wypaleń przy używaniu OLEDa jako monitor? Bo ja używałem OLEDa jako TV i o ile przez prawie 3 lata nie było żadnych oznak wypaleń, to potem jak się zaczęły pojawiać to już żadne czyszczenia nie pomogły a sam postęp wypaleń dość szybko pogłębiał się. Nadmienię tylko że TV był intensywne użytkowany w tym ok. 30% programu informacyjnego (którego paski się wypaliły) ale działał na niskiej jasności i ze wszelkimi zabezpieczeniami.

Jaki model TV? Co z nim zrobiłeś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w tej drodze przez mękę jaką jest kupienie idealnego egzemplarza.
Ja z CX się poddałem.
Wszystkie 3 egzemplarze miały uszkodzone subpixele.
Ostatni z martwym białym przy krawędzi zostawiłem.
Nie widzę tego z odległości grania nawet na jednolitym białym tle, więc nie ma co robić problemu.
Ogólnie białe martwiaki najsłabiej widać bo dla danego pixela świecą pozostałe składowe RGB.

Tylko, że ja nie używam tego ekranu jako monitora... 90% gry na XSX, reszta jakieś youtuby, netflixy...

MediaExpert i MediaMarkt nie robiły problemów ze zwrotem telewizora bez folii, używanego prawie 2 tyg.
Odwoziłem osobiście.
No może oprócz mało entuzjastycznego podejścia pracownika, który miał za zadanie sprawdzić sprzęt.
W przypadku MM nawet nie włączał TV :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak po ponad 3 latach to musiał być to pewnie jakiś starszy model. Od C9 trochę się poprawiła trwałość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, LJ19 napisał:

Jaki model TV? Co z nim zrobiłeś? 

C7 65". A co można robić na TV ? :) Napisałem od czego powstały wypalenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Subman napisał:

W LG możesz zgłosić im usterkę w ramach gwarancji. Ja akurat miałem dobre doświadczenia z ich serwisem. Po ok. 1.5 roku uszkodził mi się 32" LCD 4k (obraz wyraźnie ciemniejszy w rogach), musiałem trochę odczekać na sprowadzenie towaru, ale potem przyjechał serwis i na miejscu wymienili matryce. Z OLEDami z tego co wiem robią to samo.

A tak swoją drogą - nie boisz się wypaleń przy używaniu OLEDa jako monitor? Bo ja używałem OLEDa jako TV i o ile przez prawie 3 lata nie było żadnych oznak wypaleń, to potem jak się zaczęły pojawiać to już żadne czyszczenia nie pomogły a sam postęp wypaleń dość szybko pogłębiał się. Nadmienię tylko że TV był intensywne użytkowany w tym ok. 30% programu informacyjnego (którego paski się wypaliły) ale działał na niskiej jasności i ze wszelkimi zabezpieczeniami.

Na początku tego roku jeszcze się zastanawiałem nad czymś innym, ale po pierwsze udało mi się kupić PS5? i nie miałem już zamiaru marnować dalej oczu na 27"fullhd 60Hz TN?

Po drugie już pisałem w kilku tematach na labie o tym jak rażą mnie w oczy te pożółknięte gaimingowe monitory co dla mnie jest nie do przyjęcia, tym bardziej jak miałby dać tyle samo albo i nawet więcej za mniejszy ekran, żółtą biel i nawet może WQHD a nie 4K. To ja już wolę jednak zaryzykować no bo nie ma nic lepszego niż ten LG OLED jeszcze z tym wszystkim co do grania potrzebne 120Hz g-sync, gitara.

Zacytuje tu posiadaczy dużych ekranów, jak czytałem na forum w temacie BIG FORMAT GAIMING DISPLAYS to oni się nie przejmują należą do tej 3 grupy, no to ja do nich dołączam ?

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, dzb napisał:

Powodzenia w tej drodze przez mękę jaką jest kupienie idealnego egzemplarza.

Dlatego ja się wyleczyłem już z przesiadki na C1 i cieszę się że trafiła mi się piękna sztuka CX'a ale jest to możliwe bo LJ19 i Sheeneek kupowali ostatnio i mają praktycznie to samo co ja w okolicach premiery.

11 minut temu, Subman napisał:

C7 65". A co można robić na TV ? :) Napisałem od czego powstały wypalenia.

Tak myślałem. C7 częściej się sypały a ponad 3 lata intensywnego korzystania to i tak ładnie 

9 minut temu, Gronek31 napisał:

 

Zacytuje tu posiadaczy dużych ekranów, jak czytałem na forum w temacie BIG FORMAT GAIMING DISPLAYS to oni się nie przejmują należą do tej 3 grupy, no to ja do nich dołączam ?

To tak jak ja i słusznie ?

9 minut temu, Gronek31 napisał:

Na początku tego roku jeszcze się zastanawiałem nad czymś innym, ale po pierwsze udało mi się kupić PS5? i nie miałem już zamiaru marnować dalej oczu na 27"fullhd 60Hz TN?

Po drugie już pisałem w kilku tematach na labie o tym jak rażą mnie w oczy te pożółknięte gaimingowe monitory co dla mnie jest nie do przyjęcia, tym bardziej jak miałby dać tyle samo albo i nawet więcej za mniejszy ekran, żółtą biel i nawet może WQHD a nie 4K. To ja już wolę jednak zaryzykować no bo nie ma nic lepszego niż ten LG OLED jeszcze z tym wszystkim co do grania potrzebne 120Hz g-sync, gitara.

Mądrego to i dobrze poczytać ?

14 minut temu, dzb napisał:

Tylko, że ja nie używam tego ekranu jako monitora... 90% gry na XSX, reszta jakieś youtuby, netflixy...

 

Czyli używasz go jako monitora ale do gier oraz rozrywki ?

Edytowane przez azgan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, azgan napisał:

Jak po ponad 3 latach to musiał być to pewnie jakiś starszy model. Od C9 trochę się poprawiła trwałość.

LG nie zmieniło prawie niczego w panelach OLED - to jest wciąż ta sama technologia niestety. Zwiększyli jedynie czerwony subpiksel który u mnie najszybciej się faktycznie wypalił. To może spowolnić trochę proces wypalania.

Tak czy inaczej te mechanizmy kompensacyjne działają bardzo dobrze na LG, tak dobrze że nawet nie widzicie że pewne subpiksele nie posiadają już tej samej oryginalnej jasności. W momencie gdy dojdzie się do granicy to nagle zaczynają być widoczne wypalenia które potem dość szybko postępują.

12 minut temu, azgan napisał:

Tak myślałem. C7 częściej się sypały.

To są tylko twoje subiektywne odczucia. Jak jest wydawany nowy model OLED to przez długi czas nikt nie zgłosi wypaleń bo przez ten czas działają mechanizmy kompensacyjne które  perfekcyjnie maskują niższą jasność subpikseli.

Edytowane przez Subman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Subman napisał:

C7 65". A co można robić na TV ? :) Napisałem od czego powstały wypalenia.

Pytałem co zrobiłeś z TV? Wyrzuciłeś na śmietnik? Sprzedałeś? Dalej używasz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...